Japán2 – Kazahsztán 2:5 (vége) | Dél-Korea – Olaszország 0:4 (vége) | Nagy-Britannia – Magyarország 2:4 (vége)
Japán2
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Kazahsztán
vasárnap 14.04.2013, 12:30 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Kazahsztán az utolsó játékrészben felőrölte a japánok ellenállását és végül érvényesítette a papírformát. Japán viszont nagy valószínűséggel még sok borsot tör majd a többi csapat orra alá, talán már holnap az olaszok ellen is! Köszönjük kedves olvasóink eddigi figyelmét és maradjanak velünk továbbra is, mert 16.00-tól a Dél-Korea-Olaszország mérkőzést is nyomon követhetik, itt az onlajnok.com-on! (14:38:21)

60:00

59:20
    Így már nem érdemes a japánoknak lehozni a kapust!

58:20
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Gólszerző ROMANOV.
    Eldőlt a meccs! Romanov lépett ki Puskarjov passzával és a kapus mellett elcsúsztatta a korongot a jobb alsó sarokba!
    2-5

58:00
    Kettő perc van hátra, egyre reménytelenebb a japán válogatott helyzete, legalábbis ezen a mérkőzésen.

55:19
    Gólszerző ZSAJLAUOV. Assziszt: Upper.
    És ami nem sikerült a japánoknak az sikerült a kazahoknak, Upper korcsolyázta körbe a kaput, önzetlenül visszatette a korongot Zsajlauov-nak, aki a hálóba vágta Kazahsztán negyedik gólját. 2-4.

55:00
    Öt perc van a meccsből, vajon lesz -e japán egyenlítés?

54:19
    Fukufuji védett most egy szépet.

53:50
    Japán mindent megtesz az egyenlítésért, nagyon támadnak a Távol-Keletiek!

52:30
    Oszava óriási helyzetben hibázott a kazah kapu előtt – nincs japán egyenlítés, legalábbis egyelőre.

51:55
    Mindkét gárda kiegészült.

51:18
    Ueno kétszer is próbálkozhatott, de mindkét kísérletét védte a kazah portás.

49:55
    Páros kiállítás Kavasima és a Romanov is kiül 2 percre durvaságért.

49:39
    A japánok kiegészültek, a kazahok sem lőtték be az emberelőnyüket.

48:50
    Krasznoszlobodcev és Zsajlauov nagy igyekezetükben összeütköztek.

48:30
    A kazahok érezhetően szeretnék dűlőre vinni a dolgot.

47:39
    Szabálytalanság után egy kis dulakodás a jégen, a japánok megvédték játékostársukat, de még tölük van kiállítás gáncsolásért 2 perc, Takahasi

46:37
    Sztarcsenko passzából Alekszandrov emelt fölé nagy helyzetben.

45:05
    Szpiridonov korcsolyázta körbe a japán kaput, de lövését Fukufuji védeni tudta.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 13. G. (Kuji), 29. Kavaj – 18. Szavenkov, 26. Romanov (Korobejnyikov), 40. Alekszandrov (Sztarcsenko), 56. Zsajlauov (Upper), 59. Romanov (Puskarjov)

Japán2: Fukufuji (Hata) – Keller, Hasimoto, Kavaj, Tanaka G, Kudzsi – Jamada, Kavasima, Szato, Mitamura, Ueno – Janadori, Haga, Szuzuki, Tanaka R.Jamasita – Szaszaki, Oszava, Takagi, Mizucsi, Takahasi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon
    Kazahsztán: Kolesznyik (Poluektov) – Novopasin, Blohin, Alekszandrov, Upper, Sztarcsenko – Szavcsenko, Szemjonov, Zsajlauov, Poliscsuk, Krasznoszlobodcev – Korobejnyikov, Kolesznyikov, Szpiridonov, Puskarjov, Romanov – Fagyejev, Troscsinszkij, Szolarjov, Szavenkov, Beljajev. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov

Játékvezetők: Szergejev(orosz), Szidorenko(fehérorosz), Brown(amerikai), Németh M.(magyar)