Barcelona – Málaga CF 0:1 (vége) | Cordoba – Valencia 1:2 (vége) | Atlético Madrid – UD Almería 3:0 (vége)
La Coruňa – Real Club Celta de Vigo 0:2 (vége)
Atlético Madrid
3:0 (3:0)
UD Almería
szombat 21.02.2015, 20:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Az első perctől igyekezett kézbe venni és kézben is tartani a mérkőzést az Atlético Madrid és ez sikerült is nekik. Az első gól inkább tűnt egy ajándék tizenegyesnek, de a későbbiekben sem tudott felnőni a feladathoz az Almeria. A vendégeknek nem kell búslakodniuk, nekik nem a Madridot kell megverniük.

A második félidőben jó, ha félgőzzel játszott az Atlético, nem is született már több találat, sajnos visszaesett az iram és a színvonal is, helyzetet is csak elvétve láthattunk.

Atlético Madrid – Almeria: 3-0!
    ---- (21:54:48)

90+2

90+2
    Siqueira kap második sárga lapot kezezésért. Nem tűnt se szándékosnak, se kezezésnek valójában. Piros lappal kiáll Siqueira.

90+1
    Két perc a ráadás.

90+1
    Gabi szögletét Julian üti ki, Juanfran újra beadja, Julian megint résen.

90+1
    Szögletet harcol ki az Atlético Madrid a bal oldalon.

90
    Ismét támadásban az Almeria, a jobb oldalról adta be Wellington Silva, elakadt Turanban.

89
    Hemed balról cselezett középre, majd jó 28-30 méterről rásuhintotta jobb lábbal, jócskán fölé.

88
    Saul a felezőtől adja haza Moyáig, nem sok reményünk lehet már nagy helyzetekre ma.

87
    Torres most a bal oldalon tűnt fel, majd továbbteszi Turannak, aki kiharcol egy szögletet Silva mellett.

86
    Szép labdaszerzés Mirandától hátul, de a kivágott labda csak Coronáig jut.

85
    Turan szöktetné Torrest, de túl hosszú, Julián kezében a labda.

84
    Suarez és Turan adogatnak a középpályán, mintha mindkét csapat szeretne már csak úgy túl lenni a maradék kb 10 percen.

83
    Kár, hogy ennyire visszaesett a hazaiak támadókedve, nem tett jót a meccs színvonalának, szinte nincs is helyzet.

82
    Saul csak szabálytalanul tudja szerelni Wellington Silvát a felezőnél.

81
    Raul Garcia lőtte keresztbe a bal oldalról, veszélyesen gurult egy méteren a labda, de középen senki sem érkezett társ.

80
    Turan indult meg középen, a jobb oldalra tett labdával Juanfran inkább visszafogta a tempót. Öli az időt az Atlético, a meccs régen eldőlt már.