RK Radnicki Kragujevac – CSM București 26:32 (vége) | Vác – Cegléd 35:25 (vége) | Orosháza – Cegléd 29:22 (vége)
Gyöngyös – CSU Politehnica Timisoara 27:28 (hosszabbítás vége) | Vác – RK Radnicki Kragujevac 35:32 (vége) | Balatonfüred – CSM București 29:25 (vége)
hosszabbítás vége
B.Braun Gyöngyös KK
27:28 (11:14)
CSU Politehnica Timisoara
vasárnap 17.08.2014, 13:30 • Eötvös téri Sportcsarnok, Orosháza • Gyopárosfürdő kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik..

Az orosházi nemzetközi torna ötödik helyéért a két csoportharmadik, azaz a Gyöngyös és a temesvári Politehnica csap majd össze. A gyöngyösiek két vereséggel kezdték a tornát, 31:30-ra kaptak ki a Radnicskitől, majd 27:24-re a bukaresti CSM-től. Ezt követően azonban 22:19-re legyőzték a házigazda orosháziakat, s ezzel kaparintották meg a csoport harmadik helyét.

A temesváriak 27:26-ra kaptak ki első meccsükön a váciaktól, majd 32:28-ra verték a Ceglédet. Harmadik mérkőzésükön 25:25-ös döntetlenre végeztek a Balatonfüreddel, s ezen a helyosztón egyértelműen ők számítanak inkább esélyesnek.

A gyöngyösiek sárga mezben, fekete nadrágban játszanak majd, a temesváriak lila mezben és fekete nadrágban.

B.Braun Gyöngyös KK: 1 Hudák, 12 Holló, 16 Tamási – 5 Sándor, 7 Iváncsik, 14 Bakos, 15 Varsandán, 17 Tóth, 19 Munkácsi, 20 Hajdu, 22 Nagy, 23 Debreczeni, 24 Marczinkó, 31 Szalafai, 54 Koncz. Edző: Gulyás István

CSU Politehnica Timisoara: 1 Daskazovitsi, 12 Stanescu, 16 Vizceanu – 2 Darius, 7 Cazin, 8 Chikovani, 15 Fenici, 19 Ursu, 20 Szentpéteri, 22 Irinescu, 28 Irimias, 39 Grigoras, 82 Ciubotariu, 84 Kaftin, 89 Santeiu. Edző: Stefan Constantin

Játékvezetők: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor.

Jegyzőkönyvvezetőre és órakezelőre is várunk még a csúszás közepette, így egyelőre mindkét csapat melegít.

A gyöngyösiek kezdik a meccset.

1

1
    BAKOS balátlövőből talál a rövid sarokba. (1:0) (1:0)

2
    Chikovani lövését védte Hudák, a gyöngyösieké a labda. (1:0) (1:0)

2
    Marczinkó passzát TÓTH ÁDÁM lövi be a jobb szélről. (2:0) (2:0)

3
    Beállóban szabálytalanok a románok, de közben Varsandán kap sárga lapot. (2:0) (2:0)

4
    Egy elveszettnek hitt labdát gyűjt be VARSANDÁN a bal szélen, s a hosszú sarokba lő. (3:0) (3:0)

4
    CIUBOTARIU talál a hosszú sarokba a bal szélről. (3:1) (3:1)

5
    Chikovanit küldik ki két percre, de rossz a gyöngyösi passz a jobb szélre Tóth felé. (3:1) (3:1)

5
    FENICI lő szép gólt balról a hosszú sarokba. (3:2) (3:2)

6
    Belemenés Sándornál, indulhatnak a temesváriak. (3:2) (3:2)

6
    GRIGORAS jobbátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú sarokba. (3:3) (3:3)

7
    Marczinkó lövése fölé száll, de szabaddobást kap közben. (3:3) (3:3)

8
    A balról betörő Hajdu harcol ki hétméterest. (3:3) (3:3)

8
    NAGY BENCE lövi a büntetőt a jobb sarokba. (4:3) (4:3)

9
    CHIKOVANI balról betörve óriási gólt lő a hosszú felső sarokba. (4:4) (4:4)

9
    Válaszként a középen betörő BAKOS eredményes. (5:4) (5:4)

9
    FENICI tör be középen, s védőjét is magával sodorva lő a kapu közepébe. (5:5) (5:5)

10
    TÓTH ÁDÁM leindítás végén eredményes, miután itt Nagy, ott Chikovani hagyott ki helyzetet. (6:5) (6:5)

11
    Belemenés Chikovaninál, de a leindítás végén Debreczeni beállóból ziccert hibáz. (6:5) (6:5)

12
    Grigoras átlövése lejön a sáncról, sarokdobás. (6:5) (6:5)

12
    Belemenés megint Chikovaninál, indulhat a Gyöngyös akciója. (6:5) (6:5)

13
    Sándor lövését védte a kapus, a lerohanás végén jobb kettőből GRIGORAS értékesíti a ziccerét. (6:6) (6:6)

14
    SÁNDOR a bal szélről lő egészen parádés gólt a hosszú felső sarokba. (7:6) (7:6)

14
    A Fenicivel szemben szabálytalan Debreczeni mehet ki két percre. (7:6) (7:6)

14
    A középen betörő IRINESCU lő magabiztosan a bal alsó sarokba. (7:7) (7:7)

15
    Belemenés Marczinkónál, de a leindítás közben rosszul passzolnak balra a temesváriak, így támadhat a Gyöngyös. (7:7) (7:7)

16
    Marczinkó eladta a labdát, a pályán egyedül végigrobogó CIUBOTARIU lövi be a ziccert. (7:8) (7:8)

16
    Hajdu lövése kapufa, de a túloldalon Ciubotariu is hibázik a bal szélről. (7:8) (7:8)

17
    Gyöngyösi technikai hiba támadásban, indulhatnak a temesváriak. (7:8) (7:8)

18
    Fenici passzát IRINESCU pöccinti estében, beállóból a bal sarokba. (7:9) (7:9)

18
    Gyöngyösi időkérés. (7:9) (7:9)

18
    Rossz passz jobbra Hajdu felé, indulhat a Poli támadása. (7:9) (7:9)

19
    IRINESCU jobbról betörve pattint a hosszú sarokba. (7:10) (7:10)

20
    Bakos kétszer indult, a temesváriaké a labda. (7:10) (7:10)

21
    Az Irinescuval szemben szabálytalan Sándort küldik ki két percre. (7:10) (7:10)

21
    Chikovani lövését védi bal kettőből Hudák. (7:10) (7:10)

22
    Eladják a labdát támadásban a gyöngyösiek, a leindításból IRINESCU lövi a ziccert a jobb alsó sarokba. (7:11) (7:11)

22
    SZALAFAI eredményes a jobb szélről, hosszú idő után eredményesek a gyöngyösiek. (8:11) (8:11)

23
    A jobb szélen labdát vesztett a Poli, a leindítás után Varsandán harcol ki hetest a ki is állított Dariusszal szemben. (8:11) (8:11)

23
    A büntetőt NAGY BENCE lövi a kapu közepébe. (9:11) (9:11)

23
    Rossz labda a jobb szélre Fenici felé, indulhat a Gyöngyös. (9:11) (9:11)

24
    Nagy lövését védi Stanescu, a temesváriaké a labda. (9:11) (9:11)

24
    Grigoras megpattanó lövését védi Hudák. (9:11) (9:11)

25
    MARCZINKÓ emelkedik középen, s a kapu közepébe bombáz. (10:11) (10:11)

25
    Időt kérnek a temesváriak is. (10:11) (10:11)

25
    Fenici bejátszását IRINESCU vágja beállóból a léc alá. (10:12) (10:12)

26
    Nagy eladott labdája után a Poli támadhat. (10:12) (10:12)

27
    Chikovani lövését védte Hudák, az indításból SZALAFAI talál be ziccerből. (11:12) (11:12)

27
    Chikovani kapott közben egyet fejre, ápolásra szorult. (11:12) (11:12)

27
    Darius átlövését védte Hudák, de a temesváriaké maradt a labda. (11:12) (11:12)

28
    Fenici lövését is védi a kapus, indulhatnak a gyöngyösiek. (11:12) (11:12)

29
    Marczinkó lövését védte a kapus, a leindításból IRINESCU lövi be Fenici passzát. (11:13) (11:13)

29
    Szalafai bejátszása nem jó beállóba, a kontra végén IRINESCU vágja a jobb felső sarokba Darius passzát. (11:14) (11:14)

30
    Szalafai ziccere a jobb szélről, Stanescu véd. (11:14) (11:14)

30
    Darius megpattanó lövését védi Hudák, de nem marad már idő gyöngyösi akció végigvitelére. (11:14) (11:14)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:14)

A torna 5. helyéért zajló mérkőzést jól kezdték a gyöngyösiek, gyorsan elhúztak három góllal, ezt azonban egy komolyabb megtorpanás követte. A temesváriak pillanatok alatt egyenlítettek, majd rendre egygólos gyöngyösi előnyt kellett kiegyenlíteniük. A Poli a 16. percben vette át a vezetést, s a gyöngyösiek nyolcperces gólcsendjét kihasználva el is húztak négy góllal. Ebből a változatos hajrában háromgólos előny maradt, s nagyot kellene hajtani a második játékrészben a gyöngyösieknek a fordításhoz.

A temesváriak kezdik majd a második játékrészt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:14)

31
    Ciubotariu ziccerét a bal szélről védi a frissen beállt Tamási. (11:14) (11:14)

31
    Bakos lövését védte a kapus, de a kontra végén lábat ér a labda, a gyöngyösiek támadhatnak. (11:14) (11:14)

32
    Marczinkó passzából SÁNDOR lő ziccergólt középről. (12:14) (12:14)

33
    Grigoras lövése lejön a sáncról, de belülvédekezés miatt hetes. (12:14) (12:14)

34
    IRINESCU a jobb sarokba lövi a büntetőt. (12:15) (12:15)

34
    Hajdu átlövését védte a kapus, de belülvédekezés miatt hetes a másik oldalon is. (12:15) (12:15)

35
    NAGY büntetőjét védi a kapus, de a kipattanót ugyanő már a jobb sarokba küldi. (13:15) (13:15)

35
    Grigoras ellépte, de Varsandán ziccert hibáz lerohanásból. (13:15) (13:15)

36
    DARIUS emelkedik balátlövőben, s a jobb sarokba bombáz. (13:16) (13:16)

36
    Hajdu átlövését védte a kapus, de a kontra végén Ciubotariu a vonalra lép a bal szélen. (13:16) (13:16)

36
    Hajdu maradt a földön az előző akció végén, ápolásra szorul. (13:16) (13:16)

37
    Marczinkó átlövése vágódik le a sáncról, sarokdobás. (13:16) (13:16)

37
    Bakos bejátszása után Sándor harcol ki hétméterest beállóban. (13:16) (13:16)

37
    NAGY BENCE a bal sarokba vágja a büntetőt. (14:16) (14:16)

38
    Grigoras bejátszását a beállóban beforduló IRINESCU lövi a jobb sarokba. (14:17) (14:17)

38
    Marczinkó átlövését védi Stanescu, de a gyöngyösieké marad a labda. (14:17) (14:17)

39
    NAGY tör be jól középen, s szépen lő a bal sarokba. (15:17) (15:17)

39
    DARIUS emelkedik középen, s nagy gólt lő a bal felső sarokba. (15:18) (15:18)

39
    A gólszerzővel szemben szabálytalan Sándort ki is küldik két percre. (15:18) (15:18)

40
    NAGY jobbátlövőből lő szép gólt a rövid sarokba. (16:18) (16:18)

40
    Darius nagy passzát IRIMIAS lövi be a jobb szélről. (16:19) (16:19)

41
    Bakos átlövését védi Stanescu. (16:19) (16:19)

41
    Eladott labda után lerohanás, TÓTH talál be ziccerből a jobb sarokba. (17:19) (17:19)

41
    Darius megpattanó átlövése mellé megy, de közben szabálytalanság Irinescunál. (17:19) (17:19)

42
    Varsandán lőhet ziccert a bal szélről, de Stanescu bravúrral véd. (17:19) (17:19)

42
    GRIGORAS jobbátlövőből lő a hosszú sarokba. (17:20) (17:20)

43
    Bakos lövését védi a kapus, a lerohanás végén IRIMIAS lövi be a ziccert. (17:21) (17:21)

43
    Gyors középkezdést követően a bal szélről befelé húzó VARSANDÁN eredményes. (18:21) (18:21)

44
    Kettős kiállítás: Debreczeni és Irinescu mehet ki. (18:21) (18:21)

44
    Grigoras passzát IRIMIAS ejti szépen a hosszúba a jobb szélről. (18:22) (18:22)

45
    Nagy átlövését is bravúrral védi Stanescu. (18:22) (18:22)

46
    Belemenés Grigorasnál, a Gyöngyös támadhat. (18:22) (18:22)

47
    Bakosnál is belemenés, a temesváriaké a labda. (18:22) (18:22)

47
    Irinescu szabálytalan középen, a leindítás végén TÓTH lő ziccergólt jobbról. (19:22) (19:22)

48
    Tóth szerzett labdát, a leindítás végén most VARSANDÁN lövi be balról a ziccert. (20:22) (20:22)

48
    Irinescu csapott oda Nagynak, piros lapot kap. (20:22) (20:22)

49
    TÓTH ÁDÁM a jobb szélről talál a hosszúba, már csak egygólos a gyöngyösi hátrány. (21:22) (21:22)

49
    Időt kérnek a temesváriak. (21:22) (21:22)

50
    Fenici passza után Irimias hibáz ziccert a jobb szélről, Tamási védett. (21:22) (21:22)

50
    HAJDU középről, alulról lő szép gólt a jobb alsó sarokba. (22:22) (22:22)

51
    GRIGORAS jobbátlövőből a kapus lábai között lő a kapu közepébe. (22:23) (22:23)

52
    MARCZINKÓ középről lő nagy gólt a jobb felső sarokba. (23:23) (23:23)

52
    Fenici balról betörve harcol ki hétméterest. (23:23) (23:23)

52
    CHIKOVANI a kapu közepébe ejti a büntetőt. (23:24) (23:24)

53
    Marczinkó passza után Szalafai hibázott a jobb szélről. (23:24) (23:24)

54
    Hajdut küldik ki két percre a bírók. (23:24) (23:24)

54
    Elrontott temesvári akció után rossz a kapus kidobása, így a Poli támadhat. (23:24) (23:24)

55
    CIUBOTARIU talál be a lerohanás végén beállóból. (23:25) (23:25)

55
    Időt kér a gyöngyösiek mestere. (23:25) (23:25)

55
    Nagy lövése középről, elzúg a labda a jobb felső sarok mellett. (23:25) (23:25)

56
    Chikovani passzát CIUBOTARIU lövi a bal szélről a hosszú alsó sarokba. (23:26) (23:26)

57
    MARCZINKÓ emelkedik középen, s a bal sarokba vágja a labdát. (24:26) (24:26)

57
    Belemenés Fenicinél, indulhat a Gyöngyös. (24:26) (24:26)

58
    A Nagyot lerántó Grigorast küldik ki két percre. (24:26) (24:26)

58
    Nagy passzát MARCZINKÓ lövi jobbátlövőből a bal sarokba. (25:26) (25:26)

59
    Darius átlövése száll a jobb sarok mellé bal kettőből. (25:26) (25:26)

60
    Marczinkó passzát DEBRECZENI lövi beállóból a kapu közepén a léc alá. (26:26) (26:26)

60
    23 másodperce maradt a temesvári csapatnak a gólszerzésre, időt is kérnek. (26:26) (26:26)

60
    Fenici tört be középen, s hetest harcolt ki! (26:26) (26:26)

60
    Időn túli hetes dönthet az 5. helyről! (26:26) (26:26)

60
    Chikovani büntetőjét kivédi Tamási kapus, jöhet a hosszabbítás! (26:26) (26:26)

60
    Vége a második félidőnek. (26:26)

Egyszer ötperces hosszabbítás dönthet tehát az 5. hely sorsáról a Gyöngyös és a Temesvár között, hiába vezetett a Poli szinte végig, nem egyszer három-négy góllal. A szívós gyöngyösiek visszajöttek a meccsbe, s most némileg náluk a lélektani előny a kihagyott időn túli hétméteresnek köszönhetően.

61
    Elkezdődött az 1. hossz.. (26:26)

61
    A temesváriak kezdték a hosszabbítást. (26:26) (26:26)

61
    Eladott labda után lerohanás, de Debreczeni ziccert ront. (26:26) (26:26)

61
    Belemenés a temesváriaknál, az újabb lerohanás végén DEBRECZENI már a kapu közepébe ejti a labdát. (27:26) (27:26)

62
    CHIKOVANI bal kettőből hatalmas gólt lő a hosszú felső sarokba. (27:27) (27:27)

62
    Nagy lövését védi Stanescu, támadhatnak a temesváriak. (27:27) (27:27)

63
    Jó bejátszás beállóba, s SANTEIU fordulásból lő szép gólt. (27:28) (27:28)

63
    Santeiu a földön is maradt, ápolásra szorul. (27:28) (27:28)

64
    Hajdu harcol ki középen szabaddobást. (27:28) (27:28)

64
    Bakos átlövését azonban bravúrral védi Stanescu. (27:28) (27:28)

65
    Belemenés Fenicinél, támadhat a Gyöngyös az egyenlítésért. (27:28) (27:28)

65
    Hajdu bejátszása rossz bal kettőbe, a temesváriaké a labda, s a meccs is valószínűleg. (27:28) (27:28)

65
    Labdaszerzés után Debreczeni a saját térfeléről még megpróbálja meglepni Stanescut, de nem sikerül neki. (27:28) (27:28)

65
    Befejeződött az 1. félidő hossz.. (27:28)

A hosszabbításban végül egy góllal jobb volt a Politehnica a sokat hibázó, s gyakran Stanescu kapussal sem bíró gyöngyösieknél. Remek iramú, lendületes mérkőzésen tehát a temesváriak szerezték meg a torna 5. helyét, a Gyöngyös a 6. helyen végzett.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (15:25:22)

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a B.Braun Gyöngyös KK csapatának meccseihez. További információk.

Játékvezetők: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor