Szolnok – Cegléd 2:1 (vége) | Debreceni VSC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Gyirmót – Budapest Honvéd FC 1:2 (vége)
Újpest FC – Fehérvár 1:0 (vége) | – Ajka 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
2:1 (0:0)
FC Ajka
szerda 15.10.2014, 18:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

A Vasas végül hazai pályán kiszenvedte a győzelmet, az első félidő meglehetősen eseménytelenül telt, majd a második játékrészben három gólt is láthattak a nézők.
    Meglepetésre az Ajka az 52. percben gyönyörű góllal megszerezte a vezetést, ezt Lázok nem kevésbé szép fejessel egalizálta. A 62. percben Varga második sárga lapja miatt emberhátrányban játszott az Ajka, ez követően a Vasas egykapuzott.
    A vezető és végül győztes gól a 74. percben született, Ferenczi révén.
    A Vasasnak még adódtak helyzetei, de Tulipán kapuját már nem sikerült bevenni. Az Ajka a legvégén még egyenlíthetett volna, de Major csak a kapufáig jutott.
    Köszönöm a figyelmüket! (20:03:13)

90+2

90+2
    A mérkőzés utolsó percében a Vasas végezhetett el szögletet, Hajdú kapta a labdát, aki 18 méterről kapásból elvállalta, lökete az egyik védőben akadt el.

90+1
    Az Ajka végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a hazaiak tizenhatosára belőtt labdát a védők nem tudták kivágni, végül Major nyolc méterről a kapufára pöckölte a labdát.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

89
    A középpályán folyik a játék, az Ajka itt a végét még megnyomja valamennyire.

88
    Az Ajka végezhetett el szabadrúgást balról, közvetlenül a büntetővonal elől. Beadás helyett a vendégek játékosa a lövést választotta, próbálkozása fölé ment.

87
    Ródenbücher kapott sárga lapot kezezésért.

86
    Hatalmas helyzet maradt ki hazai oldalon! Remili tökéletesen tálalt jobbról középre, az ötösről a most beállt Oláh viszont fölé lőtte a labdát.

85
    Lázok helyett Oláh a pályán

84
    Szögletet végezhetett el a Vasas, semmilyen veszélyt nem jelentett az Ajka kapujára.

83
    Csordás S. helyett Major a pályán.

82
    Polényi jött be a lecserélt Gál helyett.

81
    Jobb oldalon vezetett támadást a Vasas, a beadásnál már Ferenczi lesen volt, szabadrúgás kifelé.

80
    Tulipán hosszú kirúgását a hazaik kapcsolták le, építkezhet a fővárosi együttes.

78
    Az angyalföldik tartják a labdát, a vendég gyakorlatilag csak a védekezéssel vannak elfoglalva.

77
    A balról elvégzett hazai szöglet veszélytelen, de a Vasas maradt támadásban.

76
    A Vasas könnyen növelhette volna előnyét, de Remili hiába kapott remek kiugratást, 15 méterről nem tudta ellőni Tulipán kapus mellett.

Gólok: 60. Lázok, 74. Ferenczi – 52. Kalász

Lapok:   87. Ródenbücher (VAS) – 27. Gunther (FCA), 40. Varga (FCA), 56. Zámbó (FCA), 63. Mogyorósi (FCA), 70. Csordás (FCA)   62. Varga (FCA)

: Németh – Preklet (55. Ferenczi), Ródenbücher, Tamás, Hajdú – Gál (82. Polényi), Lázok (85. Oláh), Nagy T. – Ádám (55. Nagy), Remili, Pál
    Cserék: Lékai – Ferenczi, Nagy D., Kiss, Kékesi, Polényi, Oláh

FC Ajka: Tulipán – Mogyorósi, Asztalos (46. Lattenstein), Zámbó, Gunther (46. Csordás Sz.) – Köles, Varga, Kalász (65. Merk), Szabó (54. Matetits) – Csordás S. (83. Major), Horváth
    Cserék: Jánosa – Lattenstein, Matetits, Csordás Sz., Major, Merk

Játékvezetők: Nazsa – Viszokai, Kelemen