Érd – Ipress Center-Vác 16:18 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Budaörs KC 37:28 (vége) | Ferencváros – Mosonmagyaróvári KCSE 30:20 (vége)
Debrecen – MTK-Budapest 35:12 (vége)
Dunaújvárosi KKA
37:28 (17:15)
Budaörs KC
szerda 02.09.2015, 18:00 • Dunaújvárosi Sportcsarnok • Női kézilabda NB1 • 1. forduló

A vége nagyon sima lett, de a negyvenedik percig meg nem lehetett mondani a győztes csapat nevét. Remek meccs volt, a meccs utolsó harmadában azért megmutatta a DKKA,hogy ki az úr(nő) a háznál, és végül kilencet tett közé a szezon első meccsén. A védelmek szellősek voltak, ezt tanúsítja a 65 gól a meccsen, de mi ezt azért nem bánjuk. Végül 37:28 lett a végeredményt, a kohász otthon tartja a két pontot, és a Budaörs bemutatkozása az élvonalban jelesre sikeredett. Köszönjük figyelmüket! (19:24:10)

Mérkőzés vége. (37:28)

60
    KLUJBER magabiztosan lövi be a hetest. (37:28)

60
    A végén még időntúli hetest dobhat a hazaiak. (36:28)

59
    KAMUTI beállóból kozmetikázza az eredményt. Két számjegy azért nem lesz közte. Nem is szolgált rá a vendég csapat. (36:28)

59
    TRISCSUK óriási bombája a léc alá zúg. (36:27)

59
    Lépéshiba a Budaörsnél. (35:27)

58
    VINCZE Melinda ismét betalált, először vezet nyolccal a kohász. (35:27)

57
    Az átlövést Oguntoye védi kellő magabiztossággal! (34:27)

56
    Bulath lőtt elhajlásból, a hálóőr kitolja. (34:27)

55
    A végén azért védekezésben is megmutatja a tudását a DKKA, a gólgyártás az ment az egész meccsen, ennek következménye, hogy hét gólra dagadt az előny. (34:27)

54
    Bulath bejátszása hajszálpontos, majd TAKÁCS Dusmáta lő a hálóba. (34:27)

54
    KAMUTI találatával megszületett a meccs hatvanadik találata is. Gólzápor. (33:27)

54
    VINCZE válaszolt rögtön, hét perc van még. (33:26)

53
    FÖLDES Viktória óriási gólt ragaszt a hosszú alsóba a bal szélről. (32:26)

53
    BULATH átlövésből eredményes, közte hét. (32:25)

52
    Mátéfi Eszter időt kért, beragadt ez a 31:25-ös állás, jó három perce nem volt gól. Talán már elkönyvelheti a két pontot a DKKA, de azért még nem szabad elaludni, ez a Budaörs egészen elképesztően jó kis csapat, és törhet borsot bármely ellenfele orra alá. (31:25)

52
    Kovács lövését bravúrral védi a kapus. (31:25)

51
    Egy gyenge átlövés, Oguntoye zsákmánya lett. (31:25)

50
    Elfáradni látszanak a vendégek, talán innen nincs már visszaút. (31:25)

49
    TRISCSUK hetese ismét beakadt. (31:25)

49
    Hetest kapott a DKKA, Triscsuk a labda mögött. (30:25)

49
    Csak mondani kellett, Kovács kapott egy medvepuszit, a közönség tüntet. Ez nem volt túl fair. (30:25)

49
    Zsigmond kapott két percet lökésért. Egyébként sportszerű a meccs, és ápolni szerencsére még nem is kellett senkit. (30:25)

49
    A bal szélről érkező lövést Oguntoye védi reflexmozdulattal. (30:25)

48
    Picit kapkod már a vendég csapat, újabb ziccer, de Azari fölé lőtte. (30:25)

48
    KOVÁCS Anna szerezte a kohász harmincadik találatát, egy gyors ellentámadás végén. (30:25)

47
    Kiharcoltak a vendégek egy újabb büntetőt, de Zsigmond ezt kihagyta. (29:25)

47
    BULATH megkezdi a gólgyártást, a bal felsőt pókhálózta ki. (29:25)

46
    SZABADFI parádézik ezen a meccsen, kilencedik gólja immár. Ő viszi a hátán a csapatot. (28:25)

46
    KOVÁCS töri meg a hazai gólcsendet. (28:24)

45
    Megéreztek a vérszagot, SZABADFI nyolcadik gólja, ezúttal beállóból. (27:24)

45
    Labdát vesztett a DKKA, tovább zárkózhatnak a vendégek akár. (27:23)

44
    ZSIGMOND lövi a jobb sarokba a büntetőt. (27:23)

43
    Triscsuk átlövését védi a kapus, négyre zárkózhat a Budaörs. (27:22)

43
    IVANICS ejti át az egyébként nem alacsony Oguntoye-t, szép találat volt. (27:22)

42
    TRISCSUK a hatodik gólját lőtte, ezúttal a bal sarkot célozta meg. (27:21)

42
    Mellé lövik a vendégek, majd egy hetest kiharcolt Szalai. (26:21)

41
    Mihály Attila időt kért, öt gólos hátrányban a csapata, és talán még nem késő felzárkózni. (26:21)

41
    KOVÁCS Anna megrázza magát, egy testcsel, majd egy bombaerős gól a bal sarokba. (26:21)

41
    Oguntoye hárítja a légiveszélyt, akár öttel mehet a kohász, ami azért már komoly előny lenne. (25:21)

40
    A huszonötödik dunaújvárosi gólt KOVÁCS Anna szerezte. (25:21)

40
    SZABADFI kozmetikázza az eredményt, közte három. (24:21)

39
    Eladja a budaörsi csapat, majd AZARI enged meg magának egy cundert, ez sem volt piskóta. (24:20)

39
    Oguntoye óriási átadása AZARI-nak, aki a levegőben úszva helyet a hosszú alsóba. A meccs legszebb gólja eddig! (23:20)

39
    Lépéshiba miatt jöhetnek a hazaiak. (22:20)

38
    Ismét büntetőhöz jutott a kohász, melyet TRISCSUK ismét a jobb alsóba helyezett. (22:20)

38
    SZABADFI szerzi a budaörsiek huszadik találatát. (21:20)

37
    VINCZE talál be a bal szélről. Három még nem volt a két csapat között, ez azért jelzi, hogy milyen kiélezett a csata. (21:19)

37
    TRISCSUK negyedik gólja hetesből született. (20:19)

36
    Szabadfi kap sárga lapot ezúttal belül védekezésért. (19:19)

35
    Megint eladjuk a labdát, de OGUNTOYE óriási bravúrt bemutatva hárítja a kontrát. (19:19)

34
    FÖLDES Kata lő a jobb szélről a rövid sarokba. Négy perc alatt négy budaörsi gól. A védelmek továbbra sem remekelnek. (19:19)

34
    Potyognak a gólok, ezúttal SZABADFI lövi a hálóba játékszert. (19:18)

34
    VINCZE válaszolt, 19-17 a kohász javára. (19:17)

33
    BÁRDI lövi a 17. budaörsi gólt. (18:17)

33
    TAKÁCS Dusmáta beállóból szerzi a kohász első találatát a második félidőben. (18:16)

32
    Pontatlan hazai akció, jöhetnek a vendégek. (17:16)

31
    IVANICS góllal kezdi a játékrészt. Közte már csak egy. (17:16)

31
    A Budaörs megkezdi a második félidőt. (17:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:15)

Gólzáporos félidőn vagyunk túl, remekül tartja magát a Budaörs, és a várakozásokon felül teljesít. Újoncként két gól csak a hátránya az éremesélyes DKKA otthonába egy félidő alatt, ráadásul a 25. percben még egál is volt, sőt vezettek is. Egy szóval fordulatos, izgalmas meccset hoznak össze a csapatok szerencsére, és maradtak még izgalmak a második játékrészre is. Tartsanak velünk!

30
    Befejeződött az első félidő. (17:15)

30
    HAJTAI talál be a bal szélről. (17:15)

28
    Szép gólra szép gól. KOVÁCS szerzett kínaiból parádés gólt. (16:15)

28
    HATALA átlövése igencsak szépre sikeredett, a jobb alsót pókhálózza ki. (15:15)

27
    KOVÁCS Anna pattintott lövése juttatja ismét vezetéshez a házigazdákat. (15:14)

27
    Most a Dunaújváros nem lőtt gólt öt perce. (14:14)

26
    Triscsuk lőtt sistergős kapufát. (14:14)

26
    Szellős ismét a kohász védelme, KAMUTI pedig teljesen üresen maradt, és szerzett könnyű gólt. Egál! (14:14)

25
    Kovács lövését védi a kapus, jöhetnek a vendégek. (14:13)

25
    Pontatlan DKKA akció, majd egy gyors vendég akció, FÖLDES Kata pedig nem hibázik! Ismét csak egy van közte. (14:13)

24
    FÖLDES V. lövi a rövid sarokba a játékszert. (14:12)

23
    Pontatlan az átlövés, Oguntoye kapuja mellé szállt a játékszer. Öt perces budaörsi gólcsend. (14:11)

22
    Kamuti kap sárga lapot. (14:11)

22
    TRISCSUK talált be, és szerzett gólt emberhátrányban. Ebbe azért benne volt a kapus. (14:11)

22
    Remek hazai sánc, összeállni látszik a védelem. (13:11)

21
    Takács Bianka kapja a meccs első két percét lökésért. (13:11)

21
    Mihály Attila időt kért, 3:1 óta először van két gól a két csapat között. Picit most megtorpant csapata, feltehetőleg próbált rendet tenni a fejekben. Eddig büszke lehet együttesére mindenképpen. (13:11)

20
    Megtalálta a ritmust a Dunaújváros. Labdaszerzés, majd AZARI szerez könnyű gólt. (13:11)

20
    Budaörsi belemenés, majd a kontrát ismét TAKÁCS Bianka fejezte be. Vezet a kohász! (12:11)

19
    TAKÁCS B. feliratkozik a góllövők listájára. (11:11)

19
    HATALA átlövése a hosszú alsóban. (10:11)

18
    Pontatlan támadás mindkét oldalon, ennek következménye, hogy jöhet ismét a Budaörs. (10:10)

17
    Pontos akció, majd a befejezés HAJTAI-tól láthattuk, aki a jobb szélről emeli át a kapust. (10:10)

17
    Nem meglepő módon Mátéfi Eszter időt kért, 17 perc alatt 10 gólt kaptak az újonc Budaörstől, ami azért picit sok. Bár semmi kétség, a vendégek nagyon szervezetten játszanak! (9:10)

17
    A védelemmel akadnak gondok, SZABADI maradt üresen, és köszönte szépen. (9:10)

16
    KOVÁCS Anna megkezdi a gólgyártást, ismét egál. (9:9)

15
    Eladja a DKKA a labdát, a kontrát pedig FÖLDES fejezi be! (8:9)

14
    Remek egyéni alakítás után SZALAI lő a jobb alsó sarokba. (8:8)

14
    Jól játszik a vendég csapat, egyenlőre abszolút meccsben vannak, sőt! (7:8)

13
    ZSIGMOND a kapus lábai alatt pattintja be a labdát. (7:8)

13
    Takács D. kapott sárga lapot. Plusz vendég hetes. (7:7)

12
    TRISCSUK bombája hálószaggatóra sikeredett. (7:7)

12
    Karalyos kapott sárga lapot. (6:7)

11
    SZABADFI beállóból lövi el Oguntoye hóna alatt a játékszert. (6:7)

10
    SZALAI Babett a jobb sarokba tüzelt, pazar a meccs eddig, és rendkívül sportszerű. (6:6)

9
    Eladjuk a labdát, majd remek ellentámadás végén SZABADFI találatával először vezet a vendég csapat! (5:6)

8
    KARALYOS találatával kiegyenlített a Budaörs! (5:5)

7
    SZABADFI is feliratkozott a góllövők listájára. (5:4)

6
    VINCZE lövése a jobb alsóban kötött ki, két gólos hazai előny. (5:3)

5
    BÁRDIra nem jutott ember ennél az akciónál, aki könnyű gólt szerzett. (4:3)

5
    Potyognak a gólok, VINCZE talált be. (4:2)

4
    Gyors ellentámadás végén ZSIGMOND V. fejezi be az akciót. (3:2)

4
    TRISCSUK átlövése a bal felsőben kötött ki. (3:1)

2
    AZARI ismét a jobb szélről helyez a kapuba. (2:1)

2
    FÖLDES Kata válaszolt rögtön. (1:1)

1
    AZARI eredményes a jobb szélről. Övé a szezon első gólja. (1:0)

1
    A hazaiak kezdték a meccset. (0:0)

1

2015. szeptember 2. Szerdán végre elrajtol az NBI a 2015/2016-os bajnoki szezon.

A Dunaújváros fogadja az újonc Budaörsöt, akik történelmet irtak ezzel, hiszen a budaörsi lányok első NBI-es mérkőzésüket fogják játszani budaörsi mezben.

A DKKA a tavalyi szezonban negyedik lett az élvonalban, az Érddel vívott bronzmeccsen alul maradtak egy végletekig kiélezett csatában. A nyári felkészülés során megnyerték a Kohász Kupát, a friss igazolások remekeltek, ezt követően a Vácott rendezett tornát is megnyerték! Ezeket a tornákon parádézott például Kovács Anna, a friss igazolás is, hamar megszerettetve magát a szurkolókkal.

A Budaörs megnyerte az NBI/B felnőtt nyugati ágát, ezzel érdemelve ki az elsőosztályú tagságot. A hölgyek 26 meccsből 23-at megnyertek, egy döntetlen, és mindössze kettő vereség mellett. Igazi mérce lesz számukra tehát ez a mérkőzés.

Reméljük jól kezdődik a bajnoki idény, és egy gólgazdag, szuper meccset hoznak össze a Hölgyek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dunaújvárosi KKA: Oguntoye, Triffa – Kovács, Termány, Takács B, Bulath, Azari, Triscsuk, Kamper, Takács D., Hanusz, Nick, Gindeli, Kovács, Nagy, Szalai, Hajtai, Vincze, Ferenczy

Edző: Mátéfi Eszter

Budaörs KC: Andrási, Bárdi, Dublinszki, Földes K., Földes V., Hatala, Ivanics, Kamuti, Karalyos, Szabadfi, Németh, Szamoránsky, Zsigmond, Kovács A., Kovács P., Kiskartali, Dancs

Edző: Mihály Attila

Játékvezetők: Haraszti Kinga – Nachtmann Brigitta