0:2
4:6
3:6
> >
Bondár Anna az első játszmát lendületesen, jól kezdte, már a szett elején brékelőnybe került, amit a végén meg tudott duplázni. Egy adogatást ugyan visszavett tőle a vége felé lendületbe jövő Laetitia Sarrazin, de a másik kitartott így 6:4-re nyerte Bondár Anna az első szettet.

A második játszmában is nagy volt az adok-kapok, az elején a francia lány került brékelőnybe, de Anna gyorsan vissza is vette. A játszma derekán Bondár újra elvette ellenfele adogatását, a sajátját pedig mindig meg tudta védeni, általában könnyedén. Aztán 5:3-as magyar vezetésnél a maratoni, 9 perces játékot fogadóként végül csak kiharcolta magának Anna, ezzel 6:3-ra a második szettet is bezsebelte. Szép győzelem! Ezzel Bondár bejutott a görögországi tenisztorna második fordulójába!

> >
Könnyű győzelmet aratott Lukács Vanda, első kiemeltként veri meg két játékot veszítve fiatal svájci ellenfelét, aki eljutott ugyan egy bréklabdáig, de esélye csak akkor volt Vanda adogatásánál, viszont ötször veszítette el a sajátját, érvényesült a papírforma.
2:1
5:7
6:2
6:0
> >
Az első két adogatójátékát igen magabiztosan játszotta le Barzó, gyors pontokkal hozta mindkét szerváját könnyedén. Az első szett derekán megtorpant azonban Barzó Lilla, Valenstein brékelni tudott és végül az adok-kapokból az amerikai lány jött ki győztesen, végül 7:5-re hozni tudta az első játszmát.

Egyértelműen lendületben volt ekkor Valenstein, a második szettet is azonnal brékelőnnyel kezdte, 2:0-ra vezetett itt is, Barzónak levés értékelhető mozzanata volt. Ha őszinték akarunk lenni, Lilla itt javarészt meg volt verve. Ezen a ponton azonban varázsütésre minden megváltozott, hirtelen három gémet nyert semmire Lilla és nem sejtettük, hogy 0:2-től kezdve már csak Lilla fog játékot nyerni. Nem csak a második szettben, hanem az egész mérkőzésen. Márpedig ez történt.

Hatalmas valószínűséggel Valenstein megsérülhetett, de becsületből végigjátszotta a mérkőzést. Mert előtte nyoma sem volt annak a fölénynek Barzó részéről, ami egyik percről a másikra 0:2 után fellépett a magyar lány javára. Onnantól Valenstein szinte semmi ellenállást nem tudott tanúsítani. Zsinórban nyert 12 játékot Lilla, ezzel természetesen a találkozót is megnyerte.

Barzó Lilla jutott tovább a pereirai tenisztorna második fordulójába!

Barzó Lilla – Alexandra Valenstein: 2:1!
5:7, 6:2, 6:0!