A-HÍD Szeged - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | PVSK-Füszért - Kaposvári VK 7:13 (vége)
TEVA-Vasas - YBL Waterpolo Club 14:5 (vége) | ZF-Eger - Racionet Honvéd 12:10 (vége)
OSC-Újbuda - Debrecen 7:10 (vége)
A-HÍD Szeged - BVSC- Zugló

9:7

(2:1, 2:2, 3:2, 2:2)

péntek 08.11.2013, 17:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük a figyelmet! (18:42:47)

Bár negyedet nem nyert a BVSC, szinte a legvégéig nyílttá tették a meccset Szegeden, ami hatalmas dolog. A szegediek játéka ma nem volt az igazi, támadásban rengeteget hibáztak, s időnként mintha az idegesség is látszott volna rajtuk. A BVSC nagyot küzdött, némi szerencsével ma akár pontot is szerezhettek volna az újszegedi uszodában.

Märcz Tamás, a BVSC mestere: "Izgalmas meccs volt, a negyedik negyed közepén 7:6-nál mi támadhattunk... Örülök csapatom jó teljesítményének!"

Vincze Balázs, a hazaiak mestere: "A pihenőnek és a szerdai tenisznek ha nem most, akkor a jövő héten ki kell jönnie... Ha volt is jótékony hatása, az biztosan nem ma jött ki, mindemellett gratulálok a BVSC-nek!" A héten ugyanis kikapcsolódásként házi tenisztornán vettek részt a szegedi pólósok, a jövő héten pedig a Magyar Kupa négyes döntője lesz Szolnokon...

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    A megúszás végén Létayt szerelik centerben, majd a gyors kontra végén Sánta lövését fogja Györke.

32
    Telegdy húzását centerből bravúrral védi Molnár Dávid.

31
    Juhász passzát Szívós lövi középről fölé.

31
    Kotsidis lövése száll a jobb sarok mellé.

30
    Mezei csavarását védi Molnár Dávid.

30
    A megúszás végén Szívós a bal kapufát találja el ziccerben.

29
    Telegdy passzát Nyéki lövi a jobb kapufára, jöhet a Szeged.

29
    Decker lövését még védi Györke, de a kipattanót JANSIK pöccinti közelről a jobb sarokba: 9:6

29
    Létay passzát Tatár lövi balról az oldalhálóba.

28
    Szívós kiejti a labdát, de visszaszerzik a hazaiak, s Juhász jobbról betett passzát SZÍVÓS ziccerből lövi a bal sarokba: 8:6

28
    Szabó Bence kiállítása miatt fórban támadhatnak a hazaiak.

28
    4 perc 36 másodperccel a vége előtt a szegediek is kihasználják harmadik időkérésüket.

28
    Kotsidis eladja a labdát, jöhet a Szeged.

27
    Szívós nagy lövését pedig Györke szedi ki a jobb alsóból.

27
    Mezei csavarását fogja Molnár Dávid.

27
    Kontra Szívós ellen, támad a BVSC.

26
    Nagy Sándor átadásába nyúlnak bele a hazai védők, jöhet a Szeged.

26
    6 perc 23 másodperc van még a meccsből, amikor időt kér a BVSC.

26
    Szívós bejátszását levadássza a kinyúló Györke.

25
    Decker kiállítása után Nyéki átadását MEZEI lövi középről a kapu közepébe: 7:6

25
    Molnár Tamás lő fordulásból fölé.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Tóth Márton hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Létay labdája hosszú balra.

24
    Juhász játszik középre remekül jobbról, a hosszún kiemelkedő HEGEDŰS húzza a labdát a jobb sarokba: 7:5

24
    Decker lövését üti mellé Györke.

23
    Decker kezéről Hajek lopja le a labdát, támad a BVSC, de Ambrus fölé pattint ziccerben.

23
    Kunac kiállítása után LÉTAY talál középről a bal sarokba: 6:5

22
    Megint kontra centerben Sánta ellen...

22
    Nyéki kezéről szedik le lövés közben a labdát.

22
    2 perc 50 másodperccel a negyed vége előtt időt kér Märcz Tamás.

22
    Újabb kontra Sánta ellen, jöhet a BVSC.

21
    Hegedűs kiállítása után Telegdy húzását védi Molnár Dávid.

21
    Kontra centerben Sánta ellen, támad a BVSC.

20
    Kotsidis lövését Juhász blokkolja.

20
    Kotsidis bejátszását Jansik húzza le a levegőből, majd a szegedi kontra végén ő lő a felső lécre.

19
    Tatár kiállítása után Juhász nagy bejátszását MOLNÁR Tamás húzza centerből a jobb sarokba: 6:4

19
    Tatár passzát NYÉKI lövi középről a jobb felső sarokba: 5.4

18
    Kunac ad be jobbról centerbe, MOLNÁR Tamás pedig a jobb sarokba lő: 5:3

18
    Decker kiállítása után Molnár Tamás lop labdát Hajektől.

17
    Molnár Tamás csavarása a kapufáról Györkéé.

17
    Lejár a vendégek támadóideje, nem jutottak el lövésig.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a BVSC, Telegdy hozta el a labdát.

Beragadt a rajtnál a hazai csapat, kissé álmosan és alacsony fordulatszámon pörögnek a támadásban sokat hibázó hazaiak, miközben a vendég BVSC roppant rutinosan játszik. Ha minden így megy tovább, egy kifejezetten kiélezett rangadóvá válhat ez a mérkőzés a folytatásban. Maradjanak velünk, hamarosan indul a harmadik negyed!

16
    Véget ért a második negyed.

16
    A sarokdobás után Szívós lövése csattan a bal kapufán.

16
    Juhász passza után Hegedűs nagy lövését üti fölé Györke.

16
    Nyékit szerelik centerben a hazai védők.

15
    Juhász bejátszása után Molnár Tamás ellen szereznek labdát a vendégek.

15
    1 perc 23 másodperccel a negyed vége előtt időt kér Vincze Balázs.

15
    Nagy Sándor lövését Kunac blokkolja remekül.

15
    Kontrát fújnak centerben Ambrus ellen, de Sánta ziccerből a keresztlécet találja el.

14
    Rossz bejátszás centerbe Sánta felé, támad a BVSC.

14
    Ambrus csavarása a keresztlécről landol Molnár Dávid kezében.

13
    Lejárt a vendégek támadóideje, jöhet a Szeged, de Tóth Márton ziccerben a jobb sarok mellé lő.

13
    Nyéki kiállítása után Tóth Márton nagyszerű bejátszását HEGEDŰS lövi közelről a jobb sarokba: 4:3

12
    Ambrust szerelik centerben a szegedi védők.

12
    Kunac passzát HEGEDŰS lövi a bal szélről a rövid sarokba: 3:3

12
    Szívós kiállítása után Létay passzát NAGY Sándor lövi a jobb sarokba: 2:3

11
    Szívós lövése Létay blokkoló kezéről pattan a jobb sarok mellé.

11
    LÉTAY a jobb sarokba vágja a büntetőt: 2:2

11
    Vincze Balázs sárga lapos figyelmeztetést kap.

11
    Jansikkal szemben Mezei harcol ki ötméterest.

11
    Rossz hazai indítás előre, a BVSC-é a labda.

10
    Kotsidis passzát Mezei lövi a bal sarok mellé.

10
    Kontra centerben Molnár Tamás ellen, támadhat a BVSC.

10
    Kotsidis jobb alsóba tartó lövését védi Molnár Dávid.

9
    Molnár Tamás ejtését is fogja a vendégkapus.

9
    Tóth Márton büntetőjét védi Györke, de a labda a szegedieké.

9
    Szívós harcol ki ötméterest Juhász átadása után.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Nagy Sándor bejátszása centerbe a szegedi védőké.

8
    31,3 másodperccel a negyed vége előtt Märcz Tamás is időt kér.

8
    Szívós lövését bravúrral védi Györke Juhász passza után.

8
    52,5 másodperccel a negyed vége előtt időt kér Vincze Balázs.

8
    Kontra a BVSC ellen, támadhatnak a hazaiak.

7
    Vincze Márk ejtését fogja Györke.

7
    Hajek lövését Decker blokkolja.

6
    Juhász lövőcsel közben eladja a labdát, támad a BVSC.

6
    Nyéki bejátszását centerbe levadásszák a hazai védők.

5
    Szívós passzát Hegedűs lövi a kapu fölé.

4
    Kotsidis lövését védi Molnár Dávid.

4
    Eladott labda után Szívós passzát JUHÁSZ vágja kissé jobbról a jobb alsó sarokba: 1:0

3
    Létay kiállítása után Tóth Márton jobbról lő fölé.

3
    Kontra centerben Mezei ellen.

2
    Szívós csavarását kiüti Györke, jöhetnek a vendégek.

2
    Szívós kiállítása után Nyéki lövését védi Molnár Dávid.

1
    Tóth Márton eladja a labdát, jöhet a BVSC.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

A szegedieknél Kiss Csaba és Seman most pihen, helyettük a fiatal Lakatos és Godó került a keretbe.

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Lakatos Máté, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Aljosa Kunac, 12 Tóth Márton, 13 Godó Norbert, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A BVSC összeállítása: 1 Györke Zsolt, 2 Tatár Roland, 3 Nyéki Balázs, 4 Hajek Zsombor, 5 Nagy Sándor, 6 Mezei Tamás, 7 Létay Krisztián, 8 Ambrus Ferenc, 9 Telegdy András, 10 Borsós Endre, 11 Kotsidis Nikolaos, 12 Nagy Álmos Dániel, 13 Szabó Bence, 14 Utassy Dávid. Edző: Märcz Tamás

Péntek délután a férfi vízilabda OB I 9. fordulójában fogadja a Szeged a BVSC együttesét. A 6-1-1-es mutatóval a harmadik helyen álló Tisza-partiak múlt vasárnap vesztették el bajnoki veretlenségüket, amikor 8-6-ra elbukták a Szolnok elleni hazai rangadójukat. A BVSC négy győzelemmel és négy vereséggel jelenleg a táblázat 6. helyén áll. A meccs egyértelmű esélyese a Szeged, szükségük is lesz a győzelemre, hogy tartani tudják a lépést az Eger és a Szolnok csapataival.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:30 - kor kezdődik.