Kaposvári Rákóczi FC – Debreceni VSC 1:2 (vége) | Paksi FC – Újpest FC 2:4 (vége) | Puskás Akadémia FC – Lombard Pápa FC 1:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest FC 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Pécsi MFC 1:2 (vége)
Paksi FC
2:4 (2:1)
Újpest FC
szombat 30.11.2013, 16:00 • Fehérvári úti stadion, Paks • OTP Bank Liga

90
    Kabát Péter egy durva belépő után kap sárga lapot az utolsó percben a hazai tizenhatosnál.

89
    A szögletet ismét könnyedén kifejelték, ám visszakerült a labda középre Kiss Tamás elé, aki tizenegy méterről próbálkozott lövéssel, Balajcza óriási védéssel hárított!

87
    Vasziljevics rúgta fel Kecskést, sárga kártya a jutalma.

85
    Kabát csavart veszélyesen a rövid sarok felé balról, ám Kecskés ki tudta fejelni.

84
    A második félidőben eltűnő Könyvest váltja Báló a paksiaknál.

78
    Az Újpest is cserélt, Lázár helyett Kabát a pályán.

77
    Tököli szép labdaátvétel után célba vette ballal a jobb felső sarkot, ám lövése néhány centivel fölé szállt, ez bizony helyzet volt!

73
    Nagy Olivért Tököli Attila váltja a Paksnál.

73
    Rezdült a vendégek hálója, ám lesen volt a paksi játékos, Bartha, amikorra hozzá került a labda.

70
    Fiola Attila kapott sárgát egy durva szabálytalanságért. Szabadrúgás a vendégeknek balról.

68
    Nyári Tibor helyett Kiss Tamás érkezett a Paks csapatába a 68. percben. Próbál változtatni Horváth Ferenc.

67
    Horváth G próbálkozott egy igen veszélyes lövéssel a bal oldalról, néhány centivel a hosszú sarok mellett suhant el a labda!

66
    Az Újpest gólt szerzett!

LÁZÁR BENCE 18 méterről senkitől sem zavartatva ballal ellövi, a labda a dermedt Csernyánszki mellett a bal alsó sarokba gurult. 10 perc alatt 3 gólt szerzett az Újpest és már kettő az előnye!

62
    Éger buktatta Tshibuabuát, sárga lap és még egy veszélyes szabadrúgás is 18 méterről kicsit jobbról. Teljes fordulat egyelőre!

60

Újabb Újpest-gól!!
    A jobb oldali szöglet után egy csúsztatás után VASZILJEVICS már a bal oldalon ordító helyzetben nem hibázott, két méterről a kapuba helyezte a labdát!

56

Tshibuabua lövése a tizenhatos sarkánál megpattant egy védőn, éppen NEGO elé, aki köszönte szépen a lehetőséget és jobbal öt méterről a hálóba pofozta a labdát. Egyenlít az Újpest!

54
    Fiola került óriási gólhelyzetbe a tizenhatoson belül középről, ám a védőt nem tudta kicselezni, becsúszva óriásit mentett Ngawa.

46
    Simon helyére érkezett Suljic a második félidőre. Most az Újpest támadásban percek óta.

46
    Eninful helyett Anton a pályán a második félidőben.

38
    Bal oldali beadást követően Bartha nagyon veszélyesen a kapu elé fejelte, Szabó János két méterről még bele tudott kotorni, de fölé ment, Balajcza zárta jól a szöget.

37
    Simon Attila jobb oldali beadását Bartha kapásból fölé belsőzte 6 méterről, nagy helyzet volt, nem volt rajta védő, bár a passz picit rövidre sikerült, az Újpest szerencséjére.

32
    A Paks gólt szerzett!
    Végül az adogatásból gól született! Jobb oldalról került BARTHA elé a labda, aki középen átvette, megtolta és húsz méterről szép gólt szerzett. Úgy tűnt, valakin megpattanhatott a labda, mert a kapus teljesen a másik irányba ment el.

31
    Nego kap sárgát, mert a megiramodó Nagy Olivért hátulról felvágta az újpesti térfél közepén egy kontránál.

28
    Gyors kontra a Pakstól, indítás után Könyves volt ismét veszélyes, jobb lábbal kapura lőtt tizenkét méterről, de Balajcza nagy bravúrral kitornászta a bal alsóból!

22

Újpesti szöglet után jobbról beívelték a labdát, ENINFUL hajszálnyit beleért, megcsúsztatta fejjel, és a jobb kapufáról a hálóba perdült a labda!

21
    Jobbról újpesti beadás a kapu irányába, Éger lábán felperdült és Csernyánszki reflexmozdulattal óriási bravúrral hárít szögletre, kishíján öngól!

18
    Tshibuabua adja be a labdát, a jobb oldalon 7 méterről Simon Krisztián veszélyes helyzetből kapura lőtt ballal, de nem volt elég erős a lövés, a paksiak kapusa könnyedén védett.

15
    Simon A nagy helyzetet teremtett a bal oldalon, becsapta védőjét, majd jobbal a rövid sarkot célozta meg 8 méterről, alig fél méterrel mehetett mellé!

9

Rögtön visszakontrázott a Paks és ez meghozta eredményét.
    Simon Attila lőtte rá balról, Balajcza még bravúrral védett, ám érkezett KÖNYVES és jobbról bepasszolta 5 méterről a félig üres kapuba!

2
    Megint veszélyeztetett a Paks! Könyves beadását fejelték ki az ötös környékéről, pedig két támadó is várta. Eddig a Paks nyomást helyez a vendégekre rögtön a meccs elején!

1
    Komoly védelmi hiba után Könyves szerzett labdát az újpesti tizenhatosnál, de az utolsó védő 15 méternél szerelni tudott, nagy helyzet volt! Bekezdett a Paks!

Gólok: 9. Könyves, 32. Bartha – 22. Eninful, 56. Nego, 60. Vasziljevics, 66. Lázár

Lapok:   62. Éger (PAK), 70. Fiola (PAK) – 31. Nego (UTE), 87. Vasziljevics (UTE), 90. Kabát (UTE)

Paksi FC: Csernyánszki – Fiola, Éger, Horváth G., Szabó J. – Kecskés T., Nyári – Könyves, Bartha, Nagy G. – Simon A.
    Cserék: Molnár P. – Kovács G., Báló, Kiss T., Hullám, Tököli, Délczeg

Újpest FC: Balajcza – Ngawa, Nego, Juanan, Balogh B. – Vasziljevics, Lázár, Eninful – Simon K., Szankovics, – Tshibuabua
    Cserék: Dmitrovics – Said, Antón, Ligot, Tshibuabua, Sztaniszavljevics

Játékvezetők: Solymosi Péter – Huszár Balázs, Kóbor Péter (4.= Horváth Róbert)