Kaposvári Rákóczi FC – Debreceni VSC 1:2 (vége) | Paksi FC – Újpest FC 2:4 (vége) | Puskás Akadémia FC – Lombard Pápa FC 1:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest FC 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Pécsi MFC 1:2 (vége)
Paksi FC
2:4 (2:1)
Újpest FC
szombat 30.11.2013, 16:00 • Fehérvári úti stadion, Paks • OTP Bank Liga

A második félidőben is nagyon jó mérkőzést láthattunk, de itt már az Újpest egyértelműen dominált a pályán. Továbbra is vezetett veszélyes támadásokat a Paks is, de már hiányzott az igazi gólveszély többnyire.
    A szünetben érkező újpesti cserék, Suljic és Antón felfrissítették, ötletesebbé tették a fővárosiak támadójátékát, és a második félidőt végül három nullra hozta az Újpest és teljesen megérdemelten győzött végül két góllal.
    Picit fellélegezhetnek ezzel az ÚFC-nél, távolabb kerültek a kiesőzónától, a Paks viszont nagyon pengeélen táncol továbbra is. Több lehetősége is volt két gólosra növelni az előnyüket, azonban elpuskázták ezeket a hazaiak, az Újpest pedig megbüntette ezeket a hibákat.
    Az iramra, a harcosságra, a helyzetek és a gólok számára sem lehetett panaszunk, soha rosszabb mérkőzést!
    Hamarosan kezdődik a Mezőkövesd – MTK összecsapás, tartsanak ott is velünk, addig is köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:55:50)

90+2
    Szabadrúgás az Újpestnek a hazai térfél közepén, labdatartás a cél és a bírói hármas sípszó véget is vet a meccsnek.

90+2
    Tököli szögletét fejelte fölé Báló.

90+1
    Újra szögletet harcolt ki Tököli.

90+1
    Továbbra is megy előre a Paks, becsülendő a hozzáállás, de a mérkőzés már eldőlt.

90
    Kabát Péter egy durva belépő után kap sárga lapot az utolsó percben a hazai tizenhatosnál.

89
    A szögletet ismét könnyedén kifejelték, ám visszakerült a labda középre Kiss Tamás elé, aki tizenegy méterről próbálkozott lövéssel, Balajcza óriási védéssel hárított!

88
    Ívelget a Paks, tördeli most a játékost az ÚFC. Szögletet harcol ki Tököli, el is végzi jobbról.

88
    Most már próbál jobban kitámadni a Paks, de továbbra sincs most átütő erő az utóbbi fél órában a játékukban.

87
    Vasziljevics rúgta fel Kecskést, sárga kártya a jutalma.

86
    Megint Kecskés-Kabát összecsapás, a paksi játékos szerzi meg, a kapusig gurul, Csernyánszki veszi kézbe a labdát.

85
    Kabát csavart veszélyesen a rövid sarok felé balról, ám Kecskés ki tudta fejelni.

85
    Ha még a Paksnak célja van a mai összecsapáson, akkor most már gólt kéne szerezniük, 6 perc maradt mindössze a rendes játékidőből és 4-2-re vezet az Újpest, ráadásul jóval többet támadnak a vendégek.

84
    A második félidőben eltűnő Könyvest váltja Báló a paksiaknál.

83
    Tököli balról próbál beadni, de a kapu mögé emelte a labdát.

83
    Szabó beadását elfejeli Antón, de marad a hazaiaknál.

82
    Ápolás miatt állt a játék, támad az MVM Paks, egyelőre 10 emberrel Ngawa hiánya miatt az ÚFC.

Gólok: 9. Könyves, 32. Bartha – 22. Eninful, 56. Nego, 60. Vasziljevics, 66. Lázár

Lapok:   62. Éger (PAK), 70. Fiola (PAK) – 31. Nego (UTE), 87. Vasziljevics (UTE), 90. Kabát (UTE)

Paksi FC: Csernyánszki – Fiola, Éger, Horváth G., Szabó J. – Kecskés T., Nyári – Könyves, Bartha, Nagy G. – Simon A.
    Cserék: Molnár P. – Kovács G., Báló, Kiss T., Hullám, Tököli, Délczeg

Újpest FC: Balajcza – Ngawa, Nego, Juanan, Balogh B. – Vasziljevics, Lázár, Eninful – Simon K., Szankovics, – Tshibuabua
    Cserék: Dmitrovics – Said, Antón, Ligot, Tshibuabua, Sztaniszavljevics

Játékvezetők: Solymosi Péter – Huszár Balázs, Kóbor Péter (4.= Horváth Róbert)