Chelsea F.C. – Brentford 4:0 (vége) | Manchester City – Leeds United 4:0 (vége) | Huddersfield Town – Wigan Athletic 1:4 (vége)
Manchester City
4:0 (2:0)
Leeds United
vasárnap 17.02.2013, 15:00 • Etihad Stadion, Manchester • FA Kupa

Nagyon simán jut be az FA-kupa legjobb 8 csapata közé a Manchester City, miután 4:0-val küldi haza a vendég Leeds United együttesét.
    A hazai csapat győzelme egy másodpercre sem forgott veszélyben, Tevezék hamar eldöntötték a mérkőzést, negyed óra alatt 2:0 állt már az eredményjelző táblán.
    A második félidőben bevágtak még kettőt, így alakult ki a fölényes diadal (16:52:34)

92
    Már nagyon várják a végét a csapatok

91
    2 perc lesz a hosszabbítás

85
    Dzeko lapos lövését Ashdown üti szögletre, igaz, bent üresen jöttek a társak!

A City gólt szerzett!

GÓÓÓL! KUN AGÜERO kap remek labdát David Silvától, és 10 méterről a kapufa segítségével megszerzi önmaga második, csapata negyedik gólját!

73
    Diouf olyan látványosan játszotta el a tizenegyest, hogy csak derülni lehet rajta

71
    White beadását Varney fejeli kapura, de fölé száll a kísérlete

70
    Maicon beadására jó ütemben lép vissza a vendégek kapusa

68
    Kolarov beadását Agüero veszi le, majd fordulatból kapura lő az ötösről, a blokkon lelassul a labda, és a vendégek kapusához jut

68
    Diouf beadása Pantilimon kezében landol

66
    Majdnem jött a negyedik hazai találat! Egy remekül visszatett labdára Yaya Touré érkezik, aki egyből tüzel 9 méterről, a vendégek kapusa nagyot véd, ám a kipattanó a nem régen beállt Rodwell elé pattan, aki a felső lécre fejel!

66
    Tisztáznak a vendégek, de a labda marad a Citynél

66
    Szöglet a City javára

65
    Yaya Touré tör be a tizenhatoson belülre, a visszatett labdáját Agüero lövi a blokkba

64
    Második hazai változtatás: Tevez helyére Maicon áll be

63
    Kirúgással jöhet a City

62
    Norris lövésére vetődik a hazai kapus, de nagyon messze el kerüli a labda a kapuját

52

GÓÓÓL! Eldől a párharc! Szép kényszerítő végén David Silva passzol Agüeronak, aki középre tesz, és CARLOS TEVEZ a testével besodorja a labdát a kapuba!

50
    Próbálnak támadni a vendégek, de benne van a veszély, hogy bármikor végigfuthat egy veszélyes hazai kontra, ami végleg eldöntheti a párharcot

Labdabiroklás: 55% - 45%

Megérdemelten vezet 2:0 arányban a Manchester City a Leeds United ellen 45 percnyi játékot követően.
    A vendégeknek nagyon össze kell szedniük magukat, ha legalább az újrajátszást jelentő döntetlent szeretnék kiharcolni.

48
    Szabadrúgás kifelé

47
    Szöglet a Citynek!

46
    3 perc lesz a hosszabbítás

45
    Pantilimon öklözi ki a labdát! McCormack próbálkozott!

45
    Veszélyes helyről szabadrúgás a Leeds javára! A távolság 20 méter lehet!

44
    Támadnak is a vendégek a félidő végéhez közelítve

44
    Döntetlen esetén - bár erre most kevés az esély - újrajátszás következne a Leeds pályaválasztásával

43
    A Leeds számára nagyon jól jönne egy szépítő találat a félidő előtt, hogy maradjon reális esélye a továbbjutásra

42
    Agüero (City) van lesen

41
    City bedobással folytatódhat a játék a Leeds térfelén

40
    Zabaleta ellen szabálytalankodnak a vendégek a félpályánál, kicsit leült a mérkőzés az elmúlt időben

35
    Kolarov sarokrúgását Javi Garciá csúsztatja meg, egy méterrel száll mellé a labda!

32
    Yaya Touré lő 21 méterről kapura, nem sokkal megy fölé a kísérlet!

29
    Kolarov szabadrúgásába Bryam ér bele rosszul, majdnem öngól lesz, így szöglet jöhet!

26
    Szabadrúgás a Leeds javára viszonylag jó helyről, a kapu elé ívelhet a második ligás csapat

21
    Silva pontatlan labdája jelenti a egy hazai kontra végét, azonban ezek a támadások életveszélyesek a vendégek számára

15

GÓÓÓL! KUN AGÜERO áll a büntetőpont mögé, és rendkívül magabiztosan helyez a jobb fölső sarokba!

14
    Tevezt húzzák vissza, tizenegyes a Citynek!

13
    Nastasic blokkol egy tizenhatoson kívülről érkező próbálkozást

13
    Agüero passza után 12 méterről Tevez bombáz az oldalhálóba!

12
    Kisebb ápolás miatt áll a játék, Peltier szorul segítségre

11
    A sarokrúgás Yaya Touré elé pattan, aki a blokkba lő, majd David Silva ismételne, de nem talál kaput a spanyol játékos

11
    David Silva elől mentenek szögletre a vendégek

9
    Agüero passzolhatna a ziccerben érkező David Silva elé, ő azonban egyedül akarja megoldani, és szerelik. Önző volt a játékos

8
    Yaya Touré ellen szabálytalankodnak, majd a sértett fellöki a vendégek játékosát, hihetetlen, hogy megúszhatja lap nélkül ezt a hazaiak középpályása!

7
    Milnerrel szemben szabálytalankodnak közel a félpályához, a bíró visszafújja az esetet

7
    Ez a gól alapjaiban zúzta szét a Leeds taktikáját

5

GÓÓÓL! Hamar vezetnek a hazaiak! Remek labdát kap Teveztől YAYA TOURÉ, aki kicselezi Ashdownt, majd közelről a bevetődő hátvéddel együtt az üres kapuba lő!

5
    Yaya Touré szerez labdát, támadásban a hazaiak

3
    Ashdown ment Agüero elől, kevésen múlt

1
    A hazai City égszínkék felsőben és fehér nadrágban, míg a vendég Leeds tiszta fehérben lép pályára

1

Kezdősor:

Manchester City: Pantilimon - Zabaleta, K. Touré, Nastasic, Kolarov - Javi Garciá, Y. Touré - Milner, Tevez, David Silva - Agüero

Leeds United: Ashdown - Warnock, Peltier, Lees, Brown - Varney, White, Austin, Diouf, Bryam - McCormack

Játékvezetők: Clattenburg - Beck, Burt.

Fogadni mernék...
    H 1.13 D 6.15 V 13.00
    *(0-1) H 1.42 D 4.10 V 4.40
    2,5-nél kevesebb (2.70) vagy több (1.35) gól lesz

A Cityhez hasonlóan a Leeds United is a 3. körben lépett be a kupáért folyó harcba. Első neki futásra otthon 1:1-es döntetlent értek el a szintén második ligában szereplő Birmingham City-vel szemben, így jöhetett az újrajátszás, ezúttal azonban Birminghamben. Kiélezett meccsen, 2:1-el sikerült bejutni a 4. körbe a Unitednek, ahol már első ligás csapat következett.
    Nem is akármilyen, a Premier League-ben is kiválóan szereplő Tottenham látogatott az Elland Road-ra, ahol meglepetésre a United 2:1-re megverte a londoniakat.
    Az FA-kupában bármi előfordulhat, de még az előző sikernél is nagyobb bravúrra lenne szüksége a Leddsnek, ha az Etihadból is tovább szeretne jutni

A Manchester City a 3. körben csatlakozott a küzdelmekhez, itt gond nélkül, 3:0-val léptek át a második ligás Watford együttesén, majd a 4. körben idegenben verték 1:0-ra az első osztályú Stoke City csapatát Zabaleta 85. percben jegyzett találatával.
    Most a legjobb 8-ba kerülésért az alacsonyabb osztályú Leedset kellene két vállra fektetni hazai környezetben, ami jogos elvárás lehet a City szurkolóitól

Elérkeztünk az FA-kupa 5. köréhez, ahol már csak 16 csapat van versenyben a rangos trófeáért, a tét tehát a legjobb nyolc közé kerülés!
    Az Premier League 2. Manchester City fogadja hazai pályán a másodosztály 11. pozíciójában lévő Leeds United gárdáját

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 5. Y. Touré, 15. Agüero (bünt.), 52. Tevez, 74. Agüero

Manchester City: Pantilimon - Zabaleta, K. Touré, Nastasic, Kolarov - Javi Garciá(Rodwell, 61.), Y. Touré - Milner, Tevez(Maicon, 64.), David Silva - Agüero(Dzeko, 81.)
    Leeds United: Ashdown - Warnock, Peltier, Lees, Byram - Varney, White, Austin(Tonge, 77.), Diouf, Brown(Norris, szünetben) - McCormack(Morison, szünetben)

Játékvezetők: Clattenburg - Beck, Burt

Nézőszám: 40000