Lombard Pápa FC – BFC Siófok 1:1 (vége) | Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza 0:2 (vége) | Pécsi MFC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
Győr – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Újpest FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Fehérvár 1:0 (vége)
Diósgyőri VTK
1:0 (1:0)
MOL Fehérvár FC
szerda 04.12.2013, 18:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Magyar Kupa

Solymosi Péter lefújja a mérkőzést, a DVTK hatalmas küzdelemben tartotta meg előnyét, a második félidőben hatalmasat javuló védekezése és az első félidőben kritikus helyzetekben mentő kapusa révén. Futács góljával tehát a miskolciak a nyolc között! Köszönöm az egész évi figyelmet, Diósgyőr búcsúzik erre az esztendőre, de februárban a Ligakupában jön a folytatás! Kellemes ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt kívánok minden kedves Olvasónak! (19:52:09)

90+3
    Brachi szabadrúgása elszáll a sorfal fölött, egyenesen Rajic kezébe!

90+3
    Solymosi tologatja még a diósgyőri sorfalat.

90+2
    Kostic kap sárgát reklamálásért.

90+2
    Szabadrúgás húsz méterre a kaputól! Gohér lépett oda Mamadunak, Brachi a labda mögött!

90+1
    Gohér fejeli ki Brachi beadását.

90
    William Alves erősítheti a védelmet a hosszabbításban, Augusto Batioja hagyja el a pályát. A hosszabbítás pedig három perc lesz.

89
    Megint Calatayud! Ezúttal Bacsa jut labdához az egyszemélyes kontra során, majd lövését vetődve tolja ki a vendégek hálóőre.

86
    Calatayud véd ezúttal óriásit! Gohér beadása után Nikházi fejel szép mozdulattal, a kapus pedig a levegőben úszva tolja ki a labdát a léc alól.

86
    Gohér előzi meg Gyurcsót és szabadít fel.

85
    Futács jön le, Takács Péter a helyén. Skandálást és tapsot kap a gólszerző is.

84
    Bacsa emeli be balról a labdát, Batiojának kicsit magas, így nem tud jól fejelni.

83
    Diósgyőri szöglet jöhet.

83
    José Gomes harmadik cserelehetőségét is elhasználja, Oliveira helyett Gyurcsó a pályán a hajrára.

82
    Nikolics kap nagy labdát, de lesen.

82
    Takács Péter lesz a második hazai csere majd.

81
    A szabadrúgást kifejelik, a kipattanóból Oliveira tüzel, Futácsot találja telibe.

70
    Brachi szabadrúgás jöhet a bal szélről, Vági szabálytalansága után.

79
    Sándor György hagyja el a pályát, a helyén Nikolics Nemanja.

78
    Nikolics áll be legközelebb, már a vonal mellett áll.

79
    Beszorul a Diósgyőr, már Futács sem volt elől a kivágott labdánál.

77
    Sándor ugrik meg egy kényszerítő után, Kádár ment az utolsó pillanatban.

76
    Evanildo lő ballal a tizenhatos sarkáról, Rajic védi a nem túl pontos, nem túl erős próbálkozást.

76
    Kádár indítaná Bacsát, aki egy fölösleges mozdulattal ellöki magát emberétől, szabadrúgás kifelé.

74
    Gomes ad be ballal, Rajic vadássza le ezt is.

73
    Ez a sarokrúgás sem volt veszélytelen, de a kapufánál Tóth vágta ki a labdát.

73
    Gohér szögletébe csúsztat Kostic, de a rövid saroknál újabb szögletre tisztáznak.

72
    Nikházi ugratná ki Batioját, Caneira lép közbe, szöglet.

71
    Vági passzolt Futácshoz, aki nem tudta jól átvenni a labdát, így odaértek a védők és felszabadítottak.

70
    Cserél Tomiszláv Szivics, Barczi vonul le, a nézők a nevét skandálva búcsúztatják, miközben a védekezésben jártasabb Nikházi foglalja el a helyét a pályán.

69
    Barczi ad kockázatos passzt saját tizenhatosa előtt Eleknek, aki viszont nem reszkíroz, kivágja a labdát.

68
    Elek szerez labdát és indítana, de Futácson kívül senki nincs jó helyen, a csatár pedig méteres lesen álldogál. Tehát ő sincs jó helyen, az akció pedig elhal.

67
    Batioja lebirkózásával mutatkozik be a frissen beállt légiós.

66
    Jön is a csere, Kleinheisler László helyén Evanildo folytatja.

66
    Evanildo az oldalvonal mellet, cserélni fog José Gomes.

65
    Gomes lő huszonnégyről, a kellemetlenül lepattanó labdát Rajic oldalra üti.

64
    Kleinheisler támasztja meg Eleket hátulról, szabadrúgás.

63
    Rajic nevét skandálja megint a publikum.

62
    Kádár fejel haza röviden egy előreívelt labdát, Zé Luis lecsap, de közeli lövését Rajic védi óriási bravúrral.

61
    Diósgyőri kontra a jobb szélen, Batioja kapja vissza a labdát, de az ígéretes helyzetet egy gyenge beadással tékozolja el.

60
    Kicsit még tovább sűrűsödött közben a köd, a pálya egyes részeit szinte nem is lehet látni.

59
    Oliveira harcol ki szögletet Vági mellet, Solymosi közben kimegy és rendre utasítja a hazaiak vezetőedzőjét, aki Futács ellen látott korábban egy meg nem ítélt szabálytalanságot.

58
    Caneira ügyetlenkedte oda majdnem a labdát Bacsának, végül azonban a diósgyőri támadóról megy ki a játékszer, kirúgás jöhet.

56
    Kleinheisler lógott meg Kádár mellől egy indítással, de a kifutó Rajic elpiszkálta előle a labdát. Közben Oliveirát ápolták, de már a pályán van.

55
    Brachi szabadrúgása is Rajic ölében köt ki.

54
    Vági András csúszik az őt megelőző Oliveira után, aki tovább tudott volna menni, de rövid gondolkozás után inkább elesett. Vági sárgul be.

52
    Barczi passzolt a feltutó Vági elé, aki az alapvonalról adott be, Tóth Balázs pedig tisztázott a tizenegyes pontnál.

50
    Oliveira tart rá csúnyán a felszabadítani igyekvő Vági lábára, aki egy kicsit lent marad, de aztán folytatja.

50
    Futács dühöng a kihagyott helyzeten, addig amíg egy sárgát nem kap érte,.

49
    Batioja lepi meg egy remek indítással a védőket és Futácsot, aki kiszorulva lő közelről, Calatayud véd.

49
    Tóth indítana az oldalvonal mentén, Vági fejeli ki.

46
    Gohér ment fejjel Kleinheisler elől, aki mégis labdához jut, de beadását elméretezi.

46

Pályán a csapatok, jön a második félidő.

Solymosi Péter lefújja az első játékrészt, amely felemás képet mutatott. A Videoton a félidő nagy részében dominált, több nagy ziccert is kialakított, ám gólt nem tudtak elérni, főleg az ihletett formában védő Nenad Rajicnak köszönhetően. A DVTK mintha nem tudott volna kiolvadni, mégis Gohér beadása és Barczi belepiszkálása után egy kezezésnek köszönhetően büntetőhöz jutottak, melyet Futács magabiztosan értékesített. Ezzel a hazaiaknál az előny, de nagyon oda kell figyelniük, egy vendég gól ugyanis már a Videoton továbbjutását jelentené.

45
    Brachi próbálta magát aktivizálni megint, de nem tudta átvenni Gomes lőtt passzát, amely így az alapvonalon ment ki.

44
    Kleinheisler találja meg egy hosszú labdával Oliveirát, aki Zé Luist indítaná egy löbböléssel, de Debreceni közbelép és kivágja a labdát.

43
    A diósgyőri cserék közül Takács és Nikházi melegít a kapu mögött, könnyen lehet, hogy a félidőben megpróbálja stabilizálni a középpályát Tomiszláv Szivics, de valószínűleg Debreceni Andráshoz is lesz egy-két szava.

42
    Zé Luis és Oliveira rohannak át a védelmen, utóbbi azonban nem tudja megtartani a labdát.

41
    Kleinheisler szöglete Rajic kezében végzi.

40
    Zé Luis tör be szép cselekkel a tizenhatoson belülre, Kádár keresztez, ismét kritikus helyzetben.

39
    Bacsa csinál meg a bal szélről megindulva egy szép cselt, majd próbál még egyet, de Caneirán fennakad, Solymosi szerint ráadásul szabályosan.

38
    Kleinheisler és Oliveira játszanak össze, a szép kombináció után Kleinheisler tüzel, méterekkel fölé.

37
    Megint Brachi ad be jobbról, Sándor nem tud lőni Kádár szorításában.

36
    Brachi keveredett le a szögletzászlóhoz, majd adott be félmagasan, épp az elcsúszó, de szerencsés Rajic ölébe.

34
    Jól tekeredett Gohér szöglete, Kádár csak centikkel marad le a hosszún.

34
    Jön a kontra is, Futács kap indítást, a visszaérő Tóth ment szögletre az utolsó pillanatban.

33
    Időközben vastag köd ereszkedett a pályára, alig látni a játékteret. Brachi távoli szabadrúgását Kádár fejeli ki.

32
    Sándor György lő a tizenhatos sarkáról jobbal, kapásból. Mellé, de sokkal.

31
    Pardon, nem üres a vendégszektor, körülbelül tíz fehérvári szurkoló elkísérte a csapatát a nagy távolságon és nagy hidegen át.

30
    Kleinheisler kapott labdát a bal szélen, lefutotta Vágit, majd – valószínűleg – beadási szándékkal az üres vendégszektorba emelt.

29
    Vági indítja jó érzékkel Batioját, aki azonban lendületből sem tudta átjátszani, a keményen, de szabályosan közbelépő Viniciust.

29
    Kádár előzi meg Zé Luist és szabadít fel Brachi indítási kísérlete után.

27
    Kleinheislert előzte meg Batioja, a fehérvári szélső második próbálkozásra vitte földre ellenfelét, szabadrúgás.

26
    Most, az elmúlt egy-két percben vette át először tartósabban az irányítást a hazai csapat, Gohér beadása tetőzte be a folyamatot. Calatayud volt azonban az egyetlen lehetséges célpont.

25
    Rajic végez el kirúgást, körülbelül hatodszor az elmúlt öt percben.

23
    Kostic szabálytalankodik a félpályánál, ezzel először ad magáról életjelt.

21
    Sándor lő huszonötről, mellé. Rajic késlelteti a kirúgást, csapatának össze kell szednie magát, mert nagy nyomás alatt tartják őket a vendégek.

20
    A szöglet után megint Zé Luis fejel, Rajic reflexmozdulattal hárít, majd a kipattanóból megint fejelő Luis újabb próbálkozását is védi. Kétségtelenül a kapus legszebb húsz perce volt ez az idényben, s a közönség már a nevét is skandálja.

19
    Rajic tragikus kirúgását veszi le Kleinheisler, aki két csel után Zé Luist indítja, akit viszont megint megver egy az egyben a kapus. Rajic a védés után majdnem megveri védőit.

18
    Brachi ad be magasan jobbról, Rajic zsákmánya a labda.

17
    Dalra fakadnak a diósgyőriek, az első negyed óra egyáltalán nem a hazaiaké volt, a végén mégis ők szereztek vezetést.

15
    A DVTK gólt szerzett!
    Vezet a Diósgyőr! FUTÁCS MÁRKÓ a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt, Calatayud a másik irányba dőlt! 1-0.

15
    Futács a labda mögött!

15
    Büntető! Gohér beadása után az egyik védő kézzel ért a labdába, Solymosi pedig azonnal a sípjába fújt!

14
    Kleinheisler forog a bal oldalon, majd teszi középre Gomes elé, aki Zé Luist indítja, a csatár viszont ezúttal magasan fölé durrantja a labdát tizenöt méterről.

12
    Zé Luis futja le látványosan Debrecenit, aki még épp időben ki tudja zárni testtel a csatárt és fel tud szabadítani, mielőttt újabb nagy ziccer alakul ki.

10
    Megint beragadnak a hazai védők, Oliviera azonban megint alulmarad Rajic-csal szemben.

9
    Gohér ível be egy szabadrúgást, amely üresen találja Futácsot, az asszisztens szerint azért, mert a támadó lesen volt. Ha így is volt, nem sokon múlt.

7
    A bambuló diósgyőri védelem mellett Oliviera kap hatalmas indítást Sándortól és indul meg Rajic felé, Kádár a lövés pillanatában beéri ugyan, de így is nagyot kellett védenie a diósgyőri kapusnak.

6
    Ígéretes Barczi-Futács összjáték hiúsult meg Futács pontatlan vissza passza miatt.

5
    Kis passzolgatás után Sándor indította volna Zé Luist, de Debreceni szépen lépett közbe.

4
    Kádár ível előre, Caneira előzi meg látványos fejessel Futácsot.

3
    Brachi nyomulna előre a jobb szélen, de a visszafutó Bacsa szerelni tudja.

1
    Azonnal diósgyőri akció bontakozik ki, Batioja indítja Futácsot, aki kisodródik, Váginak teszi hátra, de a jobbhátvéd ballal nem tud jó lövést megereszteni, lecsúszik a lábáról a labda.

1

A csapatok bevonultak a pályára és köszöntötték a nézőket, akik nem túl nagy létszámban képviseltetik magukat, részben a hideg, részben a hétköznapi időpont miatt, de így is körülbelül háromezren lehetnek.

A tribünön megjelenik egy nagy "SZERETÜNK MLSZ" feliratú drapéria. A szurkolók abban bízhatnak, hogy így talán elmarad a már-már szokásos büntetés és az üzenetet nem minősítik politikai tartalmúnak.

A harmadik mérkőzése lesz ez rövid időn belül a két csapatnak, a már említett fehérvári 0-0 előtt itt, Miskolcon is döntetlenre végeztek, a bajnoki mérkőzés eredménye 2-2 lett.

Gyülekeznek a miskolciak a fagyos időben a Diósgyőri Stadionban, kevesebb mint negyed óra múlva kezdődik a mérkőzés, melynek első felvonása Székesfehérváron 0-0-val ért véget.

Diósgyőri VTK: Rajic – Vági, Kádár, Debreceni, Gohér – Elek, Barczi – Batioja, Kostic, Bacsa – Futács
    cserék: Gelei, Alves, Takács, Abdouraman, Gosztonyi, Nikházi, Boros
    vezetőedző: Tomiszláv Szivics

Videoton FC: Calatayud – Brachi, Vinicius, Caneira, Gomes – Kleinheisler, Tóth B., Sándor, Oliveira, Mamadu – Zé Luis
    cserék: Tujvel, Evanildo, Nikolics, Tavares, Hudák, Lelis, Gyurcsó
    vezetőedző: José Gomes

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán, Horváth.

Hamarosan kezdődik a Magyar Kupa nyolcaddöntője Miskolcon, ahol a Diósgyőr vendége a Videoton csapata lesz. A vendégek a 2., a hazaiak a 3. helyen állnak az OTP Bank Ligában, így papíron ez a legrangosabb összecsapás a fordulóban.

Ugyanakkor mindkét együttes botladozott kicsit az utóbbi fordulókban, így most az is a tét, hogy melyikük zárja elégedettebben az őszt és készülhet három fronton a tavaszi küzdelmekre.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.