Telekom Veszprém
31:24 (11:9)
HC Meshkov Brest
kedd 01.09.2015, 18:00 • Veszprém Aréna • SEHA Liga • 1. forduló

Sokáig kiválóan tartotta magát a Brest, bár a meccs elején gyorsan öt gólos fórt épített ki magának a hazai csapat. Felzárkózott a Brest, egyre is feljött, de egyenlítenie nem sikerült, hanem újra elkezdett nyílni az olló. Mikler Roland sokszor segítette a csapatát kiváló védésekkel, támadásban főleg Marguc, Nilsson és Lékai emelkedtek ki ma, de Ilic is szépen termelt – igaz, ő nagyobb hibaszázalékkal tüzelt ma.

A túloldalon Pesic átlagon felüli kapusteljesítményt nyújtott, de sokszor kiszolgáltatott helyzetbe került. A fehérorosz csapatban Stojkovicot igen nehezen tudtuk tartani, a vendégek legjobbja volt hat góljával. A mérkőzés végén hét góllal is elhúzott a Veszprém, köszönhetően a hosszabb cserepadjának. Sokat kell még javítani az összjátékon, a BL-ben nem férne bele ennyi technikai hiba támadásban. A győzelem azonban megérdemelt, ma ez is bőven elég volt, három ponttal indít tehát a Veszprém a SEHA-Ligában idén is.

Veszprém – Brest: 31-24!
    ---- (19:34:19)

Mérkőzés vége. (31:24)

60
    ILIC második szándékból a jobb alsóba bombáz. (31:24)

60
    Nilsson harcol óriásit beállóban és hetest is kap a Veszprém. (30:24)

60
    STOJKOVIC kiváló bejátszást vált gólra beállóból. (30:24)

60
    A meccs utolsó percében járunk, a legnagyobb különbség a meccsen eddig a hét gól. (30:23)

59
    Lékai indítása hosszú, de pontos, MARGUC köszöni szépen és rendezetlen védelem ellen betalál a jobb szélről. (30:23)

59
    Tioumentsev lövése az oldalhálóban köt ki. (29:23)

58
    Lékai tört be középen, de Pesic most bravúrral hárít. (29:23)

58
    Nincs már emberhátrányunk. (29:23)

58
    BARANAU a jobb szélről felső kapufás gólt szerez. (29:23)

57
    Pesic kezédről becsúszik LÉKAI lövése, szinte már fogta pedig. Ezzel vélhetően eldőlt a győzelem kérdése. (29:22)

57
    Még egy percig emberhátrány a hazaiaknál. (28:22)

57
    Eladja a Brest, úgy tűnik, lassacskán eldől a mérkőzés. (28:22)

57
    Zeitz fogta meg Nikulenkaut elég erőteljesen, rezgett a léc szerintem az újabb két perchez. (28:22)

56
    Alig egészültünk ki, máris újra emberhátrány, Ilic vert oda egyet ellenfelének. Két perc. (28:22)

56
    Marguc a jobb szélről visszapasszolta kínaira LÉKAINAK, aki nem hibázta el! (28:22)

55
    Ami szép, az szép, BARANAU kitűnő figura végén a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (27:22)

55
    Jól keverte elől a kártyákat a Veszprém, NILSSON egyedül maradt középen, Lékai elvitte a védőket! (27:21)

Telekom Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G. Schuch, Ilic, Palmarsson, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde Garcia, Marguc, (Chema) Rodriguez, Terzic, Sulic, Lékai, Sliskovic
    HC Meshkov Brest: Pesic, Charapenka – D. Rutenka, Babichev, Kulak, Manojlovic, Kristopans, Kamyshik, Nikulenkau, Stojkovic, Tioumentsev, Shumak, Vukic, Baranau, Razgor, Shylovich, Atman

Játékvezetők: Nachevski – Nikolov