Újpest FC – Paksi FC 0:0 (vége) | Diósgyőri VTK – 2:1 (vége) | MTK Budapest FC – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Budapest Honvéd FC – Fehérvár 1:0 (vége)
Budapest Honvéd FC
1:0 (0:0)
MOL Fehérvár FC
szombat 18.07.2015, 20:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

A magyar átlaghoz képest remek első félidőt és egy mérsékelten jó, de még mindig átlag feletti másodikat láthattunk. Egyetlen gólocska döntött végül, meglepetésre a címvédő Videoton elvérzett a tavalyi 13. helyezett Honvéd otthonában és vereséggel rajtolt.

Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, volt 1-2 komolyabb ziccer is. Amikor pedig már úgy tűnt, hogy ezen a mérkőzésen sem születik találat, akkor jött Lang kiállítása, amit az egyébként a kapura addig is legveszélyesebb játékos, Youla használt ki villámgyorsan. Ez a gól végül döntőnek bizonyult, a Videoton hátrányban már nem tudott újítani, három ponttal rajtol a Honvéd ebben az új, 12 csapatos bajnokságban.

Honvéd – Videoton: 1-0!
    ---- (22:28:48)

90+4

90+4
    Gazdag a bal oldalon indult meg a labdával, Koltai kockáztatott és bejött, becsúszása ugyanis a labdát találja el, csak utána a lábat. Szabályos szerelés.

90+4
    Fejesről megy ki Gazdag beadása, így szöglethez jut a Honvéd. Ezt úgyszintén nem kapkodják el a fővárosiak. A sarokrúgás után, ahogy várható volt, a szögletzászlónál tartják a labdát a hazaiak.

90+3
    Vernes a jobb oldalon harcol ki újabb bedobást. Két perce maradt még a Vidinek, de nincs náluk a labda.

90+2
    Botka harcol ki bedobást a jobb oldalon, tartja a labdát a Honvéd most a vendég térfélen.

90+1
    Négy perc a ráadás! A szöglet nem igazán veszélyes, de a Vidinél marad a labda.

90+1
    Gyurcsó bal oldali beívelése kicsit magas, Koltai menti meg a túloldalon és kiharcol egy szögletet.

90
    Utolsó cseréjét kihasználja a Honvéd is, Csábi Mihály érkezik Holender Filip helyére. Nem kapkodja el a cserét.

89
    Fejes emeli be középre a labdát, Kemenes kirobban a kapuból és hét méteren megszerzi.

88
    Juhász szerez labdát hátul, majd Luijckx indul meg vele középen. Koltai majdnem eladja, de Szolnoki megmenti.

87
    A fehérvári kapu előterében tartja a labdát a Honvéd, ez, látva a hátralevő időt, elég jól néz ki a hazaiak számára.

86
    Újabb sárga lap, Szolnoki állítja meg Youlát vészmegoldásként visszahúzva.

85
    A Honvéd gólt szerzett!
    Hát ez igen gyors volt, SOULEYMANE YOULA használja ki az emberelőnyt villámsebesen! A jobbról belőtt labdát Fejes elvétette, rosszul ért bele, Youlához pattant, aki jobbról, nagyjából 6-8 méterről ugyan kicsit eltörte a labdát, de így is a hosszú alsóba pattogott a közeli lövése! 1-0!

85
    Szűk -10 perce van a Honvédnak kiharcolni a győzelmet emberelőnyben.

84
    Lang megkapja második sárga lapját, igen durván csúszott be Botka elé. Ez már ugye a piros lapot jelenti, emberhátrányban a Videoton!

83
    Bobál indítása sem pontos, a saját térfeléről jöhet előre bedobással a Videoton.

82
    Az utolsó 10 percen belül járunk már, nő az esélye annak, hogy az Újpest-Paks meccs után a Honvéd-Videoton is 0-0-ra végződik. A három fővárosi meccs összesített mérlege egyetlen gólocska lenne?