HSC Csíkszereda – Dab.Docler 3:2 (hosszabbítás vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 5:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (hosszabbítás vége)
HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 03.11.2013, 18:00MOL Liga

Jobb volt ma a HC Nové Zámky csapata és megszerezte idénybeli első győzelmét a Miskolci Jegesmedvék ellen. Végig kézben tartották a találkozót és sorozatban harmadik mérkőzésüket nyerik rendes játékidőben. A miskolciak egymásutánban harmadik vereségüket könyvelhetik el.

Szoros lett az élmezőny a mai játéknap után.
    1. Corona Brasov 39 pont
    2. HC Nové Zámky 38.
    3. Dab Docler 36.

Szép volt a nézőszám is, a mai találkozóra 1489 hoki szurkoló látogatott ki.

Kapura lövések: 46:26.

A játékvezetők csak két kisbüntetést osztottak ki mindkét oldalon. (20:11:28)

60:00

59:13
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Eldőlt a találkozó, az üres miskolci kapuba URAM MAREK talál be. Gólpassz: Frolík Martin, Pavesic Pavol.

58:38
    Gyenes le korcsolyázik, hat mezőnyjátékossal próbálkozik a Miskolc gólt szerezni.

57:35
    Segített az időkérés a hazai csapaton, Dubec lövését védi Gyenes.

56:24
    Időkérés HC Nové Zámky.

56:20
    A gól után folytatódik a miskolciak aktivitása, nyomás alatt a hazai kapu.

54:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    Knox kapott ideális passzt, egyedül korcsolázott a kapura, de kimaradt a ziccer, és a lepattanót FAITH JURAJ a fekvő Chovan fölött küldte a hálóba. Gólpasszok: Knox Jordan Benett, De Bruyn Curtis Andrew.

53:49
    Kissé vissza esett az iram a meccs vége felé, sok a pontatlan megoldás.

52:55
    Chovan tenyerel rá egy bedobott korongra, buli következik.

51:45
    A vendégek ismét támadásban, de csak a kék vonalig jutnak el, a hazaiak kontrákra rendezkedtek be.

50:50
    Pontatlan miskolci támadás, indulnak a hazaiak akik kézben tartják a meccset.

49:55
    Ruzicka durrant a kapu mellé a körök közül, szép jelenet volt.

48:50
    A miskolciak ismét támadással próbálkoznak, sikerült egy kisebb nyomást gyakorolni a hazai kapura, de helyzetig nem tudnak eljutni.

47:40
    Dubec szép szólóját lövéssel fejezi be, majdnem meglepte Gyenest.

46:50
    A hazaiak kezdik átvenni az irányítást, sok pontatlan miskolci indítás.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 12. Pavesic (Podstavek), 13. Korytko (Dubec, Stefanka O.), 30. Caládi (Siska, Weissmann), 32. Polcík (Hrudík), 60. Uram (Frolík, Pavesic) – 1. Metcalfe (Faith, De Bruyn), 55. Faith (Knox, De Bruyn)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Siska, Frolík, Uram(C), Polcík – Sucharda, Hrudík, Korýtko, Dubec(A), Stefanka O. – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann(A), Caládi – Král, Púchovský, Ruzicka, Uhnák.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe(C), Faith – Láda, Vojtkó, Hajós, Dubek(A), Tóth – Orosz, Hegyi(A), Popovics, Ritó, Miskolczi – Budai, Roczanov, Fliszár, Szilágyi.

Játékvezetők: Babic, Caprnka – Németh, Pálkövi

Nézőszám: 1489.