2:0
6:1
6:0
> >
Bondár Anna első fordulóra kisorsolt ellenfele, a múlt héten döntőt játszó Gloria Liang nem tudott kiállni, így a magyar lány a szerencsés vesztesként kisorsolt Alexandra Marinát győzte le könnyedén, mindössze egy játékot veszítve, így ott van a második fordulóban.
0:0
törölve
> >
Bondár Anna az olaszországi Solarinóban folytatja a szezont, a helyi kemény pályás versenyen a hatodik kiemelt Gloria Liang lesz az ellenfele.

A kanadai lány egy esztendővel idősebb Annánál, száz hellyel előzi meg őt a világranglistán, de ugyanúgy egy tornagyőzelme van eddig, igaz azt idén aratta, és utána játszott egy elődöntőt is, majd a múlt héten csak a solarinói döntőben kapott ki – Gálfi Dalmától.

Anna nem kiemelt a versenyen, de így is van esélye bőven, már csak azért is, mert tavaly már találkozott Lianggal, akkor 6:1, 6:2-re verte, esélye sem volt akkor a kanadainak, reméljük, ma is valami hasonlót tapasztalunk!
WTA - Miami (Kemény borítás)
2:0
6:2
6:3
> >
Az első játszmában mindketten magabiztosan adogattak egészen 3-2-ig, ekkor Hradecka adogathatott és ettől kezdve mintha Babos másik szintre lépett volna, szinte esélyt sem adott az ellenfelének a következő játékokban, kétszer is sikerült brékelnie a csehet, végül 6-2-re nyerte meg az első játszmát.

A második játszmában szinte lemásolta az első játszma szerkezetét Babos, 4-3-ig mindkét játékos hozta önmaga adogatását, ám ekkor Babos egy zseniálisat húzva brékelte ellenfelét, majd semmire kiszerválta a mérkőzést.

A végeredmény tehát Babos Tímea – Lucie Hradecka 6-2,6-3 és ezzel feljut a főtáblára a magyar lány.

Köszönöm, hogy velünk tartottatok!
ITF - Le Havre (Salak)
2:0
6:1
6:1
> >
Kiesik a le havre-i verseny első körében Bukta Ágnes, 6-1,6-1 arányban vereséget szenved Elise Mertens-től.

Az első játszmában a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt Mertens. Bár adogatójátékait szorossá tudta tenni Bukta, egyszer sem sikerült brékelnie a magyar lánynak a belgát. A legnagyobb különbséget pedig az jelentette, hogy mindössze egyszer tudta hozni saját adogatását Bukta, így pedig nehéz játszmát nyerni.

A második játszmában sem változott sokat a helyzet, igaz egyszer sikerült brékelnie ellenfelét Buktának, azonban az adogatójátékaiból egyet sem sikerült megnyernie.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok!
0:2
0:6
1:6
> >
Argyelán már az első szettet is igen jól kezdte, azonnal brékelőnybe került és bár néhány játékban megszorította őt Francesca Rescaldani, sem az első, sem a második szettben a négy bréklabdája ellenére az argentin lány nem tudta elvenni Csilla adogatását. 6:0-lal söpörte be az első szettet Argyelán.

Csilla a második játszmában kis híján brékhátrányba került, de ahogy említettem, itt sem sikerült a brék az argentinnak, aki azonban hamarosan 1:4-es hátrányban találta magát. Sok szoros játékot játszottak a mérkőzésen, 28 labdát is nyert Francesca Rescaldani, de játékot csak egyetlen egyet, mert a fontos labdáknál nem remegett Csilla keze. A 6:1-es második szett nagyon könnyed meccset mutatna. Argyelán ezzel a második fordulóba jutott Brazíliában.

Francesca Rescaldani – Argyelán Csilla: 0:2!