Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 20:21 (vége)
Ipress Center-Vác
20:21 (13:15)
MTK-Budapest
szombat 21.11.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 11. forduló

Az idei kézilabda bajnokság egyik legvaskosabb meglepetését láthattuk ezen a mérkőzésen, az előzetesen is esélytelenebbnek tartott, ráadásul több kulcsemberét nélkülözni kényszerülő MTK megérdemelten hozta el mindkét pontot Vácról.

Sokba kerülhet a váciaknak ez a váratlan vereség, mert az eddigi két idegenbeli bravúrjuk (Érd és Fehérvár elleni) egyike ezzel annullálódik gyakorlatilag és leszakadnak az élmezőnyről. A hazai szurkolók csalódottsága óriási, főleg úgy, hogy a vendégeknél Gorilszka, Valovics, Wolf és Szádvári sem játszhatott.

Az MTK rá tudta erőltetni akaratát a rendkívül indiszponáltan és rengeteg hibával játszó váciakra, akik a szokásosnál jóval lassabbnak tűntek ma. A végén megvolt a hazaiak lehetősége a fordításra, de ismét jöttek a szokásos hibák. Hazai pályán a 20 lőtt gól bizony a tabella második felében levő csapatok ellen is kevés a győzelemhez.
    Most következik a hosszú téli szünet a világverseny miatt, ezalatt lehet rendezni a sorokat. A mai mérkőzésen a Vác szinte semmit sem mutatott a szokásos jó játékából, helyenként Jovetic és Bíró Blanka volt dicsérhető. A vendégeknél Barna ugyan nem lőtt sok gólt, de remekül osztogatott, Dakos harcosan és jól játszott középen, de kiemelhető még Tóth Melinda és Gera játéka is, Ignácz-Pethő pedig hozott egy jó átlagot a kapuban. A fővárosiak győzelme mindent egybevetve megérdemelt. Főleg lábbal verték meg ma a Vácot, a hazaiaknál a gyors indítások is hiányoztak ma, jól zártak vissza a vendégek rendre.

Vác – MTK: 20-21! (!)
    ---- (19:27:07)

Mérkőzés vége. (20:21)

60
    Hámori passza pontatlan, Jovetic nem érheti el. Kikap a Vác. (20:21)

60
    Időt kér a Vác. Valljuk be, nem sokan számíthattunk arra előzetesen, hogy fél perccel a vége előtt a Vác az egyenlítésért szállhat csak harcba az MTK ellen hazai pályán. 25 mp hátra. (20:21)
    60
    KOVÁCS Gréta jobb kettőben tör be kitűnően és lő a hosszú alsóba. (20:21)

60
    Időt kér az MTK, Golovin győzelemre vezetheti a fővárosiakat, ha ezt belövik a vendégek. 59:15-nél tartunk. (20:20)

60
    Soós remek helyzetből lőhetett, de magasan fölé. Az MTK kezében a győzelem, ha ezt belövik. (20:20)

59
    1,5 percen belül. (20:20)

59
    Bíró óriási védése Dakos 100%-os ziccerénél. (20:20)
    59
    LISCEVIC tartja életben a váci reményeket, bal kettőben betörve szerez szép gólt. (20:20)
    58
    BALOG 2,5 perccel a vége előtt belövi a hetest, vezet a vendég csapat megint! (19:20)

57
    Dakos harcol ki hetest, nem tudták tartani. (19:19)

57
    Helembai elől elütötték a labdát, már passzív volt. (19:19)

56
    Liscevic kap szabaddobást, a hajrához érkeztünk. (19:19)

56
    Bíró fogja Bacikova lövését. (19:19)
    55
    Labdaszerzés után JOVETIC a jobb szélen lövi ki a rövidet. Éppen befért. (19:19)

55
    Basic belemenésgyanús szituációja mehetne tovább, de a labda elpattan tőle és nem nyúlt érte. (18:19)