Győr – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 0:0 (vége) | Dunaújváros – Nyíregyháza 3:0 (vége)
MTK Budapest FC – Lombard Pápa FC 3:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Paksi FC 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
3:0 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 04.04.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a sereghajtó Dunaújváros fogadja a Nyíregyházát.

A hazaiak jelenleg a 16. helyen állnak tizenhárom bajnoki ponttal. A 14. és egyben nem kieső helyen lévő Pécstől négy pontra a csapat, belátható távolságon belül tehát, ráadásul áprilisban négy meccset is otthon játszanak, ami azért némi előnyt jelent.
    Idén még nem sikerült tétmeccsen gólt szerezniük, gyengén kezdték a tavalyi szezont. Mind a négy meccsüket elvesztették 2015-ben, kettőt 2:0-ra, kettőt 1:0-ra. Az utolsó vereségük után jött is az edző csere, erre a meccsre már Artner Tamás irányításával lépnek pályára az újvárosiak.

A Nyíregyháza jelenleg a 11. helyen áll huszonkét ponttal. Viszonylag nyugodtak lehetnek, a kieséstől nem igazán kell aggódniuk. A formájuk sem rossz, hiszen idén öt bajnokijukból kettőt nyertek, két döntetlen, és egy vereség mellett. Csupán a Videoton tudta őket megverni a tavaszi szezonban. Legutóbbi idegenbeli meccsüket megnyerték, a Pápa otthonából hozták el a három pontot.

A két csapat tavaly az NBII-ben szerepelt, mindkét meccset a Nyíregyháza nyertek, otthon 4:0-ra, újvárosban 1:0-ra. A két csapat őszi, NBI-es meccsén a Dunaújváros pontot mentett idegenben, ez a meccs 0:0-val zárult. Reméljük ezen a meccsen sok gól, lesz, és megannyi helyzet. Az újvárosnak nyernie kéne, ha bent akar maradni, de ehhez lesz pár szava a vendégeknek is. A meccs minden fontos eseményéről élőben tudósítunk, tartsanak velünk Kedves Nézőink!

1

1
    Kékben a vendégek, pirosban a hazaiak. A Nyíregyháza kezdte a meccset.

1
    Hidvégi bal oldali beadását blokkolták. Szöglet jöhet rögtön az elején.

1
    Petneházi beadását kivágták, maradt a labda az újvárosnál.

2
    Nyíregyházi bedobás jöhet a középpályán.

3
    Petneházi szabálytalankodott, szabadrúgás az újvárosi térfél közepén.

3
    Pekár kapu elé tett labdáját szögletre mentették a védők.

4
    A Nyíregyháza kicsiben végezte el a sarokrúgást, majd egy lőtt passz középre, ami ellenfélhez ment.

5
    Támadásban folyamatosan a kék mezes alakulat, egyenlőre ők kezdtek jobban.

6
    Arziani próbálta kapásból rálőni harmincról, méterekkel fölé lőtt a hazai közönség örömére.

7
    Petneházi tört volna be a tizenhatoson belülre, de sikerült megállitani. Jó helyről jöhet a beadás, három méterre a tizenhatostól, és öt méterre az alapvonaltól.

8
    Petneházi beadása nem jó, majd az ismétlést felfejelték, és Nikházi ollózott egy elképesztően szép kapufát! Nem volt szerencséje a hazaiaknak.

9
    Vendég szabadrúgás jöhet a középpályán. Kiegyenlitett a játék, ahogyan azt várni lehetett.

10
    Küzdelmes meccs eddig, egy Nikházi kapufát jegyezhettünk fel ezidáig.

11
    Egy veszélyes lövés a Nyíregyháza részéről, Nagy csak nézte a labdát, ami elsuhant a kapu előtt.

13
    Halenar huszonkét méterről tüzelt, pechére a kapu jobb oldala mellé lőtt, Nagy Gergely rajta volt.

14
    Nikházi kapott szöglettel felérő szabadrúgást.

15
    Orosz kapu elé tett labdáját szögletre fejelték a védők.

15
    Orosz beadását kifejelték ismét, jöhet még egy szöglet a túloldalról.

16
    Petneházi szöglete sem okozott gondot a védőknek.

18
    A hazaiak eddig egyszer próbálkoztak, az kapufával végződött, a vendégek többször dolgoztak ki kisebb lehetőségeket.

19
    Csehi védők mögé tett labdája hosszú lett Eppel számára, Balogh gyűjti be a játékszert.

20
    Eppel inditása is rossz lett, ez is Balogh zsákmánya lett.

22
    A félidő derekánál járunk, tapogatóznak a csapatok, egyenlőre sok a pontatlanság.

23
    Hidvégi bedobását Ivanovs mentette szögletre Eppel elől.

24
    Petneházi labdája a hosszú sarkot vette célba, de kifejelték a védők. Igéretes kontrát vezethetett a vendég csapat, de az utolsó passz piros mezeshez ment.

25
    A jobb oldali beadásra Csehi érkezett, centikkel suhant el előtte a labda. Komoly gólhelyzet volt.

26
    Orosz lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

28
    Küzdelmes a meccs, helyzetecskék adódtak mindkét oldalon, gólt sajnos még nem láthattunk.

29
    Nyíregyházi bedobás a középpályán.

30
    Szabadot kapott a Nyíregyháza, a középre tett labda Nagy Gergely kezei között végezte.

31
    Negyed óra a félidőből.

31
    Hidvégi iramodott meg a bal szélen, középre tett labdáját Nikházi elől kifejelték.

32
    Pekár távoli, lapos lövését Nagy könnyedén védeni tudta.

33
    Egy leheletnyivel jobban játszanak a vendégek, de továbbra is a legnagyobb gólszerzési lehetőség Nikházi nevéhez fűződik, próbálkozása ugyanis kapufával végződött.

34
    Csehi kapott a lábára egyet, a szabadot már el is végezték az újvárosiak.

34
    A Dunaújváros gólt szerzett!

A hazaiak legjobbja szerezte a gólt, a gólpasszt Eppel adta. A gólszerző nem más, mint NIKHÁZI MÁRK! 1:0 a hazaiaknak, akik első góljukat szerezték 2015-ben bajnokin!

35
    Tiz perc a félidőből. Ez a gól jót tehet a meccsnek, fokozódik a feszültség, az iram pedig nőni fog remélhetőleg.

37
    Labdázgat a Nyíregyháza, keresik a rést az ellenfél védelmén.

38
    Nikházi kiveszi a részét a védekezésből is, ezúttal ő szabaditotta fel Nagy Gergely kapuját.

39
    Szokol átadása nem volt jó a társnak, hazai bedobás következhet.

40
    Öt perc a félidőből, támadásban a vendégek.

41
    Nyíregyházi szöglettel folytatódik a játék.

41
    A beadást sikerült kifejelni, most komoly erőket mozgósit a Nyíregyháza.

42
    Artner Tamás egyenlőre jól megszervezte a védelmet, ami állja a sarat.

43
    Vendég szabadrúgás a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

43
    A középre tett labda jól jött be, de Villámnak sikerült kivágnia a mezőnybe.

44
    Kettő perc a félidő rendes játékidejéből.

44
    Orosz került lövőhelyzetbe, de a blokkban elakadt a labda. Bedobás jöhet öt méterre az alapvonaltól.

45
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Nyíregyházi szabadrúgás, előre mennek jó páran fejelni. Negyven méterre van a kaputól a labda.

45+1

Némi mezőnyfölényben játszanak a vendégek, de az újváros hagyott ki nagyobb lehetőséget, továbbá egy gólt is szerzett, ami nem elhanyagolható. A 8. percben Nikházi a kapufát találta el, fortuna ekkor a vendégekkel volt. Többször lőtt kapura a Nyíregyháza, de a 34. percben egy védelmi megingást kihasználva Nikházi a második lehetőségét már nem hibázta el. A félidőben 1:0-ra vezet tehát a Dunaújváros, de még semmi sincs lefutva! Tartsanak velünk!

A lövések száma 2:4.

46

46
    Szokol helyére Seydi Imam érkezett.

47
    Újvárosi bedobás jöhet a Nyíregyháza térfelén.

47
    Szögletet végezhet el a DPASE.

48
    Orosz beadása Balogh kezei között végezte.

50
    Szöglet jöhet a túloldalon is.

51
    Ez a beadás sem volt a legjobb, ezt is a kapus húzta le a levegőből.

52
    Petneházi szabálytalan a középpályán, megúszta lap nélkül.

53
    Pekár kapott a lábára egyet, Nikházi elnézést kért érte.

55
    Eltelt tiz perc a félidőből, komolyabb lehetőség nem adódott.

55
    A beadás Seydi fele szállt, de egy picit mögé ment, ami épp elég volt ahhoz, hogy ne adódjon veszély, a lecsorgót Nagy kaparintotta meg.

55
    Nikházi sokadik belépője sárga lappá érett.

57
    Formás hazai támadás végén a beadás nem volt jó, a közönség tapssal jutalmazta azért.

58
    Némi tanácstalanság érezhető a Nyíregyháza játéka felől, de a gól benne van a meccsben. Bármi megtörténhet.

58
    Petneházi csúszott rá ellenfele lábára, szabadrúgás húsz méterre, majdnem szembe a kapuval. Ez ballábas szög.

59
    Bosnjak lövését Nagy védeni tudta, a lövés a léc alá tartott, de középre.

60
    Fél óra a meccsből, egyenlőre a hazaiaknak áll a meccs.

61
    Nikházi iramodott meg a bal szélen, a csel viszont nem jött be, de továbbra is most az újváros kezdeményez inkább.

62
    Nikházi kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

63
    A második félidőben gyengébben játszik a Nyíregyháza, de továbbra is egy gól csak a hátrány, ami egy jó lövéssel ledolgozható például.

65
    Ismét támadásban a hazaiak, a jobb szélről érkező lapos beadás Balogh kezei között végezte.

66
    A félidő derekánál járunk, meghozta az önbizalmat a gól a hazaiaknál, sokkal jobban játszanak, mint az előző meccseken, a Nyíregyháza keresi a játékát, hamarosan cserélni is fog Mátyus János.

68
    Arziani kapott sárgát buktatás miatt.

69
    A beadást kifejelték a lecsorgót Petneházi bombázta rá, jócskán fölé lőtt, de legalább befejezte az akciót.

69
    Dartsimelia érkezett Pekár helyére.

71
    Bosnjak könyökölte le ellenfelét, egyből piros lap! Nikházit ápolni is kell.

72
    Ez a piros lap megpecsételheti a Nyíregyháza sorsát a mai meccsen.

74
    Őrzi egy gólos előnyét a hazai csapat.

75
    Rezest váltja Törtei az utolsó negyed órára.

77
    Dartsimelia lövése lecsúszott, jócskán mellé szállt.

77
    Petneházi helyére érkezett Lázár.

78

Megduplázta előnyét a DPASE! Eppel Márton kapott pontos passzt, majd tizenegy méterről a rövid sarokba tüzelt. A kapus nem ért le. 2:0. Eldőlni látszik.

80
    Tiz perc a mérkőzésből, próbál támadást kezdeményezni a Nyíregyháza.

82
    A közönség élvezi a meccset, rég játszott ilyen jól a Dunaújváros.

83
    Orosz helyére Jakab érkezett.

85
    Hidvégi távoli lövése fölé szállt 2-3 méterrel.

86
    Orosz harcolt ki szögletet ezúttal.

87
    Hidvégi lába kapott görcsöt, ápolása a pályán kivül folytatódik.

87
    A beadás lecsorgott, majd Lázár lőtt fölé jócskán.

88
    Seydi harcolt ki szögletet.

88
    Hidvégi helyére Thiago érkezett.

89
    A középre tett labda Nagy Gergely zsákmánya lett.

90
    9:7 a lövések száma, a második félidőben 7:2.

90+1
    Dartsimelia kapott szabadrúgást, beadás jöhet.

90+1
    A beadást Vaskó fejelte ki a kapu elől.

90+2
    Újvárosi büntető jöhet buktatás miatt. Ez lehet a hab a tortán!

90+3

NIKHÁZI MÁRK a jobb alsóba lőtte a büntetőt! 3:0.

90+3

Az újvárosnak jót tett az edzőváltás. Artner Tamás győzelemmel mutatkozik be tehát, hiszen csapata 3:0-ra legyőzte a Nyíregyházát. Nikházi a mérkőzés legjobbja, két gólja mellett sokat tett a csapata győzelméért. Ezzel az újváros megelőzte Honvédot, de még maradt a kieső helyen. Remek meccs volt, a végeredmény 3:0 a hazaiaknak. Köszönjük figyelmüket! (20:23:37)

Gólok: 34. Nikházi, 78. Eppel, 90+3. Nikházi (bünt.)

Lapok:   55. Nikházi (DUP) – 68. Arziani (NYS)   71. Bosnjak (NYS)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hidvégi ( 88' Thiago ) , Vaskó, Szekeres, Villám – Orosz ( 83' Jakab ) , Csehi, Nikházi, Farkas, Petneházi ( 77' Lázár ) – Eppel
    Cserék: Jahic – Grubjesic, Jakab, Lázár, Sóron, Thiago

Edző: Artner Tamás

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Szokol ( 46' Imam ), Kovacevic, Ivanovs, Bosnjak – Arziani, Kostic, Pekár ( 69' Dartsimelia ), Rezes ( 75' Törtei ) – Halenar, Zofcak
    Cserék: Ovsijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Fodor, Rubus, Imam, Törtei

Edző: Mátyus János