Avtomobilist Jekatyerinburg – Szalavat Julajev 1:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 5:4 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – AK Barsz Kazany 1:2 (vége)
Vityaz Csehov – HK Szibir Novoszibirszk 1:3 (vége) | HC Dinamo Minszk – Metallurg Novokuznyeck 6:1 (vége)
Metallurg Magnyitogorszk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
AK Barsz Kazany
hétfő 21.01.2013, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Metallurg Magnyitogorszk aktívabb volt az egész mérközés folyamán, de Barulinnak köszönhetöen csak 1 gólt tudtak bekaparni. A hazai gólra gyorsan tudott reagálni a AK Barsz Kazany, így a második harmad 1:1 döntetlennel végzödött. Gyöztes gól a harmadik játékrész második felében született , amikor Alexej Těreščenko értékesített.
    Konstantin Barulinnak köszönheti a Kazany mai gyözelmét. (16:21:29)

60:00

59:55
    Kazany kézzel-lábbal védekezik , még 6 az 5 re sem tudnak gólt ütni.

59:31
    Tilos felszabadítás a AB Barsz oldalán. Már 6 játékossal próbálkozik a Metallurg.

58:15
    Hazaiak következö lehetöségét Hodgman hibázta el.

57:00
    Utolsó perceken belül vagyunk. Védekezik a Kazany.

56:10
    Birjukov újabb bombája, de a kapu mögé csapódik.

54:50
    A nézök hangosan szurkolnak és a Magnyitogorszk is küzd az egyenlítésért.

54:00
    Kazanynak megvolt a lehetösége az egyenlítésre. Platonov takarásból vette célba Gelašvili kapuját, de végül a gólszerzés nem sikerült.

53:05
    Egy rossz vendég áttadását Lisin szerezte meg , de kiiktatták a védök.

52:00
    A Kazany gólt szerzett!
    Egy szép távoli lövéssel vezet a Kazany. Denis Goluběv passzát ALEXEJ TĚREŠČENKO értékesítette.

49:10
    Vendégek jobb oldali lövését Gelašvili védi.

48:35
    Emberhátrányban a vendégek, itt az esély a Kazany elött.

48:10
    O'Reilly két perces büntetést kapott, a hazai játékos ütövel akasztotta ellenfelét.

46:10
    Jobb oldalról Tverdovskij löl a jobb rövid sarokba, de Barulin hihetetlen de ezt is védi.

44:40
    Zdunov szabálytalanul szabadítt fel.

44:15
    Barulin kezében a korong, a játék Kazany oldaláról folytatódik.

43:45
    Barulin újabb védése után jötnek a vendégek.

42:50
    Magnyitogorszk a saját kapuja mögött kezdi felépíteni a támadását.

42:15
    Lisin került most helyzetbe Barulin kapuja elött, de ismét Barulin volt a szerencsés és fedni tudta a játékszert.

41:40
    Vendégek elsö nagy helyzetjét Nikulin harcolta ki, de 5-6 méterröl nem találta el a kaput.

40:05
    Középkezdésnél a hazai gárda szerezte meg a korongot.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Máris elkezdödik a harmadik harmad.

Második harmad kiegyenlítetteb volt, mint az elsö harmad. Két gólt is láthattunk, elöször a hazai Magnyitogorszk vette átt a vezetést, majd 33. percben Nikulin jóvoltából kiegyenlített a AK Barsz Kazany. Így az eredmény 1:1.

40:00

39:20
    Barulin kapuja elött újabb hatalmas lehetöség, az üres kapuba Platonov üthette volna a korongot, de Medvěděv szabályosan tisztáz.

38:50
    Ezt a harmadot már emberelönyben játsza végig a Magnyitogorszk.

38:21
    Magnyitogorszk a Kazany támadófelén volt, ahol Kornějev akasztott bottal, így két perces büntetést kapott.

37:45
    Kicsivel több mint 2 perc van hátra amásodik harmadból. Az eredmény továbbra is 1:1 .

36:58
    Metallurg ismét helyzetbe került, kapufa után Barulin csapott le a korongra.

35:42
    Letelt az emberelöny Tokranov újra a pályán.

34:40
    Hazaiak nemigazán tudják kihasználni az emberelönyt.

33:42
    Tokranov szintén két perces büntetsét kapott könyökkel ütötte le ellenfelét.

33:12
    Hodgman kíváló lövését ismételten Barulin védi. Nagyon jó formában van ma a kapus.

32:10
    Nagyon gyors játék, ahogy gólt kaptak egyböl ki is egyenlítettek NIKULIN ILJAnak köszönhetöen. Konstantin Kornějev gólpaszt adott.

30:28
    Kazjonov ülhetett a büntetöpadra.

29:47
    A Metallurg gólt szerzett!
    Ilyen egy igazi hoki meccs , jobban támadt a Kazany mégis a haziak ütöttek gólt. Jaroslav Kosov, Michail Jakub szép összjátéka PAVEL ZDUNOVt találta meg , aki magabiztosan a jég felszínén a kapuba ütötte a korongot.

29:20
    Középröl folytatódik a játék és a Magnyitogorszk szerzi meg a korongot.

28:40
    Ismételten AK Barsznál a korong és próbál komolyabb helyzetet kiharcolni. Érik a gól a vendégeknél.

27:00
    Gelašvili fedi Obuchov rossz passzát.

26:00
    Medvěděv szép áttadása Nikulin felé, aki megbombázza a korongot. Végül nem született gól, mert Gelašvili hatalmasat védett.

25:40
    Kazany megnövelte aktivitását és ezt a haziak nem bírták. Malinovskij szabálytalankodott és mehet pihenni, ugyanis 2 perces büntetést kapott.

24:00
    Mindkét csapat ismét 5 az 5 re vadászhat a pontokért.

24:00
    Vendégek nagyon kezdenek bekeményíteni és ezt a hazai nézök füttyszóval minösítik.

22:30
    Az elsö igazi nagy helyzet ebben a harmadban. Zuccarelo Barulinnal szemben, de a kazanyi kapus ismét felkészülve fogadja a lövést.

22:10
    Lisin és Goluběv is kétperces büntetést kapott durvaságért. Kicsit összekaptak.

22:00
    Hazaiak nemtudják a támadó félben tartani a korongot.

21:50
    Elsö percek eseménytelenül telnek.

20:25
    Elsö támadását a második harmadban a Metallurg indíthatja.

20:01

Második harmad hamarosan elkezdödik.

Elsö harmad végén egyértelmüen kijelenthetjük, hogy a Metallurg Magnyitogorszk dominált. Sokkal jobb volt, több helyzetet dolgoztak ki, de az állás még minidg 0:0. A vendégek azonban megköszönhetik Konstantin Barulinnak, hogy 14 lövést védett.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Utolsó másodpercekben jöhetett a hazai gárda, de Barulin éppen csak , de lábbal védeni tudott.

18:35
    Zaripov próbált egy lövést amit Birjukov blokkol az ütövel.

17:00
    3 perc van hátra az elsö harmadból. A játék a Magnyitogorszk kapujától folytatódik.

14:50
    Vendégek szép összjátéka után Gelašvili fekszik a fekete játékszerre.

13:20
    A játéktér jobb feléröl próbálkozott Hodgman , de a kapu mögé szállt a korong.

12:27
    Barulint támadták ismét a hazaiak, most a korong a kapus felszerelésében kötött ki.

12:00
    Vendégek sem használták ki az emberelönyt, újra teljes létszámban a csapatok.

11:00
    Kazany védö hibázott a kék vonalnál, a korongot Lisin szerezte meg , aki imént sem volt eredményes.

10:40
    Kazanynak nem sikerül a játékszert a támadó részben tartani.

10:00
    Haziak emberhátrányban, ugyanis szabálytalankodott Mišarin. 4 az 5 re folytatódhat a játék.

7:37
    Kiegészültek a vendégek, újra teljes létszám a pályán.

7:37
    Ismét a hazaiak támadtak. Lisin egyedül állt Barulinnal szemben, de Barulin még minidg nagyon figyelmes. Nehéz dolga van...

6:58
    Most Zuccarelo Barulin kapuja elött. Nagy gondjai vannak a vendég kapusnak , mert a védök nem minden esetben tudnak blokkolni.

6:20
    Újabb helyzet a hazaiaknál, de a vendég védök önfeláldozóan blokkolnak.

5:10
    Elsö kiállítást a mérközésen a vendég Tokranov szenvedi el.

3:04
    Egyelöre a haziak aktívabbak ugyanis Hodgman jutott Barulin kapujáig, de a befejezés sikertelen.

2:50
    Hazaiak lesen.

2:30
    Bondarev lövését Barulin védi

2:15
    Metallurg a saját kapujuk mögött tartogatja a korongot, folytatódhat a játék középröl.

1:30
    Haziak elveszítették labdát, de a vendég kontra nem sikeredett. Újból jöhet a Magnyitogorszk.

1:00
    A vendégek fehér színben közelítették meg elöször a Barulin kapuját.

00:01

Játékvezetők:
    Zacharov, Kuljakov - Parfjonov, Sysjuev

AK Barsz Kazany:

Metallurg Magnyitogorszk:
    Gelašvili - Mišarin, Birjukov, Antonovskij, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Tverdovskij - Zuccarelo, Platonov, Kazijonov - Hodgman, Lisin, Zdunov - Kosov, Potěchin, Šenfeld - Jakubov, Malinovskij, Michajlov.

Eddig 20 szor találkoztak egymással a csapatok, amelyböl 8 Metallurg gyözelem született és 11 Kazań gyözelem , végül egy döntetlen ,de hosszabbítás után nyert a Metallurg.

Magnyitogorszk az utóbbi 6 mérközéséböl 3 nyert meg, míg a kazanyi csapat 6 meccsböl 5 minden gond nélkül megnyert. Vajon megtörik a vendégek menetelése vagy a haziak nyernek?

Metallurg Magnyitogorszk csap össze AK Barsz Kazanyal. Igazi rangadónak lehetünk majd tanúi, ugyanis a hazai Magnyitogorszk a 2. helyen áll 89 ponttal és a vendég Kazaň 3.helyen áll 88 ponttal. Tehát, ha a vendégek nyernek feljöhetnek a második helyre.

Legyenek üdvözölve a www.onlajnok.com oldalon. Mai játéknapon európa legrangosabb jégkorong bajnokságát a KHL mérközését közvetítjük.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 30. Pavel Zdunov (Jaroslav Kosov, Michail Jakub) - 33. Nikulin Ilja ( Konstantin Kornějev ), 52. Alexej Terescenko (Denis Goluběv)

Metallurg Magnyitogorszk: Gelašvili - Mišarin, Birjukov, Antonovskij, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Tverdovskij - Zuccarelo, Platonov, Kazijonov - Hodgman, Lisin, Zdunov - Kosov, Potěchin, Šenfeld - Jakubov, Malinovskij, Michajlov, O'Reilly
    AK Barsz Kazany: Barulin - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomockij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Petrov, Žerděv - Bodrov, Goluběv, Abdullin - Tkačjov.

Játékvezetők: Zacharov, Kuljakov - Parfjonov, Sysjuev