VfB Stuttgart – Norimberk 1:1 (vége) | Hannover 96 – Hamburger SV 5:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 1:1 (vége)
FC Augsburg – 1899 Hoffenheim 2:1 (vége) | Bayern München – Werder Bremen 6:1 (vége) | FC Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf 2:1 (vége)
Bayern München
6:1 (2:0)
Werder Brémy
szombat 23.02.2013, 15:30 • Allianz Arena, München • Bundesliga

Köszönjük a figyelmüket!

A Werder Bremen a mérkőzés elején jól tartotta magát, de az első félidő közepén öt perc alatt két gólt is kapott a vendég együttes, amivel tulajdonképpen már el is dőlt a mérkőzés. A játékrész végén Prödl kiállítása pedig teljesen megpecsételte a Werder sorsát. A Bayern gyorsan újabb két gólt is berámolt, a 4-0, valamint az emberelőny pedig egy kicsit megnyugtatta a hazaiakat. Ennek köszönhetően az ellenfél erejéből futotta egy szépítő találatra, de ennél többre nem, sőt a lefújás előtti percekben megint a müncheniek játszották a főszerepet. Újabb két gól született a 86., illetve a 89. percben, amivel a Bayern München könnyed 6-1-es győzelmet aratott.

89
    A Bayern gólt szerzett!
    A Werder Bremen teljesen összeomlott. Robben finom bokamozdulattal indította MARIO GOMEZT, aki valószínűleg lesről indulva kapta a labdát és lőtte azt a kapuba. A lövés nem volt tökéletes, de Mielitz csak hozzáérni tudott.

87
    Hatalmas lehetőségek maradtak ki a Werder kapuja előtt.

86
    Lahm ívelte át a teljes védelmet középről, körülbelül 25 méterről, labdáját a kilépő FRANCK RIBÉRY teljesen egyedül vehette át és higgadtan a kapu bal oldalába belsőzte a Bayern ötödik gólját.

86
    Az ismétlésből az látszott, hogy Lukimya, he nem is szándékosan, de picit összekoccintotta Gomez lábát.

85
    Gomez próbált kiharcolni egy büntető, de esését nem ette meg a játékvezető.

83
    Robben kapott remek labdát a tizenhatos jobb oldalán, ziccerét Mielitz bravúrral védte, ráadásul méteres lesről indult a Bayern szélsője, lendült is a partjelző zászlaja.

81
    10 perc van hátra a mérkőzésből, a hazaiak nem erőltetik különösebben a támadásokat, de így is bármikor benne van a játékukban a gól. A Werdertől emberhátrányban az a néhány támadás is remek teljesítménynek számít.

80
    De Bruyne kapott egy kiugratást a bal oldalon, lövése keresztbe elment a kapu előtt.

78
    Ribéry húzott befelé a bal oldalról, a tizenhatos vonalára visszagurított labdáját az egyik védő még el tudta csenni az érkező Bayern játékos elől.

76
    A Bayern egy kicsit lassított a tempón, így a vendégek is helyzetbe tudtak kerülni: Arnautovic lőtt a tizenhaton kívülről, de kísérlete nem volt igazán veszélyes, mellé ment.

74
    Robben tekert egy jobb oldali, kiszorított helyzetben megkapott szabadrúgást a kapura, de kísérlete elszállt a hosszú sarok mellett.

72
    Csere: Shaqirinek eddig tartott a meccs, a volt Werder Bremen játékos, Pizarro a pályán, ezúttal a Bayern színeiben.

70
    Ezúttal Gomezt állította meg lesen a játékvezető.

69
    A hazaiak kényelmesen passzolgatva próbálnak újabb rést találni a Werder védelmén.

67
    Pavlovic buktatta a mellette meglépni igyekvő Robbent, jutalma egy sárgalap.

67
    Ignjovski lövését blokkolták a Bayern védők.

65
    A szabadrúgásból legurított labdát Tymoshchuk tűzte kapura, de lövése középre ment, így Mielitz fogta.

64
    Robben kevergetett a jobb oldalon, Gomez felé szánt kiugratási kísérletét a védők meghiúsították, majd a holland szélső újabb cselsorozatba bonyolódott és csak szabálytalanul tudták megállítani.

62
    Egy jobb oldali Bayern szögletet fejeltek ki a vendég védők, Tymoshchuk pedig azonnal megpróbálta kapura ívelni a labdát, de kísérlete gyenge volt és mellé ment.

58
    A Werder gólt szerzett!
    Ignjovski a tizenhatos jobb sarkáról adott laposan középre, a túloldalon pedig üresen érkezett KEVIN DE BRUYNE, aki a kiszolgáltatott kapus lába mellett a hosszú alsóba lőtte a labdát. Szépített a Werder Bremen, a hazaiak pedig ebben a naptári évben első góljukat kapták bajnoki mérkőzésen.

56
    Ribéry lépne ki a leshatárról, de az asszisztens felemeli a zászlóját. Centiken múlott, hogy a francia játékos nem tudott tiszta gólhelyzetben megindulni.

54
    Egy bal oldali szöglet után Robben kapásból kapu bal sarka mellé lőtt.

53
    A nagyedik gól után cserélt a Bayern: Javi Martínez hagyta el a pályát, helyén Tymoshchuk fog játszani.

52
    Ribéry kapott remek labdát a tizenhatoson belül, a bal oldalon, a kimozduló kapus fölött okosan átívelte a labdát, amit az üres kapu torkából MARIO GOMEZ pofozott a hálóba. 4-0 a Bayern javára.

49
    Gomez kapott labdát a jobb oldalon, rutinosan fedezte a játékszert, majd a tizenhatos és az alapvonal találkozásáról tekert középre. A kivetődő Mielitz keze előtt elment a labda, a Ribéry elől menteni igyekvő THEODOR GEBRE SELASSIE pedig olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az a kapuba pattant róla.

47
    A vendégek egy jobb oldali beadással próbálkoztak, de a Bayern védők tisztázni tudtak.

46
    A félidőben cserélt a Werder Bremen: Hunt helyére Pavlovic érkezett.

46

Kényelmes tempóban kezdődött a mérkőzés, a vendégek stabil védekezésre és kontrákra rendezkedtek be, a Bayern pedig szép komótosan szövögette támadásait. A 25. percben Robben révén, különösebb erőlködés nélkül szerzett vezetést a hazai gárda, majd a 29. percben Martínez góljával már 2-0 állt az eredményjelzőn. A Werdernek már ekkor sem volt túl sok esélye, de a 44. percben talán a maradék remény is elszállt, ugyanis Prödl kapott piroslapot egy Gomez ellen elkövetett szabálytalanság után. A támadó gólhelyzetben lépett volna ki, így a kiállítás teljesen jogos volt. Emberelőnyben a Bayern számára csak az lehet a kérdés, hogy a második játékrészben mennyire akarja még megszórni ellenfelét.

45
    A szabadrúgás kapu fölé szállt.

44
    Gomez kapott remek kiugratást, Prödl próbálta egy becsúszással megszerezni a gólhelyzetben kilépő játékos elől a labdát, de a játékszert nem, csak a lábat találta el. Prödl piroslapot, a Bayern pedig remek helyről, a tizenhatos előteréből kapott szabadrúgást.

43
    Robben passzolt jó ütemben Gomezhez, aki a tizenhatos vonaláról próbált lőni, kísérletébe azonban az utolsó pillanatban belevetődött az egyik vendég védő.

40
    A Bayern került majdnem helyzetbe, de a középreadás már nem sikerült.

39
    Ignjovski lódult meg nagy lendülettel, de a védők a helyükön voltak, még a tizenhatostól távol sikerült megállítani ezt a kontrát.

38
    Robben próbálta meg megjátszani Lahmot, aki lesen tartózkodott az indítás pillanatában.

37
    A Bayern fél gőzzel játszva is könnyedén vezet, a Werder kontráiban ritkán rejlik veszély.

35
    Gebre Selassie két védőt is megelőzve, hat méterről fejelt mellé. Szépítési lehetőség maradt ki.

34
    Hunt távoli kísérletét blokkolja az egyik hazai védő, szöglethez jut a Werder.

31
    Egy vendég szöglet után alakul ki kavarodás a Bayern kapuja előtt, de a lövések rendre lecsúsznak a Werder játékosok lábairól, így végül igazi veszély nem alakul ki. Igaz Luiz Gustavo az egyik lövést kézzel blokkolta a tizenhatos előterében.

29
    Robben tekerte be a szabadot, többen is lesen álltak, de a gólt fejelő JAVI MARTÍNEZ pont nem. 2-0-ra vezet a Bayern München!

28
    Robben lépett volna meg a jobb oldalon, Junuzovic szabálytalanul, sárgát érően állította meg.

27
    Arnautovic tekert be egy labdát a jobb oldalról, Petersen alig maradt le róla.

27
    Ismét veszélyeztet a Bayern, de a védők ezúttal a lövés előtt tisztázni tudnak.

25
    Lahm jobb oldali beadása után ARJEN ROBBEN érkezett remek ütemben és körülbelül két méterről a kapuba pofozta a labdát. A kapus nem jött ki, a védők pedig annyira rosszul helyezkedtek, hogy többen is üresen maradtak középen.

23
    Ribéry jobb oldali beadását az egyik támadó okosan átlépte, Gomez lövését pedig blokkolták, a védőről pedig kis híján a kapuba került a labda. A meccs legnagyobb helyzete volt.

21
    Közben két lövéssel jelzi a vendég együttes, hogy ők is a pályán vannak. Neuer mindkétszer védeni tud.

20
    A 20. percben érkezett meg az első Bayern lövés: Robben tekerte kapura a labdát a tizenhatoson kívülről, a kísérlet középre ment, így Mielitz könnyedén fogta.

19
    Kevés érdemi esemény történik a pályán, takaréklángon égnek a csapatok.

18
    Ribéryt állítja meg lesen a játékvezető.

18
    A beadást a védők kifejelik és kontrázni próbálnak, de nem járnak sikerrel.

17
    Ribéry ezúttal is a bal oldalról tekerhet be egy szabadrúgást, az előzőhöz hasonló helyről.

15
    A labdabirtoklás aránya negyed óra után: 68-32.

15
    A Werder Bremen lőtt először, de a kísérlet teljesen veszélytelen volt.

14
    Egy vendég támadás után próbált kontrázni a Bayern, sikertelenül.

13
    A sarokrúgás veszélytelen volt.

12
    Ribéry középre tekerését Petersen fejelte szögletre.

12
    Contento ellen követtek el szabálytalanságot a tizenhatos bal sarkától nem messze. Jó helyről jöhet a Bayern.

11
    Az első tíz perc lövés nélkül, kényelmes tempóban telt el.

10
    Shaqiri próbálta meg kiugratni Ribéryt a bal oldalon, de a védők résen voltak.

9
    Gomez kapott mélységi labdát, de a támadó nem tudta megszelídíteni a játékszert, így Mielitz össze tudta szedni.

7
    Robben a tizenhatos előterében mellel próbált a társhoz passzolni, sikertelenül.

6
    Ribéry cselezgetett a bal oldalon, de a sokadik védőn már nem tudta áthámozni magát.

5
    Junuzovic ellen követnek el szabálytalanságot a félpályánál.

4
    A Werderhez csak pillanatokra kerül a labda, a Bayern szövöget támadást.

2
    A hazaiak higgadt passzolgatással birtokolják a labdát.

1
    A Werder Bremen kezdte az összecsapást.

1

Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Kezdősor:

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Contento - Martínez, Gustavo, Robben, Shaqiri, Ribéry - Gomez

Werder Bremen: Mielitz - Selassie, Lukimya, Prödl, Schmitz, - Junuzovic - Arnautautovic, Hunt, de Bruyne, Ignjovski - Petersen

A Bundesliga 23. fordulójában a listavezető Bayern München a tabella 11. helyét elfoglaló Werder Bremen együttesét fogadja. A hazaiak bombaformában vannak, hiszen ebben a naptári évben mind a hat tétmeccsüket megnyerték, ezeken az összecsapásokon ráadásul 16 gólt lőttek és csupán egyet kaptak, azt is a hétközi BL meccsen, amit az Arsenal ellen 3-1-re behúzott a gárda. A vendégek nem dicsekedhetnek ilyen jó eredményekkel, a bajnokságból eltelt 22 forduló alatt csupán 28 pontot gyűjtöttek össze, ami 29 ponttal kevesebb, mint amennyivel a Bayern büszkélkedhet. Ezek alapján talán mondani sem kell, hogy a hazaiak toronymagasan a mérkőzés esélyesének számítanak, a Werder talán csak abban bízhat, hogy a müncheni alakulat kissé tartalékos csapattal áll majd fel, pihentetve a kulcsjátékosokat a jövő hét szerdán esedékes Német Kupa negyeddöntőre, amit a Borussia Dortmund ellen vív majd az együttes.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 25. Robben, 29. Martínez, 49. Gebre Selassie (öngól), 52. Gomez, 86. Ribéry, 89. Gomez - 58. de Bruyne

Lapok:   28. Junuzovic (BRM), 67. Pavlovic (BRM)   44. Prödl (BRM)

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Contento - Martínez (Tymoshchuk, 53.), Gustavo, Robben, Shaqiri (Pizarro, 72.), Ribéry - Gomez
    Werder Brémy: Mielitz - Selassie, Lukimya, Prödl, Schmitz, - Junuzovic - Arnautovic, Hunt (Pavlovic, 46.), de Bruyne, Ignjovski - Petersen

Játékvezetők: Marco Fritz