Magyarország
43:54 (9:13, 24:28, 34:36)
Portugália
péntek 07.08.2015, 18:00 • Messzi István Sportcsarnok • Felkészülési mérkőzések

A harmadik negyed sok pontatlanságot hozott, mindkét fél rengeteg elemi hibát vétett. A kezdeményezést ugyan nem sikerült magunkhoz ragadni, de legalább tartottuk a lépest a vendégekkel.

Sokkal több büntetőt dobhattunk a második félidőben, mint az elsőben, ezzel azonban sajnos nem jutottunk többre. A végjátékban a kinti dobásaink közül kettő is homály volt, ezzel szemben az ellenfél büntetőkkel operált, az utolsó percben pedig Silva triplája adta a kegyelemdöfést.

Pontszegény mérkőzésen egy feledhető teljesítményt nyújtó portugál válogatott vert meg minket. Javítási lehetőség vasárnap, Szolnokon.

Magyarország 43 -54 Portugália

Köszönöm a figyelmet! (19:40:17)

Mérkőzés vége. (43:54)

39:10
    SILVA triplájával eldőlni látszik a mérkőzés. (43:54)

38:45
    Wittmann dobádát Keller próbálta bepöcizni, de ez sem sikerült. (43:51)

38:28
    Pinto hagyta el a labdát nagy igyekezetében. (43:51)

37:07
    FONSECA dobott be egy büntetőt. (43:51)

36:49
    VOJVODA is büntetőkkel farag a hátrányunkból. Most a portugálok kérnek időt. (43:50)

36:24
    TÓTH Ádám büntetőivel zárkózunk valamelyest. (41:50)

36:02
    PINTO maradt üresen a büntetővonal környékén, könnyed mozdulattal küldte a gyűrűbe a labdát. (39:50)

35:46
    Hazai időkérés. (39:48)

35:46
    Vojvoda távolija a palánk tetejét érinti, a portugáloké a játékszer. (39:48)

35:42
    Wittmann dobását blokkolták, de maradhat nálunk a labda. (39:48)

35:19
    PINTO értékesített két büntetőt. (39:48)

34:43
    A túloldali csíkról DJUKIC nem hibázott. (39:46)

34:29
    RUJÁK dobott be egy büntetőt. (39:44)

33:34
    PINTO tört be, ziccerén túl még büntető is dobhatott, ez utóbbi azonban kimaradt. (38:44)

33:15
    Djukic állhatott a vonalra, de mindkét dobása rövidnek bizonyult. (38:42)

32:59
    KELLER csak a második büntetőjét dobta be. (38:42)

32:55
    Ferencz tripláját Keller szedte, vele szemben faultoltak. Két dobás jöhet. (37:42)

32:35
    PINTO-ról feledkeztek meg a hazai védők. (37:42)

31:54
    DJUKIC szerzett kosarat, a plusz büntető kimarad. (37:40)

31:24
    TÓTH Ádám harcolt ki büntetőket, melyből a másodikat értékesítette. (37:38)

31:06
    Wittmann távolija kimarad, de marad nálunk a labda. (36:38)

30:57
    Újra a portugáloknál az előny, QUINTINO volt eredményes. (36:38)

30:25
    Újra döntetlen az állás, WITTMANN a pontszerző. (36:36)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (34:36)

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (34:36)

29:36
    WITTMANN triplájának tapsol a közönség. (34:36)

29:13
    OLIVEIRA pontos kétszer is a csíkról. (31:36)

28:54
    Wittmann futott át a gyűrű alatt, horogdobása célt tévesztett. (31:34)

28:29
    BELO értékesített a kiharcolt büntetőkből egyet. (31:34)

28:13
    VOJVODA hívta ki emberét 1-1-re. Ő nyert. (31:33)

26:40
    Végre egy sokpasszos játék a mieinktől, kár, hogy a végén Ferencz triplája kimaradt. (29:33)

26:10
    Vojvoda szépítene, de kimarad a ziccer. (29:33)

25:26
    FONSECA csak a második lehetőségét dobta de, de mivel sportszerűtlen hiábát fújt a játékvezető, így továbbra is a vendégek támadhatnak. (29:33)

25:26
    Továbbra sem a szép játéké a főszerepet, Somogyi kénytelen egy eladott labda után faultolni. (29:32)

25:17
    Dekoncentráltak a csapatok, most a portugálok hagyták el a labdát. (29:32)

25:12
    Perl alapvonali betörése kimarad. (29:32)

24:47
    Balseiro próbálkozott a sarokból, de célt tévesztett. (29:32)

23:34
    FONSECA verte meg Tóth Ádámot a festékben. (29:32)

22:59
    SILVA iratkozik fel a pontszerzők közé. (29:30)

22:33
    Vojvoda büntetője kimarad. (29:28)

22:33
    VOJVODA kezdeményezett ismét 1-1-et, melynek az eredménye 2 pont, plusz büntető. (29:28)

22:28
    Újabb támadó lepattanót szerez a magyar csapat. (27:28)

22:07
    TÓTH Norbert csak az első büntetőjét értékesíti. (27:28)

21:44
    Vojvoda triplája kimaradt, a lepattanó Tóth Norberté lett, aki büntetőket tudott kiharcolni. (26:28)

21:16
    WITTMANN fordult le emberéről majd dobott tempót. (26:28)

20:37
    Vojvoda betörése ezúttal nem hoz pontokat, szépen védekeztek a vendégek. (24:28)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (24:28)

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, akik leginkább 2-2-es akciókban és távoli dobásokban jeleskedtek. A magyar válogatott igyekezett lépést tartani, ebben Vojvoda, illetve Wittmann jártak az élen, hozzájuk a félidő végén Tóth Gergely csatlakozott. A vezetést a félidő utolsó percében tudtuk egyedül megszerezni, akkor is csupán néhány másodperc erejéig.

Ránézésre a magyar nemzeti csapat jobb erőkből áll, azonban a játékunkból talán leginkább a fantázia hiányzik. Kombinatívabb támadásokkal legyőzhető lenne ez a portugál csapat.

20:00
    Vége a második negyednek. (24:28)

19:59
    Ismét Barroso-hoz került a labda pár másodperccel a negyed vége előtt, ő azonban csak ijesztgetett, majd továbbadta QUEIROZ-nak, az ő hármasával zárul az első félidő. (24:28)

19:30
    BARROSO közép-távolról talál be. (24:25)

18:56
    TÓTH Gergely fordítja meg a mérkőzés állását. (24:23)

18:05
    VOJVODA verte meg az emberét 1-1-ben. (21:23)

17:44
    BARROSO hintett egy távolit. (19:23)

17:05
    Ismét TÓTH Gergely próbálkozott, ezúttal több sikerrel. Apró szépséghiba, hogy sajnos rálépett a hárompontos vonalra. (19:20)

16:37
    Tóth Gergely sarokból megeresztett triplája portugál kezekben landol. (17:20)

15:59
    PERL tempójának köszönhetően már csak egykosárnyi a különbség. (17:20)

15:31
    Pinto fárasztotta emberét, majd közép-távolról próbálkozott, sikertelenül. (15:20)

14:25
    Előbb Vojvoda, majd Perl kísérlete marad ki. (15:20)

14:07
    DJUKIC szerzi meg első pontjait ziccerből. (15:20)

13:58
    VOJVODA tempója mérsékli a portugál előnyt. (15:18)

13:20
    SOBRINHO futott be labdával az alapvonal felől, a védőink nem vették elég komolyan. (13:18)

12:49
    Sajnos Tóth Ádám büntetője – mely a meccs első büntetője volt, kimarad. (13:16)

12:49
    Wittmann passzolt a befutó TÓTH Ádámnak, aki faulttal együtt értékesítette a ziccert. (13:16)

12:26
    Szépen védekezett a magyar válogatott, mi hozhatjuk fel a labdát. (11:16)

11:20
    GUERREIRO is feliratkozik a hárompontos szerzők listájára. (11:16)

10:57
    Vojvoda szeretné Somogyit játékba hozni, de sajnos a labda elhagyja a játékteret. (11:13)

10:18
    WITTMANN megalkuvást nem ismerő betörése 2 pontot hoz a magyarok konyhájára. (11:13)

09:36
    QUINTINO válaszol az iménti magyar hármasra. (9:13)

08:36
    Sok kimaradt helyzet után TÓTH Norbert töri meg a gólcsendet, mindjárt egy triplával. (9:10)

07:22
    Ismét 2-2-vel próbálkoznának a vendégek, csak épp Belo nem számított rá. (6:10)

06:33
    Wittmann triplája kiszédül a gyűrűből. (6:10)

06:13
    Fonseca kosara későn született, a támadóidő lejárta miatt érvénytelen a találat. (6:10)

05:55
    PERL oldotta meg a feladatát a palánk alatt. (6:10)

05:29
    Egy alapvonali bedobás után BALSEIRO kapta a labdát, aki távolról talált be. (4:10)

04:54
    Vojvoda kísérletezett távolról. Célt tévesztett, de támadhatnak a magyarok. (4:7)

03:54
    Egy szép 2-2-es akciót Fonseca ront el lépéshibával. (4:7)

03:23
    FONSECA verte meg az emberét a palánk alatt. (4:7)

02:45
    QUEIROZ megszerzi csapata és egyben a mérkőzés első tripláját. (4:5)

02:19
    VOJVODA szerzett látványos kosarat betörése után. (4:2)

01:59
    FONSECA ziccere a helyén. (2:2)

01:29
    WITTMANNÉ a mérkőzés első kosara. (2:0)

00:01
    Magyar támadással indul a mérkőzés (0:0)

00:01

Idei utolsó felkészülési mérkőzéseit játssza felnőtt férfi kosárlabda válogatottunk. A Stojan Ivkovic által dirigált csapat ezúttal Portugáliát fogadja Kecskeméten, majd az összecsapás tanulságait kiértékelve újra találkoznak Szolnokon, két nappal később.

Az ellenfélről viszonylag friss, és – nem mellesleg – kellemes emlékeink lehetnek, hiszen tavaly augusztusban idegenben is (38-58) és hazai pályán is (65-52) sikerült két vállra fektetnünk őket az Európa-bajnoki selejtezők során.

A kecskeméti és a szolnoki meccsekkel nem csak a felkészüléstől búcsúzik a magyar válogatott, hanem a Báder-Dénes-Fodor-triótól is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Bence Blahó

Magyarország: 4 RUJÁK András, 5 TÓTH Gergely, 6 KELLER Ákos, 7 WITTMANN Krisztián, 9 VOJVODA Dávid, 10 SUPOLA Zoltán, 11 TÓTH Norbert, 13 TÓTH Ádám, 15 FERENCZ Csaba, 20 PERL Zoltán, 21 SOMOGYI Gergely, 22 EILINGSFELD János
    Portugália: 4 José SILVA, 6 Stefan QUINTINO, 7 Stefan DJUKIC, 9 Nuno OLIVEIRA, 11 Miguel QUEIROZ, 12 Joao GUERREIRO, 13 Joao BALSEIRO, 14 Pedro PINTO, 15 Henrique PIEDADE, 17 Tomás BARROSO, 20 Pedro BELO, 21 Cláudio FONSECA, 23 Augusto SOBRINHO