PICK – SBS Eger-Eszterházy SE 37:20 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
37:20 (17:4)
SBS Eger-Eszterházy SE
szombat 12.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1 • 5. forduló

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:26:22)

Fölényes győzelmet aratott a szegedi csapat az újonc egriek ellen. Gyorsan eldőlt a meccs, mivel az első félidőben a vendégek csupán négy lőtt gólig jutottak, onnantól csak a hazai siker mértéke volt a meccs kérdése. A második félidő már jóval kiegyenlítettebb volt, dacára annak, hogy a meccs bizonyos szakaszaiban húszgólos is volt a Pick előnye. Könnyed siker után kedden Komlón folytatja a Szeged, majd jövő vasárnap már hazai BL-derbi a lengyel Kielce ellen.

Mérkőzés vége. (37:20)

60
    VANCSICS jobbátlövőből lő nagy gólt a hosszú felső sarokba. (37:20)

60
    Mindegía passzát FEKETE lövi a jobb szélről a kapu közepén a léc alá. (37:19)

59
    VANCSICS közbelövése jobb kettőből a rövid alsó sarokban landol. (36:19)

59
    Szűcs lő középről a jobb sarok mellé, de sarokdobás. (36:18)

59
    Ilyés átlövését védte Kovács, a vendégek indulhatnak. (36:18)

58
    MENYHÁRT talál a bal szélről a hosszú sarokba. (36:18)

58
    Ilyés bejátszását HEGEDŰS fordulásból lövi a bal sarokba. (36:17)

57
    KISS indult meg jobb kettőben, s remek gólt lőtt a hosszúba. (35:17)

57
    Mindegía eladott labdáját Szűcs szerzi meg, az egriek támadhatnak. (35:16)

56
    Vancsics remek bejátszását végül KOCSIS váltja gólra beállóból. (35:16)

56
    Vancsics lövése után sarokdobás a vendégeknek. (35:15)

55
    Mindegía passzát VELKY lövi be a bal szélről. (35:15)

54
    VANCSICS tört be szintén középen, s a bal sarokba talált ő is. (34:15)

54
    MINDEGÍA középen tör be végül, s a bal alsó sarokba lő. (34:14)

54
    Ancsin első lövését Kovács védi, a másodikat sáncolják. (33:14)

53
    Ilyés lövése a keresztlécről fölé pattant, a túloldalon PADLA tör be jobb kettőben, s a hosszú alsó sarokba lő. (33:14)

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 8 Källman, 9 Robledo, 10 Velky, 14 Thiagus Petrus, 15 Fekete, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 54 Curuvija, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    SBS Eger-Eszterházy SE: 1 Repóth, 24 Kovács, 99 Radulescu – 3 Szűcs, 4 Kiss, 5 Iváncsik, 6 Halász, 9 Dimitrovski, 10 Lezák, 11 Bajorhegyi, 13 Vancsics, 17 Kocsis, 18 Padla, 23 Takács, 28 Dobó, 33 Menyhárt. Edző: Rosta István

Játékvezetők: Medve Róbert, Nagy László