HK36 Skalica – HDD Olimpija Ljubljana 1:0 (vége) | Fehérvár AV19 – Moser Medical Graz 99ers 2:3 (0:2 szétlövés után)
szétlövés vége (0:2)
Fehérvár AV19
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Moser Medical Graz 99ers
vasárnap 06.09.2015, 18:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna

Maratoni csatában végül a Moser Medical Graz 99ers csapata diadalmaskodott a döntőben, így ők nyerték a 2015-ben megrendezett ifj. Ocskay Gábor Emléktornát! A Fehérvár AV19 végig dominált, a szerencse azonban ma nem velünk volt. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, viszontlátásra! (20:27:33)

A Moser Medical Graz 99ers csapata nyerte a szétlövést.
    PHILIP DE SIMONE pazar cselek után mattolta Hetényit!

Szétlövés kezdete.

A hosszabbításban sem tudták eldönteni a mérkőzést a csapatok, így ez a szétlövésre marad!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

63:55
    Szirányi lövése is mellé száll.

62:40
    Francis hagyott ki óriási helyzetet, pontosabban Dahm védett gyönyörűen.

62:20
    Hiába sikerült felállni 3 a 3 ellen, tisztázni tudtak

61:08
    Egyenesen undorító módon Kevin Mitchell rácsapott ütőjével Connolly kezére, aki előtte a kapustól próbálta meg elvenni a korongot. Érthetetlen módon a fehérvárit is kiszórták.

60:49
    Kiegészültünk, de még mindig a Graz támad.

60:29
    Beszorul a Volán.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem sikerült sajnos a rendes játékidőben kiharcolni a győzelmet, így az idei szezontól megváltozó rendszerű hosszabbításban derülhet fény a győztes kilétére!

59:20
    A Fehérvárnál a korong, a grazi harmadban.

58:32
    Kevin Wehrs bombáját is lekapja Dahm!

57:42
    Szabálytalan térdhasználatért ül ki Corin Konradsheim4

57:37
    Hihetetlen mik maradnak ki, egész egyszerűen a kapu torkából nem bír bepattanni az a fránya korong.

56:55
    Sarauer centerezése nem jut el középre.

56:40
    Nem sokkal a vége előtt a vendégek veszélyeztetnek, buli Hetényi kapuja előtt.

55:56
    Dahm nyeli le a korongot egy fehérvári lövés után.

55:07
    Kiegészültek a vendégek.

54:42
    Egymás után jönnek a fehérvári lövések, egyelőre eredménytelenül.

54:04
    Kipattan sajnos a korong a grazi harmadból

53:07
    Daniel Natter ül ki két percre, bottal akasztásért.

52:49
    Késleltetett kiállítás a vendégeknél.

51:49
    Kiegészült a Graz, sajnos ez az előny is kihasználatlan maradt.

51:22
    Blackwater lövése Dahm védése után pattan a védőhálóra.

51:14
    Teljesen beszorul a Graz!

50:15
    Ismét hatalmas fehérvári helyzet maradt ki!

49:49
    Alighogy kiegészült mindkét csapat, Luke Wlakert küldik ki 2+10 percre bottal akasztásért, valamint a játék késleltetéséért.

49:28
    Dahm kaouja előtt zajlanak az események, töretlenül hajt a Volán az újabb gólért.

47:49
    Egy kis összeszólalkozás után mindkét játékost durva játékért küldik ki.

47:22
    A Graz gólt szerzett!
    Számtalan fehérvári helyzetet követően a Graz szerzi az újabb találatot, és kiegyenlít! Novotny indított, PHILIP DE SIMONE pedig kíméletlenül belőtte a ziccert, Hetényi csak beleérni tudott a lövésbe! 2-2!

45:32
    Kiegészült a Graz, majd Orbán Attila előtt adódott ordító helyzet!

45:13
    Dahm kér egy kis időt felszerelés igazításra, pont a Volán támadás közepén...

44:49
    Feláll a Volán.

44:04
    A Fehérvár kiegészült, és majdnem meg is született a harmadik hazai találat.

43:32
    Kovács szerzett nagyszerűen korongot, kapura tört, Kevin Mitchell pedig előre vetődve kigáncsolta ütőjével.

43:14
    Les miatt szakad meg a grazi támadás.

42:51
    Nem sokkal pattan a kapunk mellé a korong.

42:04
    Legalább 10 másodpercen keresztül voltunk hat mezőnyjátékossal a jégen, mikor észrevette a bíró

41:32
    Saját kapuja mögül indul a fehérvári offenzíva.

41:05
    Megérkezett az első komolyabb fehérvári lövés is!

40:39
    Vendég rohamokkal kezdődik a záró harmad.

40:01

Az elsőnél kiegyenlítettebb játékot hozott a középső harmad, mindkét félnek megvoltak a maga helyzetei. Ezzel együtt is jó látni a Volán játékát, amely még mindig dominálja a mérkőzést. Az egy gólos előny azonban sosem életbiztosítás, így a harmadik harmad legnagyobb feladata fehérvári oldalról természetesen a győzelem bebiztosítása lesz.

40:00

39:39
    Kipattan a nézőtérre a korong, buli a fehérvári harmad előtt.

39:15
    Szirányi lövése talált majdnem utat a kapuba.

38:35
    Kovács tisztázta a korongot, majd ki is egészült a Volán.

37:47
    Majdnem ott volt az osztrák egyenlítés, Novotny ütőjéről pattant mellé a korong.

36:35
    Gyorsan itt a következő fehérvári hátrány, Andrew Sarauer bottal akasztásért ül ki két percre.

35:35
    Gyorsan kihasználta előnyét a Graz! Jól megjáratták a korongot, majd Fornataro centerezett, a kapu előtt álló MORTEN POULSEN kegyetlenül kilőtte a bal felsőt! 2-1!

35:12
    Először kerül hátrányba a mai meccsen a Fehérvár, miután Nagy Gergőt bottal akasztásért kiküldik pihenni két percre.

34:27
    Di Simone lövése pattan le veszélytelenül egy fehérvári korcsolyáról.

33:28

32:42
    Sarauer lövését fogta az osztrák kapus.

32:06
    Rosszul sikerült indítás után tilost fújnak ellenünk.

31:59
    Nagy Gergő lövését fogja Dahm.

31:28
    Egymás után szórják ki a vendégeket a bírák, ezúttal Stulinger ül ki két percre gáncsolásért.

31:09
    Dahm védése után buli a grazi kapu előtt.

30:20
    A Volán gólt szerzett!
    Emberelőnyben duplázza meg előnyét a Fehérvár!! Andrew Sarauer szerzett korongot a kék vonalnál, majd SIKORCIN LADISLAVHOZ passzolt, aki jobbról becselezte magát, majd kilőtt a rövid fölsőt a kapus válla fölött! 2-0!

29:41
    Már csak szimpla a fehérvári emberelőny.

29:32
    Kettős előnybe kerül a Fehérvár, miután Strohmeier is kiül a játék késleltetéséért.

29:19
    Felállunk a grazi kapu előtt.

28:44
    Luke Walker indult meg egyedül, és ki is tudott harcolni egy bulit a fehérvári harmadban.

28:16
    Tilosra ütöttük, Hetényi kapuja előtt lesz a buli.

28:03
    Érthetetlne okokból a játékvezető a grazi harmadon kívülre helyezi a bulit.

27:41
    Ismét emberelőnyben a Fehérvár, Daniel Woger ül ki két percre gáncsolásért.

26:58
    Connolly maradt le nem sokkal egy ígéretes centerezésről!

25:55
    Nagy Gergő és Kovács Csaba előtt is hatalmas helyzet adódott, a grazi kapus azonban ihletett formában véd ma!

25:36
    Hatalmasat küzdöttünk a pakkért és végül meg is van.

24:30
    Szirányi lepte meg kis híján Dahm-t éles szögből.

24:06
    Formás akció végén ismét a grazi kapusnak írhatunk be egy újabb védést.

23:28
    Walker lőtt veszélyesen, ám Hetényi hárítani tudott!

22:45
    Felállt a Volán a vendég harmadban, majd Brocklehurst lövését védte Dahm!

22:06
    Tilosra ütötték a vendégek, buli Dahm kapuja előtt.

21:17
    Nyugodtabban kezdődik ez a harmad, mint az előző, nem esnek rögtön egymásnak a felek.

20:28
    Brocklehurst (Fehérvár) lövését védte Dahm.

20:01

Az utolsó pillanatban sikerült feltenni a koronát az egész harmadon át tartó remek játékra, megszerezve a vezetést az eddig igencsak álmoskásan játszó Graz ellen. A Volán roppant dinamikusan, gyorsan, és pontosan teszi eddig a dolgát, reméljük ez a folytatásban se fog változni!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:44
    Megtörte a jeget a Fehérvár, itt a hőn áhított első gól! Francis passza után SIKORCIN LADISLAV bombázta be a korongot a bal alsóba a bedobókör tetejéről! 1-0 ide!

19:20
    Sikorcin lőtte el a korongot a levegőből, centikkel ment csak mellé!

18:50
    A második fehérvári emberelőny következik, Poulsen ül ki gáncsolásért.

17:57
    Sárpátki lövése a plexit találja telibe!

16:56
    Blackwater ért bele Orbán lövésébe, ám a korong végül fölé pattant.

16:37
    Hengerel a Volán, tényleg már csak a gól hiányzik!

16:17
    Kóger Dániel lövése után pattan a korong a védőhálóra.

16:10
    Varga Arnold sunyi csuklólövését fogta Dahm.

15:31
    Ismét letáboroztak a csapatok a grazi kapu elé.

14:42
    Zusevics indult volna meg a vendégek részéről, könnyedén állítottuk meg.

13:31
    Connolly lőtt nem sokkal a kapu fölé!

12:52
    Beszorítjuk a Graz-t!

12:06
    Hatalmas harc a korongért, végül a Fehérvár szerzi meg.

11:14
    Kiegészült a Graz, de biztató volt az emberelőnyös játékunk.

10:15
    Wehrs lövését is hárítja Dahm!

09:59
    Lesre korcsolyázott a Fehérvár, oda a támadás.

09:43
    Benk lövését védte Dahm.

09:14
    Megérkezett a mérkőzés első kiállítása, Daniel Woger büntetése kettő perc bottal lökésért.

09:02
    Orbán Attila forgolódott védője mellett, majd lőtt kapuvasat!

08:30
    Dahm tenyerel rá végül a korongra, szusszanhatnak kicsit az osztrák védők.

08:13
    Elképesztő tűzijáték után tudnak csak felszabadítani a vendégek!!

07:38
    Nagy Gergő ütőjéről pattant életveszélyesen a korong a vendég kapura!

06:48
    Egy osztrák támadás után ismét a Fehérvárnál a pakk

06:20
    Beszorítjuk a Grazot.

05:49
    Becze Tihamér előretörését állították meg.

05:00
    Szép kontra után Hetényinek kell kivetődnie a korongért.

04:39
    Francis lövését rúgta ki a mamuttal Dahm.

03:53
    Ismét sikerül megállítani egy kósza vendég támadást.

02:46
    Kicsúszik a korong a fehérvári harmadból, keményen védekeztünk.

02:02
    Az első grazi próbálkozás lomhán csúszott el Hetényi Zoli kapuja mellett.

01:29
    Nagyon bekezdett a Volán, Connolly lövését is hárította Dahm.

00:54
    Szirányi is segíti a kapus bemelegítését.

00:24
    És megint egy Kóger löketet kellett hárítania a grazi kapusnak.

00:14
    Kóger éles szögből leadott lövését hárította Dahm.

00:01

A tavalyi, elveszített döntő után természetesen csak egy cél lebeg a Fehérvár AV19 játékosai szeme előtt: visszahozni Székesfehérvárra az ifj. Ocskay Gábor Emléktorna győztesének járó trófeát. A tegnapi elődöntőben mutatott játék alapján ez a csapat szempontjából teljesíthető küldetésnek, a szurkolók szempontjából pedig egy jogos elvárásnak tekinthető. A nyáron igencsak megerősödött fehérvári alakulat 5-2-re intézte el ellenfelét a tegnapi napon, egy hasonló arányú győzelem a döntőben remek alaphangot adhatna a soron következő szezonnak, melyet már így is oly' nagy várakozás előz meg mind a játékosok, mind a szurkolók körében. 18 órakor bedobják a pakkot az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 20. Sikorcin (Francis, Brocklehurst), 31. Sikorcin (Sarauer) – 36. Poulsen (Fornataro, Mitchell), 48. Simone (Novotny, Petrovitz), utolsó bünt. De Simone