Mezőkövesdi KC – Tatabánya 23:23 (vége) | PLER-Budapest – Csurgó 23:25 (vége) | Vác – Cegléd 29:29 (vége)
Váci KSE
29:29 (17:17)
Ceglédi Kézilabda Klub SE
szerda 02.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1 • 2. forduló

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Második fordulójához érkezett a férfi kézilabda NB I, a jelenleg 4. helyezett Cegléd látogat az ötödik helyezett Vác otthonába. Igaz, egy forduló után még nem sok értelme van helyezéseket nézni, mindenesetre mindkét együttes győzelemmel kezdte a bajnokságot. A Cegléd hazai pályán három góllal intézte el a Komlót, a Vác pedig egy rendkívül kiélezett párharcban, idegenben diadalmaskodott Balmazújvárosban.

Megjósolhatatlan a végeredmény, a hazai pálya előnye segítheti az idei szezonra újra az élvonalba visszajutó váciakat. A vendégeknél Andelic és Országh vezeti a házi góllövőlistát, míg a hazaiaknál Astrasapkin és Lendvay a két mesterlövész az első forduló alapján. Szoros összecsapásra számíthatunk.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Váci KSE: Vitáris, Tóth M. – Vasic, Popovic, Császár, Tyiskov, Lendvay, Astrashapkin, Munkácsi R., Terenyi, Pál G., Kökény, Pavlovic, Vucicevic, Bartók D.

Ceglédi Kézilabda Klub SE: Bősz, Abramovic V., Mojsilov – Országh, Tóth N., Lászlai, Hódi, Kun, Sipeki, Borsos, Lepsényi, Andjelic, Perisics, Megyeri, Bíró B., Grbovic

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs.

Zsiga Gyula kérdésünkre elmondta, hogy komoly esélyt lát a győzelemre, megfogalmazása szerint minden adott ahhoz, hogy a Vác megnyerje a mérkőzést. Remek rajt lenne ez a hazai csapat számára, két forduló alatt négy pontot szereznének. Ám ehhez még a Ceglédnek is lesz szava, izgalmas mérkőzésre számíthatunk, bő 25 perc múlva kezdünk!

Már zajlik a csapatok bemutatása, a Cegléd fekete mezben, a váciak pedig narancssárgában lépnek pályára.

1

1
    A vendégek kezdték a találkozót. (0:0)

1
    LEPSÉNYI Sándor átlövése Tóth Mihály lábáról kerül a hálóba. (0:1)

1
    Villámgyors ellenakció, Vasic bejátszását TYISKOV váltja gólra beállóból. (1:1)

2
    Tóth ugyan védte az első lövést, ám ORSZÁGH Ádám a kipattanót a jobb felsőbe lőtte. Tóth ehhez is hozzáért, de ez már beszédült. (1:2)

3
    Bősz védi Popovic váratlan lövését balról, de oldalt megy ki. (1:2)

3
    PAVLOVICS balátlövőből bombáz a léc alá. (2:2)

4
    Tóth Mihály segíti kijjebb Lászlai lövését a bal szélről. (2:2)

4
    VASIC a jobb szélről, nagyon éles szögből talál a rövidbe. (3:2)

4
    BÍRÓ Balázs lövésébe is beleért Tóth, de megint befelé pattant. (3:3)

5
    Figyelmetlenség, eladta a középkezdésnél a Vác, GRBOVIC pedig büntetett és lerohanásgólt szerzett. (3:4)

5
    LEPSÉNYI Sándor szerzi meg a labdát a váciaktól, újabb figyelmetlenség, lerohanásgóllal bünteti. (3:5)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Andjelic (Ceglédi Kézilabda Klub SE). (3:5)

5
    Újabb lerántás Andjelictől, ez már kettő perces kiállítás. (3:5)

6
    Astrashapkin lőtte el estében, a jobb kapufa mellé. (3:5)

6
    Akár hárommal is megszökhet a Cegléd. (3:5)

7
    A saját maga által szerzett labdát VASIC egyedül vitte végig, lerohanásgól a vége. (4:5)

7
    Elaludt a váci védelem, BÍRÓ Balázs emberhátrányban tör be középen sikerrel. (4:6)

8
    TYISKOVOT megtépték, de így is befordult és gólt szerzett beállóból. (5:6)

8
    Tóth Norbert az iménti megrántásért kap sárgát. (5:6)

9
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Astrashapkin (Váci KSE). (5:6)

9
    LEPSÉNYI a bal szélről eszméletlenül szép gólt szerez szinte nulla szögből, átemelve a kapust. (5:7)

10
    Tyiskov kapott két percet támadás közben, nem igazán érthető az ítélet, rajta löktek igen nagyot. Valószínűleg előtte még lehetett valami a falban, de a komplett váci csapat nem érti az ítéletet, köztük Zsiga Gyula sem. (5:7)

10
    Belemenés után Lepsényi szándékosan nem adta vissza a labdát, neki is járt a két perc. (5:7)

11
    LENDVAY egyéni játék nyomán tör be középen és bombáz a kapuba. (6:7)

11
    BÍRÓ ütemtelen átlövésgólja jobb kettőből a hosszú felsőbe. (6:8)

12
    Vitáris váltja Tóthot a váci kapubank, tény, eddig nem akadt igazi védése a hazai kapusnak. (6:8)

12
    ASTRASHAPKIN talál a hálóba, jobb kettőben tört be. (7:8)

12
    BÍRÓ Balázs újabb gólja, megint betörésből, egyelőre tarthatatlan. (7:9)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Grbovic (Ceglédi Kézilabda Klub SE). (7:9)

12
    Időt kért a Vác 11:44-nél. (7:9)

13
    TYISKOV Mihály talált a hálóba beállóból, nagyon gyorsak a támadások. (8:9)

13
    LEPSÉNYI rendezetlen védelem ellen talál be a középkezdést követően. (8:10)

13
    Pavlovic is a kiállítás sorsára jut két percen át. (8:10)

13
    Astrashapkin lő jócskán fölé átlövésből. (8:10)

14
    Tyiskov szerez labdát, majd indít, POPOVIC pedig a bal oldalon végigviszi a lerohanást. (9:10)

15
    ORSZÁGH Ádám a jobb szélről, éles szögből talál a hosszú sarokba. (9:11)

15
    POPOVIC a bal szélről hasonló bravúrt mutat be, mint az imént Országh. (10:11)

16
    Mindkét csapat teljes létszámban. (10:11)

16
    GRBOVIC sodródott beállóba és emelte át Vitárist. (10:12)

16
    Furcsa mérkőzés eddig, szinte minden gól, ami kapura megy. A hálóőrök a második félidőre tartalékolnak. (10:12)

16
    Bartók tüzelt jobb kettőből, de a felső lécről kipattan. (10:12)

16
    Újabb ceglédi lerohanás, ezúttal GRBOVIC fejezi be sikerrel. (10:13)

17
    Nagyon megállt a Vác, Munkácsi nem tudta megfogni, de a túloldalon a Cegléd is eladja. (10:13)

17
    Ezúttal a Vác rohant le, VASIC pedig góllal fejezi be a támadást. (11:13)

18
    Munkácsi a sárgát kapta, a Cegléd pedig a hetest. (11:13)

18
    Vitáris bravúrral védi lábbal Országh hetesét! (11:13)

18
    Lepsényi kidobja oldalt a labdát, de visszafújják szabaddobásra. (11:13)

19
    Lepsényitől rossz a bejátszás. (11:13)

19
    Vitáris védett, majd tökéletesen indította egész pályásan VASICSOT, aki a lerohanást sikerrel fejezte be. (12:13)

19
    Vitáris újabb védése, Sipekit mattolta, ez a hosszú indítás viszont már pontatlan. (12:13)

20
    Kun lövését blokkolta a Vác, de sarokdobás. (12:13)

20
    PERISIC klasszikus átlövésgólja akad be középről, nyolc méterről, szépségdíjas találat. (12:14)

21
    Vitáris menti meg csapatát, Grbovic ziccerben roboghatott a kapu felé. Eddig a gyors lerohanások hoznak eredményt a Ceglédnek. (12:14)

21
    Bartók Donát pattintja fölé jobb kettőből. (12:14)

22
    Andjelic átlövése a jobb kapufáról pattan kifelé. (12:14)

22
    Nehéz helyzetből is átveszi a bejátszást VUCICEVIC, be is tud fordulni onnantól már. (13:14)

23
    Test mellől PERISICS tüzelt középről, a kapus lába mellett került a hálóba. (13:15)

24
    Újabb váci technikai hiba támadásban, ebből él eddig a Cegléd, igen jól. (13:15)

24
    Pál Gergely feleslegesen rántja vissza Perisicset, jár a két perc jogosan. (13:15)

25
    Lábhoz kapja a jobb szélen Országh, de egyébként sem tudja megszelídíteni a labdát. (13:15)

25
    Vészkapussal támad a Vác, Császáron a megkülönböztető. (13:15)

25
    A jobb szélről Vasic éles szögből tüzelt, messze a kapu mellé. (13:15)

26
    Szép volt a bejátszás, de Tóth Norbert beállóból mellé suhintja. (13:15)

26
    PAVLOVIC átlövése középről, Bősz beleért, de bepattant a labda a hálóba. (14:15)

26
    KUN Attila emelkedett magasra, lövése pedig Vitáris kezéről pattant be. (14:16)

27
    Egy-egy labdaeladás után VASIC talál a ceglédi hálóba lerohanásból. (15:16)

27
    BORSOS Tamás rendezetlen védelem ellen talál a váci kapuba, igazi gólszüret eddig. (15:17)

27
    Astrashapkinnak egyelőre nem igazán megy, fölé bombázott. (15:17)

28
    A ceglédi kapuban Mojsilov. A túloldalon pedig Kun lövését Vitáris bravúrral védte. (15:17)

28
    PAVLOVICNAK megjött a lövőkedve, most jobb kettőből tüzelt, Mojsilov hozzáért, de védeni nem tudott. (16:17)

29
    Szép labdaszerzés után VASIC a jobb szélen megkapta a hosszú indítást és a lerohanást nem hibázta el. (17:17)

29
    Egálra hozta a Vác az imént még 2-3 gólos hátrányát. (17:17)

30
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg. (17:17)

30
    Hatalmas lövés Perisicstől, de ez most mellé szállt. (17:17)

30
    Fél perc hátra, a Vác támad. (17:17)

30
    6,5 mp hátra, szabaddobás a hazaiaknak. Eladják így is, de már nincs ideje felérni a Ceglédnek. (17:17)

30
    Befejeződött az első félidő. (17:17)

Elképesztő mennyiségű gól, nagyon gyors támadások, kevés kapusteljesítmény eddig az első félidő mérlege. Bár Vitárisnak a hajrában akadtak fontos védései, a 17-17 kapott gól önmagáért beszél. Mindkét együttes igyekszik gyorsan befejezni támadásait még a fal felállása előtt. A Cegléd a hosszas vezetését legfőképp a váci technikai hibáknak köszönheti, amiből kaptak is jócskán ajándékgólokat.

A hazai oldalon Vasic eddig a legeredményesebb, tarthatatlan hat találatával, Astrashapkin viszont betlizik. A vendégeknél Bíró Balázs a legveszélyesebb, nem csak a négy gólja miatt. Ebben az ütemben jócskán 30 gól fölé juthat mindkét csapat a meccs végére, a végeredmény megjósolhatatlan, izgalmas lesz a 2. félidő. Ha a Vác úrrá tud lenni a rengeteg technikai hibáján, nyerni fog, ha azonban továbbra is marad a pontatlanság, akkor a Cegléd simán győzhet idegenben.

Vác – Cegléd: 17-17, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:17)

31
    Ezt a játékrészt a váciak kezdték. (17:17)

31
    LENDVAY Péter tört be bal kettőben és lőtt a hosszúba. (18:17)

31
    Gyönyörű labdaszerzés hátul Pavlovictól, elől pedig szokás szerint VASIC gyors indulásból eredményes. (19:17)

32
    ANDJELIC tüzelt középről, Vitáris lábai közt talált be. (19:18)

33
    Kis híján labdát szerzett Bíró, de oldalt megy ki. (19:18)

33
    Tóth Norbert cibálta meg alaposan Tyiskovot, két perc a vendégek játékosának. (19:18)

33
    Szép figura végén TYISKOV váltja gólra Astrashapkin bejátszását. (20:18)

34
    PERISIC óriási bombagólt ragaszt a léc alá. (20:19)

34
    Újabb sikeres emberelőnyös figura végén TYISKOV Mihály beállóból eredményes. (21:19)

35
    ANDJELIC tört be középen az emberhátrány ellenére, ez szép gól volt! (21:20)

35
    TYISKOV megszórja magát, beforgatta védőjét és betalált. Grbovic érzésem szerint megúszott itt egy két percet. (22:20)

35
    Ütemtelenül lőtt át Perisic, Vitáris ezt most olvasta. (22:20)

36
    ASTRASHAPKIN tört be jobb kettőben és a rövid felsőt választotta. Három a hazai előny! (23:20)

37
    Időt kért a Cegléd, ezt a félidőt eddig 6:3-ra nyerik a hazaiak. A kapuban pedig a vendégeknél innentől Abramovic. (23:20)

37
    Túlkombinálták a két szélen a vendégek, a túloldalon Vasic viszont hibázik, túlfutott a labdán. (23:20)

38
    Vitáris véd óriásit, de Popovic elől lehalásszák a vendégek. (23:20)

38
    Bíró lövését blokkolják a hazaiak, sarokdobás. (23:20)

38
    Lépéshiba, Perisic hibázott. (23:20)

38
    Flúgos futam végén egy lerohanásgól végül, POPOVIC nagyon nehéz indítást szedett le és lőtt a hálóba balról. (24:20)

39
    ANDJELIC szépen tört be bal kettőben és ezzel megtörte a vendégek hosszú gólcsendjét. (24:21)

39
    Pavlovic átlövését olvasta Abramovic, a hosszú indítást viszont ő maga halássza le a levegőből, így újra hazai támadás. (24:21)

40
    Lendvay tüzelt bal kettőből laposan, Abramovic könnyedén kikapta. (24:21)

40
    Ezt most megette a hazai védelem, GRBOVIC kapott pontos bejátszást, majd húzott lövéssel talál be. (24:22)

41
    Szabálytalan zárás miatt kontrafault, jöhetnek a vendégek. (24:22)

41
    Pavlovic nem igazán időben adta vissza a labdát, könnyedén lehetett volna ez is két perc. (24:22)

41
    Tyiskov és Perisic akaszkodik össze középen, lesz ebből még kiállítás ma érzésem szerint, ez már nem az első eset volt. (24:22)

41
    Még ki sem mondtam, Tyiskov meg is kapta a két percet, Perisic jó alaposan rá is játszott, mindenáron ki akarta állíttatni a védőjét, sikerült. (24:22)

42
    Vitáris áll bosszút, úgy fogja meg Perisic átlövését, hogy a kezében marad a labda. (24:22)

42
    Terenyi jött a jobb szélre megkülönböztető mezben. (24:22)

43
    Passzívnál sarokdobáshoz jut a Vác. (24:22)

43
    Pavlovic nagyon éles szögből lőtt jobb kézzel alig mellé, ez a kapustól be is mehetett volna, nem számított rá. (24:22)

43
    PERISIC egy lövőcsel után könnyedén tört be középen emberelőnyben. (24:23)

44
    Kiegészült a Vác, igen régóta nem találtak be a hazaiak. (24:23)

44
    PAVLOVIC talpról ragaszt óriási átlövésgólt bal kettőből a hosszúba! (25:23)

45
    PERISIC most a jobb szélre sodródva jeleskedik, kitűnő cunderes gólt szerez. (25:24)

45
    Lepsényi a levegőben lökte a jobb szélen betörő Vasicot, hetes és két perc. (25:24)

45
    Popovic kulcspillanatban hibázik, Abramovic lábbal hárítja a hetest! (25:24)

46
    Gyönyörű előkészítés után ANDJELIC hatalmas bombagóllal egalizál középről! (25:25)

47
    Astrashapkin átlövése középre ment, mellbe találta Abramovicot. A Vác lassanként kiengedi kezéből a győzelmet és a döntetlent is, ha így folytatja. (25:25)

47
    Mellé trafált Hódi a bal szélről, Vitáris is talán hozzáért, így ment mellé. (25:25)

48
    Lendvay átlövését kikapja Abramovic, de marad a Vácnál. (25:25)

48
    Bartók is középre lő jobbról, nem okoz gondot Abramovicnak. Naggyá teszik a vendégek kapusát a hazaiak az ilyen lövésekkel. (25:25)

49
    Vitáris szinte a gólvonalról halássza ki Andjelic megpattanó lövését. A túloldalon sarokdobáshoz jut a Vác. (25:25)

50
    Hat perce nem talált be a Vác. (25:25)

50
    Császár ellen fújnak belemenést a bal szélen, véleményesnek tűnt. (25:25)

50
    A túloldalon lépéshiba a ceglédiek ellen, ez sem volt egyértelmű. (25:25)

51
    Lendvay tüzelt a jobb alsó irányába, Abramovic ezt bravúrral hárította. (25:25)

51
    Már a Cegléd vezet, ANDJELIC gyors támadás végén talált a hálóba. Iszonyúan megállt a Vác vagy 10-12 perce támadásban. (25:26)

51
    Perisic kap két percet két kezes lökés miatt. (25:26)

52
    Blokkolják a vendégek Pavlovicot, majd rossz a bejátszás is, képtelen betalálni a Vác. (25:26)

52
    Passzívnál lőtt BORSOS bal kettőből, Vitáris kezéről bepattant a hosszúba. (25:27)

53
    Emberelőnyben sem képes ziccerbe kerülni a Vác, lassúak, a vendégek pedig kiválóan védekeznek. (25:27)

53
    PAVLOVIC tört be végül bal kettőben és lőtt a hálóba, megtört a jég. (26:27)

54
    Kiegészült a Cegléd. (26:27)

54
    Nem jó a bejátszás, de faultgyanúsnak tűnt a dolog a váciak részéről. (26:27)

54
    VASIC fejezi be góllal a gyors indítást, de úgy tűnik most jobbal reklamálnak a vendég szurkolók. (27:27)

54
    Vitáris védi Perisic lövését, támadhat a Vác. (27:27)

54
    Időt kér a Vác 53:51-nél. (27:27)

55
    Tóth Norbert nagyon látványosan visszarántotta Kökényt, teljesen feleslegesen kiállíttatja magát két percre. (27:27)

55
    Kökény lőtt talpról, a jobb kapufa hárított. (27:27)

56
    Nem sieti el emberhátrányban a támadást a Cegléd. (27:27)

56
    Császár szerzett labdát, majd Országh megint látványosan visszarántja őt, ez is két perc jogosan. A Cegléd magát verheti meg ezekkel. (27:27)

56
    Kettős előnyben a hazaiak. (27:27)

56
    TYISKOV beállóban maradt üresen, újra vezetést szerez a Vácnak. (28:27)

57
    Négy perc hátra, nagy izgalmak. (28:27)

57
    Császár mezhúzásért kap két percet, ezt se lehetett volna máshogy látni. (28:27)

58
    Vitáris hárítja Grbovic ziccerét. (28:27)

58
    KÖKÉNY Tibor maradt középen üresen és be is talál! (29:27)

58
    Megszerzi a középkezdést a Vác, ám hihetetlen módon azonnal lépéshibát is vétenek a hazaiak ziccer helyett. (29:27)

58
    GRBOVIC nehezen de megfogja a bejátszást, a húzott lövés már gyönyörű. (29:28)

59
    Két perc hátra, emberhátrányban támad a Vác. (29:28)

59
    Abramovic hárítja Kökény lövését, hatalmas izgalmak! (29:28)

59
    Vitáris nagyon fontos védése, Perisic lövését hárította. (29:28)

59
    1,5 perc még hátra. (29:28)

59
    Időt kér a Vác 58:41-nél. Ez egy kulcsfontosságú támadás lesz. (29:28)

60
    Váci támadás a mérkőzés utolsó percének kezdetén. Egy gól a hazai előny, izzik a csarnok. (29:28)

60
    Astrashapkin kapufáját GRBOVIC egy lerohanásgóllal bünteti! (29:29)

60
    20 mp hátra. (29:29)

60
    Durva szabálytalanság a váci bal szélső ellen, Popovic harcolta ki a hetest. 9 mp hátra! (29:29)

60
    Astrashapkin hetesét fogja Abramovic, rendkívül furcsa, hogy a hazaiak vele dobatták, miközben egyáltalán nem ment neki ma. (29:29)

60
    59:58,6-nál időt kér a Cegléd. (29:29)

60
    Nem érhetett már fel a labda, döntetlen. (29:29)

Mérkőzés vége. (29:29)

Rendkívül izgalmas és parázs hangulatú mérkőzést játszott egymással a Vác és a Cegléd, végül igazságosnak mondható pontosztozkodás a végeredmény. A Cegléd az első játékrész java részében vezetett több góllal, ám a Vác a hajrában egyenlíteni tudott.

A második félidőt jobban kezdték a hazaiak, már négy góllal is vezetett a Vác, de a Cegléd fordítani tudott, már két góllal is mentek. A Vác újra felzárkózott, majd fordított, de végül nem sikerült megtartaniuk a vezetést, a kiválóan harcoló Cegléd megérdemelten rabolt pontot a váciak otthonából. Mindkét együttes 3-3 pontos így a tabellán.

Vác – Cegléd: 29-29!
    ---- (19:30:13)

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs