Arsenal FC – Hull City 2:0 (vége) | Liverpool F.C. – Norwich 5:1 (vége) | Manchester United – Everton FC 0:1 (vége)
Southampton FC – Aston Villa FC 2:3 (vége) | Stoke City – Cardiff City FC 0:0 (vége) | Sunderland AFC – Chelsea F.C. 3:4 (vége)
Swansea City – Newcastle United 3:0 (vége) | West Bromwich Albion – Manchester City 2:3 (vége) | Fulham FC – Tottenham Hotspur 1:2 (vége)
Southampton FC
2:3 (0:1)
Aston Villa FC
szerda 04.12.2013, 20:45 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Egy izgalmas, változatos, sok gólt hozó mérkőzésen az idegenben remeklő Aston Villa legyőzi a hazai pályán eddig veretlen Southampton gárdáját.
    A szentek mindent megtettek, kétszer is egyenlítettek, de végül a harmadik birminghami gólra már nem érkezett válaszuk. A mérkőzés statisztikája is egyértelmű hazai fölényről árulkodik:

Kapura lövések: 21:6
    Kaput eltaláló lövések 9:3
    Szögletek: 8:2
    Labdabirtoklási arány: 77% – 23%. (22:47:07)

90+8
    Lambert (Southampton) borítja fel a vendégek kapusát egy előreívelt labdánál, ez is lap.

90+7
    Osvaldo (Southampton) is végül megkapja a lapot.

90+6
    Weimann (Aston Villa) durva belépője robbantotta ki a tömegjelenetet, egy normális ország bajnokságában ezért pirosat adtak volna, de hát ugye Angliában vagyunk.

90+5
    Kakskodás a végén, Osvaldo a középpontban.

90+5
    Tartja a labdát az Aston Villa.

90+4
    Kis szöglet után Lallana ad be jobbról, de a labda túl magas, végül egy gyatra ollózási kísérlet zárja le a támadást.

90+4
    Lambert távoli lövése pattan szögletre.

90+2
    Osvaldo passzát Lambert fejeli középre, de Guzan résen van, és elcsípi a játékszert.

90+1
    Veszélyes játék miatt szabadrúgás a vendégek javára, ezzel most elmegy jó néhány másodperc.

90+1
    5 perc lesz a ráadás.

90
    Lambert bombázza telibe a sorfalat.

90
    10 tagú a sorfal.

89
    nagyon jó helyről jöhet szabadrúgás a hazaiak javára, szinte a tizenhatos vonala elől, sőt, a szög is kiváló!

89
    Ezt is kifejelik a birminghamiek.

89
    Szöglet a szentek javára.

88
    Lallana beadását Osvaldo fejeli vissza lövésre, de odaér egy vendég láb.

87
    Támadnak a hazaiak, hősiesen védekezik az Aston Villa.

Nagy Zalán

Gólok: 48. J. Rodriguez, 69. Osvaldo – 15. Agbonlahor, 64. Kozak, 80. Delph

Lapok:   82. Fonte (SOT), 90+7. Osvaldo (SOT), 90+8. Lambert (SOT) – 65. Kozak (ASV), 90+6. Weimann (ASV)

Southampton FC: Gazzaniga – Clyne(Fonte, 59.), Yoshida, Lovren, Shaw – Wanyama(Cork, a szünetben), Davis – Ward-Prowse(Osvaldo, 38.), Lallana, J. Rodriguez – Lambert
    Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Clark, Vlaar(Lowton, a szünetben), Baker, Luna – El Ahmadi(Weimann, 86.), Delph, Westwood – Kozak(Benteke, 66.), Agbonlahor

Játékvezetők: Jonathan Moss – Brooks, Collin

Nézőszám: 25000