Győri Audi ETO KC
30:21 (13:15)
Glassverket IFH
vasárnap 13.09.2015, 17:00 • Drammen, Norvégia • EHF Bajnokok Ligája

Aki csak a számszerű végeredményt látja, azt hinné, hogy a mérkőzést végig irányítva, könnyedén győzött a Győr, de ez nagyon nem így volt. Az első félidőben még rettentően döcögött a szekér támadásban is, de főleg védekezésben. Többször vezetett három góllal a Glassverket a második félidő elején is.

Aztán szerencsére összeállt az ETO védekezése, Amorim beállása rengeteget számított és a korábbi gyenge kapusteljesítmény is látványosan feljavult Grimsbönél. A második 30 percben mindössze 6 gólt kapott az ETO, míg 17-et lőtt! Támadásban Groot elképesztően jól játszott, számolatlanul termelte a gólokat a mérkőzés döntő szakaszában, akkor léptünk meg igazán. A norvégok jól láthatóan elfáradtak az utolsó 15 percre, onnantól már biztosak lehettünk abban, hogy a Győri Audi ETO idén is bejut a BL csoportkörébe. Ez így is történt, bár egy elemzést megér majd ez a mérkőzés mélyebben is.

Győri Audi ETO KC – Glassverket IFH: 30-21!

A kézilabda ezennel (legalábbis jó időre) elbúcsúzik oldalunktól, köszönjük olvasóinknak az elmúlt évekbeli megtisztelő figyelmüket!
    ---- (18:28:31)

Mérkőzés vége. (30:21)

60
    SULLAND átlövése átcsúszik Thörn teste alatt a gólvonalon! (30:21)

60
    Thörn véd még egyet a jobb szélről, de a kipattanó a győrieké. (29:21)

60
    40 mp hátra a BL selejtezőből. (29:21)

60
    Nörstebö tör be könnyedén középen, a felső léc menti meg a Győrt. (29:21)

60
    Megkezdődött az utolsó perc, már csak a számszerű végeredmény kérdéses. Ellépi Knedlikova, de nem segítettek neki. (29:21)

59
    Bombagól átlövésből, szerzője KRISTIANSEN bal kettőből. (29:21)

59
    Tomori újabb két perces kiállítása, ő ma már nem is jöhet vissza. (29:20)

59
    Most már a becsületéért küzd a Glassverket, hogy megússza 10 alatt. Ki gondolta volna ezt mondjuk 25 perccel ezelőtt? (29:20)

59
    SULLAND újabb átlövésgólja, a bal felsőbe bombázott középről! (29:20)

58
    A plusz 10 sem elérhetetlen már, de nem oszt, nem szoroz. (28:20)

58
    Grimsbö hatalmas bravúrral hárítja Merg ziccerét középről! (28:20)

58
    Leért Knedlikova lába, nem ér a gólja. (28:20)

57
    Technikai hiba a Glassverketnél, szétestek a végére teljesen. (28:20)

57
    SULLAND átlövésből pókhálózza ki a jobb alsót jobb kettőből. (28:20)

57
    Az utolsó négy percbe léptünk. (27:20)

56
    Grimsbö is elkezdett igazán fogni, a bal oldalról hárítja Björnsen ziccerét. (27:20)

56
    Ami késik, nem múlik, Tomori megkapja a két percet. Az első győri kiállítás a mai napon. (27:20)

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Kiss É. – Amorim, Bognár-Bódi, Broch, Groot, Hársfalvi, Knedlikova, Korsós, Löke, Planéta, Sulland, Tomori
    Glassverket IFH: 12 Langeli, 16 Thörn – 2 Wahlquist, 3 Merg, 5 Iversen, 7 Björnsen, 8 Nörstebö, 9 Brattset, 10 Kristiansen, 13 Narvesen, 17 Christensen, 19 Bronsta, 20 Rikartsen, 21 Ellertsen, 22 Hovland, 23 Bernhardsen

Játékvezetők: Boris Mandak (SVK), Mario Rudinsky (SVK)