Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (hosszabbítás vége)
3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 10.03.2014, 17:45 • Érsekújvár • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik.

Jókora meglepetés született a MOL-ligában azzal, hogy nem jutott be magyarországi csapat a döntőbe. Az Érsekújvár és a Brassó feszül egymásnak, négy nyert mérkőzésig tart a döntő. Az első két összecsapást vasárnap és hétfőn Érsekújváron vívják a felek. Ez a második összecsapás lesz, vajon meg tudja-e verni a Brassó idegenben az Érsekújvárt?
    Az első mérkőzésen, bár vezetett a vendég Brassó, végül felőrölte ellenfelét az Érsekújvár és magabiztos 4-2-es győzelmet aratott egy szenzációs utolsó harmaddal. Az elsőt tehát behúzta az Újvár, vajon tud-e újítani a Brassó rögtön a rá következő napon?
    A meccs hétfőn este 17:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Stefanka, Hrudik, Kowalczyk, Uram – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik – Korytko, Ruzicka, Stefanka, Král, Dubec

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Molnár, Saluga, Dornic, Nagy – Péter, Mastaleriu, Zsók, Gliga, Hietamaki – Antal, Butochnov, Pysarenko, János, Petres – Bálint, Márton

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Kincses Gergely.

00:01

00:30
    Polc első védése, Uram próbálkozott középről. Azonnal támadott tehát az Érsekújvár.

01:20
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Máris góllá érett a hazai fölény, meghúzta középen WEISSMANN Erik, balra sodródott, takarásból tüzelt, Polc nem tudta védeni a bal felsőbe zúduló bombát. Gyors gól az Újvártól! 1-0! Gólpassz: Frolik Martin.

01:48
    Wehrs tüzelt a vendégektől középen, Chovan bravúrral hárított!

02:05
    Remekül kezdődik tehát a mérkőzés, remélhetőleg sok gólt láthatunk ma.

02:20
    Saluga lőtte keresztbe balról, azonban mindenki előtt elsuhant, veszélyes volt.

03:00
    Ruzicka jobbról próbálkozott, de nem tudott kapura fordulni, azonban marad a harmadban továbbra is.

03:55
    A gól óta kiegyenlítettebb a játék, a Brassó is fel-fel tud jutni a kapuhoz, az Újvár tilos felszabadítása miatt az ő harmadukban a buli.

04:20
    Weissmann kotorta ki a korongot a harmadból, de Saluga visszaszerzi, Pysarenko azonban elveszíti.

04:24
    Kames maradt lent a saját harmadában a jégen, de folytatni tudja szerencsére az összecsapást, bár egyelőre kisebb szájsérülést látni rajta.

05:00
    Ellentámadás a túloldalon, Polc védett egy jobb oldali lövést.

05:15
    Péter Róbert tüzelt a brassóiaktól balról, fordulás után, óriásit védett Chovan!

06:00
    Felszabadult a hazaiak kapuja, ám Kowalczyk indítása túl hosszú, tilos felszabadítás.

06:26
    Saluga reklamál magas botot, sikerrel. Hurtaj a kiállított két percre. Emberelőnyben a Brassó!

07:00
    Saluga és Dornic adogatnak a kapu előtt, de lövés egyelőre nincs.

07:30
    Remek Újvári védekezés, továbbra sincs lövés.

07:50
    Végig a támadó harmadban a Brassó, de nincs egyelőre lövés!

08:35
    Kiegészült a Nové Zámky, nem sikerült lőnie a Brassónak, elképesztően jól védekeztek!

08:57
    Wehrs próbált egészen közelről lőni, Chovan könnyen hárította.

09:45
    Fellélegezhet az Érsekújvár, felszabadultak a nagy nyomás alól.

10:05
    Dornis lőtt kapura balról, mellé ment a rövid oldalon.

10:11
    Buli az Újvári kapu előtt, nem tudja most tartósan megtartani a korongot a hazai csapat, nyom a Brassó.

10:45
    Kikerült a korong, Zsók újra visszavitte a támadó harmadba.

11:05
    Zsók passzolt Péterhez, aki középről egészen közelről próbálta a kapus lába között betenni a korongot, Chovan bravúrral hárított!

11:30
    Bálint hámozta át magát a védelmen, balról fonákkal próbált lőni, Chovan megint jól zárta a szöget. Nyom a vendégcsapat egyértelműen!

11:49
    Dubec egy kontra végén balról lőtt kapura, Polc jól zárta a rövid oldalt!

12:55
    Lövés nélkül folyik a játék egy ideje, közben ismét áttevődött a sötét mezesek harmadába. (A Brassó játszik sárgában, az Érsekújvár sötét mezben)

13:54
    Kiállítás a Brassó csapatánál, Caladi maradt a jégen, vérzik a szája, ebből 2+2 perc lehet.

13:54
    Továbbra is egyeztetnek a bírók az esetről.

13:54
    Molnár Zsolt a büntetőpadon, Bálint is. A pontos büntetés még nem ismert, de biztosan több sima kettő percnél emiatt. 2+10 perc a döntés. Bálint biztosan nem jöhet vissza ebben a harmadban.

14:50
    Közben zajlik az újvári emberelőny, de egyelőre lövés nélkül.

15:25
    Nem tett jót az iramnak ez a hosszú kényszerszünet.

16:00
    Molnár visszatért, lejárt a 2 perc, Bálint ugye még jó ideig nem jöhet. Ezt az előnyt látványosan elherdálta az Érsekújvár.

16:21
    Chovan messzire kijött a kapujából és ott kapta fel a korongot, de nincs kiállítás.

16:34
    Caladi lőtt kapura középről, Polc hárította ezt is.

17:30
    Komoly helyzet, Chovan karral hárította Gliga lövését középről!

17:58
    Hrudik középről tüzelt tisztán, Polcon nem tudott kifogni.

18:19
    Podstavek lőtt balról, Uram jobbról, majd Kowalczyk megint ismételt jobbról, Polc mindannyiszor bravúrral védett!

19:00
    Antal blokkolta Baron lövését középről.

19:00
    Játék késleltetése miatt két perces kiállítást kapott Mastaleriu. Újabb emberelőny az Újvár javára.

19:20
    Uram csusszant lesre a jobb oldalon. Ha nincs különleges esemény, akkor a 2. harmadot előnyben kezdheti a hazai csapat.

19:50
    Nagyon kényelmesen támadgat az Érsekújvár, a legvégén még Weissmann tüzelt balról, de blokkolták.

20:00

Nagyon gyors góllal vezetést szerzett az Érsekújvár a harmad elején, utána egy 5-6 perces időszakban a Brassó látványosan és erősen nyomott egy kiállítás alatt és utána is még jó ideig. Nem sikerült a vendégeknek kihasználniuk, majd a brassói kiállítások közben ismét áttevődött a játék a brassói harmadba. Aktívabb és több helyzete van az Érsekújvárnak, megérdemelten vezetnek a maratoni hosszúságú, 36 perces harmadot követően.
    Egyelőre tehát 1-0 az állás, semmi sem dőlt el,
    Maradjanak velünk a második és harmadik játékrészre a szünet után!
    ----

20:01

20:40
    Most sem kapkod az átnyúló emberelőnyben egyelőre az Újvár.

21:00
    Podstavek a végén azért tudott lőni középről, de nem sikerült túl erősre a lövés, Polc könnyedén hárította.

21:40
    Ezt is nagyon olcsón megúszta a Brassó.

22:20
    Wehrs emelte ki feleslegesen és látványosan a korongot, két percre kiáll játék késleltetése miatt. Újra előnyben az Érsekújvár.

22:41
    Uram lőtt takarásból jobbról, Polc bravúrral hárít.

23:13
    Uram cselezett remekül középen, jobbról fonákkal kapura tette, Polc a karjával ütötte ki a korongot.

24:05
    Hurtaj jobbról tüzelt, majd Kames ismételt középről, Polc remekül védett mindkét esetben! Többet tett ebben az előnyben az Érsekújvár eddig, mint az előző kettőn együttvéve.

24:58
    Dubec lőtt jobbról, Gliga blokkolt, ellentámadás jön a Brassótól.

25:19
    A Brassó támad jelenleg, de a pakk kicsusszan a támadó harmadból.

25:37
    Jobbról tudott tüzelni Hietamaki egy szép támadás végén, Polc kapta le a felső sarokból!

25:51
    A Brassó gólt szerzett!
    A buli után NAGY Csaba elé pattant a korong, aki a jobb oldalról kapura bombázta a kék vonal közeléből. Egyenlít a Brassó, 1-1! Gólpassz: Saluga Martin.

26:29
    A gól óta újra az Újváriak támadnak, de nem történt azóta veszélyes lövés.

26:50
    Polc védte Frolik középről leadott közeli lövését remekül!

27:05
    Lesre csúszott Molnár Zsolt, buli a harmadon kívül.

27:12
    Megfordította az állást a Brassó! Molnár Zsolt lőtt jobbról, Chován remekül védett, ám éppen SALUGA MARTIN elé pattan, aki balról a félig üres kapuba bombázta! 1-2! Gólpassz: Molnár, Wehrs.

27:50
    Hihetetlen, kimondottan fölényben volt ebben a harmadban eddig az Érsekújvár, mégis két gólt szerzett a Brassó!

27:55
    Hurtaj tüzelt jobbról a körből, Polc zárta remek ütemben a lábait.

29:05
    Stefanka vitte be a korongot a támadó harmadba, ott azonban lekapcsolták a keresztpasszát.

30:10
    Podstavek szólózhatott a bal oldalon egy védelmi hibát követően, ám nem sikerült túljárnia Hietamaki eszén, aki végig követte és zavarta, nem sikerült kapura fordulnia és lőnie!

31:00
    Weissmann a bal oldalon került komoly helyzetbe, a kapu mögül cselezett vissza, a rövid oldalon próbálta kapura tenni, Polc hatalmasat védett.

31:19
    Ismét Weissmann a bal oldalon húzta meg, lövésre szánta el magát, Polc újabb komoly védését láthattuk.

31:51
    Polc védett óriásit ismét Caladi tüzelt középről.

32:26
    Podstavek húzta meg a jobb oldalon, a kapus elé került, Polc védett a lepkés kesztyűjével, elmozdult a kapu, áll a játék.

32:50
    Ismét a brassói harmadban telepedett le az Érsekújvár, de egyelőre nem sikerült gólt szerezniük, nyomnak a hazaiak.

33:25
    Polc fogott ismét egy komoly lövést balról, Dubec tüzelt.

34:00
    Ellentámadás a túloldalon, Nagy Csaba tüzelt jobbról, Chovan védett. Buli következik.

34:42
    Stefanka jobbról lefordult a védőjéről, komoly helyzetben tüzelt, Polc védte a jobb lábával! A túloldalon pedig Antal Zsombor lőtt kapura, Chovan is jól helyezkedett.

35:53
    Hietamaki lőtt jobbról, nem volt túl erős lövés, Chovan védte, de a buli az újvári harmadban lesz.

36:06
    Mastaleriu tüzelt balról, Chovan a testére szorítva védett, újabb buli.

36:45
    Podstavek ütőjéről lecsúszott a korong lövés közben, így messze kapu mellé ment. A túloldalon az Újvár elcserélte magát, brassói helyzet, Hietamaki a kapusba lőtte.

37:10
    Frolik a túloldalon ziccerben vihette kapura, Polc hatalmasat védett!

37:30
    Parázs helyzetek után kipattan a korong a játéktéren túlra. Kis szünet a játékosoknak.

37:45
    MAREK URAM használta ki az Érsekújvár helyzetét, hatalmas mozdulat volt, a kapu mögött állt Uram, aki a kaputól balra hátulról visszahúzta a bot tollával a korongot és hátulról húzta be a hálóba! Szépségdíjas találat! 2-2! Gólpassz: Stefanka, Hrudik.

38:55
    Megélénkült a közönség újra, Weissmann is támadásban, Siskához passzolt, aki balról óriási bombát eresztett meg, pár centivel a hosszú alsó mellett suhant el a pakk!!

39:45
    Molnár előtt komoly lehetőség, de a keresztpassznál nem jött senki. Majd egy tömörülés középen az újvári kapu előtt, Saluga kétszer nem tudott kifogni Chovanon, és még Molnár érkezett ismételni középről, ezt is fogta Chovan.

40:00

Kimondottan jó a mérkőzés, sok helyzet, sok lövés, fordulatokban is bővelkedik. Megjósolhatatlan, kié lesz a győzelem. Mezőnyben többnyire az Érsekújvár dominált ebben a húsz percben, ám a Brassó kétszer is eredményes tudott lenni, az Újvár egyenlített a végén, majd az erdélyi csapat kis híján újra megszerezte a vezetést.
    Jelenleg tehát 2-2 az állás, maradjanak velünk a szünet után a harmadik harmadra is!
    ----

40:01

40:40
    A Nové Zámkyé lett az első támadás, de megszűrték a brassói védők.

41:25
    Sucharda lőtt a kék vonal közeléből, a palánkon csattant, túl széles lett.

41:52
    Újvári lövést követően a védőhálóban köt ki a korong, buli következik.

41:52
    Áll a játék, egy törött bot okozott elváltozást a büntetőpad előtti plexin és környékén. Biztonsági okokból most ezt próbálják orvosolni.

42:00
    Komoly ragasztással oldották meg a problémát. Újra játékban a korong.

42:37
    Péter Róbert ütötte tilosra.

43:30
    Frolik jobbról fonákkal lőtt, kapu mellé, ebben több volt jóval.

44:05
    Hietamaki tüzelt, Chovan mutat be egy újabb remek védést!

45:10
    Nem lett lövés ebből a helyzetből, pedig Frolik után Hurtaj is érkezett, ám a visszapassz derékmagasságban jött, a védők fel tudtak szabadítani.

45:55
    Régóta nincs lövés, mezőnyjáték folyik a pályán.

46:40
    Uram tüzelt balról, Polc sikerrel hárított!

47:15
    Frolik aktív, a bal oldalról lőtt kapura, Polc védett. 10 másodperc múlva egy védelmi hiba, Pysarenko eladta, három az egyben vihették a brassói kapura a hazaiak, Hurtaj azonban Polcba lőtte a ziccert jobbról!

47:55
    Molnár lövése veszélyes középről, pár centivel elkerüli a kaput a bal oldalon.

48:25
    Stefanka középen tüzel, Polc véd óriásit, majd a bal oldalról ismételhetett nagyon kiszorítva, de üres kapura, de elsuhant a gólvonal előtt, nagyon éles volt már a szög!

49:10
    Bálint lövés helyett a jobb oldalra passzolt Nagy Csabához, aki a kapuhoz nagyon közel állva, jobbról tüzelt, Chovan védte meg a hálóját!

49:45
    Chovan újabb védése, megint Nagy Csaba lőtt, most középről, a kapus ki tudja ütni.

50:05
    Molnár jobbról Saluga elé tálalt, aki középen picit lemaradt a korongról, így nem tudott bele igazán erőt adni, mellé ment.

50:45
    Stefanka lövése után Uram jobbról a kapu mellett ismételhetett, Polc a helyén volt.

51:22
    Weissmann ismételhetett balról nagy helyzetben, Frolik jobb oldali lövése után, Polc mindkét esetben remekül zárta a szöget és hárított!

52:10
    Sokat birtokolja a korongot a Brassó, de az Újvárnak több lövése van így is.

52:27
    Polcik lőtt balról, uram visszapassza után, Polc másodszorra hárított.

52:32
    Polc fejvédőjéről pattant vissza egy lövés, áll a játék.

53:10
    Dornic került lövőhelyzetbe a kapu előtt közvetlenül, Chovan védett.

53:50
    Tilos felszabadítás a brassóiaktól. Az utóbbi néhány percben nyomás alatt a Brassó, de most Antal szökött meg, jobbról tüzel, Chovan pedig kirúgja!

54:03
    Stefanka középen került lövőhelyzetbe, tüzelt is a kék vonal közeléből, a bal felsőből szedte ki könyökkel Polc!

54:40
    Megúszott egy tűzijátékot most a Brassó, Polc legalább négyszer védett, de a tömörülésben nem is lehetett látni, kik lőttek, Hurtaj és Weissmann biztosan lőttek kapura. Hatalmas helyzet volt!

55:35
    Keresztpassz a túloldalon sikertelen, ismét jöhet az Érsekújvár, Frolik azonban mellé lő.

56:10
    Fáradni látszik a Brassó, már csak helyenként 1-1 kontrára futja az erejükből, de egyelőre remekül ellenállnak a nyomásnak.

56:33
    Polc messzire kivetődve a kapujából véd, egy keresztpasszot csíp el így.

57:05
    Frolik keresztpassza balról túl hosszú, pedig Baron már érkezett volna.

57:36
    Polc eddig a harmadik harmad hőse, ismét véd, majd elmozdul a kapu, Dubec ráesett, szerencsére nem komoly a gond.

58:05
    Az utolsó két percbe léptünk, érik a hosszabbítás.

58:15
    Átkerül a túloldalra, Chovan a biztonság kedvéért magához veszi a korongot. Időkérés a Brassó részéről.

58:37
    Stefanka lövése pattan meg, jobbról kísérletezett. Közben Zsók kap kiállítást, kettő percre le kell ülnie, 1,5 percig a végén még emberelőnyben az Érsekújvár.

58:50
    Kames lőtt kapura középről, Polcot nem zavarta meg.

59:10
    Utolsó perc, emberelőnyben támad a Nové Zámky.

59:35
    Kames kapáslövése, Polc ezt is védi.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

Belefutottunk egy hosszabbításba, hősiesen védekezett a Brassó és megőrizte a döntetlent. Most 15 perc jégfelújítás, majd húsz perc játék a "negyedik harmadban". Az utolsó tíz perc alapján az Érsekújvár közelebb áll a győzelemhez, de a jégkorongban elég egy jó kontra és a hirtelen halálban már bármi megtörténhet.
    Jelenleg tehát 2-2, maradjanak velünk, szűk negyed óra múlva folytatjuk!
    ----

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:28
    Huszonnyolc másodperccel a hosszabbítás megkezdése után Uram jobbról tálalt középre KAMES Vladimir elé, aki középről bebombázta még mindig emberelőnyben, így ezzel el is döntötte a mérkőzést a hazai csapat! 3-2!
    Gólpassz: Uram, Kowalczyk.

A hosszabbítás első másodpercétől érezhető volt, hogy az Érsekújvár rámegy arra, hogy még emberelőnyben megpróbálja az első percben eldönteni a találkozót és be is jött a taktikájuk.
    Ezzel a győzelemmel az Újvár 2-0-ás előnyből várja a két brassói mérkőzést. Polc elképesztően jól védett ma, főleg a harmadik harmadban, de mivel szinte folyamatosan nyomás alatt volt a kapuja, a nagy számok törvénye alapján várható volt, hogy előbb-utóbb betalálnak a hazaiak. Megérdemelt győzelem, mert jóval több lövés, jóval több veszélyes támadás a hazai részről.
    A végeredmény tehát Nové Zámky – Corona Brasov: 3-2!
    Összesítésben Érsekújvár – Brassó: 2-0.
    Következnek a brassói találkozók a hét közepétől, köszönöm a figyelmet!
    ---- (20:27:56)

Gólok és gólpasszok: 2. Weissmann (Frolik), 38. Uram (Stefanka, Hrudik), 61. Kames (Uram, Kowalczyk) – 26. Nagy (Saluga), 28. Saluga (Molnár, Wehrs)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Stefanka, Hrudik, Kowalczyk, Uram – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik – Korytko, Ruzicka, Stefanka, Král, Dubec

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Kincses Gergely