BFC Siófok – Lombard Pápa FC 1:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Győr 1:2 (vége) | Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
Fehérvár – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Újpest FC 0:0 (vége)
BFC Siófok
1:2 (0:1)
Lombard Pápa FC
szerda 27.11.2013, 13:00 • 8600 Siófok, Városi Stadion, Révész Géza utca 11. • Magyar Kupa

Üdvözöljük online oldalunkon!

November utolsó hetének közepén sem maradunk tétmérkőzések nélkül, hiszen megkezdődnek a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek párharcai, melyek első összecsapásait november 26-án és 27-én játsszák. Az egyik találkozónak a siófoki Városi Stadion ad otthont, ahol a másodosztályú pontvadászatban jelenleg harmadik helyen álló FGSZ Siófok az OTP Bank Ligában kilencedik pozícióban állomásozó Lombard Pápa Termál FC alakulatát fogadja.

A két együttes közös múltja évekre vezethető vissza: a felek ezidáig 14 tétmérkőzésen találkoztak, melyeken öt siófoki és öt bakonyaljai győzelem mellett négy döntetlen született, a gólarány pedig 15-14 a Veszprém megyeiek javára.

A jelenleg zajló szezonban mindkét csapat a negyedik fordulóban kapcsolódott be a Magyar Kupa küzdelmeibe, s amíg Tóth Bálint tanítványai nagy csatában 4-3-ra nyertek az NB II-s Kisvárda otthonában, addig a Balaton-partiak 2-0-s sikert arattak a Pest megyei I. osztályban szereplő Viadukt SE Biatorbágy vendégeként.

A felek párharcra abból a szempontból mindenképpen pikánsnak mondható, hogy a mögöttünk hagyott évadban e két gárda között dőlt el az élvonalbeli búcsú kérdése. Mint ismert, a siófokiak az utolsó fordulóban hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedtek az Újpest FC ellen, míg a Lombard Pápa Termál FC 1-1-re végzett Diósgyőrben, azaz, amennyiben a sárga-kék legyőzték volna a lila-fehéreket, abban az esetben jelenleg is élvonalbeli együttes lenne a Balaton partján.

A szerdán 13:00 órakor kezdődő találkozót a budapesti Németh Ádám vezeti. A 31 esztendős sípmester segítői Kispál Róbert és Huszár Balázs lesznek, míg a tartalék játékvezetői feladatokat Pintér Csaba látja majd el.

Tisztelettel köszöntjük kedves Olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból! Ahogy az ország többi részére, úgy a Balaton partjára is "megérkezett" a tél, ám az utóbbi napok rideg időjárása után gyönyörű napsütés fogadta a csapatokat. A Siófoki Meteorológiai Obszervatórium mérése szerint a kezdés előtt egy és negyedórával +3 Celsius-fok mellett 30-35 km/h-s északi fúj.

Huszonöt perccel a kezdősípszó előtt a csapatok már javában melegítenek. A lelátókon egyelőre két néző bukkant fel.

A felek ezidáig hét tétmérkőzést vívtak a siófoki Városi Stadionban, ahol három hazai és három pápai győzelem mellett egy döntetlen született, a gólarány pedig 10-10-s "állást" mutat jelenleg. Érdekesség továbbá, hogy a mai délutáni riválisok legutóbbi három randevúját egyaránt Horváth Károly együttese nyerte.

A két csapat legutóbb 2013. május 24-én találkozott egymással, akkor az FGSZ Siófok Takács Zoltán 57. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert Pápán az OTP Bank Liga 29. fordulójában.

Érkeznek a csapatok, a lelátókon most már 28 néző foglal helyet. A házigazdák tiszta kékben szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. A hazaik hálóőre, Kiss Máté szürke dresszben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Szűcs Lajos piros felsőben véd.

1
    Elkezdődött a találkozó, a látogatók indították kilencvenperces útjára a labdát.

2
    Nem esnek egymásnak a csapatok; a felek a középpályán járatják a labdát.

2
    Szabó Ottó ugratta volna ki Orosz Márkot, akit azonban Pál megelőzött, s begyűjtötte a játékszert.

3
    Griffiths – Sekour volt a labda útja, utóbbi jó' huszonkét méteres lövése messze elkerülte a bal felső sarkot.

6
    Vass Máté buktatta sárga lapot érően a félpályán Királyt.

8
    Az iramra nem lehet panaszunk, ám a csapatok a két tizenhatos között dédelgetik a labdát.

8
    Tímár játszott Peszmeg elé, aki mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát, ám kísérlete csúnyán fölé szállt.

10
    Tímár Krisztián terítette le a siófoki tizenhatos előterében Orosz Márkot – ez is sárga lap.

12
    Papp Máté tekert középre a bal oldalról, a középen érkező Dajicot azonban Rodenbücher megelőzte. Siófoki bedobással folytatódik a találkozó.

14
    Orosz – Griffiths volt a labda útja, utóbbi betört a tizenhatoson belülre, ám lökete jócskán a bal felső mellett hagyta el a játékteret.

15
    Eltelt az első negyedóra, eddig lényegében kiegyenlített találkozót láthattunk, ám valamivel a vendégek próbálnak többet kezdeményezni.

16
    Szépen gyülekeznek a nézők a lelátókon, jelenleg nagyjából 50-60 fő van jelen a siófoki Városi Stadionban.

18
    Bogáti végzett el egy szabadrúgást középről, a pápai kaputól mintegy 35 méterre. Léc alá tartó löketét Szűcs Lajos biztos kézzel fogta!

20
    A két tizenhatos között zajlik a játék, az utóbbi percekben csak a szabálytalanságok számra emelkedett.

22
    Griffiths – Tímár párharc során a vendégek támadója ítéletre várt, azonban Németh Ádám sípja néma maradt. E közben a siófokiak védője remekül ugratta ki Pál Andrást, akit viszont lesen ért az átadás.

24
    A Pápa gólt szerzett!

Egy vendégakció során OROSZ MÁRK gondolt egyet, és 19 méterről váratlanul előtte a játékszert, amely a Kiss Máté mellett a bal kapufa tövéről a bal alsó sarokba vágódott, 0-1!

25
    Az ellenakció során Pál András vette célba a bal alsó sarkot, de lapos lövését Szűcs magabiztosan szedte fel.

27
    A bekapott gól érezhetően megfogta a házigazdákat, a bakonyaljaiak kezdik átvenni az irányítást.

29
    Griffiths – Nagy Tamás volt a játékszer útja, utóbbi középre tekert, ám a másik oldalon érkező Orosz számára hosszúnak bizonyult az átadás.

32
    Kezdenek magukhoz térni a házigazdák, akik ugyan eljutnak a vendégek tizenhatosáig, de lövésekről, helyzetekről egyelőre nem beszélhetünk.

35
    Kiegyenlített mezőnyjátékkal teltek és telnek a percek.

37
    Sekour buktatta hátulról a felezővonalon Bogátit, ám nem járt érte szabadrúgás.

38
    Papp Máté tekert középre a bal oldalról, ám a középen berobbanó Jusuf Dajic elől Szűcs Lajos húzta le a játékszert.

39
    Beléptünk az első félidő véghajrájába, az utóbbi percekben a pápaiak térfelén zajlott a játék, ám két messze fölé szálló balatoni kísérleten kívül másról nem tudunk beszámolni.

42
    Visszaesett az iram, a csapatok újfent a középpályán küzdenek egymással.

43
    Bogáti Péter húzott a pápai kapu felé, majd egy lövőcsellel becsapta Présingert, ám lapos lövését Szűcs Lajos könnyűszerrel, elvetődve hárította.

45
    Fél perc van hátra a rendes játékidőből.

45
    Hosszabbítás nélkül véget ért az első játékrész.

Az első felvonásban nem látszott az osztálykülönbség a felek között, az élvonalbeli vendégek egy jól helyezett, ám nem túl erős távoli átlövésnek köszönhetően vezetnek az NB II-es házigazdák otthonában.

STATISZTIKAI ADATOK AZ ELSŐ FÉLIDŐ UTÁN:
    Kapura lövés/fejes: 4-5
    A kaput eltalálta: 1-1
    Szöglet: 1-1
    Szabálytalanság: 10-10
    Les: 1-0

A Lombard Pápa Termál FC legutóbb 2011. július 23-án odahaza győzte le a balatoniakat: akkor élvonalbeli találkozón 2-0-s bakonyaljai siker született.

Érkeznek a csapatok a folytatásra.

46

46
    A szünetben cserétek a vendégek: Nagy Tamás helyett Tajthy Tamás a pályán.

46

Orosz Márk húzott el Pécseli mellett a bal oldalon, majd középre adott, az érkező GEORGES HENRI GRIFFITHS megelőzte Fehér Zsoltot, és hét méterről a kapu jobb alsó sarkába továbbította a játékszert, 0-2!

49
    Az újabb gólt leszámítva nem változott a játék képe, a csapatok a mezőnyben gyűrik egymást.

51
    Tímár buktatta Oroszt a felezővonalon, érik a második sárga lap a hazaiak védőjének...

54
    Újabb pápai változtatás: Rodenbücher István le – Nagy Sándor be.

56
    Erőlködnek a házigazdák, ám a siófokiak játékában jelenleg nincs benne a gól.

58
    Horváth Károly is cserére szánta el magát: Papp Máté helyett Gárdos András a pályán.

58
    Újabb balatoni változtatás: Jusuf Dajic le – Horváth Bence be.

58
    Griffiths és Tímár akaszkodott össze a felezővonalnál, Németh Ádám mindkét játékost félrehívta és szóban figyelmeztette.

60
    Eseménymentesen, mondhatni unalmasan telnek a percek...

62
    A vendégek megelégszenek kétgólos előnyükkel, míg a siófokiak játékából hiányzik az átütőerő.

63
    Újabb Tímár-szabálytalanság a félpályán, ám a somogyiak védője ezúttal is megúszta sárga lap nélkül, miután Németh Ádám újfent szóban figyelmeztette.

65
    Horváth Károly kihasználja harmadik cserelehetőségét: Bogáti Péter helyett Fülöp Noel a pályán.

67
    Csordogálnak a percek, melyek eseménymentes mezőnyjátékkal telnek...

68
    Tajthy Tamás buktatta az alapvonalnál Gárdos Andrást, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

68
    A Siófok gólt szerzett!

A megítélt szabadrúgást a sértett tekerte középre, Peszmeg Viktor öt méteres fejese a felső lécen csattant, majd a kipattanót PÁL ANDRÁS hat méterről fejjel a léc alá továbbította, 1-2!

71
    Utolsó vendégcsere: Király Botond helyére Kenesei Krisztián érkezett.

74
    Megjött a hazaiak kedve, akik minden erejüket mozgósítják az újabb gól érdekében.

76
    Átvették az irányítás jogát a siófokiak, csak a vendégek térfelén zajlik a játék.

78
    Gárdos András adta be a második siófoki szögletet a bal oldalról, magas kísérlete azonban nem jelentett semmilyen veszélyt a vendégek kapujára.

80
    Tíz perc van még hátra a rendes játékidőből.

81
    A Veszprém megyeiek utoljára 2010. október 30-án nyertek a Balaton fővárosában, ahol akkor Goran Maric 53. minutumban szerzett találatával 1-0-ra bizonyultak jobbnak a pápaiak.

82
    Gárdos bal oldali szögletére Peszmeg emelkedett a legmagasabbra, léc alá tartó fejesét Szűcs Lajos biztos kézzel húzta le!

84
    A siófokiak irányítják az eseményeket, a vendégek térfelén zajlik a játék. A sárga-kékek mindent megtesznek az egyenlítéséért.

85
    Youcef Sekour buktatta a félpályán Vass Mátét – Németh Ádám habozás nélkül felmutatta a sárga lapot.

86
    Belül vagyunk az utolsó öt percen.

88
    Rohamoznak a házigazdák, ám a pápai tizenhatosnál tovább nemigen jutnak Horváth Károly tanítványai.

90
    Hazai akció végén Horváth Bence szúrta kapura a játékszert jó' húsz méterről, lapos lövése a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret!

90
    Két perc ráadás a végén.

90+2
    Egy gyors kontra során Sekour ugratta ki Keneseit, aki a kirontó Kiss Máté fölött átemelte a játékszert, amely azonban a kapu mögött ért földet!

90+2
    Véget ért a mérkőzés

A házigazdák a második felvonás elején rögtön kétgólos hátrányba kerültek, majd a siófokiak játéka Gárdos András beállásával megélénkült: a sárga-kékek a 68. percben a csereként pályára küldött középpályás közreműködésével szépítettek, a folytatásban pedig az egyenlítésre is reális esélyük mutatkozott, ám végül újabb gól nem született, így a Veszprém megyeiek minimális különbségű győzelmet arattak. A visszavágót 2013. december 4-én 16:00 órától rendezik a pápai Perutz Stadionban.