Bajai LSE – Soroksár 1:4 (vége) | Fertőszentmiklós SE – Szombathelyi Haladás 0:7 (vége) | Kozármisleny – Balmazújváros 2:1 (vége)
Bölcskei SE – Gyirmót 0:5 (vége) | Sajóbábonyi Vegyész SE – Nőtincs SE 2:1 (vége) | Mórahalom VSE – Debreceni VSC 0:6 (vége)
SZEOL SC – Pécsi MFC 1:4 (vége) | Csepel FC – Szolnok 3:4 (vége) | Ikarus BSE – Aqvital FC Csákvár 1:5 (vége)
ZTE – KTE-Phoenix Mecano 2:3 (vége) | Vecsési FC – Ferencvárosi Torna Club 1:6 (vége)
Ikarus BSE
1:5 (0:3)
Aqvital FC Csákvár
szerda 10.09.2014, 15:30 • Ikarus BSE Sporttelep, Mátyásföld, Budapest • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

A magyar negyedosztálynak megfelelő BLSZ I-ben játszik az Ikarus BSE, amely a Magyar Kupa országos főtáblájának 2. fordulójában a Fejér megyei NB II-es Csákvárral találkozik.
    Az Ikarus a Kondorosi TE, a Csákvár a Hatvan ellen vette sikerrel az első akadályt, előbbiek 5-1, utóbbiak 3-2-es győzelemmel kerültek ide.
    Az Ikarus három forduló után 5., a Csákvár a 11. a saját bajnokságában.
    A találkozón érvényesülnie kéne a csapatok közt lévő két osztály különbségnek, azaz a Fejér megyeieknek kötelező lenne a győzelem.

Ikarus BSE: 1 Skravanek – 4 Szécsi, 7 Vágó, 8 Horváth K., 9 Devecser – 10 Kasinszky, 11 Balogh B., 14 Picikász, 16 Molnár I. – 5 Zsemle, 12 Zubovics
    Vezetőedző: Krampek Nándor
    Cserék: 22 Hmelyovszky – 3 Ivanics, 17 Szabó P., 18 Steuer, 6 Orbán, 13 Orosz, 2 Vass G.

Aquital FC Csákvár: 1 Szabó B. – 2 Wild, 3 Barcsay, 4 Dulló, 5 Sötét – 6 Domokos, 7 Reydan, 8 Molnár T., 9 Horváth R. – 10 Mihály D., 11 Varga Z.
    Vezetőedző: Bognár György
    Cserék: 19 Molnár Cs., 20 Bakos Sz., 21 Hajdú S., 22 Gelei V.

Játékvezetők: Dolnegó – Márton, Mohos.

A mérkőzést a füves pálya helyett a műfüvesen játsszák.

Vonulnak ki a csapatok.

A mérkőzés egy perces gyászszünettel kezdődik, az Ikarus pályagondnokának, Szabó Lászlónak az emlékére.

1

1
    Az Ikarus kezdte a találkozót.

2
    A hazaiak tiszta fehérben.

2
    Wild Szécsi mellett harcol ki szögletet.

3
    A vendégek kék-sárga csíkos szerelésben.

4
    Szécsi ad be rosszul.

6
    Varga Z. a sarokból rúghatott szabadrúgást, amit hosszas flipper után felszabadít az Ikarus, majd Dullót Molnár I. gyötri faultig a kontránál.

8
    Picikász Mihályt buktatja a tizenhatoson belül, büntető, sárga!

10
    A Csákvár gólt szerzett!

Varga Z. rúgja a büntetőt, Skravanek balra dől, a labda jobbra megy. 0-1.

12
    Horváth K. ível fel szabadrúgást, Szécsi kapura csúsztat, nem rossz, de Szabó B. lehúzza!

13
    Sötét talpal.

14
    Zsemle ível fel szabadrúgást, Szécsi félollóból lyukat rúg, kirúgás a vége.

16
    Hazai lehetőség végén Horváth K. lő mellé.

17
    Horváth R. téveszt ütemet, sárga.

18
    Skravanek húz le nehezen távoli beadást.

18
    Picikász szereli szépen becsúszva Mihályt a tizenhatos előterében.

19
    Barcsay ad be, gyenge.

19
    Barcsay mögé dobják be, Molnár I. beadna, Dulló blokkol, szöglet.

20
    Vágó szögletét Sötét fejelte ki.

20
    Horváth R. adja el csúnyán, Horváth K. lecsap, Wild kénytelen visszarántani a félpályán, sárga!

22
    Zsemle és Picikász játszik össze, Wild blokkol, szöglet.

22
    Zsemle szöglete után Picikász fejel mellé 7 méterről!

23
    Barcsay talpal.

24
    Varga Z. ad be, Molnár T. fejel, 8 méterről mellébólint, minközben Balogh B. alárúg! Nincs büntető, nagy helyzet volt!

25
    Domokos lövését blokkolják, Vágó elindul, komoly lehetőség, de belepasszolja a védőbe, majd Horváth R. pattogós, de gyenge lövése Skaranek kezében landol.

26
    Zsemle lő fölé 30-ról.

26
    Balogh B. rúg hatalmas lyukat, így Horváth R. elől tisztáznak szögletre a hazaiak.

26
    Ismétlés a túloldalról.

27

Wild szöglete után Varga Z.-től visszakapja a labdát, betör, remekül bead, Horváth R. 4 méterről bólint könnyedén a hálóba! Szép gól, 0-2!

33
    Domokos és Wild játszik össze a szélen szépen, utóbbi bead, Picikász elvéti, így Horváth R. elé kerül az ötösön, ő azonban nem lövi be, a lábáról hátrafelé pattan a labda!

35
    Dolnegó játékvezető lábáról indul a hazai akció, cserébe nem fújja le Sötét faultját Molnár I.-n, majd Varga Z. lő veszélyesen, balról, 13-ról, Skravanekről kijön, Picikász vágja szögletre.

35
    A szöglet veszélytelen.

36
    Molnár T. cselezget, Kasinszky agya elszáll, húzogat, keményen rugdos, de semmi.

37
    Molnár T. osztja ki Varga Z.-nek Devecser mögé, a szélső ballal lő, majd ismétel a kijövőnél, de az is Skravanekben akad el!

39
    Zubovics indítja Molnár I.-t, les.

40
    Egy előrevágott labdára Szabó B. lép ki a kapujából, Kasinszky támadja, majdnem alálép a kapus, de végül el tudja fejelni.

42
    Egyre nagyobb és biztosabb fölényben a Csákvár.

42
    Szécsi adna be, Wildet rúgja fejbe.

43

Horváth R. fejel le egy labdát, Molnár T. indul, átjátssza Varga Z.-hez, akinél lelassul az akció, de nem lövik el, visszapasszolják Reydannak, aki azonnal a tizenhatos előterében álló Domokoshoz játszik, ő tol egyet, majd káprázatosan szépen emel fel a bal felső sarokba, Skavraneknek esélye sem volt! 0-3!

44
    Hazai szöglet, Horváth K. végzi el.

45
    Nem rossz, Szabó B. alászalad, de Picikász sem éri el, kirúgás.

45+1
    Sötét mögé dobja be Horváth K. Kasinszky felé, a csapatkapitány rálép a másik csapatkapitányra hátulról, sárga!

45+1
    Picikász esik el a felívelésnél, semmi.

45+2
    Molnár T. kerüli meg Szécsit, de Picikász felszabadít.

45+3
    Kasinszky indítaná Molnár I.-t, Szabó B. jól lép ki.

Vége az első félidőnek.
    A Csákvár a 10. percben megszerezte a vezetést és villámgyors akcióikkal sokkal nagyobb veszélyt teremtenek a kapu előtt, mint ellenfelük. Ennek eredményeképpen a félidőre már 3-0-ra vezetnek és kontrollálják a találkozót.
    A mérkőzés eldőlt, Bognár György alighanem az alapcsapatban kevésbé számításba vett cseréket fogja bevetni a második félidőben.

46

46
    A Csákvár kezdte a második félidőt.

46
    Mihály D. helyén Molnár Cs. a félidőben.

46
    Varga Z. helyén Hajdú S. a szünetben.

49
    Horváth R. kapja ziccerben, rosszul tolja meg, elesik, nem értek hozzá, Molnár Cs. azonban lesen volt, hiába vágja be!

51
    Domokos emeli középre a szabadrúgást balról, 33 méterről, Horváth R. mellécsúsztat!

52
    Molnár Cs. lő mellé 27-ről csúnyán.

54
    Az Ikarus gólt szerzett!

És szépít az Ikarus! Molnár István kapott remek labdát Zsemlétől balról, leveszi Dulló mellett, majd a hosszúba vágja! Szép, 1-3!

56
    A gól egyértelműen meghozta az Ikarus kedvét, szép kényszerítővel mentek fel a balon, végül Zubovics csúztat, blokkolják a védők!

58
    Szép vendégtámadás végén Domokos passzolt Molnár Cs.-hez, aki ballal Skravanekbe vágja balról, 13-ról, majd addig cselezget, amíg elveszti a sarokban, ebből indul az Ikarus, ám elpasszolják, majd Wild lép be a tizenhatosra, Picikász szépen blokkol 12 méteren, ziccerben!

59
    Szécsi mellett a sokkal gyorsabb Molnár Tibor lép el, középre passzolna Horváth R.-nek, ám Skravanek kivetődve elüti a labdát! Nagy mentés!

60
    Az Ikarus legbiztosabb pontja, Picikász jön le, Steuer áll be.

60
    Horváth K. helyén Orbán.

61
    Molnár Tibor kerüli meg a most beállt Steuert, majd bead, Horváth Roland középen lök, pedig Barcsaynak ment a labda, Dolnegó lefújja, jogosan!

63
    Érdekes jelenet, az iménti fújást kifogásolta a vendégedző, Bognár György, akit emiatt elküld a kispadtól Dolnegó. A szakvezető mocskolódva hagyja el a kispadot, azt hitte, az imént lest intett az asszisztens, a nézők javítják ki, majd folytatja a mocskolódást!

64
    Zubovics helyére Szabó P. jön.

65
    Horváth R. helyén Bakos Sz. Horváth a meccs legjobbja volt.

66
    Előbb Skravanek véd szépen, majd Szabó P. lő 20 méterről, Szabó B. szépen véd!

67
    Bognár György továbbra is folytatja a szidást, nem tud megnyugodni.

67
    Barcsay ad be, Molnár elől Steuer rúgja szögletre.

68
    Zsemle fejeli szögletre, ismétlés.

69
    Kijön, majd Wild egy csel után 22 méterről lő, nem is rossz, mellé!

73
    A labda nem volt játékban, amikor az asszisztens jelzésére Molnár Istvánt Dolnegó játékvezető kiállította azonnali piros lappal!
    Nagy a felháborodás, Molnár majdnem nekimegy Márton jv-nek is!

74
    Most Vágó durran el, keményen visszarántja Domokost, métereken át szakítja a mezét, sárga!

76
    Vágó ível gyönyörűen Orbán elé, de kirúgásra tudja csak levenni a védő szorításában!

78
    Domokos kapja fel a lábát a keményen érkező Szécsi előtt, majd véletlenül rálép, Dolnegónál ez sárga!

79
    Remek szabadrúgás, Szabó B. üti ki, szöglet!

80
    Sötét fejeli ki a szögletet.

80

Molnár Csaba is betalál, övé a negyedik gól, középen mindenkit kicselezett majd, magabiztosan helyezett a kapuba. 1-4!

82
    Elöl kavargat most a Csákvár, végül Domokos lövőcselből indulva elpasszolja Molnár Cs. mellett, így Skravaneké.

83
    Bakos Sz. emel Molnár Cs.-nek hosszan.

84
    Bakos emel Domokoshoz, aki leveszi a tizenhatoson, az alapvonalról visszagurítana, de rossz célpontot választ, Skravanek kivetődik.

85
    Barcsay ad be, Molnár T. lesen.

85
    Molnár Cs. és Molnár T. játszott volna össze, ők ketten nagyon elkezdték élvezni a játékot, de most utóbbi passza rossz.

86
    Molnár T. gyönyörűen pörgette Barcsaynak, ő azonban Skavranek kezébe ad be az érkező Molnár Cs. helyett.

87
    Molnár Cs. indítja Molnár T.-t lesen.

89
    Bakos indított volna, Skavraneké.

90
    Balogh B. löki el egy jó indításnál Molnár T.-t, sárgagyanús, de megússza.

90+1
    Bakos Domokost indítja rosszul.

90+2

Reydan indítja középen tanárian Molnár Cs.-t, aki magabiztosan lő közelről a hálóba, szinte hátra sem futottak már a védők.

90+3
    Teljesen megroppant az Ikarus, ha még tíz percig menne, 3-4 gólt is kaphatnának rá.

Vége a találkozónak.
    A Csákvár a 10. perctől kezdve vezetett és magabiztosan nyerte meg a találkozót a közepesen lelkes Ikarus ellen.
    A meccs inkább Bognár György teljesen felesleges és ráadásul indokolatlan pocskondiázása miatt marad emlékezetes, ez a csekély számú néző nem kis derültségére történt.
    Később egy kiállítás tovább borzolta a kedélyeket. A nézők nem voltak elégedettek Dolnegó játékvezetésével, pedig összességében nem volt rossz színvonalú. A játékosok nem voltak haragban egymással, nem volt kifejezetten durva találkozó.
    A végén az Ikarus teljesen megroppant és a Csákvár ezt góllal, gólokkal büntette, így alakult ki a 0-3-as félidő után az 1-5-ös végeredmény.
    A Csákvár tehát a Magyar Kupa 3. fordulójába jutott. (17:19:08)

Guber Péter

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 54. Molnár I. – 10. Varga Z. (bünt.), 27. Horváth R., 43. Domokos, 80. Molnár Cs., 90+2. Molnár Cs.

Lapok:   8. Picikász (IBSE), 31. Zsemle (IBSE), 74. Vágó (IBSE) – 17. Horváth R. (CSÁK), 20. Wild (CSÁK), 45+1. Sötét (CSÁK), 78. Domokos (CSÁK)   73. Molnár I. (IBSE)

Ikarus BSE: 1 Skravanek – 9 Devecser, 11 Balogh B., 14 Picikász (18 Steuer, 60.), 4 Szécsi – 7 Vágó, 5 Zsemle, 12 Zubovics (17 Szabó P., 64.), 8 Horváth K. – 16 Molnár I., 10 Kasinszky

Cserék: 22 Hmelyovszky – 3 Ivanics, 17 Szabó P. (64.), 18 Steuer (60.), 6 Orbán, 13 Orosz, 2 Vass G.

Aqvital FC Csákvár: 1 Szabó B. – 3 Barcsay, 4 Dulló, 5 Sötét, 2 Wild – 7 Reydan – 11 Varga Z. (21 Hajdú S., 46.), 6 Domokos, 8 Molnár T. – 9 Horváth R. (20 Bakos Sz., 65.), 10 Mihály D. (19 Molnár Cs., 46.)

Cserék: 22 Gelei V. – 19 Molnár Cs. (46.), 20 Bakos Sz. (65.), 21 Hajdú S. (46.)

Játékvezetők: Dolnegó – Márton, Mohos