Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 20:21 (vége)
Ipress Center-Vác
20:21 (13:15)
MTK-Budapest
szombat 21.11.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 11. forduló

Az idei kézilabda bajnokság egyik legvaskosabb meglepetését láthattuk ezen a mérkőzésen, az előzetesen is esélytelenebbnek tartott, ráadásul több kulcsemberét nélkülözni kényszerülő MTK megérdemelten hozta el mindkét pontot Vácról.

Sokba kerülhet a váciaknak ez a váratlan vereség, mert az eddigi két idegenbeli bravúrjuk (Érd és Fehérvár elleni) egyike ezzel annullálódik gyakorlatilag és leszakadnak az élmezőnyről. A hazai szurkolók csalódottsága óriási, főleg úgy, hogy a vendégeknél Gorilszka, Valovics, Wolf és Szádvári sem játszhatott.

Az MTK rá tudta erőltetni akaratát a rendkívül indiszponáltan és rengeteg hibával játszó váciakra, akik a szokásosnál jóval lassabbnak tűntek ma. A végén megvolt a hazaiak lehetősége a fordításra, de ismét jöttek a szokásos hibák. Hazai pályán a 20 lőtt gól bizony a tabella második felében levő csapatok ellen is kevés a győzelemhez.
    Most következik a hosszú téli szünet a világverseny miatt, ezalatt lehet rendezni a sorokat. A mai mérkőzésen a Vác szinte semmit sem mutatott a szokásos jó játékából, helyenként Jovetic és Bíró Blanka volt dicsérhető. A vendégeknél Barna ugyan nem lőtt sok gólt, de remekül osztogatott, Dakos harcosan és jól játszott középen, de kiemelhető még Tóth Melinda és Gera játéka is, Ignácz-Pethő pedig hozott egy jó átlagot a kapuban. A fővárosiak győzelme mindent egybevetve megérdemelt. Főleg lábbal verték meg ma a Vácot, a hazaiaknál a gyors indítások is hiányoztak ma, jól zártak vissza a vendégek rendre.

Vác – MTK: 20-21! (!)
    ---- (19:27:07)

Mérkőzés vége. (20:21)

60
    Hámori passza pontatlan, Jovetic nem érheti el. Kikap a Vác. (20:21)

60
    Időt kér a Vác. Valljuk be, nem sokan számíthattunk arra előzetesen, hogy fél perccel a vége előtt a Vác az egyenlítésért szállhat csak harcba az MTK ellen hazai pályán. 25 mp hátra. (20:21)
    60
    KOVÁCS Gréta jobb kettőben tör be kitűnően és lő a hosszú alsóba. (20:21)

60
    Időt kér az MTK, Golovin győzelemre vezetheti a fővárosiakat, ha ezt belövik a vendégek. 59:15-nél tartunk. (20:20)

60
    Soós remek helyzetből lőhetett, de magasan fölé. Az MTK kezében a győzelem, ha ezt belövik. (20:20)

59
    1,5 percen belül. (20:20)

59
    Bíró óriási védése Dakos 100%-os ziccerénél. (20:20)
    59
    LISCEVIC tartja életben a váci reményeket, bal kettőben betörve szerez szép gólt. (20:20)
    58
    BALOG 2,5 perccel a vége előtt belövi a hetest, vezet a vendég csapat megint! (19:20)

57
    Dakos harcol ki hetest, nem tudták tartani. (19:19)

57
    Helembai elől elütötték a labdát, már passzív volt. (19:19)

56
    Liscevic kap szabaddobást, a hajrához érkeztünk. (19:19)

56
    Bíró fogja Bacikova lövését. (19:19)
    55
    Labdaszerzés után JOVETIC a jobb szélen lövi ki a rövidet. Éppen befért. (19:19)

55
    Basic belemenésgyanús szituációja mehetne tovább, de a labda elpattan tőle és nem nyúlt érte. (18:19)

55
    Liscevic hátul labdát szerez. (18:19)

54
    Tóth Eszter kényszerlövése Ignácz-Pethő testén halt el. Érthetetlen a váci lányok mai rendkívül gyenge játéka. (18:19)
    54
    HORVÁTH Dóra tört be jobb kettőben és lőtt szép gólt Bíró lába mellett. Vezet az MTK! (18:19)

53
    Liscevic vét lépéshibát, egyáltalán nem megy a Vácnak ma. Érik a pontvesztés és ezzel a meglepetés. (18:18)

53
    Basic nyílegyenesen Dakos kezébe passzolta a labdát. A túloldalon Bacikova került ziccerbe, a kapufáról kipattan azonban a labda. (18:18)

52
    Szondi óriási bravúrral szerez labdát hátul. (18:18)

52
    Továbbra is emberhátrányban a Vác, az MTK a vezetésért támadhat. (18:18)

52
    Soós ellen fújnak lépéshibát, de egyébként is védte ziccerét Ignácz-Pethő. (18:18)

51
    Egállal megyünk az utolsó 10 percbe, izgalmas a végjáték. (18:18)
    51
    BALOG Beáta a bal alsót lövi ki a hetesnél. (18:18)

51
    Liscevic kap ütésért 2 percet jogosan, ráadásul hetes az MTK-nak. (18:17)

50
    Jovetic a jobb szélről a rövid oldali kapufára lő. A kipattanónál úgy tűnt, hazaadta a fővárosi játékos, de nem volt szándékos. (18:17)

49
    Bacikova tüzelt középről, Bíró Blanka tolja mellé. (18:17)
    49
    TÓTH Eszter 9 méterről, középről, remekbe szabott átlövésgóllal jelentkezett. (18:17)
    48
    BALOG Beáta a bal szélről igen gyorsan megduplázza a vendégek második félidei góljainak számát. Újra egál. (17:17)

48
    Vukcevic keresztülfutott a vonalon, de ziccerét egyébként is védte Ignácz-Pethő. (17:16)
    47
    BARNA Éva 46:25-nél törte meg a vendégek gólcsendjét egy betörést követően. (17:16)
    47
    GRÓZ Kitti szemtelen hetese most egy két gólos vezetést ér a Vácnak. (17:15)

46
    Vukcevic harcol ki hetest, kiváló volt a bejátszás. (16:15)

45
    Barna Éva lőtt fölé. (16:15)

45
    Soós bejátszását olvasta Dakos és lekapta Jovetic elől. (16:15)

44
    Időt kér a Vác 43:54-nél. Ez a félidő eddig 3:0, megfordítja egyelőre a hazai csapat a meccset, de egészen elképesztő mennyiségű hibát vét a két csapat. Szoros lesz a vége vélhetően. (16:15)

44
    Elképesztő góliszonyban a csapatok, különösen az MTK. (16:15)

44
    Bíró fejjel hárított egy ziccert Tóth Melindától, támad a Vác. (16:15)
    43
    LISCEVIC első lövését még fogta Ignácz-Pethő, a kipattanót Pelczéder megszerezte, bejátszotta, Liscevic pedig ezúttal már nem hibázott. (16:15)

43
    Kontra az MTK ellen, támad a Vác. (15:15)

42
    Hiába a labdaszerzés hazai részről, Pelczéder a ziccerben nem csak Ignácz-Pethő lábai alatt pattintotta el a labdát, hanem a kaput sem találta el, a felső léc hárított. (15:15)

42
    Pelczéder a bal szélről két kapufát lő, de végül kifelé szédült a labda. (15:15)

41
    Rossz bejátszás a vendégektől. (15:15)

41
    Időt kér az MTK. 10 perc eltelt ebből a félidőből és még nem találtak a kapuba. Ebben az időszakban bármelyik csapat eldönthette volna a meccset a saját javára, de a lehetőségek többnyire kimaradtak. (15:15)
    41
    TÓTH Eszter passzívnál lő némileg szerencsés gólt középről a kapus lábai közt. (15:15)

40
    39:12-nél támadhat a Vác úgy, hogy ebben a félidőben mindössze 1:0 az állás. (14:15)

40
    Soós védekezik jól, Tóth Melinda megy bele. (14:15)

39
    Kissé véleményes kiállítás, Szondi szorításában Gera könnyedén megadta magát, a játékvezetők azonban a két percet adták meg könnyedén. (14:15)

39
    Soós hibája, betört középen, ám a középen álló Ignácz-Pethőt találta telibe. (14:15)

38
    Liscevic labdájának szeme volt, Jovetic jobb szélső próbálkozását azonban oldalra rúgja Ignácz-Pethő. (14:15)

38
    Ez durva volt, Liscevicet le is rántották és arcra is kapott egy ütést, Faluvégi kap két percet emiatt. (14:15)

37
    Gera átlövését Bíró tolja fölé. (14:15)

37
    Elképesztő mennyiségű hiba, egy hónapra is elég lenne. (14:15)

36
    Liscevic tüzelt passzívnál, a blokk hárított, de az indítás hosszú a vendégektől. Hiba a túloldalon is, Szondi mögé jött a labda. (14:15)

36
    Kovács nem engedte el Liscevicet, megússza a két percet. (14:15)

35
    Horváth Dóra ütemtelen lövését fogja Bíró Blanka. (14:15)
    35
    JOVETIC az, akinek eddig megy hazai részről, ismét a jobb szélről talál be. (14:15)

35
    Már 4 perce megy a 2. félidő, de még mindig nincs gól. (13:15)

34
    Liscevic sem tud kifogni Ignácz-Pethőn. Az indítást azonban Vukcevic lefüleli. (13:15)

34
    Soós átlövését fogja Ignácz-Pethő, ám Szondi kiválóan visszaszerzi a nehéz kipattanót. (13:15)

33
    Gera lövését blokkolják, sarokdobásnak kéne jönnie, de benézték a bírók és a váci kapus hozhatja játékba a labdát. (13:15)

33
    Passzív az MTK-nál jó ideje. (13:15)

32
    Liscevic szerzett labdát, de nem indít azonnal. A figura végül Joveticre jött volna ki a jobb szélre, de elérhetetlen labdát kap. Továbbra sem megy a hazai csapatnak. (13:15)

31
    Gera kap blokkot, de sarokdobás. (13:15)

31
    Soós háta mögé a passz, az MTK támadhat. (13:15)

31
    Ismét Vukcevic a támadósorban a hazaiaknál. (13:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:15)

A második félidőt a Vác kezdi hamarosan.

Az MTK eddig alaposan rácáfol az esélyekre és megérdemelten vezet a Vác otthonában 30 percnyi játékot követően. A hazai védekezés alappillére, Vukcevic nagyon gyorsan összeszedett két kiállítást, azóta nem is volt pályán. Lehet, hogy ez is zavarja a váciakat, de nem találják a saját játékukat, rengeteg a hiba hazai részről.

Az MTK jól használja ki az adódó lehetőségeket és Bíró sem parádézik eddig. A szünet után egy más felfogású Vácnak kell kijönnie, ha a kötelezőnek mondható két pontot be akarja gyűjteni a hazai együttes. A vendégeken egyelőre nem látszik a négy kulcsember hiánya, izgalmas második félidőre számíthatunk.

Vác – MTK: 13-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (13:15)

30
    Barna Éva áll ki két percre. (13:15)
    30
    Szép figura végén HELEMBAI Fanni beállóból eredményes és lesz egy kiállítás is. (13:15)
    30
    Alszik a Vác védekezésben, TÓTH Melinda könnyedén tört be középen. Eddig vaskos meglepetés. (12:15)

30
    Barna Éva tört be és kapott szabaddobást, kicsit hetesgyanús volt. (12:14)

29
    Akár hárommal is elmehet az MTK. (12:14)

29
    Basic kétszer is lőhetett, először a blokk, másodszor pedig Ignácz-Pethő lába volt az akadály. (12:14)
    28
    BARNA Éva bal kettőből, 8 méterről a jobb alsót választotta. (12:14)

28
    Liscevic labdát szerez, majd elcsúszik, így a közelben álló Bacikova megszerzi. (12:13)

28
    Időt kér az MTK is 27:22-nél. (12:13)
    27
    JOVETIC kiszorított helyzetből a jobb szélről lő a hosszú alsóba. (12:13)
    27
    DAKOS fordul le Gregorcról és lő a hálóba beállóból. Belemenésnek tűnt, de mivel Gregorc rájátszott, még őt figyelmeztetik. (11:13)

26
    Pelczéder kapja túl magasan a bal szélen, sok a hiba a hazaiaktól. (11:12)

25
    Időt kér a Vác. Nem csoda, hiszen az esélytelenebb MTK eddig jól játszik és vezet. (11:12)
    25
    Megtörte rossz sorozatát FALUVÉGI Dorottya, labdaszerzés után ezt a ziccert már nem szúrta el. Újra vezet az MTK! (11:12)

25
    Cserélget a Vác, Helembai és Hámori is a pályán támadásban is. Eladta a hazai csapat közben. (11:11)
    24
    Védekezési hiba a Vácnál, BACIKOVA egy lövőcsel után teljesen szabadon mehetett a kapuig középen. (11:11)

24
    Gerát blokkolja Farkas, de marad a fehéreknél. Horváth lövését védi Bíró, de még mindig a vendégeké. (11:10)
    23
    Basic labdaszerzése után lendületből végigvitte a Vác, HÁMORI Konszuéla előtt nyílt meg középen az út. (11:10)
    23
    PELCZÉDER Orsolya másolja az iméntit, remek gól egy kissé jobb szögből a bal szélről. (10:10)
    22
    TÓTH Melinda éles szögből a bal szélről szerez szépségdíjas találatot. (9:10)
    21
    GRÓZ Kitti húzott lövéssel talál a hálóba hetesből. (9:9)

21
    Jovetic harcolt ki hétméterest. (8:9)
    20
    GERA fordult le 9 méteren védőjéről, majd gyalogolt hat méterig ziccerben. (8:9)
    19
    Passzív után a bírók még hagytak négy passzt a hazaiaknak, JOVETIC pedig a jobb szélen ki is használta ezt. (8:8)

19
    Jó ideje támad a Vác, egyelőre nem találják az ellenszert a hazaiak. (7:8)

19
    Basic lő fölé, de közben jól láthatóan lökték. Marad a Vácnál. (7:8)
    18
    GERA Szimonetta etette meg a váci védelmet, majd gyönyörű átlövésgólt szerzett jobb kettőből a rövid felsőbe. (7:8)
    18
    JOVETIC a jobb szélről lő a hosszúba, Ignácz-Pethő hozzáért, de nem tudott védeni. (7:7)
    17
    Barna bejátszását DAKOS Noémi beállóból pattintja a kapuba. (6:7)

16
    Liscevic gyanúsan belefordult a falba, de egyébként is eladta utána a labdát. (6:6)

16
    Barna átlövését védte Bíró Blanka. (6:6)

16
    Kiegészült az MTK, jól hozták le a hátrányukat. (6:6)
    16
    LISCEVIC 8 méterről szerez szép átlövésgólt. (6:6)
    15
    Hiába védte Bíró Kovács lövését, TÓTH Melinda a bal szélen megszerezte és bevágta. (5:6)

15
    A bal szélről Tóth Melinda ugrott be, Bíró testtel védett, de a kipattanót Faluvégi harcosan megszerezte. (5:5)
    14
    Liscevic lövése kijött a kapufáról, Dijana JOVETIC ügyesen szedte össze a jobb szélen, befordult és bevágta a rövidbe. (5:5)

14
    Dakos arcra ütés miatt kap két percet. (4:5)

14
    Vukcevic egyelőre nem tér vissza, nem meri Bregar edző pályán hagyni 2x2 perccel. (4:5)
    13
    BARNA Éva ezúttal kifog Bírón átlövésből. Vezet az MTK! (4:5)

13
    Kapusparádé, a túloldalon Ignácz-Pethő mutat be nagy bravúrt Jovetic ígéretes helyzeténél, a jobb szélről próbálkozott. (4:4)

13
    Eladták a váciak, ám Barna 100%-os ziccerét fogja Bíró. (4:4)

12
    Gregorc kockázatos faultját megússzák a váciak egy szabaddobással. Utána nem sokkal Gera lövését blokkolják a váciak. (4:4)

12
    A 12. perc elején járunk, egál a mérkőzés állása és a képe is egyelőre. (4:4)

12
    Soóst leblokkolták, így könnyedén védett Ignácz-Pethő. (4:4)
    11
    BALOG Beáta magabiztosan lövi a hetest Bíró bal válla felett a kapuba. (4:4)

11
    Belülvédekezésért hetes a vendégeknek. (4:3)
    10
    JOVETIC egy ritmusváltást követően kapta a figurát a jobb szélen és nem is hibázott. (4:3)

9
    Hullanak a sárgák, Horváth Dóra is besárgul. (3:3)

9
    Basic még egy sárga lapot is kapott, Dakost lökte. (3:3)
    9
    DAKOS nagyon él eddig, sikeresen vált le emberéről és beállóból eredményes még éppen emberelőnyből. (3:3)

9
    Bíró újabb bravúrja, Barna lövését fogta, ám lábat ér a kipattanó. (3:2)
    8
    LISCEVIC egy labdaszerzés után a felezőtől egyedül vezette, kicselezett két védőt, majd végül a kapuba lőtt ziccerből. (3:2)

8
    Nem jutott el Basic bejátszása Jovetichez. (2:2)

7
    Faluvégi a jobb szélről tört be remek szögből, de Bíró ismét lenullázta. (2:2)

7
    Bajban a Vác, Vukcevic ugyanis második kettő percét kapja meg szándékos láb miatt. Ez viszont jogos ítélet. (2:2)
    7
    BASIC egy remekbe szabott átlövésgóllal töri meg a hazai gólcsendet. (2:2)

6
    Barna Éva kapott sárgát, Vukcevicet rántotta le. (1:2)

6
    Kovács Gréta lövését Bíró könnyedén fogja. (1:2)

6
    Soós kapott sárgát szándékos láb miatt, nem tűnt annak. (1:2)

5
    Liscevic tüzelt bal kettőből, ám Ignácz-Pethő remek reflexszel ütötte mellé. (1:2)

5
    Faluvégi Dorottya közeli ziccerét Bíró fogta hatalmas bravúrral. (1:2)

5
    Jovetic futott be középre, de közben a vonalon is keresztbe futott. (1:2)

4
    Jól védekezik most az MTK, de még támad a Vác. (1:2)

4
    Vukcevic újabb lökése után kihúzta a gyufát, utólag két perces büntetést kapott. (1:2)

4
    Soós lövését védte Ignácz-Pethő, a túloldalon pedig Kovács tüzelt, ezt Bíró hárította. (1:2)
    3
    DAKOS Noémi remekül vált le emberéről és balra sodródva is betalál 6 méterről. (1:2)

3
    Vukcevic kapott sárga lapot lökés miatt. (1:1)

3
    Soós lövését tenyerelte ki Ignácz-Pethő bravúrral. (1:1)

2
    Dakos hiába lőtt a hálóba, előtte Gregorcot ellökte a falban. (1:1)
    1
    SOÓS Viktória keresztmozgást követően bal kettőbe sodródva lőtt Ignácz-Pethő lábai közt a hálóba. (1:1)
    1
    GERA Szimonetta átlövése Bíró kezéről pattant a hálóba. (0:1)

1

A váci együttes a szokásos piros szerelésében, míg az MTK fehérben lép pályára. A vendégek kezdik az összecsapást.

A juniorok összecsapásán vendég diadal született,
    Vác – MTK: 23-32.

Ipress Center-Vác: Bíró, Balog J. – Helembai, Liscevic, Ertl, Basic, Szondi, Gregorc, Jovetic, Gróz, Vukcevic, Pelczéder, Farkas, Hámori, Rédei-Soós, Tóth E.

MTK-Budapest: Putz, Ignácz-Pethő – Barna, Hosszu, Blaubacher, Gera, Dakos, Faluvégi, Kovács G., Török, Balog B., Tóth M., Bacikova, Horváth, Sztankovics, Termány.

Játékvezetők: Bonifert Ferenc – Oláh Viktor.

Bő fél óra múlva kezdetét veszi az összecsapás. A váciak számára kedvezőbbek az előjelek, ugyanis felépült egyetlen sérültjük, Sara Vukcevic, az MTK-nál viszont hiányoznak kulcsjátékosok. Valovics, Gorilszka, Wolf és Szádvári is sérülés miatt kénytelen kihagyni az mérkőzést. Ez tovább növeli a hazaiak esélyeit, ám a vendégek nyilván kettőzött erővel fognak küzdeni.

A magyar női kézilabda bajnokság utolsó őszi (azaz a 11.) fordulójának zárómérkőzése következik. Az eddig igen jól teljesítő Ipress Center-Vác fogadja a három helyezéssel mögöttük álló, de az alsóháztól elszakadni igyekvő MTK Budapest gárdáját.
    A Vác jelenleg hatodik, 12 megszerzett pontjával, míg az MTK eleddig hét egységet gyűjtött be.

A hazaiak számára a legnagyobb tét, hogy a kissé kettészakadt tabella első felében marad, tapadva az élmezőnyre, vagy lemarad és komoly hátrányba kerül a 3-6. helyért vívott küzdelemben.

A Vác egy hármas győzelmi sorozatot követően (köztük a Fehérvár elleni idegenbeli sikerrel) Siófokon 55 percig vezetett a legutóbbi fordulóban, ám végül háromgólos vereséget szenvedett a Balaton parton.
    Ami a fővárosiakat illeti, hét szerzett pontjukból ötöt a legutóbbi három fordulóban szereztek, tehát egyértelműen feljövőfélben vannak. Legutóbb egy igazi négypontos meccset nyertek a Mosonmagyaróvár ellen minimális különbséggel.

Az MTK-nál a házi góllövőlista élén Gorilska található 33 találattal, őt Valovics követi 29-cel, de Balog is szépen termel 24 góljával. A váciaknál a délszláv elit alakulat, azaz Jovetic, Liscevic és Basic meglehetősen szorosan áll az élen 40, 39 és 37 találattal, de Soós Viktória is sokszor eredményes, 26-nál jár jelenleg.

A mérkőzés esélyese a Vác, de az MTK formája felfelé ível, így izgalmas találkozóra számíthatunk. Tartsanak velünk szombaton 18 órától, élőben közvetítjük a találkozót!