Nijmegen EC – Feyenoord Rotterdam 0:3 (vége) | RKC Waalwijk – AZ Alkmaar 2:1 (vége) | Roda JC Kerkrade – FC Groningen 4:1 (vége)
HFC ADO Den Haag – Heracles Almelo 3:1 (vége)
RKC Waalwijk
2:1 (1:0)
AZ Alkmaar
vasárnap 03.03.2013, 14:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Eredivisie

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Ezen a hétvégén a holland Eredivisie liga 25. fordulójában Waalwijk csapat fogadja AZ Alkmaar csapatát.

RKC Waalwijk:

Zoet – Lamey, Drost, Martina, van Peppen – Najah, Duits – Lieder, Braber, Boukhari – Chevalier.

AZ Alkmaar:

Esteban – Marcellis, Reijnen, Viergever, Wijnaldum – Henriksen, Maher, Elm – Beerens, Altidore, Overtoom.

Játékvezetök: Bossen - van Dongen, Siebert.

Bemelgítettek a játékosok és újra levonulnak a pályáról.

Bossen játékvezetö vezetésével sétálnak ki a csapatok. A mérközés pillanatokon belül elkezdödik.

1

1
    Vendég Alkmaar rúgott elöször a börbe.

1
    Marcellis elörerúgása túl hosszú, Zeotnál a labda.

2
    Wijnaldum akart betörni és Duitst lecselezni, de nem sikerült, már Lameynál a labda.

3
    Mérközésen elöször Esteban kezében a albda. Chevalier beadását nyugtatta meg.

5
    Középpen szabálytalankodott Braber és födlre küldte Mahert.

6
    Eddig a játék meglehetösen pontatlan.

6
    Najah átadása roszsul száll Chevaliernak, Viergevernél a labda.

8
    Vendégek elsö komoly helyzetje. Roy Beerens lövését Zoet tökéletesen védi közelröl.

9
    Újabb Zoet bravúr. Maherov a tizenegyes pontról küldte kapura a labdát, de Zoetet nem lehet meglepni.

11
    Altidore lesen.

13
    A két nagyobb helyzet után megnyugodtak a csapatok. Hazaiak építhetik fel támadásukat.

14
    Chevalier beadása fölé száll, jöhet a kirúgás.

15
    Najah kíválóan állította meg Wijnaldumot.

15
    Hatalmas szerencséjük van a hazaiaknak. Jozy Altidore vitte el a labdát Zoet mellett, de az éles szögböl már nem tudott a kapuba lönni.

16
    Mindkét csapat keményen védekezik már a félpályától kezdve is.

18
    Braberov lövése Estebanhoz pattog.

19
    Lieder szeretett volna lövéshez jutni, de ezt nehéz kivitelezni ilyen védelem mellett.

21
    Elm csúszott be, de a játokvezetö nem látta szabálytalannak és továbbengedtek a játékot.

22
    Wijnaldum hatalmas bedobása Zoet kapusnál.

24
    Az összjáték Wijnaldum és Overtoom között nem sikerült túl jól. Hazaiak jöhetnek bedobással.

25
    Lamey elött volt egy kis hely, de próbálkozása Esteban mögötti lelátóra szállt.

26
    Majdnem gól...Teddy Chevalier lövése végzödött a kapu mellett.

28
    Najah kapott szép labdát a tizenhatosban, de a lehet6séget elmulasztotta.

29
    Overtoom centerelt a fogyelmes Zoet kezébe.

30
    Robert Braber a cserepadhoz ment. 10 játszanak a hazaiak, valószinüleg a felszerelésével van a gond.

31
    Jobb oldali beadást Altidore pontatlanul csúsztatja kapura.

32
    Braber újra a játéktéren.

34
    Nourdin Boukhari akarta meglepni Estebant, de a lövése magasan a kapu fölé szállt.

35
    Liederov átadása Wijnaldumról szögletre pattan.

36
    Hazaiak egymás után 2 szögletet is rúghattak, de Alkmaar játékosai ügyesen vették az akadályokat.

37
    Laymey lesen.

38
    Esteban jól reagált és kifuott kapuból, hogy Chevalier elöl tisztázzon.

39
    A Waalwijk gólt szerzett!
    Hazaiak kontrolálták a játékot és megszerezték a vezetést. MART LIEDER futott el Marcellis mellett és tizenhatosról bombázta ki a magára maradt Estebant.

40
    Liedert kell ápolni egy ütközés után.

41
    Játék folytatódik és ez jó hír a hazaiaknak.

43
    Maher beadása pontosan Zoet kezébe repült.

44
    Remekül védekezik, nemtudnak helyzetet kialakítani a vendégek.

45
    Bossen egy percet hosszabbít.

45+1
    Chevalier lepte meg Estebant, a rövid sarkot célozta meg, de Esteban jó helyen állt.

A félidöt a vendégek kezdték jobban, határozotabban. Fokozatosan feljöttek a hazaiak és dominálni tudtak, majd a 39. percben Lieder lövésel megszerezték a vezetést. Jó iramú eddig a meccs, remélhetöleg így is folytatódik.

46

46
    Cseréltek a szünetben a vendégek Dirk Marcellis lejött és helyettesíti Mattias Johansson.

47
    Aktívabban kezdett az Alkmaar, de még nem tudtak veszélyeztetni.

48
    Alkmaar végezheti el a szabadrúgást.

49
    Maher végezte el, de a tizenhatoson belül nem talált csapattársat, így kirúgás következik.

50
    Újabb szabadrúgás 30 méterre a hazai kaputól. Most Najah szabálytalankodott.

50
    Ismételten eredménytelen beadás, Zoet nyugtatja meg a labdát.

52
    Waalwijk elösz6r alakít ki helyzetet a második félidöben.

53
    Chevalier megpattant lövése a kapufát találja el.

54
    Játék most a középpályán folyik.

56
    A vendégek egyre jobban beszorítják ellenfelüket.

57
    Hazaiak szöglettel jöhetnek.

57
    Najah beadása után Braber rúgott kapura, de mellé sikeredett a próbálkozás.

60
    Ugyan úgy kezdödött a második félidö, mint az elsö. Alkmaar veszélyeztet a már 15 perce, de mégsem tudnak gólt szerezni.

61
    Nagobb esély nem is lehetett volna a hazaiaknak. Gyors kontra után Nourdin Boukhari értékesíthetett volna, de Esteban t6kéletesen jött ki kapujából.

62
    Boukhari beadása nem sikerül, kirúgás következik.

64
    Elm esélyt kapott az egyenlítsére, de lövése a kapu mellé száll.

64
    Nagy fájdalmai vannak Robert Brabernek, a földön marad és áll a játék.

65
    Másodszor cserélnek a vendégek. Lejön Willy Overtoom és helyére az islandi Jóhann Gudmundsson érkezik.

66
    Braber egy kis pihenö után újra játékra kész.

68
    Labdatartás: Waalwijk 41% - 59% Alkmaar .

69
    Az Alkmaar gólt szerzett!
    Maher adta át a labdát JOZY ALTIDORE nak, aki a kirohanó kapus fölött rúgta el a labdát.

70
    Waalwijk gyorsan akarta reagálni a gólra. Duits beadása után lesre futott az egyik hazai játékos.

72
    Lieder másodszor is értékesíthetett volna, de lövése éppen hogy csak fölé szállt.

74
    Hazaiak jól védekezték ki a szögletet.

75
    Reijnen ,Maher beadása után fejel a kapu fölé.

76
    Több blokkolás és kifejelés után sem tudtak felszabadítani a vendégek és MART LIEDER fejjel küldte a hálóba a labdát.

79
    Vendégek kihasználják 3. cserelehetöségüket is. Roy Beerens helyére érkezett.

79
    Hazai edzö is cserél. Imada Najah hagyja el a játékteret és helyére Florian Jozefzoon érkezhet.

81
    Robert Braber lövését Esteban védte.

82
    Ismételten remekel Esteban. A csere Jozefzoon lövését védi.

82
    Robert Brabert megtapsolják a szurkolók és lejön. Gyorslábú Rodney Sneijder érkezik.

84
    A játék mindkét kaputól távol, k6zéppen folytatódik. Ez a hazaiaknak teljesen megfelel.

85
    Jozefzoon esik el a tizenhatoson belül, de Bossen játékvezetö nem ítél tizenegyes.

86
    Utolsó csere a hazaiaknál is. Sander Duits helyére Frank van Mosselveld érkezik.

88
    Sneijder eldönthette volna a meccset, de 20 méterröl a jobb kapufát találta el.

89
    Beszorul a hazai gárda, keményen kell védekezniük.

90
    Utolsó percen belül.

90
    3 perc hosszabbítás.

90+2
    Hazaiak gyors kontrával próbálkozhattak, de bedobással folytathatják csak.

90+3
    Támadó szabálytalanság, Altidore taszította meg ellenfelét hátulról.

90+3
    Sneijder ismét szépen lötte el a labdát, de gól imént sem született.

Meglehetösen jó mérközést láthattunk, így vasárnap délután. Waalwijk ügyesen hazsnálta ki az ellenfele ingazodó támadó hangulatát és ezzel megnyerték a meccset. Jól védekeztek a hazaiak és támadásban is remekeltek, ezért megérdemelt a 2:1 gyözelem.

Kellemes vasárnap délutánt és további jó mérközéseket kívánok! (16:25:45)

Gólok: 39. Mart Lieder, 76. Mart Lieder - 69. Jozy Altidore

RKC Waalwijk: Zoet – Lamey, Drost, Martina, van Peppen – Najah(79. Jozefzoon), Duits – Lieder, Braber(82. Sneijder), Boukhari – Chevalier.
    AZ Alkmaar: Esteban – Marcellis(46.Johansson), Reijnen, Viergever, Wijnaldum – Henriksen, Maher, Elm – Beerens(79.Rosheuvel), Altidore, Overtoom(65.Gudmundsson).

Játékvezetők: Bossen - van Dongen, Siebert