MTK-Budapest – Dunaújvárosi KKA 23:24 (vége) | SBS Eger-Eszterházy SE – Mezőkövesdi KC 21:26 (vége) | PICK – CSU Politehnica Timisoara 40:32 (vége)
Magyarország_dup – Japán 34:18 (vége)
Magyarország_dup
34:18 (17:9)
Japán
péntek 07.08.2015, 19:00Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A magyar női kézilabda-válogatottra ebben a naptári évben még komoly feladatok várnak, hiszen októberben az Eb-selejtezők következnek, majd decemberben a dániai világbajnokságra utaznak a lányok.

Ezen a héten már együtt készült a válogatott, ma pedig nemzeti együttesünk a budapesti Elektromos-sportcsarnokban Japán válogatottja ellen lép pályára. A csapat keretében nagy változás nincs, Zácsik Szandra gyermeke születése után fél évvel viszont ismét a válogatottal edz, de japánok ellen valószínűleg még nem lép pályára.
    A mérkőzés külön érdekessége, hogy a decemberi világbajnokságon a magyar válogatott egyik csoportellenfele Japán válogatottja lesz. Az ázsiaiak gyors, sokmozgásos kézilabdát játszanak, a szakemberek ugyanakkor biztos magyar győzelmet várnak. Most is, és majd Dániában is. Úgy legyen....
    Szurkoljunk együtt a magyar válogatottnak!

Magyarország: Bíró, Kiss, Janurik (kapusok) – Zácsik, Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Szamoránsky, Bódi, Mayer, Planéta, Hornyák, Mészáros, Erdősi, Kovacsicz, Tomori, Tóth

Japán: Hida, Shiroishi, Fujima (kapusok) – Honda, Tanaka, Ishino, Nishikiori, Yokoshima, Sunami, Arihara, Ikehara, Aizawa, Hara, Kawamura, Shiota, Nagata, Matsumura

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

A két csapat befejezte a bemelegítést, most kezdik bemutatni a játékosokat. Az illemnek megfelelően előbb a japán lányokat, majd nagy taps közepette következhetnek a hazai kedvencek.

A magyar válogatottból az édesanya Zácsik Szandrát mutatták be, majd következnek a társak.

A két ország himnusza után pillanatokon belül kezdődik a találkozó. Hajrá Magyarország!

1

1
    Magyarország kezdte a mérkőzést. A mieink kapujában Kiss Éva kezd, a japánoknál Fujima a hálóőr. (0:0)

1
    Jóval magasabbak a magyar lányok, a japánok majd a mozgékonyságukra építenek. (0:0)

2
    SZUCSÁNSZKI emelkedett magasra, jobbátlövőből ragasztott nagy gólt. (1:0)

2
    Kiss védett a kapuban, majd támadásban KOVACSICS bal szélről rövidet választotta. (2:0)

3
    labdát szereztünk, rendezetlen védelemmel szemben támadt a magyar válogatott, BÓDI nem hibázta el a ziccert. (3:0)

4
    YOKOSHIMA szerezte a vendégek mai első gólját. (3:1)

5
    Rögtön itt a válasz az előző gólra! SZUCSÁNSZKI jobb kettőből pattintott pontosan. (4:1)

5
    A vendégek büntetőhöz jutottak, SUNAMI biztos kézzel értékesítette. (4:2)

6
    TRISCSUK játszotta magát tisztára, betörése után hárommal vezetünk. (5:2)

7
    YOKOSHIMA befutott az üres területre, érkezett is hozzá a labda, élt a lehetőséggel. (5:3)

7
    Eladtuk támadásban a labdát, HARA viszont betalált, ezzel egy gólra jön fel Japán. (5:4)

8
    KOVACSICS fejezte be góllal a magyar válogatott támadását, kettővel vezetünk. (6:4)

9
    Kiss bravúrral védett, majd azonnal indított, BÓDI háromra növelte a mieink előnyét. (7:4)

10
    Hiba mindkét oldalon, Magyarország támadhat. (7:4)

10
    Nagy játék! SZAMORÁNSKY középről, zavartalanul lőhetett, nem is hibázott bele. (8:4)

11
    HARA bal kettőből betört, lövését Kiss Éva nem tudta védeni. (8:5)

12
    SZUCSÁNSZKI nagy kedvvel játszik, jobbátlövőből talált be. Háromnál tart a Ferencváros csapatkapitánya. (9:5)

12
    Ellépték a japánok, támadhat Magyarország. (9:5)

12
    Matsumura kapott két perces büntetést, emberelőnyben ezzel nemzeti válogatottunk. (9:5)

12
    Bódi kiharcolta, BULATH magabiztosan értékesítette a büntetőt. Öttel vezetünk. (10:5)

13
    labdát szereztünk, de elöl Bódi nem tudta megverni védőjét, majd lövését könnyedén védte Fujima. (10:5)

14
    HARA középről bombázott, sajnos beakadt a jobb felsőbe. (10:6)

15
    Yokoshima lökött nagyot gólhelyzetben Triscsukon, két perces büntetést kapott érte. (10:6)

15
    BULATH állt oda ismét a hétmétereshez, a kapufát találta telibe, majd szerencsénkre a kapusról bepattant a labda. (11:6)

16
    Szabálytalankodtak támadásban a vendégek, a magyar válogatott rendezetlen védelemmel szemben támadhatott, TOMORI jobb kettőből könnyedén talált a kapuba. (12:6)

17
    Egy távoli bombát hatástalanított Kiss, könnyedén kitolta a vendégek lövését. (12:6)

18
    Le a szélre Bódinak, a Győr kiválósága viszont Fujima kapusba bikázta a labdát. Japán támadhat! (12:6)

18
    Japán időt kért! (12:6)

19
    Mészáros kapott sárga lapot. (12:6)

19
    Erdősi labdát csent, azonnal indította elöl Kovacsiczot, akin viszont Matsumura gólhelyzetben taszajtott egy férfiasat. Két percet kapott érte. (12:6)

20
    TOMORI lőtte át könnyedén a japánok falát. Egy jó fejjel magasabb Zsuzsa. (13:6)

21
    Tóth tökéletes passza után SZAMORÁNSKY pörgetett beállóból a kapuba. Szép gól! (14:6)

22
    Átrohant a magyar válogatott Japánon, a végén KOVACSICZ bevágta. (15:6)

22
    HONDA futott be beállóba, kapta a labdát, szépítettek a japánok. (15:7)

23
    Hara kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat Magyarország. (15:7)

23
    Nem tudtuk kihasználni az emberelőnyös helyzetet, Japán fordulhat. (15:7)

24
    Labdát szereztünk, Kovacsicz passza után HORNYÁK kiszorított helyzetből is betalált. (16:7)

25
    MATSUMURA szépített bal szélről. (16:8)

26
    Szabálytalan volt a magyar válogatott támadásban, Japán faraghat a hátrányából. (16:8)

27
    Yokoshima már belépett, Magyarország támadhat! (16:8)

28
    Erdősi kiharcolta, TRISCSUK magabiztosan belőtte a büntetőt. (17:8)

29
    Kiss védett egy átlövést, utána viszont nem sikerült leindítani a japánokat. Felállt fal ellen támadhatunk. (17:8)

30
    Magyarország időt kért! (17:8)

30
    Tóth lövését védte a kapuban Fujima, Japánnak még van ideje egy támadásra. (17:8)

30
    YOKOSHIMA kapta a labdát beállóban, góljával szépített a Japán válogatott. (17:9)

30
    Befejeződött az első félidő. (17:9)

Gyorsak és mozgékonyak ugyan a japán játékosok, de a magyar válogatott azért érezhetően erősebb csapat. Kiss a kapuban jól véd, Szucsánszkiék pedig a szünetre nyolcgólos előnyt harcoltak ki. Jól van!

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:9)

31
    Japán kezdte a második félidőt! (17:9)

31
    Tomori labdát szerzett, de nem erőltette, hogy egyedül végig is vigye. (17:9)

32
    MAYER pontos labdát kapott beállóban, a befejezéssel sem akadt problémája. (18:9)

32
    Szucsánszki csúnyán eladta most a labdát, de a vendégek nem tudtak leindítani. (18:9)

33
    HONDA jobb szélről betalált a hosszúba, ezzel megszerezve Japán tizedik gólját. (18:10)

34
    Újabb szépítő gólt szerzett a japán válogatott, YOKOSHIMA a gólszerző. (18:11)

35
    Japán lőhetett büntetőt, SUNAMI belőtte Bírónak. Zárkóznak a vendégek. (18:12)

35
    Hibáztunk támadásban, majd Bíró nagyot védett a kapuban. Magyarország támadhat. (18:12)

36
    BÓDI jobb szélről nem hibázott, a rövidet választotta. (19:12)

37
    Yokoshima kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat a magyar válogatott. (19:12)

37
    Hamar kihasználtuk az emberelőnyt, KOVACSICS bal szélről visszahúzta a rövidbe. (20:12)

38
    Kovacsics most labdát szerzett, egyedül kapura vezette, ziccerét azonban védte Hida kapus. (20:12)

39
    Gyors és látványos magyar támadás végén BÓDI talált a kapuba. Bernadettnek ez mai negyedik gólja. (21:12)

40
    Megint egy jó védekezés a mieinktől, majd leindítás után KOVACSICS most nem hibázott bele. Megvan a tíz közte. (22:12)

41
    Mayer beállóban kiharcolta, TRISCSUK minden vacakolás nélkül a jobb sarokba lőtte a büntetőt. (23:12)

42
    Belemenés a japánoknál, a mieink azonnal indítottak, BÓDI keze nem remegett meg ziccerben. (24:12)

43
    Bíró ismét egy nagy védést mutatott be, Magyarország tovább növelheti előnyét. (24:12)

44
    Ezúttal Tomori harcolta ki a büntetőt, TRISCSUK pedig az előző hétmétereséhez hasonlóan most is a jobb sarkot választotta. (25:12)

44
    Japán időt kért! (25:12)

45
    Belemenés a japánoknál, támadhat a magyar válogatott. (25:12)

45
    Hara kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat Magyarország. (25:12)

46
    Planéta ment fel, így nagyjából vagy három fejjel magasabb volt a vendégeknél, lövését azonban Hida kapus védte. (25:12)

46
    Tóth kapott kiállítást, egyenlő létszámban a két csapat. (25:12)

47
    Mayer kiharcolta, TRISCSUK bevarrta a büntetőt. (26:12)

47
    ERDŐSI labdát szerzett, egyedül végigrobogott vele, a befejezéssel sem akadt problémája. (27:12)

48
    JAPÁN támadásban teljesen elakadt, a vendégek több mint tíz perce nem lőttek gólt. (27:12)

49
    KOVACSICS átlövése után tovább nő a különbség a két csapat között. (28:12)

49
    Átrohan a magyar válogatott a vendégeken, KOVACSICS ezúttal betörésből talált be. (29:12)

50
    YOKOSHIMA ficánkolt középen, végül eljutott lövésig, beakadt. (29:13)

51
    Megvan a harmincadik magyar gól is, ERDŐSI nevéhez fűződik. Közben Janurik állt be a mieink kapujába. (30:13)

51
    KOVACSICZ lefordult védőjéről, a befejezése is pontos volt. (31:13)

52
    Japán időt kért! (31:13)

52
    Yokoshima lőtt már közel passzívnál, Janurik fölé tolta a lövést. (31:13)

53
    Hibáztunk most támadásban, Japán támadhat. (31:13)

54
    Le a bal szélre MATSUMURÁ-nak, a vendégek játékosa Janurik feje fölött ejtett a kapuba. (31:14)

54
    Zácsik Szandra a pályán! Nagy tapsot kap a közönségtől! (31:14)

55
    Nagy játék, a japánok keresték a labdát. A végén MAYER beállóból talált be. (32:14)

56
    Sokadszor a mérkőzésen labdát szereztünk, de most nem sikerült leindítani. (32:14)

56
    Mint kés a vajon úgy ment át KOVACSICS a japán falon, a végét se hibázta el. (33:14)

57
    Húsz gól a különbség! ERDŐSI bal szélről találta meg a rést. (34:14)

58
    SUNAMI középen betört, bántani nem akarták a lányok, gólt szerzett a japán lány. (34:15)

Leindított Japán, KAWAMURA a végén eredményesen fejezte be az akciót. (34:16)

59
    Japán három gólt lőtt zsinórban, ezúttal HONDA jobb szélről vette be Janurik kapuját. (34:17)

60
    HONDA a végén még betalált, kicsit kozmetikázzák a japánok az eredményt. (34:18)

60
    Mayer a legvégén még kapott egy két perces büntetést. (34:18)

Mérkőzés vége. (34:18)

A játék minden elemében jobb volt ma Magyarország, nemzeti válogatottunk könnyedén átrohant a japánokon. Az eredmény mutatós, reméljük decemberben a világbajnokságon is nagyarányú magyar győzelemnek örülhetünk.
    Holnap viszont még egyszer összecsap a két csapat, tartsanak akkor is velünk.
    Köszönöm a figyelmet! (20:24:23)

Magyarország_dup: Bíró, Kiss, Janurik (kapusok) – Zácsik, Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Szamoránsky, Bódi, Mayer, Planéta, Hornyák, Mészáros, Erdősi, Kovacsicz, Tomori, Tóth

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter