Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád 12:7 (vége) | AN Brescia - ZF-Eger 3:7 (vége)
AN Brescia - ZF-Eger

3:7

(1:1, 1:2, 0:3, 1:1)

szerda 14.01.2015, 20:30 • Brescia • Vízilabda BL

AN Brescia: Del Lungo, (Dian) – Bruni, C.Presciutti, Pagani, Molina 2, Rizzo 1, Giorgi, Nora, N.Presciutti, Bodegas, Fiorentini, Napolitano

ZF-Eger:B. Mitrovics, (Csoma) – Angyal 2, Biros 1, Csucskovics, Hosnyánszky, Lőrincz, Csuk 2, Szívós, Erdélyi, Vapenszki 1, Bedő, Hárai 1. (21:40:19)

Bámulatosan fölényes sikert aratott az Eger, minden várakozást felülmúlt. A meccs eleje szoros volt, de a második félidőben az Eger kiemelkedőt nyújtott és sima győzelmet aratott a jó erőkből álló Brescia otthonában. A találkozó embere Mitrovics volt, aki csak három gólt kapott és már-már földöntúli bravúrokat mutatott be sorozatban. Sem közelről, sem távolról nem lehetett gólt lőni a szerb kapusnak. Támadásban Csuk remekelt, és Angyal is mindkét helyzetét gólra váltotta.
    Az Eger három forduló után négy ponttal áll és jó eséllyel pályázik a továbbjutásra, a Brescia pedig kétpontos maradt.

AN Brescia – ZF-Eger 3:7

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Molina még egyszer eltalálta a kapufát.

31
    Újabb távoli olasz-bomba ezt bal kézzel védte Mitrovics.

30
    Szívós lőtt méterekkel mellé.

29
    Mitrovics újabb elképesztő bravúrja.

29
    GUILLERMO RIOS MOLINA rengeteg elrontott lövése után egyet belőtt. (3:7)

28
    Molina felső lécre lőtt.

27
    Mitrovics újabb elképesztő védése, Napolitano kétméteres lövését is védte.

27
    BIROS PÉTER úszott le emberéről és egyedül maradt az ellenfél kapuja előtt és értékesítette a ziccert. (2:7)

26
    Egy ejtést védett ezúttal Mitrovics.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, az Eger hozta el a labdát.

Mitrovics káprázatosan véd, emberfelettit nyújt. A harmadik negyed elején kétszer villant Csuk káprázatosan. Angyal is remekül használt ki egy emberelőnyt. Parádés az Eger teljesítménye.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Molina passza után Napolitano húzta rá két méterről a kapura, Mitrovics ezt is védte. (2:6)

23
    C.Presciutti lapos lövését védte Mitrovics.

23
    Csuk nagyon messziről lőtt a felső lécre.

23
    Kontra fault Molina ellen.

22
    Hosnyánszky remek bepasszolt labdája után ANGYAL DÁNIEL két méterről húzta be a labdát. (2:6)

21
    Egri időkérés.

21
    Hárai újabb parádés labdaszerzése, Bodegasszal szemben.

21
    Rossz a bejátszás centerbe.

21
    Csuk ejtett mellé.

21
    Remek szerelés Háraitól, miközben bejött a kiállításból.

19
    Ötméterest harcolt ki Angyal Nora ellen.

19
    Bodegasz lökte el magától ellenfelét.

18
    MILOS CSUK emelkedett ki magasra és pattintott a kapuba hat méterről. (2:5)

18
    MILOS CSUK lőtt emberfórból kapásból középről a kapu bal oldalába. (2:4)

17
    Emberfórból lőtt C.Presciutti és Csuk blokkolt.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, megint az olaszok hozták el a labdát.

A második negyed két parádés egri góllal indult, Hárai és Vapenszki révén, ezzel vezet a magyar csapat. Mitrovics remekül véd és kapufa többször is az Egerrel volt az olasz lövések alakalmával.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Emberelőnyben Molina bal szélről elengedett lövését védte óriási bravúrral a Mitrovics.

16

16
    Csuk szereztt labdát Molina passzát követően.

15
    Molina lőtt nyolc méterről kapufát.

15

15
    Egy rossz passz Hosnyánszkytól.

14
    Mitrovics labdaszerzése, mert jól jött ki a kapuból.

14
    Bedő nem kapott ítéletet, pedig lehetett volna.

13
    C.Presciutti rossz bejátszása centerbe.

13
    Bedő ellen az ítélet.

12
    VALERIO RIZZO három lóba után lőtt hat méterről rosszkéz oldalról a hosszú felsőbe. (2:3)

12
    Most Molina lőtte telibe a kapufát hat méterről.

11
    C.Persciutti lövését védte Mitrovics.

10
    HÁRAI BALÁZS zseniális csavargólt lőtt centerből, briliáns mozdulat. (1:3)

10
    Bodegasz újabb remek centerezése, most ejtett, ez is kapufa lett.

9
    BORISZ VAPENSZKI nagyon távoli lövése középről hét méterről a jobb felsőbe vágódott. (1:2)

9
    Bodegasz csavart a felső lécre centerből.

9
    Elkezdődött a második negyed, az olaszok hozták el a labdát.

Egyelőre a távoli lövések dominálnak, de ezek közül egy sem sikerült. Mindkét csapat a gólját emberelőnyből, közelről szerezte.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Egy kósza távoli lövés az olaszoktól a végén.

8
    Vendég időkérés.

7
    Rizzo bombázott emberfórban öt méterről, nagyon fogott Mitrovics.

7
    Pagani lőtt hét méterről kapufát.

6
    Erdélyi adta be a jobb kapufánál álló ANGYAL DÁNIELhez, aki rögtön befejezte a támadást emberfórban. (1:1)

6
    Mitrovics bravúrja Molina próbálkozásánál.

5
    Bedő veszített labdát.

5

5
    Bedő lőtt kapufát, ahonnan aztán kipattant a labda.

4
    Molina lőtt kapufát.

4
    A centerező Bedő ellen kontra fault.

4
    Emberelőnyben GUILLERMO RIOS MOLINA lőtt a bal szélről és blokkról pattant be a labda. (1:0)

3
    Egy nagyon távoli lövés Szívóstól.

3
    C.Presciutti lövését blokkolták az egriek.

2
    Csuk lőtt hat méterről fölé.

2
    Napolitano nem tudta átvenni centerben a labdát.

1
    olaszok vezették az első támadást, Rizzo lőtt mellé.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Brescia hozta el a labdát.

AN Brescia: Del Lungo, Dian – Bruni, C.Presciutti, Pagani, Molina, Rizzo, Giorgi, Nora, N.Presciutti, Bodegas, Fiorentini, Napolitano

ZF-Eger:B. Mitrovics, (Csoma) – Angyal, Biros, Csucskovics, Hosnyánszky, Lőrincz, Csuk, Szívós, Erdélyi, Vapenszki, Bedő, Hárai

A ZF-Eger a Bresciához látogat a vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának harmadik körében. Az egriek az első fordulóban bravúros döntetlent értek el a címvédő Barceloneta otthonában (7-7), de ezt követően nagyon simán (4-12) kikaptak az olasz Pro Reccótol. Ezt a Pro Reccót az olasz bajnokságban a mostani ellenfél, a Brescia legyőzte. Ezek alapján nem sok jóra számíthatnak Háraiék, de a játékoskereteket figyelembe véve korántsem esélytelen az Eger, sőt.
    A Brescia két döntetlennel kezdte a BL-t, hiszen a Barceloneta és az Olympiakosz ellen is egy pontot szerzett.
    A magyar bajnokságban az Eger csak a Szolnoktól szenvedett vereséget, valamint az UVSE ellen játszott döntetlent a szezon elején, a többi meccsét magabiztosan nyerte a Dabrowski-csapat.
    Az olasz bajnokságban a Brescia hibátlan teljesítménnyel vezet, de az elmúlt fordulóban csak egy góllal győzte le a Sport Managementet. A hazai csapat olasz válogatott játékosokra épül. Az Egerben magyar és szerb válogatottak is vannak, valamint egy montenegrói Csucskovics személyében.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:30 - kor kezdődik.