Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád 12:7 (vége) | AN Brescia - ZF-Eger 3:7 (vége)
AN Brescia - ZF-Eger

3:7

(1:1, 1:2, 0:3, 1:1)

szerda 14.01.2015, 20:30 • Brescia • Vízilabda BL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:30 - kor kezdődik.

A ZF-Eger a Bresciához látogat a vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának harmadik körében. Az egriek az első fordulóban bravúros döntetlent értek el a címvédő Barceloneta otthonában (7-7), de ezt követően nagyon simán (4-12) kikaptak az olasz Pro Reccótol. Ezt a Pro Reccót az olasz bajnokságban a mostani ellenfél, a Brescia legyőzte. Ezek alapján nem sok jóra számíthatnak Háraiék, de a játékoskereteket figyelembe véve korántsem esélytelen az Eger, sőt.
    A Brescia két döntetlennel kezdte a BL-t, hiszen a Barceloneta és az Olympiakosz ellen is egy pontot szerzett.
    A magyar bajnokságban az Eger csak a Szolnoktól szenvedett vereséget, valamint az UVSE ellen játszott döntetlent a szezon elején, a többi meccsét magabiztosan nyerte a Dabrowski-csapat.
    Az olasz bajnokságban a Brescia hibátlan teljesítménnyel vezet, de az elmúlt fordulóban csak egy góllal győzte le a Sport Managementet. A hazai csapat olasz válogatott játékosokra épül. Az Egerben magyar és szerb válogatottak is vannak, valamint egy montenegrói Csucskovics személyében.

AN Brescia: Del Lungo, Dian – Bruni, C.Presciutti, Pagani, Molina, Rizzo, Giorgi, Nora, N.Presciutti, Bodegas, Fiorentini, Napolitano

ZF-Eger:B. Mitrovics, (Csoma) – Angyal, Biros, Csucskovics, Hosnyánszky, Lőrincz, Csuk, Szívós, Erdélyi, Vapenszki, Bedő, Hárai

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Brescia hozta el a labdát.

1
    olaszok vezették az első támadást, Rizzo lőtt mellé.

2
    Napolitano nem tudta átvenni centerben a labdát.

2
    Csuk lőtt hat méterről fölé.

3
    C.Presciutti lövését blokkolták az egriek.

3
    Egy nagyon távoli lövés Szívóstól.

4
    Emberelőnyben GUILLERMO RIOS MOLINA lőtt a bal szélről és blokkról pattant be a labda. (1:0)

4
    A centerező Bedő ellen kontra fault.

4
    Molina lőtt kapufát.

5
    Bedő lőtt kapufát, ahonnan aztán kipattant a labda.

5
    Hazai időkérés.

5
    Bedő veszített labdát.

6
    Mitrovics bravúrja Molina próbálkozásánál.

6
    Erdélyi adta be a jobb kapufánál álló ANGYAL DÁNIELhez, aki rögtön befejezte a támadást emberfórban. (1:1)

7
    Pagani lőtt hét méterről kapufát.

7
    Rizzo bombázott emberfórban öt méterről, nagyon fogott Mitrovics.

8
    Vendég időkérés.

8
    Egy kósza távoli lövés az olaszoktól a végén.

8
    Vége az első negyednek.

Egyelőre a távoli lövések dominálnak, de ezek közül egy sem sikerült. Mindkét csapat a gólját emberelőnyből, közelről szerezte.

9
    Elkezdődött a második negyed, az olaszok hozták el a labdát.

9
    Bodegasz csavart a felső lécre centerből.

9
    BORISZ VAPENSZKI nagyon távoli lövése középről hét méterről a jobb felsőbe vágódott. (1:2)

10
    Bodegasz újabb remek centerezése, most ejtett, ez is kapufa lett.

10
    HÁRAI BALÁZS zseniális csavargólt lőtt centerből, briliáns mozdulat. (1:3)

11
    C.Persciutti lövését védte Mitrovics.

12
    Most Molina lőtte telibe a kapufát hat méterről.

12
    VALERIO RIZZO három lóba után lőtt hat méterről rosszkéz oldalról a hosszú felsőbe. (2:3)

13
    Bedő ellen az ítélet.

13
    C.Presciutti rossz bejátszása centerbe.

14
    Bedő nem kapott ítéletet, pedig lehetett volna.

14
    Mitrovics labdaszerzése, mert jól jött ki a kapuból.

15
    Egy rossz passz Hosnyánszkytól.

15

15
    Molina lőtt nyolc méterről kapufát.

16
    Csuk szereztt labdát Molina passzát követően.

16
    Egri időkérés.

16
    Emberelőnyben Molina bal szélről elengedett lövését védte óriási bravúrral a Mitrovics.

16
    Vége a második negyednek.

A második negyed két parádés egri góllal indult, Hárai és Vapenszki révén, ezzel vezet a magyar csapat. Mitrovics remekül véd és kapufa többször is az Egerrel volt az olasz lövések alakalmával.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, megint az olaszok hozták el a labdát.

17
    Emberfórból lőtt C.Presciutti és Csuk blokkolt.

18
    MILOS CSUK lőtt emberfórból kapásból középről a kapu bal oldalába. (2:4)

18
    MILOS CSUK emelkedett ki magasra és pattintott a kapuba hat méterről. (2:5)

19
    Bodegasz lökte el magától ellenfelét.

19
    Ötméterest harcolt ki Angyal Nora ellen.

21
    Remek szerelés Háraitól, miközben bejött a kiállításból.

21
    Csuk ejtett mellé.

21
    Rossz a bejátszás centerbe.

21
    Hárai újabb parádés labdaszerzése, Bodegasszal szemben.

21

22
    Hosnyánszky remek bepasszolt labdája után ANGYAL DÁNIEL két méterről húzta be a labdát. (2:6)

23
    Kontra fault Molina ellen.

23
    Csuk nagyon messziről lőtt a felső lécre.

23
    C.Presciutti lapos lövését védte Mitrovics.

24
    Molina passza után Napolitano húzta rá két méterről a kapura, Mitrovics ezt is védte. (2:6)

24
    Vége a harmadik negyednek.

Mitrovics káprázatosan véd, emberfelettit nyújt. A harmadik negyed elején kétszer villant Csuk káprázatosan. Angyal is remekül használt ki egy emberelőnyt. Parádés az Eger teljesítménye.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, az Eger hozta el a labdát.

26
    Egy ejtést védett ezúttal Mitrovics.

27
    BIROS PÉTER úszott le emberéről és egyedül maradt az ellenfél kapuja előtt és értékesítette a ziccert. (2:7)

27
    Mitrovics újabb elképesztő védése, Napolitano kétméteres lövését is védte.

28
    Molina felső lécre lőtt.

29
    GUILLERMO RIOS MOLINA rengeteg elrontott lövése után egyet belőtt. (3:7)

29
    Mitrovics újabb elképesztő bravúrja.

30
    Szívós lőtt méterekkel mellé.

31
    Újabb távoli olasz-bomba ezt bal kézzel védte Mitrovics.

32
    Molina még egyszer eltalálta a kapufát.

32
    Vége a mérkőzésnek.

Bámulatosan fölényes sikert aratott az Eger, minden várakozást felülmúlt. A meccs eleje szoros volt, de a második félidőben az Eger kiemelkedőt nyújtott és sima győzelmet aratott a jó erőkből álló Brescia otthonában. A találkozó embere Mitrovics volt, aki csak három gólt kapott és már-már földöntúli bravúrokat mutatott be sorozatban. Sem közelről, sem távolról nem lehetett gólt lőni a szerb kapusnak. Támadásban Csuk remekelt, és Angyal is mindkét helyzetét gólra váltotta.
    Az Eger három forduló után négy ponttal áll és jó eséllyel pályázik a továbbjutásra, a Brescia pedig kétpontos maradt.

AN Brescia – ZF-Eger 3:7

AN Brescia: Del Lungo, (Dian) – Bruni, C.Presciutti, Pagani, Molina 2, Rizzo 1, Giorgi, Nora, N.Presciutti, Bodegas, Fiorentini, Napolitano

ZF-Eger:B. Mitrovics, (Csoma) – Angyal 2, Biros 1, Csucskovics, Hosnyánszky, Lőrincz, Csuk 2, Szívós, Erdélyi, Vapenszki 1, Bedő, Hárai 1. (21:40:19)