Ipress Center-Vác – Békéscsaba 34:26 (vége) | Dunaújvárosi KKA – MTK-Budapest 33:23 (vége)
Ipress Center-Vác
34:26 (13:12)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 12.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 3. forduló

A mérkőzés végén már cserélgetett a Vác, a Békéscsaba is, így a vendégek kicsit közelebb jöttek, de így is megérdemelt, 8 gólos sikert arattak a hazaiak. Kiváló hangulatú meccset vívtak a felek, ami az első félidőben igen szoros volt.

A fordulás után gyorsan 4-5 gólos vezetésre tett szert a Vác, ami utána már nem csökkent három alá, sőt, már kilenccel is vezettek a hazaiak. Bíró Blanka nagyon feljavult a második félidőre, rendkívül fontos védéseivel oroszlánrészt vállalt a hazai sikerből – nem szabad elmennünk Jovetic feljavuló teljesítménye mellett sem, a legváltozatosabb helyeken volt megjátszható és jócskán javult a lövőszázaléka is. Vukcevic és Liscevic is sikeres volt ma támadásban és fontos pillanatai voltak Soós Viktóriának is. A cserélgetés után sem esett vissza a támadójáték, Tóth Eszter és Hámori is jócskán hozzá tudott tenni. A túloldalon Leposava dicsérhető a sok vállalása miatt, bár nagy volt a hibaszázaléka is. Dömény-Veress fogott labdákat, Dajka pedig veszélyes betöréseivel hívta fel magára a figyelmet. Elfáradt a végére a Csaba, így a Vác az 55. perc környékére végképp eldöntötte a találkozót. Így hat pontos, a Csaba pedig továbbra is pont nélkül áll.

Vác – Békéscsaba: 34-26!
    ---- (19:26:18)

Mérkőzés vége. (34:26)

60
    TÓTH Eszter átlövésből pattintja a kapu jobb oldalába. (34:26)

60
    KOVÁCS Anett a jobb szélen fejezi be a sikeres lerohanást. Kozmetikáz a Csaba a végén. (33:26)

60
    Váci technikai hiba után indul a Békéscsaba. (33:25)

60
    WALFISCH Mercédesz rendezetlen védelem ellen hasonló bombagólt lő a túloldalon. (33:25)

59
    TÓTH Eszter bombagólja bal kettőből. (33:24)

59
    Bottó a bal szélről kísérletezett, ellövi keresztbe, talán Balog is hozzáért. (32:24)

59
    HÁMORI kiéli magát és amit a legjobban tud, újabb sikeres betörés. (32:24)

59
    SZÖGI lő talpról középről, Balog kicsit bevédte ezt a jobb felsőbe. (31:24)

58
    2,5 perc hátra, már eldőlt percekkel ezelőtt a mérkőzés. (31:23)

58
    Gróz a bal kapufára lövi a hetest, a kipattanó a vendégeké. (31:23)

58
    Helembai harcol ki hetest belülvédekezés miatt. Véleményes volt, bár sok nem múlik rajta már. (31:23)

57
    SZÖGI középről szerez átlövésgólt a jobb alsóba. (31:23)

57
    HÁMORI Konszuéla tör be középen és lő a bal felsőbe. (31:22)

56
    BOTTÓ Rózsa remek középre futása sikeres, beállóból talál be. (30:22)
    56
    ERTL Rebeka lövi ki a jobb felsőt a hetesnél. (30:21)

56
    Gróz is pályán támadásban, máris hetest harcol ki. (29:21)
    56
    TÓTH Sára pattintja a kapu jobb felső sarkába a hetest. (29:21)

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró B. – Tóth E., Soós, Hámori, Farkas V., Pelczéder, Vukcevic, Gróz, Gregorc, Jovetic, Szondi, Basic, Ertl, Liscevic, Helembai
    Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Dömény-Veress, Kölcze, Futaki – Tóth S., Bottó, Nikolayenko, Szabó V., Szögi, Walfisch, Mihályffi, Kovács Anett, Leposava Glusica, Mézes, Dajka, Deák V.

Játékvezetők: Bonifert Ferenc – Oláh Viktor