Budaörs – Újpest FC 1:3 (vége) | Hévíz SK – Ferencvárosi Torna Club 0:8 (vége) | Nyíradony VVTK – KTE-Phoenix Mecano 0:8 (vége)
Soroksár – Lombard Pápa FC 2:0 (vége) | Csornai SE – Budapest Honvéd FC 0:2 (vége) | Testvériség SE – Fehérvár 0:7 (vége)
– Diósgyőri VTK 0:4 (vége)
Hévíz SK
0:8 (0:6)
Ferencvárosi Torna Club
szerda 13.08.2014, 17:00 • Hévíz SK Sporttelep, Hévíz • Magyar Kupa

Thomas Doll, az FTC edzője: "Ez ma egy jó edzés volt nekünk egy lelkes ellenféllel szemben, jó talajon, az első félidőben rengeteg góllal. Örülök, hogy Lauth is megszerezte végre első góljait, sokat jelenthet az önbizalmának a folytatásban. Elégedett vagyok játékosaim mai teljesítményével." (18:53:51)

Koller Zoltán, a hazaiak mestere: "Keveset láttam viszont abból, amire kíváncsi voltam meccs előtt. Labdabirtoklásban többet vártam, sok volt nálunk a ki nem kényszerített hiba, ami talán az izgalom számlájára írható. Sajnálom, hogy nem tudtunk legalább egyszer betalálni. Nekünk a hétvégi, Gellénháza elleni első bajnoki most az igazán fontos mérkőzés."

Nagy különbségű győzelemmel, simán jutott tovább negyedosztályú ellenfelével szemben a Ferencváros. Az első félidőben, annak is a legelején már eldőlt minden, utána ferencvárosi örömjátékot láttunk Lauth, Havojic, Kukuruzovic és a többiek vezérletével. A második félidő már szorosabb volt, a kissé visszavevő FTC ellen már hévízi helyzetek is akadtak, de a fővárosi zöld-fehérek mégis növelni tudták előnyüket. Ilyen különbséggel is megérdemelt a Fradi sikere.

90

90
    A jobb oldali szöglet után Pavlovic ment a hosszúra fejjel, Bosnjak pedig a mezőnybe vágja a labdát.

90
    Boros lépne ki a jobb szélen, végül Jova ment előle lábbal szögletre.

89
    Csilus, Nagy Dominik a labda útja, a balról középre tett játékszer azonban megpattan egy védőn, így a kivetődő kapus menteni tud Lauth elöl.

88
    Kiss harcol ki szabadrúgást Nagy Dominikkal szemben a Fradi térfelén.

87
    Vasas bal oldali beadását Pavlovic fejeli a mezőnybe, a kontra végén az indítás pedig lesen találja Lauthot.

87
    Lauth passza után Fisli előzi meg szépen Csilust a tizenhatos vonalánál.

86
    Kukuruzovic jobb oldali szöglete után Lauth elöl vágják ki a labdát a mezőnybe a hazai védők.

85
    Havojic passza után Csilus lő a rövid felső sarokra a tizenhatos jobb sarkától, Horváth kapus fölé tolja a labdát.

84
    Kiss emel középre, Batik és Pavlovic együttes erővel állítja meg Nagy Bendegúzt a tizenhatos vonalánál.

84
    Pavlovic emelése nem jó középre, a kilépő Horváth kapusé a labda.

83
    Cukic vagy 30 méterről lő magasan a bal felső sarok fölé.

82
    Havojic jobb oldali beadása után Lauthot szerelik a hazai védők a tizenhatoson belül.

82
    Kezezés Cukiccsal szemben, szabadrúgás a vendégeknek a hévízi térfél közepéről.

81
    A megsérült Mateos beballagott az öltözőbe, így az utolsó bő 10 percben tíz emberrel játszik majd a Ferencváros.

80
    Fisli próbálkozott kitörni középen, de Jova segítségével menteni tudtak előle a vendégvédők, a kontra végén Nagy Dominik kiugratása találja lesen Csilust.

Attila Varsányi

Gólok: 9. Lauth, 13. Lauth, 22. Kukuruzovic, 27. Böde, 34. Havojic, 44. Havojic, 48. Csilus, 62. Lauth

Hévíz SK: Horváth I Gábor – Herbály, Fisli, Vasas, Rácz, Kiss, Keszthelyi, Hetesi (71. Boros), Fekete (46. Nagy B.), Horváth II Gábor, Horváth Máté (71. Torsa). Edző: Koller Zoltán
    Cserék: Szabó (k), Boros, Torsa, Horváth Márió, Nagy B.

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Nalepa (46. Csilus), Pavlovic, Mateos, Bosnjak, Havojic, Kukuruzovic, Cukic, Nagy Dániel (46. Nagy Dominik), Böde (46. Batik), Lauth. Edző: Thomas Doll
    Cserék: Tarczy (k), Batik, Nagy Dominik, Busai, Csilus, Ugrai

Játékvezetők: Szőts – Farkas, Pápai