Kaposvári Rákóczi FC – Debreceni VSC 1:2 (vége) | Paksi FC – Újpest FC 2:4 (vége) | Puskás Akadémia FC – Lombard Pápa FC 1:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest FC 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Pécsi MFC 1:2 (vége)
Paksi FC
2:4 (2:1)
Újpest FC
szombat 30.11.2013, 16:00 • Fehérvári úti stadion, Paks • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Pakson folytatódik a magyar labdarúgó NB1 16. fordulója.
    Az előző körben a Paks otthon ikszelt a Ferencvárossal, míg az Újpest csapata megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét, a Pápa ellen.
    Mindössze egyetlen pont választja el egymástól a két csapatot a bajnokságban, a 10. helyezett ÚFC 17 pontos, míg a 12. Paks egy egységgel van csak mögötte. Egy igazi, "hatpontos" mérkőzést játszanak tehát a csapatok, ráadásul a kiesőzóna még mindig fenyegetően közel van mindkét gárdához.
    Izgalmakkal teli csatára számíthatunk, tartsanak velünk szombaton délután 16 órától!
    ----

1

1
    Komoly védelmi hiba után Könyves szerzett labdát az újpesti tizenhatosnál, de az utolsó védő 15 méternél szerelni tudott, nagy helyzet volt! Bekezdett a Paks!

2
    Megint veszélyeztetett a Paks! Könyves beadását fejelték ki az ötös környékéről, pedig két támadó is várta. Eddig a Paks nyomást helyez a vendégekre rögtön a meccs elején!

3
    Az előző helyzetben Vasziljevics tudott tisztázni, most nagy bedobásra készül a Paks balról.

4
    Építgeti támadását a hazai csapat, de a felezővonalnál eladják, jön az ÚFC.

4
    Bartha szerelte Simont a saját tizenhatosánál, de nyomban el is adta. Fiola azonban kikíséri Lázár beadási kísérletét, ami hosszú lett.

5
    Szankovics rúgott picit oda Barthának, szabadrúgás a hazaiaknak.

6
    A középre kifejelt labdát Éger próbálta még beívelni, de nagyon mély lett, Balajcza veszi ölbe a játékszert.

7
    Eninful próbálta játékba hozni Baloghot, de a veszélyesnek tűnő átadásba beleléptek. Jöhet a Paks.

8
    Nego próbál veszélyt teremteni a jobb oldalon, majd középre ad, Tshibuabua bal lábbal lő, Éger lábáról a kapu mellé pattan. Szöglet.

9
    Az utóbbi percekben jócskán kiszabadult az Újpest.

9
    A Paks gólt szerzett!

Rögtön visszakontrázott a Paks és ez meghozta eredményét.
    Simon Attila lőtte rá balról, Balajcza még bravúrral védett, ám érkezett KÖNYVES és jobbról bepasszolta 5 méterről a félig üres kapuba!

10
    Kisebb szabálytalanság Vasziljeviccsel szemben a saját alapvonala környékén. Mindkét csapat eddig nyílt sisakkal játszik, ez remélhetőleg egy nagyon jó meccset tartogat a továbbiakra is.

12
    Megint a Paks van támadásban, veszélyesen kevergetett a tizenhatos bal csücskénél Bartha, de végül Ngawa közbe tudott lépni a lövőhelyzetben.

13
    Tshibuabua próbálkozik a bal oldalon, bedobást harcol ki, most az Újpest birtokolja a labdát, de igazi gólhelyzetet még nem tudott kialakítani.

14
    Szöglet az Újpest javára jobbról.

14
    A beívelt szögletet Csernyánszki csak kibokszolni tudta, újabb szöglet.

14
    Balog végzi el a másik oldalról is, ezt Szabó fejelte ki. Indulhat a Paks megint kontrából.

15
    Nego állítja meg, de marad a hazaiaknál.

15
    Az Újpest térfelének közepén adogatnak, az ívelési kísérletet Balogh kapcsolta le, de újabb labdaszerzés.

15
    Simon A nagy helyzetet teremtett a bal oldalon, becsapta védőjét, majd jobbal a rövid sarkot célozta meg 8 méterről, alig fél méterrel mehetett mellé!

17
    Újpesti labdabirtoklás a paksi térfél közepén, de egyelőre a védelmi retesz jól zár.

18
    Tshibuabua adja be a labdát, a jobb oldalon 7 méterről Simon Krisztián veszélyes helyzetből kapura lőtt ballal, de nem volt elég erős a lövés, a paksiak kapusa könnyedén védett.

19
    Juanan tisztáz a kilépő Könyves elől a jobb oldalon az utolsó másodpercben.

20
    Kecskés iramodik meg, már a tizenhatoson belül jár, de Tshibuabua szögletre ment!

20
    Bartha szöglete rövid, kifejelik, majd Balajczához pattog.

21
    Eddig élvezetes a mérkőzés sok támadással.

21
    Jobbról újpesti beadás a kapu irányába, Éger lábán felperdült és Csernyánszki reflexmozdulattal óriási bravúrral hárít szögletre, kishíján öngól!

22
    Az Újpest gólt szerzett!

Újpesti szöglet után jobbról beívelték a labdát, ENINFUL hajszálnyit beleért, megcsúsztatta fejjel, és a jobb kapufáról a hálóba perdült a labda!

23
    Nem egyértelmű, hogy már Eninfulról belülre került, vagy az utolsó pillanatban belestukkoló Tshibuabua a gólszerző, de egyelőre a hivatalos az, hogy Eninful a gólszerző. Most Balogh a földön fekszik, félő hogy cserélni kényszerül az ÚFC.

24
    Balogh csak bicegni tud, az oldalvonalon túl ápolják tovább, egyelőre 10 emberrel az Újpest.

25
    Jobb szélről lőtt kapura Könyves, egy védőről szögletre pattant a labda.

26
    Könyves szögletét kiüti Balajcza, utána még veszélyesen pattogott az ötös környékén, végül kivágták az oldalvonalon túlra.

27
    Nyári próbálkozott nagy bedobás után csúsztatott fejessel a rövid sarok irányába, picit lökték is, a labda pedig messze fölé szállt.

27
    Nagyon szépen hozta ki most a labdát a fővárosi csapat, de a paksi térfél közepén elhalt a támadásuk.

28
    Gyors kontra a Pakstól, indítás után Könyves volt ismét veszélyes, jobb lábbal kapura lőtt tizenkét méterről, de Balajcza nagy bravúrral kitornászta a bal alsóból!

29
    A bedobás után Nyári fellöki Vasziljevicset, kifelé szabadrúgás.

30
    Horváth mellett nem tudja beadni Tshibuabua, de bedobás a vendégeknek jobbról kb 2 méterre az alapvonaltól.

30
    Úgy tűnik picit átadja a területet a Paks és kontrákra épít.

31
    Nego kap sárgát, mert a megiramodó Nagy Olivért hátulról felvágta az újpesti térfél közepén egy kontránál.

31
    Most a mezőnyben folyik a játék, paksi lábakon vándorol a labda.

32
    Végül az adogatásból gól született! Jobb oldalról került BARTHA elé a labda, aki középen átvette, megtolta és húsz méterről szép gólt szerzett. Úgy tűnt, valakin megpattanhatott a labda, mert a kapus teljesen a másik irányba ment el.

33
    Továbbra is úgy tűnik, hogy a hazaiak picit átadták a területet, hagyják támadni az Újpestet és igyekeznek kontrából lefordulva veszélyeztetni.

34
    A pálya talaja nem a legjobb, a hosszú indításoknál láthatóan furcsán pattan fel a játékszer.

35
    Veszélyes kontrát vezethetett volna a Paks, de hajszálnyival hosszú lett az átadás.

36
    A Paks maradt most támadásban, ismét a fővárosi tizenhatos környékén próbáltak helyzetet teremteni, végül Ngawa ki tudta rúgni a felezőig.

37
    Simon Attila jobb oldali beadását Bartha kapásból fölé belsőzte 6 méterről, nagy helyzet volt, nem volt rajta védő, bár a passz picit rövidre sikerült, az Újpest szerencséjére.

38
    Bal oldali beadást követően Bartha nagyon veszélyesen a kapu elé fejelte, Szabó János két méterről még bele tudott kotorni, de fölé ment, Balajcza zárta jól a szöget.

39
    Most kétszer is a szerencse mentette meg a fővárosiakat a harmadik góltól, ám az Újpest is támad elég aktívan ezen az összecsapáson, bármikor benne van az egyenlítés a játékukban. Hazai viszonylatban kimondottan jó mérkőzés!

41
    Szabó keresztlabdája hosszú Simon Attilának.

42
    Nego picit durván hatástalanította Nagy Olivér támadását, de a bíró nem látott szabálytalanságot, a labda akkor már nem volt ott.

42
    Vignjevics és Horváth Ferenc is a partvonal mellől buzdítja csapatát.

43
    Csernyánszki kirúgásával folytatódik a találkozó.

44
    Sokadszor próbálja a Paks a jobb oldalon egy hosszú indítással meghúzni, de ezúttal is hosszú lett Szabónak kissé. Most már közben a hazai tizenhatos előtt folyik a játék, sikerül kihozni a paksiaknak.

45
    Simon Krisztiánra tartott rá keményen Éger, szabadrúgás az utolsó percben az Újpestnek a jobb oldalról tizenöt méterről.

45+1
    Most nem sikerült a kontra, megállították a paksiakat, de jobb oldalon még így is sikerült Barthának szögletet kiharcolni, ő maga is végzi el.

45+1
    Horváth próbálta rálőni a kipattanót, de ebbe is beleállt egy újpesti láb. Ezzel le is pergett az 1 perces hosszabbítás.

A magyar bajnoki meccsek átlagához képest kimondottan lendületes, jó futballt játszik mindkét csapat. Támadó felfogásban léptek pályára a csapatok. Eddig megérdemelten vezet a Paks, de az Újpest sem játszik rosszul, a mérkőzésben az is benne van, hogy akár megfordítják az eredményt.
    Nem bánták meg azok, akik ma kilátogattak a Fehérvári úti stadionba, bízhatunk benne, hogy marad a nyílt sisakos küzdelem, hasonlóan sok veszélyes támadással és további gólokkal.
    Érdemes velünk tartani továbbra is, kb 10 perc múlva folytatódik a találkozó ismét!
    ----

46

46
    Eninful helyett Anton a pályán a második félidőben.

46
    Simon helyére érkezett Suljic a második félidőre. Most az Újpest támadásban percek óta.

47
    Antón egy földre vitellel kezd, Könyves a szenvedő fél.

48
    Suljic is pályára lépett a szünetben, Simon Krisztián helyén.

50
    Szerencsére továbbra is megmaradt a nyílt sisakos játék mindkét részről.

52
    Bartha próbálta kiugratni középen Könyvest, de a labdaátvétel nem sikerült, így továbbgurult Balajcza ölébe.

53
    Eddig többet birtokolja a félidőben a labdát a vendégcsapat, de egyelőre meddő a mezőnyfölény. A Paks próbált most visszatámadni, de Nagy Olivér lesen.

54
    Kisebb kakaskodás Nagy O és Nego között, Solymosi most békítő szerepkörben, hamarosan folytatódik a játék, sárga lap nem került elő.

54
    Fiola került óriási gólhelyzetbe a tizenhatoson belül középről, ám a védőt nem tudta kicselezni, becsúszva óriásit mentett Ngawa.

55
    Helyzet a túloldalon is, beadás után fölé fejelt Eninful.

56

Tshibuabua lövése a tizenhatos sarkánál megpattant egy védőn, éppen NEGO elé, aki köszönte szépen a lehetőséget és jobbal öt méterről a hálóba pofozta a labdát. Egyenlít az Újpest!

58
    Támad a Paks, de Szankovics megállítja Barthát. Dobhat a hazai csapat.

59
    Újabb bedobás szinte a szögletzászlónál jobbról. Fiola nagy bedobása majdnem eljutott Nyárihoz, de végül közbeléptek.

60
    Nego nem először lép fel veszélyesen a jobb oldalon az ÚFC támadásoknál, most Tshibuabuát ugratta ki, szöglet a vége.

60

Újabb Újpest-gól!!
    A jobb oldali szöglet után egy csúsztatás után VASZILJEVICS már a bal oldalon ordító helyzetben nem hibázott, két méterről a kapuba helyezte a labdát!

61
    Megfordította a mérkőzést az ÚFC!

62
    Éger buktatta Tshibuabuát, sárga lap és még egy veszélyes szabadrúgás is 18 méterről kicsit jobbról. Teljes fordulat egyelőre!

63
    Pár perccel ezelőtt egy elpuskázott helyzet után nagyon mérgelődött Horváth Ferenc, a hazaiak mestere. Akkor még vezetett csapata, most pedig a döntetlenért kell rohamoznia. A szabadrúgást Balogh B végezte el, de a sorfalról kipattant messze a mezőnybe.

64
    Kicsit megzavarodott a Paks, szinte folyamatosan az Újpest támad a második gól óta. Most éppen a bal oldalon próbálnak veszélyeztetni, de a bedobások innen egyelőre veszélytelenek. Ezt is megszerzik a zöldek.

65
    A vendégek feltolták védekezésüket, emiatt jóval többet birtokolják a labdát, viszont nagyobb esélyt hagynak a Paksnak a kontrákra.

66

LÁZÁR BENCE 18 méterről senkitől sem zavartatva ballal ellövi, a labda a dermedt Csernyánszki mellett a bal alsó sarokba gurult. 10 perc alatt 3 gólt szerzett az Újpest és már kettő az előnye!

67
    Horváth G próbálkozott egy igen veszélyes lövéssel a bal oldalról, néhány centivel a hosszú sarok mellett suhant el a labda!

68
    Nyári Tibor helyett Kiss Tamás érkezett a Paks csapatába a 68. percben. Próbál változtatni Horváth Ferenc.

69
    Továbbra is támadó szellemben mindkét csapat. Remek mérkőzés, még tartogathat további gólokat is!

69
    Az első félidővel ellentétben, most kimondottan dominál a pályán ebben a félidőben eddig az ÚFC, már a középpályán is fölényt alakítottak ki.

70
    Fiola Attila kapott sárgát egy durva szabálytalanságért. Szabadrúgás a vendégeknek balról.

71
    Veszélyes beadást sikerült kivágni a paksiaknak, ám szinte csak másodpercekre van náluk a labda. Az Újpest láthatóan nem adta fel a támadásokat, próbál újabb gólt szerezni. Ismét a bal oldalon veszélyeztetnek, Horváth G tisztázott bedobásra.

72
    Már a félpályáig sem jut el a Paks általában, most azonban egy kontra.

73
    Rezdült a vendégek hálója, ám lesen volt a paksi játékos, Bartha, amikorra hozzá került a labda.

73
    Nagy Olivért Tököli Attila váltja a Paksnál.

74
    Most kissé kiszabadult a Paks, Tököli tartja meg a labdát, de a passzolgatásba hiba csúszik, Tshibuabua szerzi meg, de a talajon a passzok beragadnak néha.

75
    Frissebbnek tűnnek a fővárosi játékosok, a párharcokat és a futóversenyeket is rendre az ÚFC nyeri az utóbbi 20 percben.

76
    Simon A ad rossz passzot Barthának, jön az ÚFC.

76
    Messziről becsúsznak a játékosok, nagyon harcosan játszik mindkét csapat. Most az újpesti térfél közepén adogat a Paks.

77
    Tököli szép labdaátvétel után célba vette ballal a jobb felső sarkot, ám lövése néhány centivel fölé szállt, ez bizony helyzet volt!

78
    Az Újpest is cserélt, Lázár helyett Kabát a pályán.

79
    Suljic vette át ügyesen a labdát, de csak hátrafelé tudta játszani, társai pedig elvesztették a középpályánál. Fiola jobbról bead, de kifejelik a védők.

79
    Némi mezőnyjáték a középpálya környékén, a paksiak ívelési próbálkozásait eddig remekül szűrik meg a vendégek. Most szögletet harcolt ki Bartha a bal oldalon.

80
    Balajcza szögletre üti, most jobbról rúghatja a Paks.

81
    Végül egészen Csernyánszkiig jut hátra a szöglet. Egy váratlan hosszú íveléssel próbálkozott a hazai csapat, de hosszú lett Tökölinek.

81
    Kabát a bal oldalon próbál beadni, de Fiola kirúgja.

82
    Ápolás miatt állt a játék, támad az MVM Paks, egyelőre 10 emberrel Ngawa hiánya miatt az ÚFC.

83
    Szabó beadását elfejeli Antón, de marad a hazaiaknál.

83
    Tököli balról próbál beadni, de a kapu mögé emelte a labdát.

84
    A második félidőben eltűnő Könyvest váltja Báló a paksiaknál.

85
    Ha még a Paksnak célja van a mai összecsapáson, akkor most már gólt kéne szerezniük, 6 perc maradt mindössze a rendes játékidőből és 4-2-re vezet az Újpest, ráadásul jóval többet támadnak a vendégek.

85
    Kabát csavart veszélyesen a rövid sarok felé balról, ám Kecskés ki tudta fejelni.

86
    Megint Kecskés-Kabát összecsapás, a paksi játékos szerzi meg, a kapusig gurul, Csernyánszki veszi kézbe a labdát.

87
    Vasziljevics rúgta fel Kecskést, sárga kártya a jutalma.

88
    Most már próbál jobban kitámadni a Paks, de továbbra sincs most átütő erő az utóbbi fél órában a játékukban.

88
    Ívelget a Paks, tördeli most a játékost az ÚFC. Szögletet harcol ki Tököli, el is végzi jobbról.

89
    A szögletet ismét könnyedén kifejelték, ám visszakerült a labda középre Kiss Tamás elé, aki tizenegy méterről próbálkozott lövéssel, Balajcza óriási védéssel hárított!

90
    Kabát Péter egy durva belépő után kap sárga lapot az utolsó percben a hazai tizenhatosnál.

90+1
    Továbbra is megy előre a Paks, becsülendő a hozzáállás, de a mérkőzés már eldőlt.

90+1
    Újra szögletet harcolt ki Tököli.

90+2
    Tököli szögletét fejelte fölé Báló.

90+2
    Szabadrúgás az Újpestnek a hazai térfél közepén, labdatartás a cél és a bírói hármas sípszó véget is vet a meccsnek.

A második félidőben is nagyon jó mérkőzést láthattunk, de itt már az Újpest egyértelműen dominált a pályán. Továbbra is vezetett veszélyes támadásokat a Paks is, de már hiányzott az igazi gólveszély többnyire.
    A szünetben érkező újpesti cserék, Suljic és Antón felfrissítették, ötletesebbé tették a fővárosiak támadójátékát, és a második félidőt végül három nullra hozta az Újpest és teljesen megérdemelten győzött végül két góllal.
    Picit fellélegezhetnek ezzel az ÚFC-nél, távolabb kerültek a kiesőzónától, a Paks viszont nagyon pengeélen táncol továbbra is. Több lehetősége is volt két gólosra növelni az előnyüket, azonban elpuskázták ezeket a hazaiak, az Újpest pedig megbüntette ezeket a hibákat.
    Az iramra, a harcosságra, a helyzetek és a gólok számára sem lehetett panaszunk, soha rosszabb mérkőzést!
    Hamarosan kezdődik a Mezőkövesd – MTK összecsapás, tartsanak ott is velünk, addig is köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:55:50)

Gólok: 9. Könyves, 32. Bartha – 22. Eninful, 56. Nego, 60. Vasziljevics, 66. Lázár

Lapok:   62. Éger (PAK), 70. Fiola (PAK) – 31. Nego (UTE), 87. Vasziljevics (UTE), 90. Kabát (UTE)

Paksi FC: Csernyánszki – Fiola, Éger, Horváth G., Szabó J. – Kecskés T., Nyári – Könyves, Bartha, Nagy G. – Simon A.
    Cserék: Molnár P. – Kovács G., Báló, Kiss T., Hullám, Tököli, Délczeg

Újpest FC: Balajcza – Ngawa, Nego, Juanan, Balogh B. – Vasziljevics, Lázár, Eninful – Simon K., Szankovics, – Tshibuabua
    Cserék: Dmitrovics – Said, Antón, Ligot, Tshibuabua, Sztaniszavljevics

Játékvezetők: Solymosi Péter – Huszár Balázs, Kóbor Péter (4.= Horváth Róbert)