Békéscsaba – 0:2 (vége) | Újpest FC – Puskás Akadémia FC 2:2 (vége) | MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 5:0 (vége)
Fehérvár – Ferencvárosi Torna Club 1:3 (vége)
Újpest FC
2:2 (1:2)
Puskás Akadémia FC
szombat 08.08.2015, 18:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga • 4. forduló

Vége! Nem tört meg az újpesti átok, nem tudták hazai pályán megverni a Puskás Akadémiát, viszont 11 meccs óta veretlenek. A mérkőzés képe alapján az Újpest győzelmet érdemelt volna, többet birtokolták a labdát, több szögletük, helyzetük volt. A Puskás viszont kihasználta, hogy ellenfele az első félidő végén kieresztett, a második félidőben többnyire kulturáltan védekeztek, de az Újpest a végén megérdemelten egyenlített, 2-2 a vége. Jó meccs volt, ez a két csapat ismét gólgazdag meccset játszott egymással, köszönöm a figyelmet! (19:57:07)

90+6

90+5
    Tóth fogta ellenfele mezét, szabadrúgás kifelé!

90+4
    Egy hosszú passz után kirúgás jöhet. Kitesz magáért a hazai közönség is, nagy a hajtás az utolsó percekben, az előbb a Puskás kontrázott, de Tischlert beérték.

90+3
    Nagyon beszorul a végén a Puskás, izgalmas a végjáték!

90+2
    Balogh lőtt 22 méterről, nem sokkal ment fölé! Nem állt le az Újpest, a ráadásban megpróbálják megnyerni a meccset.

90
    Az Újpest gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Suljic szerzett labdát, majd éles szögből kapufát lőtt, a kipattanó azonban ENIS BARDHI elé került, aki 10 méterről a kapuba lőtt, 2-2!

90
    6 perc a hosszabbítás.

88
    Bardhi éppen, hogy lemaradt Perovic csúsztatásáról, nagy helyzet volt.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hudák (Puskás Akadémia FC).

87
    Pauljevic nem tudja folytatni, de azért átfutott a pályán, helyére Hudák állt be, rögtön egy sárgával.

87
    Perovic lőtt fölé kapásból, 14 méterről.

86
    Pauljevicet le kell vinni hordágyon, folytatódhat a játék!

85
    Pauljevic marad lent az ellenfél 16-osának előterében, ápolni kell. A labda majd az Újpesté lesz.

83
    Balogh indult meg, de a 16-osnál szerelték.

82
    Suljic beadása pattant meg, Perovic elé került, aki fölé lőtt 11 méterről.

80
    A második vendég csere, elég lassan végzik el. Sallai helyére Pintér jön.

79
    Bardhi jó lövését védte Pogacsics, a kipattanó Tóthé lehetett volna, de elpattant tőle.

78
    Kiegészült az Újpest.

77
    Ápolás miatt áll a játék, Mohl marad lent. Puskás bedobással folytatódik majd a meccs.

76
    A hosszabbítással együtt bő negyedóra van hátra, felcsúti kirúgással folytatódik a játék.

75
    3060 a hivatalos nézőszám, jó hangulatot teremtenek a hazai nézők, ultrák.

74
    Ivószünet, áll a játék.

74
    Suljic lőtt 22 méterről, fölé.

72
    Hiába nyom az Újpest egyelőre, a Puskás pedig kontrákra játszik, és húzza az időt.

71
    Balogh és Suljic kicsiben oldották meg, Balogh beadása veszélyes volt, de a védők tisztáztak.

70
    Nagy harcol ki egy újabb sarokrúgást.

69
    Kifejelte a védelem, utána maradt még ott a labda, de nem alakult ki helyzet, végül kirúgás jön.

68
    Suljic beadásába fejelt bele egy védő, Pogacsics csak kívül tudta fogni, szöglet!

67
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Litauszki (Újpest FC).

66
    Pogacsics védte bravúrral Perovic fejesét.

66
    Nagyon nyom az Újpest, a 16-oshoz szegezik ellenfelüket.

64
    Most is fölényben játszik az Újpest, többet van náluk a labda, de nincsenek gólhelyzetek egyelőre.

62
    Cserél a Puskás Akadémia is. Lencsét Tischler váltja.

59
    A félpályánál újabb vendég szabadrúgás.

58
    Újabb vitatott ítélet, Polonkai esett el Suljic mellett, kifelé adott szabadot a játékvezető, pedig úgy tűnt, nem volt kontakt.

56
    Kettős csere az Újpestnél! Hazard helyére Bardhi, Sallói helyére pedig Tóth állt be.

56
    Suljic gyönyörű cselekkel tört be a 16-oson belülre, majd elesett, sárgát kapott érte. A közönség hiába tiltakozik.

54
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sankovic (Újpest FC).

54
    Felcsúti szabadrúgás, Márkvárt messziről tekerte kapura, nem volt veszélyes.

52
    Ezt kivágta a védelem, de a félpályánál már az Újpest kap szabadot, Mohl került a földre.

51
    A szöglet hosszú volt, de maradt a labda a hazaiaknál, végül Hazard közel 30-ról óriási lövést eresztett el, Pogacsics védett, szöglet megint!

50
    Sankovic passzolt Sallóihoz, aki jól tette neki vissza a labdát, 18 méterről lőtt, blokkolta egy védő, szöglet!

49
    Perovic fejesét fogta most a felcsúti kapus.

48
    Hazard beadása volt pontatlan, Pogacsics fogta.

46
    Herist Litauszki váltotta a szünetben, ez volt a mérkőzés első cseréje.

46

Vége az első félidőnek. Az Újpest a játékrész nagy részében fölényben játszott, többet birtokolta a labdát, de a helyzetek száma nagyjából egyenlő volt. A vezető gól után visszavett az Újpest, a Puskás Akadémia pedig az utolsó percekben fordított, így előnnyel mehetnek a szünetre. Hamarosan folytatjuk!

45+3

45+3
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!
    GÓÓL! Pauljevic ment el a jobb szélen, egészen az alapvonalig, Balajcza a sarkot zárta, Pauljevic azonban belőtte középre a labdát, ami HERIS-ről pattant be a kapuba pár méterről, 1-2.

45+1
    3 perc a hosszabbítás az első félidőben.

45
    GÓÓL! SALLAI ROLAND fejesével egyenlít a Puskás Akadémia, 1-1!

44
    Pogacsics jött ki egy ívelésre, övé a labda, kimozdult vele a 16-oson kívülre, de nem fújt semmit a bíró, ez valóban úgy tűnt, belefér még.

43
    Hazard szöglete nem volt olyan jó, de maradt az Újpestnél egy labda, végül egy balról érkező beadás után Suljic próbált meg ollózni, sikerült kapu felé tennie a labdát, de így már nem volt annyira veszélyes.

42
    Balogh szöglete után Mohl fejelhetett, veszélyes volt, de beleért egy védő, így sarokrúgás jöhet a másik oldalról.

41
    Suljic nagyon jól ment el a jobb szélen, végül szerelték, szöglet következik!

40
    Sallói lőtt fölé nagyjából 21-22 méterről.

38
    A gól után sem sokat változott a játék képe, a felcsúti térfélen van többet a labda.

35
    GÓÓL! Gyors támadást vezetett az Újpest a bal oldalon, MIHAJLO PEROVIC kapta a labdát a kapuval szemben, jól fordult le, és jobbal 20 méterről kilőtte a jobb alsót, Pogacsics rajta volt, de nem tudott hárítani, 1-0!

34
    Polonkai lőtt a kapu mellé, előtte Márkvárt szószerint lekezelte a labdát, ezt a játékvezető vélhetően nem vette észre.

33
    Most a vendégek is birtokolják a labdát, Fiola végezhetett el bedobást a 16-os mellől.

31
    Folytatódik a játék, a felcsúti térfélen a labda.

28
    Ivószünet következik a nagy meleg miatt.

26
    Egy lecsorgó labdát gyűjtött be Perovic, 17 méterről lőtt, a jobb alsót vette célba, Pogacsics védett.

25
    Egy baloldali beadás után Lencse fejelt a kapu mellé, veszélyes szituáció volt!

22
    Felcsúti kirúgás következik. Nagy helyzetek nem igazán vannak, de jó a meccs, az Újpest fölényben játszik.

20
    Hosszú percekig tartotta a labdát az Újpest az ellenfél térfelén, most egy szabadrúgással jöhet ki a Puskás a szorításból.

17
    Suljic beadása pattant meg, Balogh lőhetett 10-11 méterről kapura, ez is fölé ment!

16
    Márkvárt labdáját Kelic fejelte kapura, de jócskán fölé szállt a labda.

16
    Mohl szerelte ügyesen Pauljevicet a 16-oson belül, jöhet az első vendég szöglet!

15
    Kis tanácstalanság a Puskás kapuja előtt, Perovic harcossága úgy tűnt, szögletet ér, de a játékvezető végül kirúgást ítélt.

13
    Gyors ellentámadást vezetett az Újpest, Nagy Gábor jól adta be jobbról, Perovic fejelhetett jó 8-9 méterről, de Pogacsics védte a fejest. Nagy helyzet volt!

13
    Dinjar kapura tekerte, Balajcza fogta magabiztosan.

12
    Heris állította meg Lencsét, a passza viszont rövid volt, szabadrúgást kap a vendég csapat a 16-ostól jó 5-6 méterre, ívelés lesz belőle várhatóan.

10
    Hazard lőtt kapura a 16-os bal sarkától, fölé ment a labda.

8
    Suljic indult meg a jobb oldalon, a beadása pontatlan volt azonban, végül a 16-os vonalától kifelé jöhet szabaddal a Puskás Akadémia.

6
    Mohl beadása szállt Suljic felé, de nagyon mély volt, Pogacsics simán fogta.

5
    Beszorul a vendég csapat, az Újpest az ellenfél térfelén adogat, helyzet egyelőre nincs.

3
    Gyors támadást vezetett a PAFC, Sallai emelése azonban gyenge volt, könnyedén fogta Balajcza.

2
    Ez sem jelentett veszélyt, a vendégeké a labda.

2
    Rögtön az elején szögletet végezhet el az Újpest, Hazard sarokrúgását kivágták, jöhet egy újabb.

1
    A felcsúti csapat sötét kék mezben játszik.

1
    Az Újpest kezdte a meccset, a hazaiak a megszokott lila-fehér csíkos mezükben játszanak.

1

Újpest FC: Balajcza – Nagy, Heris, Kálnoki-Kis, Mohl – Suljic, Sankovic, Balogh, Hazard – Sallói, Perovic
    Cserék: Kovács (k), Litauszki, Forró, Pávkovics, Bardhi, Tóth, Cseke

Puskás Akadémia FC: Pogacsics – Fiola, Fodor, Kelic, Dinjar – Polonkai, Márkvárt, Pauljevic, Sallai – Pekár, Lencse
    Cserék: Horváth (k), Herceg, Tar, Hudák, Pintér, Tischler, Nagy

Játékvezetők: Pintér Csaba; Dr. Varga, Márkus.

Az NBI 4. fordulójára kerül sor a hétvégén. Az Újpest a Puskás Akadémiát fogadja.
    A hazaiak jól kezdték a bajnokságot, az első fordulóban 0-0-át játszottak a mumusnak számító Paks ellen, utána a két újonc ellen hozták a kötelezőt, így most 7 ponttal a dobogó második fokán áll a lila-fehér együttes, két nagy riválisa, a Fradi és a Kispest között.
    A felcsútiak mérlege rosszabb, de nekik sincs okuk szégyenkezni, 1-1-1-el állnak, az MTK ellen vereséget szenvedtek, majd döntetlen Debrecenben, múlt héten pedig győzelem a Paks ellen, tehát ők sem kezdtek rosszul.
    A két csapat rendre érdekes meccseket vív egymással, emlékezetes a legutóbbi, 4-5-ös Újpest győzelemmel zárult találkozó. Ez lesz az ötödik összecsapása a bajnokságban a két csapatnak, a Felcsút még nem tudott nyerni, 2 döntetlen és 2 Újpest siker a mérleg, de a Szusza Ferenc stadionban eddig még csak döntetlen született. Folytatódik ez a széria, vagy az Újpest idei jó szériája, esetleg egyik sem? Szombaton kiderül, nagy csata várható, szoros meccs, melyen azért esélyesebbnek számít az Újpest, de egy döntetlen sem lenne meglepetés. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.