Ipress Center-Vác – Győr 20:33 (vége)
Ipress Center-Vác
20:33 (14:14)
Győri Audi ETO KC
szerda 23.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 5. forduló

Abszolút kétarcú mérkőzést játszott ma az Ipress Center Vác együttese és ez igaz a győriekre is. Az első félidőben rendkívül izgalmas 30 percet láthattunk, többnyire váci vezetéssel, időnként három találattal is. Csak a végén tudott egyenlíteni az ETO. A Vác szebbnél szebb támadásokat vezetett (ahogy a Győr is), többször volt szükség Bíró és Kiss Éva bravúrjaira is, mindketten remek 30 percet produkáltak.

A második játékrészre sebességet váltott a Győr és állva hagyta már az első percekben is a hazai együttest. Gyorsan 5-6 gólos vezetésre tettek szert, ami ahogy telt az idő folyamatosan egyre hízott, már a tízet is átlépték. Semmi de semmi nem sikerült a váciaknak, ellenben a túloldalon minden bejött. A különbség túlzottnak mondható a mérkőzés összképét tekintve, de a második félidőt látva reális. A hazai szurkolók is nagy tapsban részesítik csapatukat, ahogy ezt teszik a győriek is, jogosan.

Végül 13 gólos vendég győzelem született, de az első félidő megmutatta, hogy nem győzni fognak járni a csapatok a váci arénába. Az ETO a második félidőben már BL szinten játszott (6:19 a részeredmény sok cserével is!!), reméljük, ezt tartani tudják a nemzetközi kupában is. A Vácnak nem a Győrt kell elkapnia, javítási lehetőség máris vasárnap a Dunaújváros ellen. Izgalmas derbi lehet.

Vác – Győri Audi ETO: 20-33!
    ---- (19:25:51)

Mérkőzés vége. (20:33)

60
    Tóth Eszter sportszerűen csak maga elé ejti a labdát. (20:33)

60
    Liscevic góljába belefújnak, időn túli szabaddobás lesz. (20:33)
    60
    GROOT a bal felsőbe vágja a hetest, még egy támadás belefér. (20:33)

60
    Amorim harcol ki hetest egy betöréssel az utolsó perc kezdetén. (20:32)
    59
    LISCEVIC átlövése megpattan Grimsbö kezén, de bevánszorog a bal alsóba. Most a hazaiaknak volt szerencséjük. (20:32)

59
    1,5 perc hátra. (19:32)

58
    Groot kiválóan vált le emberéről és jobbról lőtt, de pechére a jobb kapufa hárított. (19:32)

58
    Szondi a háta mögé kapja a passzt. (19:32)

58
    Amorim blokkolja Liscevicet, de sarokdobás. (19:32)

57
    A bal szélről ezúttal Hársfalvi kísérletezett, de ejtése a felső lécről kifelé pattant. (19:32)

56
    Basic tüzelt 9 méterről, Grimsbö könnyedén hárítja. (19:32)

56
    Az utolsó öt percben járunk. (19:32)
    55
    AMORIM első átlövése bal kettőből megpattan ugyan, de így csapja be Bírót és kerül a bal felsőbe. (19:32)

55
    Szondi lábára Planéta rálépett, de előtte Szondi pedig a vonalra, így a fájdalmas jelenet ellenére a győrieké a labda. (19:31)

55
    Soós tüzelt takarásból, Grimsbö védett, de a kipattanóért Soós megharcolt sikerrel. (19:31)

54
    Labdaszerzés középen a hazaiaktól, de gyors indítás nem sikerülhetett, így lassú támadás indult. (19:31)

54
    Soós ejti ki a passzt. A túloldalon pedig Broch 100%-os ziccerét védi Bíró. (19:31)

54
    Bódi a gólja után most két percig pihenhet, Helembait rántotta le. (19:31)
    53
    Amorim labdaszerzése után hosszú indítás, amelyet BÓDI vált gólra a jobb oldalról. (19:31)

53
    Planéta átlövését fogja Bíró, ő is régen szólt már hozzá. (19:30)
    52
    BASIC a bal felsőbe lövi a hetest. (19:30)

52
    Soós tört be jobb kettőben, hetest harcol ki, kihasználva, hogy öt méteren védekezett Broch. (18:30)

52
    Planéta durrant fölé középről. (18:30)
    51
    BASIC átlövése a bal alsóban, nagyon hosszú gólcsendet tört meg a váci játékos. (18:30)

51
    Groot feleslegesen rántja vissza Farkast, két perc. (17:30)

50
    A félidő eleje óta gödörben a Vác és képtelen kimászni belőle. (17:30)
    50
    BROCH beállóból eredményes, közben megkönyörültek a játékvezetők az őt visszahúzó Vukcevicen, nincs kiállítás. (17:30)

49
    Ertl a jobb szélről nehéz szögből emeli át Grimsböt, de a felső léc hárít. Semmi sem sikerül a Vácnak jó ideje. (17:29)

48
    A kiállításból visszajött az első ember a győrieknél, meg is szerezte a látatlanból érkező játékos a váci passzt. (17:29)

48
    Tomori tüzelt középről a bal felső fölé. Pályán közben Ertl is. (17:29)

48
    Pelczéder kényszerlövése a bal szélről, nulla szögből nem sikerülhetett Grimsbö ellen. (17:29)

47
    Egyelőre jól védekezik az ETO kettős hátrányban. (17:29)

47
    Amorim is kiszáll két percre, nagyon megtépték a falban Vukcevicet. (17:29)

47
    Időt kér a Vác, legalább a megalázó vereséget próbálják elkerülni. Ez a félidő eddig 3:15 (!!). (17:29)
    47
    KOVACSICS gólja a kegyelemdöfés a váciaknak. Egy kipattanó labdára Tóth Eszter és Kovacsics rajtoltak, Tóthnak legalább 4 méteres előnye volt, de Kovacsics így is könnyedén lecsapott a labdára, szinte hihetetlen látvány volt. A ziccert már nem rontotta el. (17:29)

46
    Groot kapott két perces büntetést, visszahúzta Vukcevicet. (17:28)
    46
    Bíró védett bravúrral, a kidobást azonban GROOT lefülelte a felezőtől innen és a ziccert nem is hibázta el. (17:28)

46
    Szondi lövését Grimsbö hárítja a bal szélről. Akár 11 lehet már közte. (17:27)
    46
    LÖKE a hosszú indítást úgy vette át, hogy le sem ért még a talajra, menet közben bebombázta kvázi kínai módra. (17:27)

45
    A győrieknél is folyamatos egyébként a cserélgetés az egész meccsen. Közben Vukcevichez nem jut el a labda. (17:26)
    44
    SULLAND iszonyúan beindult, jobb kettőből, 9 méterről óriási átlövésgól a hosszú felsőbe. (17:26)
    44
    TÓTH Eszter bombáz a kapuba 9 méterről nevelőegyesülete ellen. (17:25)

43
    Cserélget a Vác, pályán Tóth Eszter is. (16:25)
    43
    BROCH sodródik jobbra, de hat méterről így is betalál. Lassan félő a 10 közte. (16:25)

43
    Basic átlövését olvasta Grimsbö. (16:24)
    42
    SULLAND gyönyörű átlövésgólja kilenc méterről. Már nyolc közte. (16:24)

42
    Szondi nem jól kapja az indítást a bal oldalon, kapufára is lőtte. (16:23)

41
    Szondi megy bele Tomoriba. (16:23)

41
    Eladja a Vác, de Broch lábához ér a labda. (16:23)
    41
    Ezúttal Heidi LÖKE jelentkezik egy lerohanásgóllal, lassan vége a váci álmoknak. (16:23)

41
    Basicot blokkolják le és megint indul a Győr. (16:22)
    40
    SULLAND a bal felsőbe lő a hetesnél, hattal megy a Győr. (16:22)

40
    Löke esik nagyot a hatosnál Vukcevic mellett, hetes. Jogosnak tűnt innen, bár a közönség háborog. Sárga lapot kap Uros Bregar vezetőedző is a Váctól. (16:21)
    39
    FARKAS Vera talpról bombáz a jobb alsóba. (16:21)

39
    Kiegészült a Vác. (15:21)
    38
    BROCH lerohanásból eredményes. Ezekben a percekben az ETO szétszedi a Vácot. (15:21)

38
    Passzív játék miatt veszik el a labdát a hazaiaktól. (15:20)

38
    Jó ideje támad a Vác. (15:20)
    37
    SULLAND lövi be a hetest, öt gól a vendégek előnye, ráadásul kettős előnyben vannak. (15:20)

37
    A legrosszabbul jött ki a Vác ebből, Hámori és Pelczéder is két percet kap, ráadásul még hetes is a Győrnek! Ritka jelenet. (15:19)

37
    Hámori bejátszását Kovacsics kapcsolja le. (15:19)

36
    Időkérés hazai oldalról. 15:15-nél beragadt a Vác és már néggyel mennek a győriek. (15:19)
    36
    SULLAND a jobb szélre sodródva tör be és lő a hosszú felsőbe. (15:19)

36
    Basic átlövése megpattant, Grimsbö még bravúrral vissza tudott nyúlni a jobb alsó felé. (15:18)
    35
    KNEDLIKOVA lerohanása is sikeres, beindult az ETO henger? (15:18)

35
    Basic bejátszását lekapcsolják a fehér mezesek. (15:17)
    34
    SULLAND pimasz ejtése landol a hálóban, csodaszép gól. (15:17)

34
    Tomori tört be bal kettőben, hetest harcolt ki. Sárga lapot kap Hámori egy visszarántásért. Csoda lett volna, ha nem adják meg. (15:16)

34
    Liscevic átlövését Grimsbö védi bravúrral. (15:16)
    33
    KOVACSICS Anikó tört be középen sikerrel. (15:16)

33
    Jovetic lövése Grimsbö fejét találja el a homlokánál, majd kipattog az alapvonalon túlra. (15:15)

33
    Löke oldalra játszotta ki, de a jobb szélen senki sem várta. (15:15)
    32
    SZONDI a bal szélről lő a hosszúba Grimsbö füle mellett. (15:15)

32
    Hámori góljába fújnak bele, de csak szabaddobás. (14:15)

32
    Tomori rántja le Hámorit, két perc a jutalma. (14:15)
    31
    KNEDLIKOVA a jobb szélről, éles szögből lő a rövidbe. (14:15)

31
    Ezt a félidőt az ETO kezdte. (14:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:14)

Kiválóan kezdte az összecsapást a Vác, több gólos vezetésre tettek szert, 9:6-nál a plusz négyért támadhattak a hazaiak. Felzárkózott azonban a kétszeres BL győztes vendég csapat. A váciak ismét három góllal megléptek, de a félidő végén megint a vendégeké volt a csattanó, akik a szerencsével sem állnak hadilábon.

Egálra állnak a felek, a hazaiaktól Soós és Vukcevic a legeredményesebbek, de Pelczéder és Liscevic is dicséretet érdemelnek. Nem feledkezhetünk el Bíró Blanka és Kiss Éva remek teljesítményéről sem, bravúrok hadát mutatták be az első játékrészben. A győrieknél Tomori négy akciógóllal a legjobb lövő, bár jócskán vannak hibái is. Löke nem könnyen tartható, ahogy azt megszokhattuk. Izgalmas második félidőre számíthatunk, bár vélhetően az ETO bedarálja majd az eddig rettentően lelkesen játszó Vácot.

Vác – Győri ETO: 14-14, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:14)
    30
    PLANÉTA az utolsó tizedmásodpercben szerez átlövésgólt. Némi vita után megadták a találatot. Innen úgy tűnt, valóban éppen a duda előtt haladt át a labda a gólvonalon. (14:14)
    30
    FARKAS Vera felhúzott, test melletti lövése a bal felsőben! (14:13)

30
    Utolsó perc a félidőben. (13:13)

29
    Tomori fordul bele a falba. (13:13)

29
    Soós lövése megpattan, Kiss még bele tud érni és így megy ki. (13:13)

29
    Broch ziccerét Bíró védi bravúrral. (13:13)

28
    Farkas átlövésénél beragadt a kézbe a labda. A túloldalon Amorim lő kapufát. Megint egy hiba a hazai oldalon is, Vukcevicnek hosszú az indítás. (13:13)
    27
    PLANÉTA Szimonetta és két kapufás átlövésgólt szerez. (13:13)

27
    Kiegészült a Vác. (13:12)

26
    Basic lövése elhal a blokkon. (13:12)

26
    Passzív a Vácnál, jó ideje faultolgat az ETO. (13:12)

26
    Liscevic lépi el a fal előtt, de Bódinak hosszú az indítás. (13:12)
    25
    SULLAND ezt a hetest is belövi Bíró fölött. (13:12)

25
    Farkas kap két percet, az ETO pedig hetest. (13:11)

25
    Helembait kizárta Löke, nem volt esélye megszerezni a labdát. (13:11)

24
    Tomori bombája a felső lécről most kifelé jött. (13:11)

23
    Liscevic lövése megpattant, könnyedén Kiss kezében landol így. (13:11)
    23
    TOMORI bal kettőből megeresztett bombája ellen nem volt ellenszer. (13:11)

23
    Kovacsics a bal szélen. (13:10)
    22
    SOÓS sodródott bal kettőbe, de innen is szép átlövésgólt szerzett. (13:10)

22
    Groot bal kettőből tüzelt, Bíró azonban bal lábbal kirúgja. (12:10)
    21
    FARKAS Veronika egyéni akció révén tör be középen. (12:10)
    21
    SULLAND hetesét csak beljebb segíteni tudta Bíró. (11:10)

21
    Újabb hetes az ETO javára. (11:9)
    20
    SOÓS indult be, jobb kettőből, betörésből eredményes. (11:9)
    20
    TOMORI most nem állt hadilábon a szerencsével, két kapufás gólt szerez 8 méterről, átlövésből. (10:9)

19
    Bódi lövését védi Bíró, de éppen az oldalvonalon megy ki. (10:8)
    19
    SOÓS Viktória egyéni játék után jobb kettőben fordul le a védőjéről. (10:8)

19
    Időt kér a Vác. A plusz négyért támadhatott egy perccel ezelőtt, most pedig egy az előnye a hazai csapatnak. (9:8)
    19
    LÖKE tolja a vendégek szekerét, egy labdaszerzés után nem hibázta el lerohanás végén a ziccert. (9:8)

18
    Farkas kapott sárgát. (9:7)
    18
    LÖKE beállóból eredményes. (9:7)

18
    Kiss Éva lábbal védte Basic átlövését. (9:6)

17
    Hársfalvi a bal szélről a felső lécre ejtett. (9:6)

17
    Két válogatott kapusunk csatája önmagában is nagy élmény, mindketten jól teljesítenek eddig, de Bírónak több védése van. Támad az ETO. (9:6)

17
    Időt kér a Győr, egyelőre meglepetésre három gól a hazai előny. (9:6)

17
    LISCEVIC ezúttal átlövésből eredményes 9 méterről. (9:6)

16
    Bíró védi Sulland átlövését. (8:6)
    16
    Pelczéder lövése még kipattant, VUKCEVIC bravúrral összeszedte és középről bepattintotta. (8:6)

15
    Vukcevichez nem jut el a bejátszás. A túloldalon Amorim lövését fogja Bíró. (7:6)

15
    Tomori blokkolja Basicot, de sarokdobás. (7:6)
    14
    LÖKE büntet a túloldalon egy védekezési hibát, könnyedén fordult be beállóban. (7:6)
    14
    LISCEVIC a komplett védelmet megetette, majd a hálóba pattintott középről. (7:5)
    13
    SULLAND a felső léc segítségével vágja be a hetest. (6:5)

13
    Löke harcol ki hétméterest, erősen véleményesnek tűnt, jóval előtte elengedték. (6:4)

12
    Tomori beszédért kap sárgát. (6:4)

12
    Megpattant Tomori lövése, sarokdobás. (6:4)
    12
    PELCZÉDER csodás betörése a bal szélről, húzott lövéssel eredményes. (6:4)

11
    Tomori tüzelt 9 méterről, jócskán fölé. (5:4)
    11
    BASIC talpról pókhálózta ki a bal felsőt középről. (5:4)

10
    Vukcevic fordul be, de csak szabaddobás. (4:4)
    10
    KOVACSICS talpról a kapu jobb oldalába lőtt. Egyenlít az ETO. (4:4)

10
    Soós talpról kísérletezett, Kiss érezte és lábbal kirúgta. (4:3)
    9
    TOMORI talpról, ütemtelenül, középről bombáz a bal alsóba. (4:3)
    9
    VUKCEVIC ezúttal Basic bejátszását váltja gólra. (4:2)

8
    Jó védekezés, Korsósról sarokdobás. (3:2)

8
    Sulland lőtt át középről, Bíró Blanka azonban hárított. (3:2)
    7
    PELCZÉDER a bal szélről remekül emeli át Kisst. (3:2)

6
    Broché az első két perc, visszarántásért. (2:2)

6
    Korsós átemelését megérezte Bíró és ujjheggyel ki is piszkálta. (2:2)
    6
    VUKCEVIC ezúttal nem hibázott beállóból, Liscevic labdájának szeme volt. (2:2)

5
    Vukcevic szerez labdát hátul. (1:2)

5
    Egyelőre kapusbravúrokat láthatunk főként. (1:2)

4
    Joveticnek sem sikerül, Kiss Éva jobb kézzel hárítja a jobb szélső lövését. (1:2)

4
    Löke ziccerét védi bravúrral Bíró. (1:2)

4
    Soós ütemtelen lövését olvasta Kiss. (1:2)

3
    Vukcevic átvette a bejátszást, ám Kiss lábbal védett bravúrral. Marad a hazaiaknál. (1:2)

3
    Liscevic passza nem jutott el Soóshoz, a túloldalon azonban Bíró védi bravúrral Korsós ziccerét. (1:2)

3
    Broch kapott sárgát. (1:2)
    2
    TOMORI Zsuzsa tört be középen, lövése Bíró lábáról csorog a bal alsóba. (1:2)
    2
    BASIC átlövésből gyorsan válaszol bal kettőből. (1:1)
    2
    LÖKE beállóból eredményes. (0:1)

1
    Liscevic lövése megpattan, könnyedén Kiss Éváé. (0:0)

1
    Kiss Éva és Bíró Blanka kezdenek a kapuban. (0:0)

1

Csurig telt a váci sportcsarnok nézőkkel. Az első támadást a hazai csapat vezeti.

A váci együttes piros mezben lép pályára, a győri ETO fehérben. Zajlik a csapatok bemutatása, hamarosan kezdünk.

Junior végeredmény:
    Vác – Győr: 24-34.

A juniorok mérkőzésén az 58. percben járunk, 24-32 az állás, már nem fenyegeti semmi veszély a vendég győriek győzelmét. A felnőtt összecsapás 18 órakor kezdődik, élőben közvetítjük!

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Basic, Ertl, Farkas, Gróz, Vukcevic, Tóth E., Szondi, Soós, Liscevic, Jovetic, Helembai, Hámori, Gregorc, Pelczéder

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Kiss É. – Amorim, Bognár-Bódi, Broch, Groot, Tomori, Sulland, Planéta, Löke, Kovacsics, Korsós, Knedlikova, Hársfalvi

Játékvezetők: Dobrovits Csaba – Tájok Péter.

Üdvözöljük a kézilabda rajongóit! Kísérleti jellegű közvetítést láthatnak szerda este 18 órakor, amikor is a bajnoki ezüstérmes, kétszeres BL győztes Győri Audi ETO látogat az Ipress Center Vác otthonába. Az oldal kézilabda közvetítéseinek határozatlan idejű felfüggesztése továbbra is érvényben van, ez egy kísérleti élő közvetítés, a fordulóban az egyetlen.

Az összecsapás egyértelmű esélyese a vendég Győr, ám a Vác okozhat nehéz perceket a bajnokság egyik fő esélyesének, a Váci NKSE idei formája eddig ígéretes. Három győzelem után egyetlen vereség, a címvédő Ferencváros otthonában, hat góllal. A Győr eleddig hibátlan.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!