Békéscsaba – Debreceni VSC 2:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:2 (0:1)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 19.07.2015, 18:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:08:36)

Szinte keretbe foglalta a mérkőzést két góljával a Ferencváros, s összességében magabiztos győzelemmel kezdte az új idényt Szombathelyen. Az első percek a vendég zöld-fehéreké voltak, beadásaikkal rendre zavart tudtak teremteni a sokat hibázó hazai védelemben, s 10 perc elteltével Lamah nem is hibázott. A félidő közepétől kezdett magára találni a súlyos arcsérülés miatt csapatkapitányát, Halmosit idejekorán elveszítő Haladás, de sokáig nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani az erősen visszaeső FTC ellen. A hajrában minden mindegy-alapon támadtak a hazaiak, de ez megbosszulta magát, s a legvégén bebiztosította győzelmét a Fradi.

90+5

90+5
    A Fradi gólt szerzett!
    Miközben az egyenlítésért megy előre a Haladás, a legvégén egy gyors kontra végén a Ferencváros biztosítja be a győzelmet STANISLAV SESTÁK találatával. Lamah lövése még kivágódott a vetődő Iszlairól, Sesták első lövését is blokkolta Király, de másodjára már nem hibázott a cserejátékos.

90+4
    Ugrai beadása túljut már Dibusz kapuson is, de Nalepa a gólvonal előtt ki tudja vágni a labdát!

90+2
    Ugrai lő a tizenhatos jobb sarkától magasan a kapu fölé.

90+1
    Egyelőre helyzet nélkül, mezőnyjátékkal zajlik a ráadás.

90
    Öt perc lesz a hosszabbítás a végén.

89
    Bosnjak bal oldali beadását Martínez fejeli nyolc méterről a Fradi-védők blokkjába.

88
    Ugrai megint, most Nalepa állítja meg a csatárt a tizenhatoson belül.

87
    Ugrai lépne ki, de a tizenhatoson belül Lamah szépen szerelni tudja.

85
    Dilaver első félidei belépője után néha el-elszabadulnak az indulatok a pályán.

84
    Iszlai marad a földön egy belépőt követően, Mészöly Géza mestert kell csitítgatni a kispad mellett.

83
    Hiába állt be a hórihorgas Popin, egyelőre nem találják a fejét a hazai beadások.

82
    Martínez bal oldali beadását húzza le könnyedén Dibusz kapus.

80
    Bő tíz percre maradt a Haladásnak az egyenlítésre, cserelehetőségük azonban már nincs.

78
    Őrzi minimális előnyét a Ferencváros, a hazaiak nem tudnak gólveszélyt kialakítani.

76
    Gosztonyi helyén Németh Márió a hazaiak, egyben a meccs utolsó cseréje.

75
    Nalepa rúgta fel a félpályánál Popint, ez is sárga lap.

Attila Varsányi

Pungor Csaba

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 10. Lamah, 90+5. Sesták

Lapok:   42. Martínez (HAL), 47. Jagodics (HAL) – 59. Gera (FTC), 75. Nalepa (FTC)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak – T. Wils (64. Popin), Iszlai – Gosztonyi (76. Németh M.), Martínez, Halmosi (37. Nagy P.) – Ugrai. Edző: Mészöly Géza
    Cserék: Rózsa – Jánvári, Schimmer, Batarelo, Németh Márió, Popin

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Somalia – Gyömbér, Gera – Lamah, Hajnal (68. Busai), Varga R. (59. Radó) – Böde (59. Sesták). Edző: Thomas Doll
    Cserék: Jova – Haraszti, Sestak, Nagy Dominik, Busai, Radó, Nagy Ádám

Játékvezetők: Kassai Viktor – asszisztensek: Ring György, Lémon Oszkár – tartalék játékvezető: Takács Gábor