Ipress Center-Vác – Győr 20:33 (vége)
Ipress Center-Vác
20:33 (14:14)
Győri Audi ETO KC
szerda 23.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 5. forduló

Abszolút kétarcú mérkőzést játszott ma az Ipress Center Vác együttese és ez igaz a győriekre is. Az első félidőben rendkívül izgalmas 30 percet láthattunk, többnyire váci vezetéssel, időnként három találattal is. Csak a végén tudott egyenlíteni az ETO. A Vác szebbnél szebb támadásokat vezetett (ahogy a Győr is), többször volt szükség Bíró és Kiss Éva bravúrjaira is, mindketten remek 30 percet produkáltak.

A második játékrészre sebességet váltott a Győr és állva hagyta már az első percekben is a hazai együttest. Gyorsan 5-6 gólos vezetésre tettek szert, ami ahogy telt az idő folyamatosan egyre hízott, már a tízet is átlépték. Semmi de semmi nem sikerült a váciaknak, ellenben a túloldalon minden bejött. A különbség túlzottnak mondható a mérkőzés összképét tekintve, de a második félidőt látva reális. A hazai szurkolók is nagy tapsban részesítik csapatukat, ahogy ezt teszik a győriek is, jogosan.

Végül 13 gólos vendég győzelem született, de az első félidő megmutatta, hogy nem győzni fognak járni a csapatok a váci arénába. Az ETO a második félidőben már BL szinten játszott (6:19 a részeredmény sok cserével is!!), reméljük, ezt tartani tudják a nemzetközi kupában is. A Vácnak nem a Győrt kell elkapnia, javítási lehetőség máris vasárnap a Dunaújváros ellen. Izgalmas derbi lehet.

Vác – Győri Audi ETO: 20-33!
    ---- (19:25:51)

Mérkőzés vége. (20:33)

60
    Tóth Eszter sportszerűen csak maga elé ejti a labdát. (20:33)

60
    Liscevic góljába belefújnak, időn túli szabaddobás lesz. (20:33)
    60
    GROOT a bal felsőbe vágja a hetest, még egy támadás belefér. (20:33)

60
    Amorim harcol ki hetest egy betöréssel az utolsó perc kezdetén. (20:32)
    59
    LISCEVIC átlövése megpattan Grimsbö kezén, de bevánszorog a bal alsóba. Most a hazaiaknak volt szerencséjük. (20:32)

59
    1,5 perc hátra. (19:32)

58
    Groot kiválóan vált le emberéről és jobbról lőtt, de pechére a jobb kapufa hárított. (19:32)

58
    Szondi a háta mögé kapja a passzt. (19:32)

58
    Amorim blokkolja Liscevicet, de sarokdobás. (19:32)

57
    A bal szélről ezúttal Hársfalvi kísérletezett, de ejtése a felső lécről kifelé pattant. (19:32)

56
    Basic tüzelt 9 méterről, Grimsbö könnyedén hárítja. (19:32)

56
    Az utolsó öt percben járunk. (19:32)
    55
    AMORIM első átlövése bal kettőből megpattan ugyan, de így csapja be Bírót és kerül a bal felsőbe. (19:32)

55
    Szondi lábára Planéta rálépett, de előtte Szondi pedig a vonalra, így a fájdalmas jelenet ellenére a győrieké a labda. (19:31)

55
    Soós tüzelt takarásból, Grimsbö védett, de a kipattanóért Soós megharcolt sikerrel. (19:31)

54
    Labdaszerzés középen a hazaiaktól, de gyors indítás nem sikerülhetett, így lassú támadás indult. (19:31)

54
    Soós ejti ki a passzt. A túloldalon pedig Broch 100%-os ziccerét védi Bíró. (19:31)