Ipress Center-Vác – Ferencváros 23:25 (vége)
Ipress Center-Vác
23:25 (10:14)
FTC Rail Cargo Hungaria
szombat 16.04.2016, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 1. forduló

Nagyon jól helytállt a meccs végére látványosan elfáradó, de kiválóan küzdő Vác a kicsit enervált és nem túlságosan pörgő Ferencváros ellen. A Fradi négy gólos félidei előnyéből kettő megmaradt, a Vác tehát meg tudta nyerni a második félidőt két találattal. A Fradi a "négy félidőből" csak kettőt nyert meg, de ez bővel elég ahhoz, hogy összesítésben 12 góllal jobbnak bizonyuljon a négy közé jutásért.

Példás szurkolás a vendég tábor részéről is, a hazaiak is vastapssal jutalmazzák kedvenceiket, meg is érdemli a Vác, erőn felül tartotta végig a lépést a fővárosiakkal, kis szerencsével meglehetett volna a döntetlen a végén.
    A vendégeknél Lukács Viktória eszméletlen jó meccset játszott, nyolc találatot jegyez, de Zácsik is szépen termelt öt góljával és állandó veszélyes ritmusváltásaival.

A hazaiaknál szinte mindenki dicsérhető a mai odaadó, harcos játékáért (ha egész évben így játszottak volna, vélhetően a 4-5. helyen is zárhatták volna az alapszakaszt), kiemelkedett még közülük is Jovetic és Szondi, valamint az első félidőben remekül játszó, de aztán elfáradó Basic is. Nagyot harcolt Farkas is, Helembainak is voltak felvillanásai, Bíró pedig fontos pillanatokban védett bravúrral a kapuban többször is. Pena még nem kapott nagy szerepet, talán nem is volt kapura lövése, de neki most a sérülés után nem is volt fontos feladata.

Továbbjutott tehát a négy közé a Ferencváros, a Vác pedig folytathatja az 5-8. helyért a Debrecen-Dunaújváros párharc vesztesével.

Vác – Ferencváros: 23-25!
    ---- (19:30:14)

Mérkőzés vége. (23:25)

60
    Ellabdázgatta a Fradi az utolsó másodperceket. (23:25)
    60
    Szikora kimozdult, vesztére, SZONDIÉ az indítás, az üres kapuba lőhetett. (23:25)

60
    Passzív a Fradinál. (22:25)

60
    Utolsó perc, csak a különbség kérdéses. (22:25)

59
    Tóth lövése éppen középre ment, Szikorának nem okoz gondot. (22:25)
    59
    LUKÁCS megeszi ma a Vácot, a jobb szélről talál be hátrányban is, eldönti ezzel a meccset. (22:25)

58
    Basic jócskán fölé lövi a hetest. Pedig az ikszre kezdett egyre nagyobb esélye lenni a hazaiaknak. (22:24)

58
    Tóth Eszter harcol ki hetest és egy két percet Szamoránskynak. (22:24)

58
    Megvan a labda Vukcevicnek. (22:24)

58
    Az utolsó három percbe léptünk. Némi izgalom maradt, remek a hangulat a csarnokban. (22:24)

58
    Farkas bombája a kapufán csattant, a kipattanó a fehér mezeseké. (22:24)

57
    Soós lőtt volna talpról, blokkolják. (22:24)

56
    Megpróbálja X-re hozni a Vác a találkozót, Németh Andrásék is ezer fokon égnek a vonal mellett. Váci időkérés 55:52-nél. Van is esélye a hazaiaknak a nem túl nagy lángon égő Fradi ellen ma, bár a Vác láthatóan fáradt. (22:24)

56
    Bíró nagy bravúrral fogja Szucsánszki lövését, indulhat a Vác, de inkább megállnak. (22:24)

56
    Tóth próbált betörni középen, de pechére belesérült a manőverbe. Nem lehetett innen látni az okát, talán Szekerestől kapott egyet arcra, mert ő ment utána oda elnézést kérni. A labda a Fradié mindenesetre, nem tudtak leindítani ezúttal. (22:24)
    55
    Hosszú idő után szól hozzá HORNYÁK Dóra, remek átlövésgól Bíró lábai közé. (22:24)