Lombard Pápa FC – Ferencvárosi Torna Club 0:3 (vége) | Budapest Honvéd FC – Fehérvár 0:4 (vége)
Lombard Pápa FC
0:3 (0:2)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 03.03.2013, 16:30 • Perutz Stadion, Pápa • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Egy télnyi szünet után a 18. fordulóval folytatódik a magyar bajnokság.
    A tavasz első körében a fradi szurkolók ki is ruccanhatnak Pápára, ugyanis Pápa - Ferencváros összecsapás következik. Jó két héten belül háromszor is találkozhatnak egymással a csapatok. A Ligakupa negyeddöntőjében már le is játszották az első találkozót az Üllői úton, melyen a hazaiak 3:1-s győzelmet arattak.
    A Ferencvárosnál a cél, hogy a csapat kvalifikálja magát az Európa-liga selejtezőjébe, ahhoz pedig az ilyen találkozókat hozni kell. A Pápa pedig egy esetleges győzelemmel, máris több csapatot előzhet. Na meg egyébként is, a Fradit mindenki meg szeretné verni. Hogy ez sikerül-e vajon, tartsanak velünk és kiderül.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk.

Kezdősor:

Lombard Pápa FC: Szűcs - Nagy, Balogh, Dlusztus, Présinger - Quintero, Tajthy, Griffiths, Szabó, Arszics - Marics

Ferencvárosi Torna Club: Jova - Aborah, Besic, Júnior Fell, Sváb - Martinus, Gyömbér, Csukics, Józsi, Jenner - Böde

Játékvezetők: . Farkas Ádám

1

1
    Elkezdődött a mérkőzést, a hazaiak indították útjára a labdát.

2
    Rögtön veszélyeztetett a Ferencváros, a csatárok elől Szűcs szerzi meg végül a labdát.

3
    Dobhat a Fradi, Böde fordult be, de nem volt bent csapattárs.

4
    Szabadrúgással jöhetnek a vendégek, a beívelt szabadot Szűcs húzza le.

5
    A Pápa nem tudja megtartani a labdát, hamar elveszítik azt.

6
    Tóth Bence íveli be a szabadot, Arszics fejelt kapura. A fejesből majdnem gól született. Jova hatalmasat védett.

7
    Jova rúgja ki a mezőnybe a labdát.

8
    Marics kap bal oldalon egy használható labdát, de Gyömbér lerántotta. Szabadrúgással jöhet a Pápa.

9
    A kezdeti megilletődés után bátran támad a Lombard Pápa.

10
    A középpályán harcolnak a felek.

11
    Aktív a Pápa bal oldala. Dobhatnak a hazaiak.

12
    Tóth Bence próbálkozott lövéssel, Jova könnyedén fogta.

13
    Marics húzta meg a bal oldalon, a passz is jó volt Arszicsnak, aki végül kivitte a labfát.

14
    Hatalams védelmi hiba a vendégeknél, Júnior hibázott nagyot, Marics meg is indulhatott, Jova volt megint a végállomás.

14
    Szimulálásért kapott sárgát Lazar Arszics. Büntetőt játszott el.

17
    A Fradi gólt szerzett!

JULIAN JENNER góljával vezet a Fradi. Böde cselezgetett, majd tette be középre a labdát, az egyik hazai védőről Jennerhez került a labda, aki a tizenhatos vonal sarkáról azonnal, állítgatás nélkül kapura lőtt. Gyönyörű gól volt. Szűcs nem védhette a lövést.

18
    A Fradi az első kapura lövésből betalált, miközben eddig a Pápa nyomott, több helyzetet is kidolgozott. De ilyen a futball.

21
    Szabadrúgás a Pápa javára. A vendégek kivágják a labdát.

22
    Kontrából indult volna meg a Ferencváros, de a hazaiak visszaérnek.

23

Bal oldalról jött a vendégek beadása, Martinus pontosan visszafejelte középre STANLEY ABORAHNAK, aki állítgatás nélkül a kapuba lőtte a labdát.

24
    Hatékony a Fradi. Két kapura lövés, két gól.

25
    Pápai szöglet, végül Jova kezében a labda.

26
    Megint egy veszélyes támadás a vendégektől. Jenner indult meg jobb oldalon, be is rúgta a labdát középre, de Szűcs kivetődve védte.

28
    Martinus kapott egy nagyot, ápolni is kell. Szabaddal jöhet a Ferencváros.

30
    Aborah - Marics akaszkodott össze, a játékvezető elmagyarázza nekik a futball szabályait.

31
    A Pápa kavargat a Fradi tizenhatosánál, végül bedobással jöhetnek a vendégek.

32
    Jenner felé egy hosszú indítás, aztán elveszik tőle a labdát.

33
    Csukics teszi ki oldalra a labdát, Martinus beadásába belenyúlnak.

34
    Csukics tette be remekül a védők köz, Bödéhez végül el is jutott a labda, de a hazaiak felszabadítottak.

35
    Sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, a játékvezető eddig hagyja ezt.

35
    A vendégek rúghatnak szögletet. A szögletet kirúgták a hazaiak, Besic pedig jó messziről megeresztett egy életrevaló lövést. Szűcs ütötte ki.

36
    Csukics kavargat a középpályán.

37
    Goran Marics lépett be csúnyán Aborahnak. A játékvezető megunta a sok szabálytalanságot, elővette a sárga lapját.

38
    Hét perc maradt hátra az első játékrészből.

39
    Martinus lökött, a Pápa jöhet szabaddal.

40
    Martinus sárgul be, miután eldobja a labdát.

41
    Nem sok híján a Fradi a harmadik gólját is megszerezte. Jobb oldalról jött a beadás, Jennert meg is találta a labda középen, a játékos éppen hogy lemaradt a labdáról. Nagy helyzet volt.

42
    Tóth Bence kapott sárga lapot, mert csúnyán szabálytalankodott Bödével.

43
    Martinus indulna meg, de visszaveszi végül a labdát.

44
    Bödét keresik a társak a tizenhatos sarkánál, végül kifelé jár a szabadrúgás.

45
    Quintero cselezgetett, majd lövését blokkolták.

45
    Ferencvárosi szabadrúgás után a játékvezető lefújja az első félidőt.

Izgalmas, dinamikus mérkőzést láthatunk. A Pápa kezdte jobban az összecsapást, aztán a vendégek mintegy varázscsapásra megszerezték a vezetést. Majd egy szép akció végén növelni is tudták az előnyt. A pályán tapintható a feszültség, keményen és már-már durván játszanak a felek, amit a játékvezető is megelégelt, előkerültek a sárga lapok. A Pápának fel van adva a lecke, meglátjuk mit tud kezdeni a második játékrészben a Fradival.

46
    Tajthy cselezgetett a jobb oldalon, végül labdát vesztett.

47
    Balogh Balázs vágta fel Bödét, jött is a sárga lap. Ott folytatódik a mérkőzés ilyen szempontból, ahol abbamaradt.

47
    A szabadrúgás kapu fölé ment.

48
    Jenner próbálta kiugratni Bödét, de Böde nem fért a labdához.

49
    A Lombard keresi a rést a vendégek falán.

50
    Kicsit beszorul most a Fradi, végül Jovához került a labda.

51
    Bedobással jöhet a pápa.

52
    Tóth emeli be a labdát, végül kirúgással jöhet a Ferencváros.

53
    Jenner felé ment egy hosszú indítás, be is adta középre, de bent senki nem volt.

54
    Szabadrúgást rúghat a Ferencváros.

55
    A vendégek adogatnak kényelmesen, nekik nem sürgős.

56
    Látványosan megindult a Pápa, aztán fegyelmezetten visszazárt a Fradi, így oda lett a hazai akció.

57
    A pápa feltolta védekezését, ezzel lehetőséget adva a vendégeknek a kontrára.

57
    Pápai helyzet maradt ki. Lagator kapott egy gyönyörű labdát a vendég védők mögé, de a kifutó Jova felszedi előle a labdát.

58
    Szögletet rúghatott a Fradi, a beívelt labdát Böde csúsztatta meg, de onnan üggyel-bajjal mentenek a hazaiak.

59
    Aborah kap sárga lapot buktatásért.

60
    A pápai szögletet Jova húzza le.

60
    Nem játszik rosszul a Pápa, tisztességesen mennek is előre, azonban eddig vagy a szerencse, vagy a gyors ferencvárosi visszazárás miatt nem sikerült a gólszerzés.

65
    Szabadrúgással jöhet a Pápa, de les miatt jöhet a Fradi.

66
    Az utolsó néhány percben kicsit leült a találkozó. A vendégek persze nem is siettetik a játékot.

67
    Jova hozza játékba a labdát, majd egy jó ideig passzolgatnak hátul a vendégek

68
    lagator nem tudta átvenni a labdát, pedig üresen volt, helyzet lett volna.

68
    Hakola jött be Aborah helyett friss erőként.

69
    Marics kapott egy labdát elől, majd visszaérnek a vendégek. Szögletet rúghat a hazai csapat.

70
    Bedobással jöhet a Pápa.

71
    Csukics forgolódott a tizenhatoson belül, végül tisztára játszotta magát, és ballal a rövid fölső sarkot vette célba. Szűcs szépen védett.

72
    Szolga Máté jött be Quintero helyett.

74
    Böde elől rúgják ki. Bedobással jöhet a Fradi.

75
    Leült a meccs színvonala, mintha már a hazaiak se bíznának abban, hogy itt ma még gólt rúghatnak.

76
    Józsi végzi el a ferencvárosi szabadot.

77
    Dobással jöhet a pápa.

78
    Színvonalban esett a találkozó, de a Fradinak ennyi is elég, nekik nem sürgős.

79
    Martinus helyett Orosz Márk a Fradinál.

80
    Bödével szemben apró szabálytalanság, szabaddal jöhet a Ferencváros.

80
    Bödét ráncigálták meg megint.

81
    Besic rúgja rá kb. 30 méterről a szabadot. Mellé ment.

82
    Orosz Márk adott be szépen, Böde át is vette, majd kicsit kisodródva jobb oldalról lőtt is, de mellé ment.

83
    A Pápa akcióját a vendégek már a középpályán megszűrik.

84

Jenner az előkészítő megint. Jobb oldalról szépen berúgta középre a labdát, az ötösön belül BÖDE DÁNIEL teljesen egyedül volt, így könnyen fejelhetett a pápai kapuba. Szűcs tehetetlen volt.

85
    Öt perc maradt hátra a találkozóból, a hazai drukkerek már kezdenek hazaindulni.

86
    Bedobással jöhet a Fradi, nem kapkodják el természetesen.

87
    Jenner nagyon jól játszik ma, sokszor megkavarta a hazai védőket, ezen kívül adott két gólpasszt és rúgott egy gólt.

88
    Jova hozza játékbe a labdát.

89
    Szögletet rúg a Fradi.

90
    A 17 esztendős Csilus Tamás a pályán, Jenner jött le.

90
    2 perc lesz a ráadás.

90+1
    Marics elől Jova szerezte meg a labdát.

90+2
    A Ferencváros passzolgat, már a játékvezető végső sípszavát várják.

Az első 15 percet leszámítva a Ferencváros akarata érvényesült a pályán. A Pápa a mérkőzés elején kihagyta a helyzeteit, majd fokozatosan a vendégek vették át a mérkőzés irányítását. Az első félidő még kifejezetten tempós, nagy iramú volt, a hazaiak sorra vezették az akciókat. A második játékrészben pedig egy nagyon taktikus és fegyelmezett játékkal a Fradi bedarálta ellenfelét. Az utolsó 20 percre a mérkőzés színvonala is leült.
    Összességében azért egy jó mérkőzést láthattunk. Köszönöm, hogy velünk tartottak. (18:27:28)

Gólok: 17. Jenner, 23. Aborah, 84. Böde

Lapok:   14. Arszics. (PAP), 37. Marics (PAP), 42. Tóth (PAP), 47. Balogh (PAP) - 40. Martinus (FTC), 59. Aborah (FTC)

Lombard Pápa FC: Szűcs - Nagy, Balogh, Dlusztus, Présinger - Quintero ( 72. Szolga), Tajthy, Griffiths (46. Lagator), Tóth, Arszics ( 63. Beliczky) - Marics
    Ferencvárosi Torna Club: Jova - Aborah ( 68. Hakola), Besic, Júnior Fell, Sváb - Martinus ( 79: Orosz), Gyömbér, Csukics, Józsi, Jenner ( 90. Csilus) - Böde

Játékvezetők: Farkas Ádám