Győri Audi ETO KC
30:21 (13:15)
Glassverket IFH
vasárnap 13.09.2015, 17:00 • Drammen, Norvégia • EHF Bajnokok Ligája

Aki csak a számszerű végeredményt látja, azt hinné, hogy a mérkőzést végig irányítva, könnyedén győzött a Győr, de ez nagyon nem így volt. Az első félidőben még rettentően döcögött a szekér támadásban is, de főleg védekezésben. Többször vezetett három góllal a Glassverket a második félidő elején is.

Aztán szerencsére összeállt az ETO védekezése, Amorim beállása rengeteget számított és a korábbi gyenge kapusteljesítmény is látványosan feljavult Grimsbönél. A második 30 percben mindössze 6 gólt kapott az ETO, míg 17-et lőtt! Támadásban Groot elképesztően jól játszott, számolatlanul termelte a gólokat a mérkőzés döntő szakaszában, akkor léptünk meg igazán. A norvégok jól láthatóan elfáradtak az utolsó 15 percre, onnantól már biztosak lehettünk abban, hogy a Győri Audi ETO idén is bejut a BL csoportkörébe. Ez így is történt, bár egy elemzést megér majd ez a mérkőzés mélyebben is.

Győri Audi ETO KC – Glassverket IFH: 30-21!

A kézilabda ezennel (legalábbis jó időre) elbúcsúzik oldalunktól, köszönjük olvasóinknak az elmúlt évekbeli megtisztelő figyelmüket!
    ---- (18:28:31)

Mérkőzés vége. (30:21)

60
    SULLAND átlövése átcsúszik Thörn teste alatt a gólvonalon! (30:21)

60
    Thörn véd még egyet a jobb szélről, de a kipattanó a győrieké. (29:21)

60
    40 mp hátra a BL selejtezőből. (29:21)

60
    Nörstebö tör be könnyedén középen, a felső léc menti meg a Győrt. (29:21)

60
    Megkezdődött az utolsó perc, már csak a számszerű végeredmény kérdéses. Ellépi Knedlikova, de nem segítettek neki. (29:21)

59
    Bombagól átlövésből, szerzője KRISTIANSEN bal kettőből. (29:21)

59
    Tomori újabb két perces kiállítása, ő ma már nem is jöhet vissza. (29:20)

59
    Most már a becsületéért küzd a Glassverket, hogy megússza 10 alatt. Ki gondolta volna ezt mondjuk 25 perccel ezelőtt? (29:20)

59
    SULLAND újabb átlövésgólja, a bal felsőbe bombázott középről! (29:20)

58
    A plusz 10 sem elérhetetlen már, de nem oszt, nem szoroz. (28:20)

58
    Grimsbö hatalmas bravúrral hárítja Merg ziccerét középről! (28:20)

58
    Leért Knedlikova lába, nem ér a gólja. (28:20)

57
    Technikai hiba a Glassverketnél, szétestek a végére teljesen. (28:20)

57
    SULLAND átlövésből pókhálózza ki a jobb alsót jobb kettőből. (28:20)

57
    Az utolsó négy percbe léptünk. (27:20)

56
    Grimsbö is elkezdett igazán fogni, a bal oldalról hárítja Björnsen ziccerét. (27:20)

56
    Ami késik, nem múlik, Tomori megkapja a két percet. Az első győri kiállítás a mai napon. (27:20)

56
    Sulland úszott meg egy két percet, csak szabaddobás. (27:20)

55
    Thörn fogja Löke ziccerét. Innentől alighanem a Glassverket gyors befejezésekre fog törekedni. (27:20)

55
    Ha ezt is belőnénk, alighanem végképp eldőlne a mérkőzés sorsa. Knedlikova érkezett közben a pályára támadásban. (27:20)

55
    Grimsbö kapja le Nörstebö lövését jobb kettőből. (27:20)

54
    Azt hiszem eldőlt, nem értek vissza a norvégok, BÓDI Bernadett pedig lerohanásgólt szerez, már hét ide! (27:20)

54
    Kristiansen harcol ki passzívnál szabaddobást. Majdnem letelik a kiállítás már. Végül Broch blokkol. (26:20)

53
    Érdekes ítélet, látványosan a hatoson át futott a norvég jobb szélső, de mégis hazai szabaddobás. (26:20)

53
    KOVACSICS könnyedén tör be középen az elfáradó norvég védők között. (26:20)

52
    Brattset piros lapot kap, ma őt már nem látjuk. (25:20)

52
    Brattset látványos visszahúzása ismét két percet ér, ez már a harmadik neki ma. (25:20)

52
    NÖRSTEBÖ passzívnál lőtt test mellett a kapuba, Grimsböről pattant be. (25:20)

52
    Igen régóta támad már a Glassverket. (25:19)

51
    Majdnem labdát szerzünk, de Nörstebö megharcolt még érte. (25:19)

51
    Időt kér a Glassverket a záró tíz perc kezdetén. Hat gól a Győr előnye. (25:19)

50
    GROOT egészen elképesztő ma! Ez is átlövésből, már hattal megyünk, talán innen már nem lehet nagy baj, látva a játék képét! (25:19)

50
    Még mindig négy lőtt gólon a norvégok a második félidőben. (24:19)

50
    Löke Groot bejátszását nem váltja gólra, a felső léc hárít. A túloldalon Grimsbö kapja le a lerohanás végén Kristiansen emelési kísérletét. (24:19)

49
    Grimsbö egy megpattanó átlövést hatástalanít. Összeállt az ETO védekezése, innentől nem sok esélye van a Glassverketnek. (24:19)

48
    BÓDI Bernadett a jobb szélről bombáz a hosszú sarokba! Már öt ide! (24:19)

48
    A felső lécre lőtt Kristiansen, a kipattanó pedig a Győré. (23:19)

47
    GROOT megállíthatatlan a második félidőben! Középről óriási bombagóllal pókhálózza ki a jobb felsőt!! (23:19)

47
    Grimsbö védi Nörstebö lövését, megint támadhatunk a plusz négyért. (22:19)

46
    Planéta lövése a jobb kapufáról pattan ki oldalra. (22:19)

46
    Negyed órával a vége előtt még semmi sem dőlt el, de szerencsére már több gólos vezetésünk van. (22:19)

46
    A jobb szélről Björnsen nagyon éles szögből emelné át Grimsböt, de a kapu előtt elmegy a labda keresztbe. (22:19)

45
    Lelassultak a támadások mindkét részről. (22:19)

45
    Groot kényszerlövését passzívnál simán védi Thörn. (22:19)

44
    Amorim kiváló védekezéssel szerez labdát. Meglehet akár a plusz 4 is! (22:19)

44
    Időt kér a Glassverket, ezt a félidőt a Győr ugyanis eddig 9-4-re nyeri! (22:19)

44
    PLANÉTA átlövése megpattan a sáncon, így kerül a hosszú alsóba. Hárommal megy a Győr, reméljük, megtörtént a fordulat! (22:19)

43
    Lépéshiba a Glassverket részéről, akár hárommal is elmehetünk. (21:19)

43
    GROOT egyértelműen a hátára vette a csapatot, középen tör be és lő a jobb alsóba! (21:19)

43
    Planéta és Brattset ütköztek össze vétlenül, egyelőre áll a játék, az ETO-nál a labda. (20:19)

42
    Kristiansen bal kettőből tüzelt jócskán fölé, akár kettővel is vezethetünk. (20:19)

42
    GROOT újabb találata, ez is átlövésgól, megint itt az előny. (20:19)

41
    KRISTIANSEN átlövése emberhátrányból kerül a jobb felsőbe Grimsbö kezéről. (19:19)

41
    GROOTRA senki nem lépett ki, ő köszönte szépen és 8 méterről, a folyosót kihasználva kilőtte a bal alsót! (19:18)

40
    Broch szerzett labdát passzívnál. Vezessünk már! (18:18)

39
    LÖKE fordult be és húzott lövéssel egyenlít beállóból! (18:18)

39
    Brattset túl hevesen reklamált, két perc a jutalma. (17:18)

39
    Középen erőltetjük a dolgokat, eddig nem nagy sikerrel. (17:18)

38
    Nem ide, hanem oda egy, az előző védés után megindult WAHQUIST és lerohanásgólt szerzett. (17:18)

38
    Thörn védi Löke ziccerét, hihetetlen, amit csinál. (17:17)

38
    Kristiansen tanácstalan, ellépte. Talán beindul végre az ETO? (17:17)

37
    PLANÉTA!! A kapus lába közt középről szerez átlövésgólt! (17:17)

37
    Grimsbö védi Kristiansen lövését könnyedén. (16:17)

36
    Egyenesen Merg kezébe passzoltunk Löke helyett. (16:17)

36
    Megint csak egyenlíthetünk, élni kellene már a lehetőségekkel. (16:17)

36
    Tomorit blokkolják, Thörn kezében már a laszti. A túloldalon ellépi a Glassverket. (16:17)

35
    Brattset és Grimsbö csatáját utóbbi nyeri, egyenlíthetünk. (16:17)

35
    KORSÓS váltja gólra a bal szélről Tomori hát mögötti passzát. (16:17)

34
    NÖRSTEBÖ hasonlóan szép góllal jelentkezik átlövésből a túloldalon. (15:17)

34
    KOVACSICS lendületből érkezett, majd felugrásból hatalmas gólt ragaszt a jobb felsőbe. (15:16)

34
    Merg bejátszását kapjuk le. (14:16)

33
    Groot Thörn bal lábára lövi a hetest. (14:16)

33
    Nörstebö kap sárgát, Löke harcolta ki és hetes is az ETO-nak. (14:16)

32
    Grimsbö hárít egy nem túl erős lövést, Merg kísérletezett. (14:16)

31
    TOMORI középről, talpról lőtt át, végre sikerrel. (14:16)

31
    WAHLQUIST rendezetlen védelem ellen, balról talál be. Nem kezdődik jól... (13:16)

31
    Elszúrjuk az első támadást, kontrázik az ellenfél. (13:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:15)

Önkívületben, kreatívan, jól játszik a hazai pálya pszichikai előnyét élvező Glassverket és egyelőre vaskos meglepetésre két góllal vezet a félidőben a Győri ETO ellen. Sorsdöntő találkozó ez, a BL csoportkörbe jutásról dönt. Úgy tűnik, tegnap altattak csak a norvégok, ráadásul az ETO-nak egyelőre abszolút semmi nem sikerül. Lökét szinte leradírozták, de az átlövések sem ülnek eddig. A védelmünk időnként átjáróház.

Remélhetőleg a szünet után változás áll be a játék képében, mert így akár még problémánk is lehet. Aki a mérkőzés előtt lebecsülte az ellenfelet, ne tegye, nagyon meg kell küzdenünk ezért a sikerért. De ehhez bizony javulni kell nem kicsit.

Győr – Glassverket: 13-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (13:15)

30
    Kristensen passza nagyon nagyon magas, kint az oldalvonalon. (13:15)

30
    29:39-nél időt kér a Glassverket. Még egy hosszabb figurára elég ez az idő. (13:15)

30
    Grimsbö hárítja Björnsen lövését. A túloldalon Kovacsics ront, az utolsó támadás a norvégoké. (13:15)

29
    KORSÓS megteszi az első lépést a bal szélről, Sulland passzolt remekül. (13:15)

29
    1,5 perc a félidőből, közelebb kellene lopóznunk. (12:15)
    29
    KRISTIANSEN a bal alsóba bombázza a hetest. (12:15)

29
    Brattset ugyan a kapuba talál beállóból, de hetesre visszafújják. (12:14)
    28
    GROOT a jobb alsóba veri a hetest. (12:14)

28
    Hetest kap az ETO, Broch harcolta ki. (11:14)

28
    Levadászták Groot keresztpasszát, a lerohanást KRISTIANSEN viszi végig sikerrel. Kezd meleg lenni a pite, három oda. (11:14)

27
    Időt kér a Győri Audi ETO. Itt volt az ideje, nagyon nem megy eddig. (11:13)

27
    BJÖRNSEN egy tökéletes, húzott lövéssel emeli át Grimsböt ziccerben egy jobb oldali betörésnél. (11:13)

27
    Nagyon akadozik a gépezet, megint két góllal elmehet a Glassverket. (11:12)

26
    Knedlikova a jobb szélről kísérletezett, ám Thörn ezt is hárította! (11:12)

25
    BJÖRNSEN a jobb oldalról veszi be a hálónkat, megint csak a Glassverket vezet. (11:12)

25
    Sulland lövését jobb kettőből védi Thörn, nem ment sarokra. (11:11)

25
    Eladtuk a labdát, ám a lerohanás végén a jobb oldalon rohanó Björnsen a kapufára vágja! (11:11)

24
    Tomori lendületből érkezett, de lövése a felső lécen csattan. Utána Tomori remekül szerzi vissza a labdát. (11:11)

24
    NÖRSTEBÖ passzívnál jobb kettőből tüzelt, megpattant a blokkon, ez csapta be Grimsböt. (11:11)

23
    GROOT egy lövőcsel után inkább betör és bepattintja a kapuba a labdát. (11:10)

22
    BRATTSET maradt üresen beállóban, nem is hibázott. (10:10)

22
    Felállt fal ellen is megtalálják a társakat a norvégok. (10:9)

21
    Sulland nem értette meg egymást a társakkal, közben kiegészültek a norvégok. (10:9)

21
    Nörstebö tüzelt talpról, Grimsbö olvasta a lövést. (10:9)

20
    BROCH kapott kiváló bejátszást beállóban, nem is hibázta el a ziccert! Végre megvan a vezetés megint! (10:9)

20
    Szélsőbefutás Björnsentől, Grimsbö azonban óriási bravúrral lábbal hárított! (9:9)

20
    Emberhátrányban támad jó ideje a Glassverket. Eddig jóval nehezebb meccs, mint hihettük. (9:9)

19
    Brattset visszarántásért még egy két percet is kap. (9:9)

19
    LÖKE kapja le egy kézzel a bejátszást, majd estében talál a hálóba! (9:9)

18
    Löke halászta le a bejátszást, nem fog kettővel vezetni a Glassverket. (8:9)

18
    Planéta kezéből esik ki a labda, nem vehette fel, majd amikor megtette, kétszer indulás lett az ítélet természetesen. (8:9)

17
    KRISTENSEN jobbra sodródva lövi át a falat, Grimsbö lábáról becsorog. (8:9)

17
    Labdaszerzés után villámgyors ETO akció, de Korsós a bal szélről ellövi keresztbe. (8:8)

16
    Groot lő lendületből, Thörn újabb bravúrt mutat be. (8:8)

16
    Tomori bejátszását lekapcsolják. A túloldalon Brattset nagy helyzetben beállóból mellé puffant. (8:8)

15
    Merg készít elő Kristiansennek, de fölé durrant bal kettőből. (8:8)

15
    Löke és Brattset kap figyelmeztetést a falban. (8:8)

14
    BÓDI a jobb szélről fésüli meg Thörnt, a labda a hálóban! (8:8)
    14
    KRISTIANSEN a bal felsőbe bombázza hajszálpontosan a hetest. Kiss Éva sem tudott védeni. (7:8)

14
    Tomori kapott sárgát mezhúzásért, hetes is a norvégoknak. (7:7)

13
    GROOT felugrásból ragaszt hatalmas gólt a jobb felsőbe! (7:7)

13
    Tomori gólja érvénytelen, már előtte visszafújták az akciót szabaddobásra. (6:7)

13
    Thörn megint védi Löke ziccerét, a kipattanó a miénk. Előtte erősen faultgyanús volt pedig a dolog, de nincs hetes. (6:7)

12
    MERG tör be viszonylag könnyedén középen, nem állt össze még az ETO védekezése. (6:7)

11
    KORSÓS javít, a bal szélről bombáz a kapuba. (6:6)

11
    BRATTSET fordult be beállóban, jobbra sodródva, Grimsbö beleért a lövésbe, ami végül becsorgott a hálóba. (5:6)

10
    Remekül sáncoltunk, majd Korsós iramodott meg, ziccerben azonban nem talál be, Thörn jobb karral védett! (5:5)

10
    Kovacsics fordul bele Brattsetbe, kontrázhat a Glassverket. (5:5)

9
    MERG talpról, középről lövi ki a jobb alsót. (5:5)

9
    BOGNÁR-BÓDI igen nehéz szögből lőtt a hosszú alsóba a jobb szélről. (5:4)

8
    Kristiansen 10 méterről tüzelt, Grimsbö ezt könnyedén tolja fölé. (4:4)

8
    Löke került ziccerbe beállóban, Thörn azonban nagy bravúrral fölé rúgja! (4:4)

8
    Nörstebö lőtt balról, Grimsbö hárít! (4:4)

7
    Egyelőre fej-fej mellett a csapatok. (4:4)

7
    KOVACSICS kiváló egyéni teljesítménye, betörés középen, majd a kapus mozgásával ellentétes irányba lőtte a labdát a jobb felsőbe. (4:4)

6
    BJÖRNSEN egy labdaszerzés után így is megszerzi a vezetést lerohanásból. (3:4)

6
    Nem jó a passz Bognár-Bódi felé, a fehér mezesek támadnak. Nörstebö bombáját viszont hárítja Grimsbö! (3:3)

6
    Zúg a "mindent bele!", még idegenben is jó hangulatot teremtenek a magyar szurkolók. (3:3)

6
    Lépéshiba a Glassverketnél, megint csak Merg főszerepben. (3:3)

5
    Norvég szabaddobás, Merg harcolta ki. (3:3)

5
    PLANÉTA tört be jobb kettőben, ezzel egalizál az ETO! (3:3)

4
    A túloldalon Kristiansen passzolt pontatlanul. (2:3)

4
    Tomori a kapufára bombáz, a kipattanó a norvégoké. (2:3)

4
    Grimsbö hárítja Merg átlövését, jöhetünk előre az egyenlítésért. (2:3)

4
    TOMORI Zsuzsa közbelövése talál utat a kapuba. (2:3)

3
    Brattset kapott sárgát. (1:3)

3
    KRISTIANSEN felugrás után lő átlövésből a bal felsőbe. (1:3)

3
    Egyébként Grimsbö kezdett a kapunkban. (1:2)

2
    PLANÉTA Szimonetta jobb kettőből, test melletti átlövésből szépít. (1:2)

2
    WAHLQUIST rendezetlen védelem ellen szerez kontrából gólt. Kettővel mennek a norvégok. (0:2)

1
    Planéta lövése mellé megy. (0:1)

1
    MERG tört be jobb kettőben és lőtt pattintva a hosszú felsőbe. (0:1)

1
    A hazai, norvég együttes kezdte a találkozót, de a kiírás szerint ma a Győr a "hazai csapat" hivatalosan. (0:0)

1

Fehérben játszik a Glassverket, feketében a Győr, hamarosan kezdünk!

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Kiss É. – Amorim, Bognár-Bódi, Broch, Groot, Hársfalvi, Knedlikova, Korsós, Löke, Planéta, Sulland, Tomori

Glassverket IFH: 12 Langeli, 16 Thörn – 2 Wahlquist, 3 Merg, 5 Iversen, 7 Björnsen, 8 Nörstebö, 9 Brattset, 10 Kristiansen, 13 Narvesen, 17 Christensen, 19 Bronsta, 20 Rikartsen, 21 Ellertsen, 22 Hovland, 23 Bernhardsen

Játékvezetők: Boris Mandak (SVK), Mario Rudinsky (SVK).

Teljesítette a kötelező házi feladatot tegnap a Győri Audi ETO és a BL selejtező "elődöntőjében" rendkívül fölényesen, 29 góllal verte a javarészt nagyon fiatal játékosokból álló szerb Radnicski együttesét. Szakmailag nehezen értékelhető a meccs, nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Örömteli volt látni Amorim visszatérését, igaz, még csak mérsékelt játékidővel és csak védekezésben, valamint a fiatalok sok játéklehetőségét, például Planéta, Hársfalvi. A BL főtáblára kerüléshez még egy mérkőzést kell nyernie a Győrnek, a másik elődöntő győztesével.

Ez pedig nem más, mint a norvég Glassverket, akik a holland Dalfsen csapatát verték öt góllal. A meccs elején a hazai pályán játszó norvégok azonnal 4, majd még a félidő vége előtt hat gólos előnyre tettek szert. Ebből élt meg a második játékrész végéig a Glassverket, amit végül egy találattal ugyan megnyert a Dalfsen, de ez kevés volt az üdvösséghez. Ha reálisan nézzük az esélyeket, elvileg a Glassverket sem okozhat gondot a Győrnek, de nem szabad lebecsülni az ellenfelet, különösen, ha hazai pályán játszik. Szurkoljunk az ETO-nak a főtáblára jutáshoz, az esélyek a magyar csapat mellett szólnak.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!