Real Sociedad – Levante 1:1 (vége) | Valencia – RCD Mallorca 2:0 (vége) | Valladolid – Atlético Madrid 0:3 (vége)
Real Madrid – Rayo Vallecano 2:0 (vége) | RCD Espanyol – Real Betis 1:0 (vége)
RCD Espanyol
1:0 (1:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 17.02.2013, 21:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Jó mérkőzést láthattunk ma este az Espanyol otthonában, igaz csak egy góllal ajándékoztak meg minket a csapatok.
    A 6. perceben szerzett hazai gól kitartott a végéig, a Betisnek nem voltak meg a helyzetei, amik igazán veszélyesek lehettek volna.
    A második félidőben kiegyenlített volt a játék, pedig nagyobb Betis rohamokra számíthattunk az egyenlítés elérésére.
    Nem így lett, az Espanyol jogosan örülhet a megszerzett három pontnak, egymás után a harmadik győzelmüket szerezték ezzel a bajnokságban.
    A Betis pedig ezzel a vereséggel távolabb került az EL szereplést jelentő helyek egyikétől. (22:54:22)