Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (hosszabbítás vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 10.03.2014, 17:45 • Érsekújvár • MOL Liga

A hosszabbítás első másodpercétől érezhető volt, hogy az Érsekújvár rámegy arra, hogy még emberelőnyben megpróbálja az első percben eldönteni a találkozót és be is jött a taktikájuk.
    Ezzel a győzelemmel az Újvár 2-0-ás előnyből várja a két brassói mérkőzést. Polc elképesztően jól védett ma, főleg a harmadik harmadban, de mivel szinte folyamatosan nyomás alatt volt a kapuja, a nagy számok törvénye alapján várható volt, hogy előbb-utóbb betalálnak a hazaiak. Megérdemelt győzelem, mert jóval több lövés, jóval több veszélyes támadás a hazai részről.
    A végeredmény tehát Nové Zámky – Corona Brasov: 3-2!
    Összesítésben Érsekújvár – Brassó: 2-0.
    Következnek a brassói találkozók a hét közepétől, köszönöm a figyelmet!
    ---- (20:27:56)

60:28
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Huszonnyolc másodperccel a hosszabbítás megkezdése után Uram jobbról tálalt középre KAMES Vladimir elé, aki középről bebombázta még mindig emberelőnyben, így ezzel el is döntötte a mérkőzést a hazai csapat! 3-2!
    Gólpassz: Uram, Kowalczyk.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Belefutottunk egy hosszabbításba, hősiesen védekezett a Brassó és megőrizte a döntetlent. Most 15 perc jégfelújítás, majd húsz perc játék a "negyedik harmadban". Az utolsó tíz perc alapján az Érsekújvár közelebb áll a győzelemhez, de a jégkorongban elég egy jó kontra és a hirtelen halálban már bármi megtörténhet.
    Jelenleg tehát 2-2, maradjanak velünk, szűk negyed óra múlva folytatjuk!
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:35
    Kames kapáslövése, Polc ezt is védi.

59:10
    Utolsó perc, emberelőnyben támad a Nové Zámky.

58:50
    Kames lőtt kapura középről, Polcot nem zavarta meg.

58:37
    Stefanka lövése pattan meg, jobbról kísérletezett. Közben Zsók kap kiállítást, kettő percre le kell ülnie, 1,5 percig a végén még emberelőnyben az Érsekújvár.

58:15
    Átkerül a túloldalra, Chovan a biztonság kedvéért magához veszi a korongot. Időkérés a Brassó részéről.

58:05
    Az utolsó két percbe léptünk, érik a hosszabbítás.

57:36
    Polc eddig a harmadik harmad hőse, ismét véd, majd elmozdul a kapu, Dubec ráesett, szerencsére nem komoly a gond.

57:05
    Frolik keresztpassza balról túl hosszú, pedig Baron már érkezett volna.

56:33
    Polc messzire kivetődve a kapujából véd, egy keresztpasszot csíp el így.

56:10
    Fáradni látszik a Brassó, már csak helyenként 1-1 kontrára futja az erejükből, de egyelőre remekül ellenállnak a nyomásnak.

55:35
    Keresztpassz a túloldalon sikertelen, ismét jöhet az Érsekújvár, Frolik azonban mellé lő.

54:40
    Megúszott egy tűzijátékot most a Brassó, Polc legalább négyszer védett, de a tömörülésben nem is lehetett látni, kik lőttek, Hurtaj és Weissmann biztosan lőttek kapura. Hatalmas helyzet volt!

54:03
    Stefanka középen került lövőhelyzetbe, tüzelt is a kék vonal közeléből, a bal felsőből szedte ki könyökkel Polc!

Gólok és gólpasszok: 2. Weissmann (Frolik), 38. Uram (Stefanka, Hrudik), 61. Kames (Uram, Kowalczyk) – 26. Nagy (Saluga), 28. Saluga (Molnár, Wehrs)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Stefanka, Hrudik, Kowalczyk, Uram – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik – Korytko, Ruzicka, Stefanka, Král, Dubec
    Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Molnár, Saluga, Dornic, Nagy – Péter, Mastaleriu, Zsók, Gliga, Hietamaki – Antal, Butochnov, Pysarenko, János, Petres – Bálint, Márton

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Kincses Gergely