Hollandia – Svédország 30:30 (vége) | Szerbia – Franciaország 16:27 (vége) | Horvátország – Németország 24:26 (vége)
Szlovákia – Montenegró 24:28 (vége)
Szlovákia
24:28 (10:20)
Montenegró
szerda 10.12.2014, 20:15 • Gradski vrt Hall, Eszék • Európa-bajnokság

Ha valaki csak a végeredményt látja, azt hiheti, hogy a franciák után Montenegrót is nagyon szépen megszorította Szlovákia és csak négy góllal kaptak ki. Ez nagyon nem így volt. Ameddig Montenegró a teljes első sorát fent tartotta, a félidei 10 gólos különbséget a negyvenedik percre már 13-ra tornászta fel, a Szlovákok szinte lövőhelyzetig is alig jutottak.

Aztán onnantól teljes pálfordulás, ahogy Adzic elkezdte behozni a második és harmadik sort, hogy szokják a légkört, lassan, de biztosan faragni kezdett a hátrányból a szlovák válogatott. Egyszer volt már hét közte, akkor még visszatette a közé tízet Montenegró, de utána szinte teljes csőd lett a támadójáték és a védekezés is. Az 53. percben 18:28 után már nem is lőtt gólt Montenegró, ellenben hatot kapott, így egy kimondottan tisztes, négy gólos vereséggel vonulhatott le a pályáról Szlovákia, akik a második félidőt hat góllal megnyerték, kimondottan szép gólokat lődözve a záró 15 percben.

A jelek szerint a szlovákok még azért nem elég erősek ahhoz, hogy igazán komoly tényezővé váljanak nemzetközi szinten. Montenegrónál két tanulság rajzolódik ki: az egyik, hogy az első soruk hihetetlenül erős, ismét komoly esélyesei az aranyéremnek. Azonban látható, hogy nincs igazán második és harmadik vonaluk, rettenetesen "egy soros" a címvédő. Ezzel a győzelemmel Montenegró biztos továbbjutó már.

Szlovákia – Montenegró: 24-28!
    ---- (21:51:56)

60
    Mérkőzés vége. (24:28)

60
    Az utolsó támadásnál még eladja Montenegró a labdát, de visszatámadni már nincs idő. (24:28)

60
    HORNAKOVA egy kipattanót értékesít beállóból. (24:28)

60
    Az utolsó perc kezdődött. (23:28)

59
    Ötre zárkózik Szlovákia. Közben Tothova újabb védése, Jaukovic tüzelt középről. (23:28)

59
    Talpról csodálatos gólt szerez RAJNOHOVA a bal felsőbe! (23:28)

59
    Az ötért támad Szlovákia, sokkal szebb lehet a vége, mint ahogy az félidőben kinézett. (22:28)

58
    Könnyed 11 méteres átlövés, nem gond Tothovának. (22:28)

58
    Szlovák blokk Skolkova részéről, de marad még mindig a címvédőnél. (22:28)

58
    Passzív a fehér mezeseknél. (22:28)

57
    BENUSKOVA értékesíti a hetest, a kapu bal oldalába lőtte. (22:28)

57
    Ramusovic védekezett belül, szlovák hetes. (21:28)

57
    Nem kell aggódnia Montenegrónak a győzelem miatt, de a pirosak még kozmetikázhatnak az eredményen. Újabb labdaszerzés. (21:28)

56
    Sikeres lerohanás JAKUBISOVÁTÓL, már csak hét megint. (21:28)

56
    Labdalopás Sukennikovától. (20:28)

55
    Bő öt perccel a vége előtt Montenegró kér időt. (20:28)

55
    Szemrevaló gól SUKENNIKOVA részéről a bal szélről visszahúzva a rövidbe. (20:28)

Szlovákia: Gubikova, Tothova (kapusok) – Rajnohova, Kerteszova, Benuskova, Czanik, Dubajova, Szarkova, Michnova, Sukennikova, Jakubisova, Skolkova, Trehubova, Bizikova, Hornakova, Minarcikova
    Montenegró: Rajcic, Barjaktarovic (kapusok) – Petrovic, Pavicevic, Radicevic, Jovanovic, Bulatovic A., Klikovac, Jaukovic, Malovic, Lazovic, Bulatovic K., Ramusovic, Mehmedovic, Despotovic, Knezevic

Játékvezetők: Kjersti Arntsen (NOR) – Guro Röen (NOR