Bayern München – SpVgg Greuther Fürth 2:0 (vége) | Werder Bremen – Borussia Dortmund 0:5 (vége)
Werder Brémy
0:5 (0:2)
Borussia Dortmund
szombat 19.01.2013, 18:30 • Weserstadion, Bréma • Bundesliga

Egy elképesztően jól és magabiztosan futballozó Borussia Dortmund ezen a meccsen szinte akkor lőtt gólt a Werder Bremennek, amikor csak akart! Könnyed, ötgólos vendéggyőzelem született, a Bréma ilyen játékkal nemhogy nem fog a nemzetközi kupaszereplést jelentő helyekért hajtani, de még a kiesés szele is meglegyintheti Őket.
    Még egyszer a végeredmény: Werder Bremen-Borussia Dortmund 0-5.
    Köszönjük megtisztelő figyelmüket, viszontlátásra a következő mérkőzéseken! (20:25:40)

91
    Gyakorlatilag nem is volt hosszabbítás...

91
    de Bruyne távoli gyenge lövése ment nagyon mellé.

90
    Vajon lesz -e hosszabbítás egy ilyen sima meccsen?

89
    Junuzovic passzolt nagyon gyengén a kapus ölébe.

87
    Csak egyetlen szóval lehetne jellemezni a Borussia Dortmund támadójátékát; TÖKÉLETES!

85
    A Dortmund gólt szerzett!
    Gólszerző BLASZCZYKOWSKi.

KIÜTÉS! JAKUB BLASZCZYKOWSKI passzolt a kapuba Piszczek labdájából! Megint egy szép lengyel összjátékot láthattak a nézők. 0-5

83
    Csere a Werder Bremen-nél/nál: lemegy Kehl, bejön Sahin.

81
    Gólszerző LEWANDOWSKi.
    Piszczek jobb oldali beadását passzolta könnyedén a kapuba ROBERT LEWANDOWSKI. már 0-4!

80
    Ez az utolsó 20 perc - így háromgólos dortmundi vezetésnél - már nem fog piros betűkkel bevésődni a futball-annalesekbe...

78
    Csere a Werder Bremen-nél: lemegy Elia, bejön Ignjovski.

77
    A három gólszerzőjéből már csak Felipe Santanát hagyta a pályán Jürgen Klopp vezetőedző.

76
    Csere a Borussia Dortmund-nál: lemegy Götze, bejön Bender.

75
    Mezőnyjáték folyik ezekben a percekben; a Bremen nem tud, a Dortmund pedig érthetően már nem akar ritmust váltani.

73
    Tényleg feladta Bréma? Nem nagy meggyőződéssel mennek előre a zöld mezesek!

71
    Csere a Borussia Dortmund-nál: lemegy Reus, bejön Blaszczykowski.

71
    Csere a Werder Bremen-nél: lemegy Petersen, bejön Akpala.

69
    Az az érzése az embernek a meccset nézve, hogy a Bremen gyakorlatilag feladja, míg a Dortmund teljesen magabiztos.

68
    Lewandowski ezúttal nem került gólhelyzetbe - lesre futott.

67
    Hunt beadását is biztosan húzta le Weidenfeller.

66
    Thomas Schaaf vezetőedző meglehetősen tanácstalannak tűnik a Bremen kispadján - hol van már az 1992-es KEK győztes Werder?

65
    Götze visszapasszolt labdáját lőtte fölé Gündogan.

64
    Großkreutz lövését védte Mielitz.

63
    Az arcvédő maszkban játszó Felipe Santana elől és hátul is sok hasznára van a bajnoki címvédőnek.

62
    de Bruyne beadását Petersen lőtte sokkal mellé.

61
    Nincs átütőerő a Werder támadásaiban - így még szépíteni is nehéz lesz.

59
    Petersen szép fejesét védte Weidenfeller, végre valami a hazaiaktól.

58
    Magabiztosan őrzi, viszonylag könnyen megszerzett háromgólos előnyét a Dortmund.

57
    Kehl szabadított fel könnyedén.

54
    Csere a Werder Bremen-nél: lemegy Prödl, bejön Yildirim.

52
    Lewandowski óriási helyzetben megint sokat cselezett lövés helyett és ezért nem 0-4 még az eredmény.

52
    Abszolút magabiztos a BVB - játékosai szinte akkor kerülnek helyzetbe, amikor csak akarnak!

51
    Lewandowski beadását fejelte mellé Großkreutz.

49
    Gólszerző FELIPE SANTANA.
    Egy baloldali beadást követően FELIPE SANTANA mindenkit megelőzve csúsztatta a kapuba a vendégek harmadik gólját; 0-3

48
    Gündogan lőtte a labdát a szabadrúgásból - kevéssel mellé!

47
    Lewandovskit lerántotta Sokratis, veszélyes szabadrúgás jön!

46

Mindjárt folytatódik a mérkőzés - vajon tud -e valamit változtatni a Werder Bremen?

Vége az első játékrésznek; itt eddig nincs különösebb vita, sokkal jobban futballozik a Borussia Dortmund és bizony nagy fordulatra lenne szükség ahhoz, hogy ne vigye haza a 3 pontot Brémából.
    Hamarosan folytatjuk, maradjanak velünk!

45
    Hummels lőtt még egyet, de ez nem volt veszélyes kapura.

44
    Megint egy nagyon szép dortmundi akció, de lövés helyett túlcifrázták Reusék.

43
    A Werder szabadrúgása teljesen veszélytelen volt.

42
    Kehl viszont lökés miatt nem kap kártyás figyelmeztetést.

40
    A meccs második sárgája, Götzének mert kézzel vitte el a labdát.

39
    A mérkőzés első lapja Felipe Santana kapta.

38
    Reus adott be egy szabadrúgásból, Lewandowski fejelt fölé.

36
    A Dortmund most pályán lévő két lengyelje, Piszczek és Lewandowski vezetett ígéretes támadást, de végül nem lett veszély a brémai kapu előtt.

34
    Hiába birtokolja most többet a labdát a hazai csapat, nagyon meddő a támadójátékuk.

32
    Megpróbál most változtatni valamit a Bréma - Hummels mentett szépen a saját 16-osánál.

31
    Schmelzer lövése ezúttal nem okozott gondot Mielitz kapusnak.

29
    Götzét tartani szinte megoldhatatlan feladat a brémaiak számára.

28
    Weidenfeller vetődött rá egy veszélyes beadásra az ötösön.

27
    A szögletet követően Schmelzer fejesét védte Mielitz.

26
    Lewandovski és Götze remekül kényszerítőzött, ezúttal nem lett gól a dologból.

25
    Futtából végzett el egy bedobást Gebre Selassie, a bíró természetesen a vendégeknek adta a labdát.

21
    Azért erre talán kevesen számítottak, hogy szűk 20 perc után már kettővel megy majd a Borussia! Eddig szinte tökéletes a játékuk!

19
    Borussia Dortmund gólt szerzett!
    MARIO GÖTZE 20 méterről úgy lőtte a kapuba a BVB 2. gólját, hogy a labda egy lábról és a felső lécről pattant be! Großkreutz adta a gólpasszt. 0-2

18
    Szinte nem tudja átlépni a felezővonalat a Werder annyira jól támadnak le a sárga mezesek.

16
    Sokkal gyorsabb és labdabiztosabb eddig a Dortmund, nem véletlen, hogy vezet a bajnokcsapat idegenben is.

14
    Soha nem volt még Brémában gól nélküli a két csapat meccse - most sem...

12
    Gebre Selassie remekül tört előre, de még időben megállították a vendégek.

9
    Vezet a BVB! MARCO REUS remek szabadrúgásával; 24 méterről csavart a jobb sarokba! 0-1

8
    Elia szép lövését védte Weidenfeller.

7
    Elia nagyon gyors, ezúttal nehezen mentettek előle szögletre a sárga-feketék!

6
    Ahogy azt már a beharangozóban is jeleztük, mindkét csapat számára nagyon fontos ez a találkozó talán ezért is az óvatoskodás.

4
    Egyelőre még "tapogatózás" folyik, kicsit mintha tartana egymástól a két csapat.

3
    Elia cselezgetett a bal szélen, de Piszczek felszabadított előle.

2
    Nagyon hideg van Brémában, de a hangulat és a pálya talaja is tökéletes!

1
    A brémaiak indították 90 perces útjára a labdát.

1

Vonulnak ki a csapatok a pályára, zöld-fehér-zöldben a Bréma, sárga-fekete-sárgában a Dortmund.
    JÓ SZURKOLÁST MINDENKINEK!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A német Bundesliga I. osztályának első tavaszi fordulójában, a szombati játéknap esti mérkőzésén az eddig, múltjához méltatlanul szereplő, csak a 12. helyen álló brémai zöld fehérek, a címvédő, jelenleg harmadik BVB együttesét látják vendégül. A két csapatot kilenc hely és 8 pont választja el a tabellán és a ha a Werder vissza tudna vágni a sárga feketéknek az augusztusi, a Signal Iduna Parkban elszenvedett 2-1-es vereségért, akkor megkezdhetnék a felzárkózást a nemzetközi kupát érő helyek felé. A Borussia viszont nyilván nem mondott még le a bajnoki címvédésről, ezért szintén győzelemre tör majd.
    Érdekes meccsre van tehát kilátás ebben a januári, fagyos időben.
    A fél hétkor kezdődő találkozót Kedves Olvasóink is nyomon követhetik élő, szöveges közvetítésünkben. Jó mérkőzést, jó szurkolást kívánunk!

Most már valóban csak néhány perc és kezdődik a Werder Bremen-Borussia Dortmund összecsapás. Egy érdekesség; Jürgen Klopp a BVB vezetőedzője ezúttal kihagyta a kezdőcsapatból a lengyel Jakub Blaszczykowskit, akinek a helyén Kevin Großkreutz lép majd pályára. A Weser stadionban már hangol a telt háznyi, több mint 40 000 fős közönség.
    Maradjanak velünk, tüstént kezdődik a mérkőzés!