Győr – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 0:0 (vége) | Dunaújváros – Nyíregyháza 3:0 (vége)
MTK Budapest FC – Lombard Pápa FC 3:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Paksi FC 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
3:0 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 04.04.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Az újvárosnak jót tett az edzőváltás. Artner Tamás győzelemmel mutatkozik be tehát, hiszen csapata 3:0-ra legyőzte a Nyíregyházát. Nikházi a mérkőzés legjobbja, két gólja mellett sokat tett a csapata győzelméért. Ezzel az újváros megelőzte Honvédot, de még maradt a kieső helyen. Remek meccs volt, a végeredmény 3:0 a hazaiaknak. Köszönjük figyelmüket! (20:23:37)

90+3

90+3
    A Dunaújváros gólt szerzett!

NIKHÁZI MÁRK a jobb alsóba lőtte a büntetőt! 3:0.

90+2
    Újvárosi büntető jöhet buktatás miatt. Ez lehet a hab a tortán!

90+1
    A beadást Vaskó fejelte ki a kapu elől.

90+1
    Dartsimelia kapott szabadrúgást, beadás jöhet.

90
    9:7 a lövések száma, a második félidőben 7:2.

89
    A középre tett labda Nagy Gergely zsákmánya lett.

88
    Hidvégi helyére Thiago érkezett.

88
    Seydi harcolt ki szögletet.

87
    A beadás lecsorgott, majd Lázár lőtt fölé jócskán.

87
    Hidvégi lába kapott görcsöt, ápolása a pályán kivül folytatódik.

86
    Orosz harcolt ki szögletet ezúttal.

85
    Hidvégi távoli lövése fölé szállt 2-3 méterrel.

83
    Orosz helyére Jakab érkezett.

82
    A közönség élvezi a meccset, rég játszott ilyen jól a Dunaújváros.

80
    Tiz perc a mérkőzésből, próbál támadást kezdeményezni a Nyíregyháza.

78

Megduplázta előnyét a DPASE! Eppel Márton kapott pontos passzt, majd tizenegy méterről a rövid sarokba tüzelt. A kapus nem ért le. 2:0. Eldőlni látszik.

77
    Petneházi helyére érkezett Lázár.

77
    Dartsimelia lövése lecsúszott, jócskán mellé szállt.

75
    Rezest váltja Törtei az utolsó negyed órára.

74
    Őrzi egy gólos előnyét a hazai csapat.

72
    Ez a piros lap megpecsételheti a Nyíregyháza sorsát a mai meccsen.

71
    Bosnjak könyökölte le ellenfelét, egyből piros lap! Nikházit ápolni is kell.

69
    Dartsimelia érkezett Pekár helyére.

69
    A beadást kifejelték a lecsorgót Petneházi bombázta rá, jócskán fölé lőtt, de legalább befejezte az akciót.

68
    Arziani kapott sárgát buktatás miatt.

66
    A félidő derekánál járunk, meghozta az önbizalmat a gól a hazaiaknál, sokkal jobban játszanak, mint az előző meccseken, a Nyíregyháza keresi a játékát, hamarosan cserélni is fog Mátyus János.

65
    Ismét támadásban a hazaiak, a jobb szélről érkező lapos beadás Balogh kezei között végezte.

63
    A második félidőben gyengébben játszik a Nyíregyháza, de továbbra is egy gól csak a hátrány, ami egy jó lövéssel ledolgozható például.

62
    Nikházi kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

61
    Nikházi iramodott meg a bal szélen, a csel viszont nem jött be, de továbbra is most az újváros kezdeményez inkább.

60
    Fél óra a meccsből, egyenlőre a hazaiaknak áll a meccs.

59
    Bosnjak lövését Nagy védeni tudta, a lövés a léc alá tartott, de középre.

58
    Petneházi csúszott rá ellenfele lábára, szabadrúgás húsz méterre, majdnem szembe a kapuval. Ez ballábas szög.

58
    Némi tanácstalanság érezhető a Nyíregyháza játéka felől, de a gól benne van a meccsben. Bármi megtörténhet.

57
    Formás hazai támadás végén a beadás nem volt jó, a közönség tapssal jutalmazta azért.

55
    Nikházi sokadik belépője sárga lappá érett.

55
    A beadás Seydi fele szállt, de egy picit mögé ment, ami épp elég volt ahhoz, hogy ne adódjon veszély, a lecsorgót Nagy kaparintotta meg.

55
    Eltelt tiz perc a félidőből, komolyabb lehetőség nem adódott.

53
    Pekár kapott a lábára egyet, Nikházi elnézést kért érte.

52
    Petneházi szabálytalan a középpályán, megúszta lap nélkül.

51
    Ez a beadás sem volt a legjobb, ezt is a kapus húzta le a levegőből.

50
    Szöglet jöhet a túloldalon is.

48
    Orosz beadása Balogh kezei között végezte.

47
    Szögletet végezhet el a DPASE.

47
    Újvárosi bedobás jöhet a Nyíregyháza térfelén.

46
    Szokol helyére Seydi Imam érkezett.

46

A lövések száma 2:4.

Némi mezőnyfölényben játszanak a vendégek, de az újváros hagyott ki nagyobb lehetőséget, továbbá egy gólt is szerzett, ami nem elhanyagolható. A 8. percben Nikházi a kapufát találta el, fortuna ekkor a vendégekkel volt. Többször lőtt kapura a Nyíregyháza, de a 34. percben egy védelmi megingást kihasználva Nikházi a második lehetőségét már nem hibázta el. A félidőben 1:0-ra vezet tehát a Dunaújváros, de még semmi sincs lefutva! Tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Nyíregyházi szabadrúgás, előre mennek jó páran fejelni. Negyven méterre van a kaputól a labda.

45
    Egy perc a ráadás.

44
    Orosz került lövőhelyzetbe, de a blokkban elakadt a labda. Bedobás jöhet öt méterre az alapvonaltól.

44
    Kettő perc a félidő rendes játékidejéből.

43
    A középre tett labda jól jött be, de Villámnak sikerült kivágnia a mezőnybe.

43
    Vendég szabadrúgás a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

42
    Artner Tamás egyenlőre jól megszervezte a védelmet, ami állja a sarat.

41
    A beadást sikerült kifejelni, most komoly erőket mozgósit a Nyíregyháza.

41
    Nyíregyházi szöglettel folytatódik a játék.

40
    Öt perc a félidőből, támadásban a vendégek.

39
    Szokol átadása nem volt jó a társnak, hazai bedobás következhet.

38
    Nikházi kiveszi a részét a védekezésből is, ezúttal ő szabaditotta fel Nagy Gergely kapuját.

37
    Labdázgat a Nyíregyháza, keresik a rést az ellenfél védelmén.

35
    Tiz perc a félidőből. Ez a gól jót tehet a meccsnek, fokozódik a feszültség, az iram pedig nőni fog remélhetőleg.

34

A hazaiak legjobbja szerezte a gólt, a gólpasszt Eppel adta. A gólszerző nem más, mint NIKHÁZI MÁRK! 1:0 a hazaiaknak, akik első góljukat szerezték 2015-ben bajnokin!

34
    Csehi kapott a lábára egyet, a szabadot már el is végezték az újvárosiak.

33
    Egy leheletnyivel jobban játszanak a vendégek, de továbbra is a legnagyobb gólszerzési lehetőség Nikházi nevéhez fűződik, próbálkozása ugyanis kapufával végződött.

32
    Pekár távoli, lapos lövését Nagy könnyedén védeni tudta.

31
    Hidvégi iramodott meg a bal szélen, középre tett labdáját Nikházi elől kifejelték.

31
    Negyed óra a félidőből.

30
    Szabadot kapott a Nyíregyháza, a középre tett labda Nagy Gergely kezei között végezte.

29
    Nyíregyházi bedobás a középpályán.

28
    Küzdelmes a meccs, helyzetecskék adódtak mindkét oldalon, gólt sajnos még nem láthattunk.

26
    Orosz lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

25
    A jobb oldali beadásra Csehi érkezett, centikkel suhant el előtte a labda. Komoly gólhelyzet volt.

24
    Petneházi labdája a hosszú sarkot vette célba, de kifejelték a védők. Igéretes kontrát vezethetett a vendég csapat, de az utolsó passz piros mezeshez ment.

23
    Hidvégi bedobását Ivanovs mentette szögletre Eppel elől.

22
    A félidő derekánál járunk, tapogatóznak a csapatok, egyenlőre sok a pontatlanság.

20
    Eppel inditása is rossz lett, ez is Balogh zsákmánya lett.

19
    Csehi védők mögé tett labdája hosszú lett Eppel számára, Balogh gyűjti be a játékszert.

18
    A hazaiak eddig egyszer próbálkoztak, az kapufával végződött, a vendégek többször dolgoztak ki kisebb lehetőségeket.

16
    Petneházi szöglete sem okozott gondot a védőknek.

15
    Orosz beadását kifejelték ismét, jöhet még egy szöglet a túloldalról.

15
    Orosz kapu elé tett labdáját szögletre fejelték a védők.

14
    Nikházi kapott szöglettel felérő szabadrúgást.

13
    Halenar huszonkét méterről tüzelt, pechére a kapu jobb oldala mellé lőtt, Nagy Gergely rajta volt.

11
    Egy veszélyes lövés a Nyíregyháza részéről, Nagy csak nézte a labdát, ami elsuhant a kapu előtt.

10
    Küzdelmes meccs eddig, egy Nikházi kapufát jegyezhettünk fel ezidáig.

9
    Vendég szabadrúgás jöhet a középpályán. Kiegyenlitett a játék, ahogyan azt várni lehetett.

8
    Petneházi beadása nem jó, majd az ismétlést felfejelték, és Nikházi ollózott egy elképesztően szép kapufát! Nem volt szerencséje a hazaiaknak.

7
    Petneházi tört volna be a tizenhatoson belülre, de sikerült megállitani. Jó helyről jöhet a beadás, három méterre a tizenhatostól, és öt méterre az alapvonaltól.

6
    Arziani próbálta kapásból rálőni harmincról, méterekkel fölé lőtt a hazai közönség örömére.

5
    Támadásban folyamatosan a kék mezes alakulat, egyenlőre ők kezdtek jobban.

4
    A Nyíregyháza kicsiben végezte el a sarokrúgást, majd egy lőtt passz középre, ami ellenfélhez ment.

3
    Pekár kapu elé tett labdáját szögletre mentették a védők.

3
    Petneházi szabálytalankodott, szabadrúgás az újvárosi térfél közepén.

2
    Nyíregyházi bedobás jöhet a középpályán.

1
    Petneházi beadását kivágták, maradt a labda az újvárosnál.

1
    Hidvégi bal oldali beadását blokkolták. Szöglet jöhet rögtön az elején.

1
    Kékben a vendégek, pirosban a hazaiak. A Nyíregyháza kezdte a meccset.

1

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a sereghajtó Dunaújváros fogadja a Nyíregyházát.

A hazaiak jelenleg a 16. helyen állnak tizenhárom bajnoki ponttal. A 14. és egyben nem kieső helyen lévő Pécstől négy pontra a csapat, belátható távolságon belül tehát, ráadásul áprilisban négy meccset is otthon játszanak, ami azért némi előnyt jelent.
    Idén még nem sikerült tétmeccsen gólt szerezniük, gyengén kezdték a tavalyi szezont. Mind a négy meccsüket elvesztették 2015-ben, kettőt 2:0-ra, kettőt 1:0-ra. Az utolsó vereségük után jött is az edző csere, erre a meccsre már Artner Tamás irányításával lépnek pályára az újvárosiak.

A Nyíregyháza jelenleg a 11. helyen áll huszonkét ponttal. Viszonylag nyugodtak lehetnek, a kieséstől nem igazán kell aggódniuk. A formájuk sem rossz, hiszen idén öt bajnokijukból kettőt nyertek, két döntetlen, és egy vereség mellett. Csupán a Videoton tudta őket megverni a tavaszi szezonban. Legutóbbi idegenbeli meccsüket megnyerték, a Pápa otthonából hozták el a három pontot.

A két csapat tavaly az NBII-ben szerepelt, mindkét meccset a Nyíregyháza nyertek, otthon 4:0-ra, újvárosban 1:0-ra. A két csapat őszi, NBI-es meccsén a Dunaújváros pontot mentett idegenben, ez a meccs 0:0-val zárult. Reméljük ezen a meccsen sok gól, lesz, és megannyi helyzet. Az újvárosnak nyernie kéne, ha bent akar maradni, de ehhez lesz pár szava a vendégeknek is. A meccs minden fontos eseményéről élőben tudósítunk, tartsanak velünk Kedves Nézőink!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok: 34. Nikházi, 78. Eppel, 90+3. Nikházi (bünt.)

Lapok:   55. Nikházi (DUP) – 68. Arziani (NYS)   71. Bosnjak (NYS)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hidvégi ( 88' Thiago ) , Vaskó, Szekeres, Villám – Orosz ( 83' Jakab ) , Csehi, Nikházi, Farkas, Petneházi ( 77' Lázár ) – Eppel
    Cserék: Jahic – Grubjesic, Jakab, Lázár, Sóron, Thiago

Edző: Artner Tamás

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Szokol ( 46' Imam ), Kovacevic, Ivanovs, Bosnjak – Arziani, Kostic, Pekár ( 69' Dartsimelia ), Rezes ( 75' Törtei ) – Halenar, Zofcak
    Cserék: Ovsijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Fodor, Rubus, Imam, Törtei