Hollandia – Svédország 30:30 (vége) | Szerbia – Franciaország 16:27 (vége) | Horvátország – Németország 24:26 (vége)
Szlovákia – Montenegró 24:28 (vége)
Szlovákia
24:28 (10:20)
Montenegró
szerda 10.12.2014, 20:15 • Gradski vrt Hall, Eszék • Európa-bajnokság

Ha valaki csak a végeredményt látja, azt hiheti, hogy a franciák után Montenegrót is nagyon szépen megszorította Szlovákia és csak négy góllal kaptak ki. Ez nagyon nem így volt. Ameddig Montenegró a teljes első sorát fent tartotta, a félidei 10 gólos különbséget a negyvenedik percre már 13-ra tornászta fel, a Szlovákok szinte lövőhelyzetig is alig jutottak.

Aztán onnantól teljes pálfordulás, ahogy Adzic elkezdte behozni a második és harmadik sort, hogy szokják a légkört, lassan, de biztosan faragni kezdett a hátrányból a szlovák válogatott. Egyszer volt már hét közte, akkor még visszatette a közé tízet Montenegró, de utána szinte teljes csőd lett a támadójáték és a védekezés is. Az 53. percben 18:28 után már nem is lőtt gólt Montenegró, ellenben hatot kapott, így egy kimondottan tisztes, négy gólos vereséggel vonulhatott le a pályáról Szlovákia, akik a második félidőt hat góllal megnyerték, kimondottan szép gólokat lődözve a záró 15 percben.

A jelek szerint a szlovákok még azért nem elég erősek ahhoz, hogy igazán komoly tényezővé váljanak nemzetközi szinten. Montenegrónál két tanulság rajzolódik ki: az egyik, hogy az első soruk hihetetlenül erős, ismét komoly esélyesei az aranyéremnek. Azonban látható, hogy nincs igazán második és harmadik vonaluk, rettenetesen "egy soros" a címvédő. Ezzel a győzelemmel Montenegró biztos továbbjutó már.

Szlovákia – Montenegró: 24-28!
    ---- (21:51:56)

60
    Mérkőzés vége. (24:28)

60
    Az utolsó támadásnál még eladja Montenegró a labdát, de visszatámadni már nincs idő. (24:28)

60
    HORNAKOVA egy kipattanót értékesít beállóból. (24:28)

60
    Az utolsó perc kezdődött. (23:28)

59
    Ötre zárkózik Szlovákia. Közben Tothova újabb védése, Jaukovic tüzelt középről. (23:28)

59
    Talpról csodálatos gólt szerez RAJNOHOVA a bal felsőbe! (23:28)

59
    Az ötért támad Szlovákia, sokkal szebb lehet a vége, mint ahogy az félidőben kinézett. (22:28)

58
    Könnyed 11 méteres átlövés, nem gond Tothovának. (22:28)

58
    Szlovák blokk Skolkova részéről, de marad még mindig a címvédőnél. (22:28)

58
    Passzív a fehér mezeseknél. (22:28)

57
    BENUSKOVA értékesíti a hetest, a kapu bal oldalába lőtte. (22:28)

57
    Ramusovic védekezett belül, szlovák hetes. (21:28)

57
    Nem kell aggódnia Montenegrónak a győzelem miatt, de a pirosak még kozmetikázhatnak az eredményen. Újabb labdaszerzés. (21:28)

56
    Sikeres lerohanás JAKUBISOVÁTÓL, már csak hét megint. (21:28)

56
    Labdalopás Sukennikovától. (20:28)

55
    Bő öt perccel a vége előtt Montenegró kér időt. (20:28)

55
    Szemrevaló gól SUKENNIKOVA részéről a bal szélről visszahúzva a rövidbe. (20:28)

55
    Kerteszova a bal oldalon került lövőhelyzetbe, Rajcic oldalra rúgja ki. (19:28)

54
    Ramusovic most hibázik beállóból, a jobb kapufa mellé vágja ziccerben. (19:28)

54
    JAKUBISOVA a jobb szélről nagyon szépen lövi ki a hosszú felsőt. (19:28)

53
    RAMUSOVIC beállóból ismét tízre hízlalja a címvédő előnyét. (18:28)

53
    Hornakova technikai hibája, a falban ítélnek ellene. (18:27)

53
    Despotovic jobb kettőből lő át jobb kézzel, mellé. (18:27)

53
    Törlés miatt áll a játék. (18:27)

52
    Nagyjából matematikailag is eldőlt így a mérkőzés, bár a szlovák fellángolás igen hosszasan tartott. (18:27)

52
    Kertészova lő át középről, kilenc méterről, ez bizony fölé ment. (18:27)

51
    MALOVIC jobb oldali bal kezes átlövése talpról a kapu jobb oldalában. (18:27)

51
    Rajnohova a jobb oldali betörésnél a kapufát találja telibe. (18:26)

50
    JOVANOVIC sok rontott lövés után most a jobb felsőbe bombáz középről. (18:26)

50
    Skolkova is kiáll kettő percre. Ha esetleg esély nyílt volna a piros mezesek előtt. (18:25)

50
    Jaukovic még ki is áll két percre, még a végén akár izgalmak is lehetnek a meccsen. (18:25)

50
    HORNAKOVA középen tör be rendezetlen védelem ellen. Hétre jönnek fel a szlovákok, jelentős javulás. (18:25)

49
    Jaukovic adja el a labdát, rossz volt a bejátszás. (17:25)

49
    Dubajova középről lő át, Rajcic azonban kikapja a bal alsóból. (17:25)

49
    Pavicevic vét technikai hibát, kétszer indult. (17:25)

48
    Nyolcra zárkózik Szlovákia, RAJNOHOVA tört be jobb kettőben gyönyörűen. (17:25)

48
    Az azért egyértelműen látható, hogy a montenegrói második sor sokkal gyengébb, mint az első. De mikor, ha nem most kell nekik lehetőséget adni EB-n. (16:25)

48
    Ez már a szlovákoknál marad. (16:25)

47
    Ismét Malovic lő, de 9 méteres átlövését blokkolják középen. (16:25)

47
    Malovic erős lövését Tothova üti oldalra a jobb felsőből. (16:25)

46
    Zárkózik Szlovákia, JAKUBISOVA a jobb szélről rendezetlen védelem ellen eredményes. (16:25)

46
    A kapufát találja el Jaukovic bal kettőben betörve. (15:25)

45
    Jaukovic átlövése nem jó középről, blokkolják. Marad a fehér mezeseknél. (15:25)

45
    Jóval gyakrabban találnak már be a szlovákok is, KERTESZOVA 9 méteres átlövése a bal felsőben! (15:25)

44
    MALOVIC is feliratkozik a góllövők közé, jobb kettőből, bal kézzel bombázott a hosszú felsőbe. (14:25)

44
    KERTESZOVA felugrás után lő át bal kettőből egyenesen a bal alsóba. (14:24)

43
    Gyenge félgőzzel játszik Montenegró jó tíz perce. (13:24)

43
    Knezevic a hetest csúnyán fölé vágja. (13:24)

43
    Hetest harcol ki Radicevic a jobb oldalon. (13:24)

42
    Rajnohova dobja ki a labdát, elérhetetlen volt Bizikova számára. (13:24)

42
    Petrovic hibázik a jobb szélről éles szögből, Tothova védett ismét. (13:24)

42
    Tothova próbált indítani hosszan, de ellenfélhez adta. (13:24)

41
    Jovanovic adja el a labdát, nagyon nem megy neki. (13:24)

41
    DUBAJOVA tört be középen egy résen és nem hibázta el a ziccert. (13:24)

40
    Jovanovic nem először hibáz, középről lő át 9 méterről, Tothova könnyen védi. (12:24)

40
    Lent marad a földön az egyik fehér mezes, Knezevicet kellett ápolni. Czanik bal keze találta el kicsit. (12:24)

40
    CZANIK harcolta ki a lövőhelyzetet és be is talál beállóból a kapu bal oldalába. (12:24)

39
    Eddig Petrovic villant jókat a montenegrói második sorból. (11:24)

39
    PETROVIC a jobb szélről a hosszú felsőbe lő, nagyon szép gól. (11:24)

39
    Trehubova is belemegy. (11:23)

38
    Jovanovic bal kettőből lő át, de középre ment a lövés, Tothova védett. (11:23)

38
    Dubajova megy bele a falba, ráadásul meg is fejelte Klikovac egy helyben álló kezét. Neki fáj jobban. (11:23)

38
    Kettő perces kiállítást kap Jovanovic. Czanikot húzta vissza. Mondom én. Czanik kapja a két percet, ezt nem is igazán értem, ahogy maga a játékos sem! (11:23)

38
    Sokat cserélget Adzic már, érezni is, hogy már nincs ugyanaz a koncentráció a címvédőnél. (11:23)

38
    Jovanovic adja el a labdát Rajhonova kezébe. Szlovákia jöhet előre. (11:23)

37
    DUBAJOVA viszont szépen lepattintja az átlövést bal kettőből, 9 méterről a kapus lába előtt. (11:23)

37
    Knezevic hibázik átlövést kilenc méterről, középről, fölé. (10:23)

36
    Kezd megalázó lenni a különbség, képtelenek a kapuba találni jó ideje a szlovákok. (10:23)

36
    Czanik lép be a hatoson belülre, de egyébként is védte Barjaktarovic a lövést a beálló pozícióból. (10:23)

35
    PETROVIC egy gyors lerohanás után a jobb oldalról lő a kapuba. (10:23)

35
    Megmentik a szlovákok, de Trehubova eladja végül a labdát. (10:22)

34
    Lazovic a bal szélen került helyzetbe, de ezúttal nem talált a kapuba, fölé lőtt. (10:22)

34
    Bizikova a bal szélről kísérletezett lövéssel, Barjaktarovic ezt is hárította. (10:22)

34
    Jovanovic kap kettő perces kiállítást, nem érvényes Rajnohova gólja. (10:22)

33
    KNEZEVIC középről, 9 méterről a jobb alsóba lő át. (10:22)

32
    Rajhonova jobb kettőből próbálkozott átlövéssel, Barjaktarovic hárított, középre ment a lövés. (10:21)

31
    KNEZEVIC a jobb felsőt pókhálózza ki. (10:21)

31
    Hetest harcol ki Montenegró, egészen pontosan Lazovic. (10:20)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:20)

Ezt a játékrészt Montenegró kezdi, Tothova a szlovák kapuban.

Nagyon úgy néz ki, hogy ezúttal esély sem lesz a szlovák meglepetésre. A franciák ellen szoros volt az állás, végig volt esély a pontszerzésre, de Montenegró egyelőre egy ligával feljebb játszik minden téren. A szlovák lövések többsége erőtlen, a montenegrói védekezés nagyon kemény, néha durva, viszont igen hatékony.

Elől pedig az Európa bajnoki címvédő főként gyors indításokból brillírozik és lövi számolatlanul a gólokat Radicevic és Mehmedovic, de jócskán termelt Jovanovic, Lazovic is. Hátul a kapuban óriási tartást ad a csapatnak Barjaktarovic. A szlovákok akkor törtek meg, úgy tűnik, amikor a kettős emberelőnyükből is mínusszal jöttek ki. Az nagy luxus volt. A játék képe alapján csak a címvédőn múlik, hogy tesznek-e közé egy húszast ma, vagy megelégednek egy békés 10 gólos győzelemmel.

Szlovákia – Montenegró: 10-20, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:20)

30
    Benuskova lő az utolsó másodpercben középről, Barjaktarovic ezt is fogja. (10:20)

30
    RADICEVIC középen tör be rendezetlen védelem ellen, újabb gyors gól. (10:20)

30
    Elnézést, utólag érvénytelenítették a kínai figurás gólt, mert leért a játékos lába. Nagy kár. Így 10-19 az eredmény. (10:19)

29
    Gyors góllal szépít CZANIK rendezetlen védelem ellen. (10:20)

29
    JOVANOVIC kínai figura végén középről eredményes, gyönyörű gól! (9:20)

29
    Időt kér Adzic Montenegrónak, megállítva a rohanást. (9:19)

29
    Bulatovic adja el a labdát, a túloldalon azonban Trehubova ugyanezt teszi, így megint Montenegró támadhat. (9:19)

28
    Jakubisova a jobb szélről kísérletezett nem túl jó szögből, Barjaktarovic könnyedén hárította. (9:19)

28
    KNEZEVIC a bal felsőbe veri a hetest. Megvan a tíz közte. (9:19)

27
    Hornakova faultja után Lazovic harcol ki hetest Montenegrónak. (9:18)

27
    Trehubovának nem megy, kilenc méteres átlövése nem találja el a kaput. A tízért támadhat Montenegró. (9:18)

26
    JOVANOVIC tört be a jobb oldalon és nem hibázta el a ziccert. (9:18)

25
    Skolkova lövését védi Barjaktarovic, kiválóan véd eddig a címvédő csapat kapusa. (9:17)

25
    KLIKOVAC a szokásos lerohanásból újabb könnyű gólt szerez. (9:17)

25
    Előbb Knezevic 9 méteres átlövését védi Gubikova, majd Benuskova adja el a labdát a túloldalon. (9:16)

24
    Hosszú idő után szlovák gól, a bal szélről BIZIKOVA talál be. (9:16)

23
    Második idejét is kikéri a szlovák szövetségi kapitány, már nyolccal lógott meg Montenegró. (8:16)

23
    Montenegró hengerel, RADICEVIC is könnyű gólt szerez a jobb oldalról lerohanás végén. (8:16)

23
    Benuskova hibázott a bal szélről, ezt is fogta Barjaktarovic. (8:15)

23
    LAZOVIC már hétre növeli a címvédő előnyét egy sikeres akció végén beállóból. (8:15)

22
    Trehubova átlövését hárítja Barjaktarovic a jobb oldalról. (8:14)

22
    RADICEVIC abszolút nulla szögből talál a kapuba jobb szélről! (8:14)

22
    K. Bulatovic átlövését védi Gubikova, de marad a montenegrói csapatnál. (8:13)

21
    SKOLKOVA átlövésgóljával zárkózik kicsit Szlovákia. Talpról, középről eredményes. (8:13)

20
    PAVICEVIC nem hibázza el a ziccert a lerohanásnál. (7:13)

20
    Benuskova szúrja el a támadást, rendezetlen védelem ellen lő kapufát. (7:12)

20
    Jovanovic adja el a labdát, Sukennikova kezébe. (7:12)

20
    BENUSKOVA szerez nagyon szép átlövésgólt a bal alsóba. (7:12)

19
    Trehubova lövését blokkolják, de marad a szlovákoknál. (6:12)

19
    Andjela BULATOVIC ismét lerohanásból eredményes egy labdaszerzés után. Nagyon meglépett a címvédő. (6:12)

19
    MEHMEDOVIC gyors lerohanásgólt szerez. (6:11)

18
    Gyönyörű blokk. (6:10)

18
    Radicevic kapott sárga lapot. (6:10)

17
    MEHMEDOVIC a bal szélről eredményes rendezetlen védelem ellen. (6:10)

17
    Túl sokat lépett egy szlovák játékos. (6:9)

17
    Borzalmasan jött ki a szlovák csapat a kettős előnyből. (6:9)

17
    KNEZEVIC a léc alá vágja a hetest. (6:9)

16
    Hetest harcolnak ki a montenegróiak, Katarina Bulatovic. (6:8)

15
    Knezevic lövését üti fölé Gubikova, a túloldalon Barjaktarovic hatalmas védése Trehubova ziccerénél. (6:8)

15
    Hornakova kapott sárga lapot. (6:8)

15
    Labdát szerez Mehmedovic kulcspillanatban. (6:8)

14
    Elszórakozzák a támadást gyorsan a montenegróiak. Kettős előnyben támad Szlovákia. (6:8)

14
    Újabb kiállítás, Lazovic már másodszor megy ki. (6:8)

14
    SKOLKOVA talál be átlövésből középről. (6:8)

14
    Kettő perces montenegrói kiállítás, két kezes lövés, Klikovac áll ki. (5:8)

13
    Időt kér Szlovákia, kezdett most ellépni Montenegró. (5:8)

13
    RADICEVIC viszi végig a lerohanást a jobb oldalon, majd a felső léc alá vágja. (5:8)

13
    A túloldalon Gubikova is véd bravúrral, majd eladják a szlovákok. (5:7)

12
    Barjaktarovic védi Trehubova gyenge átlövését. (5:7)

12
    Mehmedovic ezúttal a vonalra lép, de előtte Knezevic egyébként is szabálytalan volt a falban. (5:7)

12
    Barjaktarovic véd egy 9 méteres átlövést balról Trehubovától. (5:7)

11
    A bal szélről talál be MEHMEDOVIC a rövidbe. (5:7)

11
    Bal oldali átlövés, RAJNOHOVA a bal felsőt pókhálózza ki. (5:6)

10
    KLIKOVAC jobb kettőben tör be rendezetlen védelem ellen. (4:6)

10
    Megint labdaeladás a szlovákoktól. (4:5)

9
    A jobb szélről RADICEVIC ejti át szépen a szlovák kapust. (4:5)

9
    Technikai hiba a szlovákoktól, belépett a hatoson belülre Czanik. (4:4)

8
    Montenegró eladja a labdát újra. (4:4)

8
    Bal kettőből átlövésgól, DUBAJOVA nagyon belejött. (4:4)

8
    A bal alsóba lövi a hetest Katrina BULATOVIC, beleért Gubikova is. (3:4)

7
    Hetest harcol ki Montenegró, újra vezethetnek a fehér mezesek. (3:3)

7
    Mellé lőtte Trehubova jobb kettőből. (3:3)

6
    Sárga lap, Klikovac. (3:3)

6
    LAZOVIC beállóból lő szép gólt a léc alá. (3:3)

5
    SUKENNIKOVA a bal oldalon vitte végig a lerohanást és átejtette nagyon szépen Barjaktarovicot. (3:2)

5
    Eladta a labdát Knezevic. (2:2)

5
    Sárga lapot kapott Trehubova. (2:2)

4
    Most nem hibázták el a szlovákok, DUBAJOVA eredményes ismét a beálló helyéről. (2:2)

4
    Labdaszerzés, Trehubova védekezett jól. (1:2)

3
    Barjaktarovic védi Rajnohova ziccerét jobb kettőből. (1:2)

3
    RADICEVIC lerohanásból eredményes középről. (1:2)

3
    Eladja a labdát Szlovákia. (1:1)

3
    Czanikot kell ápolni az eset után, de tudja folytatni. (1:1)

3
    Ez viszont már kiállítás, két percre kimegy pihenni Lazovic két kezes lökés miatt. (1:1)

2
    Lazovic kapott sárga lapot. (1:1)

2
    MEHMEDOVIC futott be beállóba és Knezevic bejátszásából talál a hálóba. (1:1)

1
    A bal szélről talál nehéz szögből a kapuba DUBAJOVA. (1:0)

1
    Szlovákia kezdte a találkozót. (0:0)

1

Fehérben lép pályára Montenegró, pirosban Szlovákia.

Szlovákia: Gubikova, Tothova (kapusok) – Rajnohova, Kerteszova, Benuskova, Czanik, Dubajova, Szarkova, Michnova, Sukennikova, Jakubisova, Skolkova, Trehubova, Bizikova, Hornakova, Minarcikova

Montenegró: Rajcic, Barjaktarovic (kapusok) – Petrovic, Pavicevic, Radicevic, Jovanovic, Bulatovic A., Klikovac, Jaukovic, Malovic, Lazovic, Bulatovic K., Ramusovic, Mehmedovic, Despotovic, Knezevic

Játékvezetők: Kjersti Arntsen (NOR) – Guro Röen (NOR.

A magyar-horvát közös rendezésű kézilabda Európa Bajnokság csoportkörének második fordulójában járunk. A D csoport mérkőzésén Szlovákia és Montenegró találkozik egymással. Az előző körben Montenegró igen fontos győzelmet gyűjtött be Szerbia ellen, Szlovákia vereséget szenvedett. Mégis büszkék lehetne a szlovákok a teljesítményükre, ugyanis Franciaország csak három góllal bizonyult jobbnak, pedig jóval esélyesebbnek számít. Közel volt a meglepetés.

Szlovák vereség esetén rendkívül nehéz helyzetbe kerülnek, ami a továbbjutást illeti, Montenegró pedig egy győzelemmel bebiztosíthatja a továbbjutását. Mivel a balkáni állam az Európa bajnoki címvédő, így természetesen sokkal esélyesebbek a győzelemre.

A találkozó szerdán 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!