0:2
4:6
1:6
> >
Fogadóként különösen jól játszott ma Tóth Csongor, összesen 12 bréklabdához jutott a mérkőzésen, ebből ötöt értékesített is. Egyszer bukta el a szerváját (háromszor volt ehhez labdája Peharnak), de ötször vette el riválisáét. Ászt nem láthattunk, a kettős hibák aránya 1:4 volt. A nyert labdák száma nem különbözik kirívóan, 42-59, mégis elég volt egy két szettes győzelemhez.

Az első játszmában szorosabban alakult az eredmény, de 6:4-re a magyar teniszező hozta a szettet. Sajnos az eredményközléssel folyamatosan problémák voltak, de a végkifejletet már láthattuk, ahogy a második szettet még magabiztosabban húzza be Tóth, ezzel a mérkőzést is. A második fordulóba jutott, Pehar kiesett.

> >
Filipenko Viktor az első fogadójátéknál még megszenvedett, de elvette Gödry adogatását, utána viszont aránylag könnyedén hengerelt. Még egy nehezebb játék volt számára, amikor adogatóként került bajba, de Gödry a háromból egyik bréklabdáját sem tudta értékesíteni. Végül csak a becsületgém jött össze Leventének, az első szett sima 6:1 lett.

A második játszmában még ennyi ellenállást sem tudott tanúsítani Gödry Levente, nagyon gyorsan összejött a brékelőny Filipenkonak, amit a játszma végén triplára tudott emelni. A második szett húsz percig sem tartott, a meccs pedig kevesebb, mint egy óra alatt lezajlott, miután Filipenko ezt a játszmát is 6:1-re nyerte, ezzel továbbjutott!

> >
Egy brékhátrányt ledolgozott az első szett során Babos Timi, jól is adogatott az egy bréket leszámítva, de a rövidítésben négy pontját is elbukta adogatóként, ez végzetesnek bizonyult.

Brékkel kezdett a magyar lány a második szettben, de azt leadta, jól adogattak ezt követően, ám Timi fogadóként kihasználta a második játszmalabdáját, így jöhetett a döntő szett.

Amelyben érthetetlenül rosszul kezdett adogatóként Babos Timi, pillanatok alatt dupla brékhátrányba került, amiből már nem volt visszaút, hetedikként kiemelt páros partnere jut a második fordulóba.
ITF, Banja Luka (Salak)
0:2
1:6
2:6
> >
Vereséget szenved a főtáblán ismét Papi Claudia, annak ellenére, hogy a selejtezőben nagyon sima meccseken győzedelmeskedett. Ellenfele is a selejtezőből érkezett, és itt nagyon szoros játékokat játszott a magyar lánnyal, de a tapasztalat döntött, hiszen a fontos pontokat nagy arányban Stojic nyerte, így ő jut a második fordulóba,